Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 13:35   #1
Prihvaćanje njegovog djeteta

Dragi moji, kako ću se jednog dana zasigurno naći i u ovoj situaciji (ja sam debelakrava i marriage wrecker, priznajem) voljela bih čuti iskustva nekih koji su to možda prošli. Riječ je o njegovoj djevojčici koja ima 5 godina. Načelno sam za djecu, nemam problema s njima, vole me, nisam baš još spremna za svoje al ono. Djete ostaje s majkom no sigurno će doći trenutak da dođe 'kod tate i one tete koja živi s njim'. Pa, koja su vaša iskustva. kako se postaviti, kao prijateljica? Kao 'teta'? Toplije? Hladnije?
Iskreno, strah me više te male nego svega drugoga. odnosno tog da me ne prihvati.
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:10   #2
Quote:
debelakrava kaže: Pogledaj post
Dragi moji, kako ću se jednog dana zasigurno naći i u ovoj situaciji (ja sam debelakrava i marriage wrecker, priznajem) voljela bih čuti iskustva nekih koji su to možda prošli. Riječ je o njegovoj djevojčici koja ima 5 godina. Načelno sam za djecu, nemam problema s njima, vole me, nisam baš još spremna za svoje al ono. Djete ostaje s majkom no sigurno će doći trenutak da dođe 'kod tate i one tete koja živi s njim'. Pa, koja su vaša iskustva. kako se postaviti, kao prijateljica? Kao 'teta'? Toplije? Hladnije?
Iskreno, strah me više te male nego svega drugoga. odnosno tog da me ne prihvati.
Prije svega ružno mi je što djevojčicu u startu oslovljavaš sa " ta mala ",odnosno citiram:"strah me te male........"mislim da je to od početka krivi pristup,a kako se postaviti prema djetetu od 5 godina prirodno normalno djeca imaju urođeni istikt prema onima "tetama "koje im se sviđaju a koje ne mislim da češ teško dobiti simpatije ove djevojčice jer je već u startu doživljavš kao neku prijetnju,ma ko sam ja da sudim,ali morala sam odgovoriti na ovaj post jer me ubolo u oko gore napisano
__________________
31.07.2008. Naš Borna je konačno sa nama!
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:13   #3
Vrlo je realno da te neće prihvatiti na prvu, možda ni na desetu, ali kod djece pali ona nemoj previše inzistirati na velikom prijateljstvu i ljubavi, pokaži zanimanje, dopusti joj da ti se približi ako će to htjeti, ako pokaže mržnju pokaži joj da ti je stalo do nje, ali ju nemoj forsati. Djeca uglavnom vole osobe koje se do iznemoglosti glupiraju s njima, skaču izigravaju majmune i te spike, pa možda tako nekako.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:13   #4
a nisam mislila 'ta mala' ko sad neka zlocesta maceha. to ko kad nekom kazem da je prase il nesto, vise iz simpatije.... nisam se ok izrazila, prihvacam kritiku. zaista nemam problem s djetetom al da me strah, strah me.
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:17   #5
E sad sam se sjetila, to je ko ona situacija kad ideš upoznavat buduću svekrvu, pa te strah, al evo ohrabrenja, djeca su puno prijemčljivija i jednostavnija od svekrva, bar nešto
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:19   #6
Pa bila sam blizu toga i užasno mi je bilo pri pomisli da njen otac naravno stalno procjenjuje kakva ću ja majka biti. A ja sam bila ionako sva izgubljena i imala 20 godina, bila i sama dijete...uglavnom, bilo mi je jako teško. Bila sam pod pritiskom toga da me mala prihvati...zajebano.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:24   #7
ja ću ti odgovorit iz perspektive djeteta. ja sam imala 9 a sestra 6 godina kad su nam se starci razveli. tata je već onda imao drugu curu (danas mu je žena). prvo su nam ju predstavili kao njegovu prijateljicu, nisu nam nikad rekli da je ona razlog rastave ali nakon par mjeseci nam je postalo sve jasno bez da je iko objašnjavao.
jako veliki utjecaj je imala moja mama, nikad nad nam nije dala da vrijeđamo tatinu ženu. često nas je znala ljutit, malo je čudna i znale smo ju na trenutke mrziti ali mama je tražila da ju poštujemo. uvijek nam je govorila da ju ne moramo volit al da moramo biti pristojne. i svaka joj čast na tome jer ja ne znam dal bi se tak postavila prema ljubavnici svog muža. bilo je i svađa i svega al evo, skoro 15 godina kasnije smo u ok odnosima.

a kako da se ti postaviš? ne znam kakva je točno situacija, ali bitno je da mama te djevojčice ne govori loše o tebi i nema negativan stav jer ona ima najveći utjecaj na malenu i kak se ona postavi tako će i biti. ako njena mama uspije održati pozitivan stav, ne vidim razloga zašto te ta djevojčica ne bi prihvatila ko još jednu osobu u njenom životu. probaj saznat što voli, da joj bude zabavno kad dođe i samo polako.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:31   #8
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
ja ću ti odgovorit iz perspektive djeteta. ja sam imala 9 a sestra 6 godina kad su nam se starci razveli. tata je već onda imao drugu curu (danas mu je žena). prvo su nam ju predstavili kao njegovu prijateljicu, nisu nam nikad rekli da je ona razlog rastave ali nakon par mjeseci nam je postalo sve jasno bez da je iko objašnjavao.
jako veliki utjecaj je imala moja mama, nikad nad nam nije dala da vrijeđamo tatinu ženu. često nas je znala ljutit, malo je čudna i znale smo ju na trenutke mrziti ali mama je tražila da ju poštujemo. uvijek nam je govorila da ju ne moramo volit al da moramo biti pristojne. i svaka joj čast na tome jer ja ne znam dal bi se tak postavila prema ljubavnici svog muža. bilo je i svađa i svega al evo, skoro 15 godina kasnije smo u ok odnosima.

a kako da se ti postaviš? ne znam kakva je točno situacija, ali bitno je da mama te djevojčice ne govori loše o tebi i nema negativan stav jer ona ima najveći utjecaj na malenu i kak se ona postavi tako će i biti. ako njena mama uspije održati pozitivan stav, ne vidim razloga zašto te ta djevojčica ne bi prihvatila ko još jednu osobu u njenom životu. probaj saznat što voli, da joj bude zabavno kad dođe i samo polako.
E vidiš, ta mi je roditeljska sebičnost nepojmljiva. Kako se netko može na račun dobrobiti vlastitog djeteta, obračunavati sa svojim bivšim mužem i njegovom ljubavnicom, odnosno ženom???
Zar su ljudi toliko glupi, ograničeni...? Ma pitanje je suvišno, s obzirom na to što vidim oko sebe.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:32   #9
da...ma ono, mene cak i veseli ta situacija samo opet, ja imam 28 godina, nisam imala takvih iskustava, ne poznajem ovu drugu zenu al sve nekako vjerujem da ce ispast ok. koliko sam shvatila iz price, mala je pametna, zivahna i slatka. hmmm....kad gledam ono, u pravilu me djeca prihvacaju al nisam od onih sta krenu odmah tepat. vise se postavljam prema njima kao prema odraslima (znam da nisu ali negdje sam citala da to vole) i trudim se da nam bude zabavno. a i ja sam jedno veliko dijete u glavi pa se nadam da ce to bit dobro.... (svekrvu ne zelim ni pomisljat jos...uff)
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:55   #10
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
E vidiš, ta mi je roditeljska sebičnost nepojmljiva. Kako se netko može na račun dobrobiti vlastitog djeteta, obračunavati sa svojim bivšim mužem i njegovom ljubavnicom, odnosno ženom???
Zar su ljudi toliko glupi, ograničeni...? Ma pitanje je suvišno, s obzirom na to što vidim oko sebe.
većina u ljutnji i mržnji ni ne kuži kaj radi svom djetetu. nadam se da neću nikad bit u toj situacijial ak budem nadam se da ću bit dovoljno jaka ko moja mama jer tek kad sam odrasla sam skužila kolko je njoj bilo teško i što je pretrpila da nama bude bolje.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:03   #11
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
ja ću ti odgovorit iz perspektive djeteta. ja sam imala 9 a sestra 6 godina kad su nam se starci razveli. tata je već onda imao drugu curu (danas mu je žena). prvo su nam ju predstavili kao njegovu prijateljicu, nisu nam nikad rekli da je ona razlog rastave ali nakon par mjeseci nam je postalo sve jasno bez da je iko objašnjavao.
jako veliki utjecaj je imala moja mama, nikad nad nam nije dala da vrijeđamo tatinu ženu. često nas je znala ljutit, malo je čudna i znale smo ju na trenutke mrziti ali mama je tražila da ju poštujemo. uvijek nam je govorila da ju ne moramo volit al da moramo biti pristojne. i svaka joj čast na tome jer ja ne znam dal bi se tak postavila prema ljubavnici svog muža. bilo je i svađa i svega al evo, skoro 15 godina kasnije smo u ok odnosima.

a kako da se ti postaviš? ne znam kakva je točno situacija, ali bitno je da mama te djevojčice ne govori loše o tebi i nema negativan stav jer ona ima najveći utjecaj na malenu i kak se ona postavi tako će i biti. ako njena mama uspije održati pozitivan stav, ne vidim razloga zašto te ta djevojčica ne bi prihvatila ko još jednu osobu u njenom životu. probaj saznat što voli, da joj bude zabavno kad dođe i samo polako.
Draga, ovo ti je skroz točno. Sjećaš se mog iskustva? Onak, godinama, dok ta djevojčica nije postala žena, nije me prihvaćala. Stav njene mame i ružno pričanje o meni, bilo je dovoljno da njegova kćer bude pod lošim utjecajem i da me nije prihvaćala. A sada, kad je odrasla, sve je super, ok, ne kažem da me ono voli, ali se poštujemo i ok smo si. Voli svoju seku malu i posjećuje nas. Ali da sam s njom prošla pakao kakav ti ne bi poželjela - jesam. Znaš i sama da smo se jedva izvukli i održali se.

Dakle, samo se moli da njena mama neće biti ogorčena jer bivši ima novu curu/ženu i da neće zatrovati malu curicu.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:06   #12
bah...nadam se da je zena normalna mada...tko ce znat....spremna sam na sve - in the name of love (al opet, pitanje je kako to utjece i na muskarce???)
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:09   #13
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
E vidiš, ta mi je roditeljska sebičnost nepojmljiva. Kako se netko može na račun dobrobiti vlastitog djeteta, obračunavati sa svojim bivšim mužem i njegovom ljubavnicom, odnosno ženom???
Zar su ljudi toliko glupi, ograničeni...? Ma pitanje je suvišno, s obzirom na to što vidim oko sebe.
Može, ooo može. Itekako. Moja je bitka sa majkom muževe kćeri trajala od njene 8, pa do 15te godine. Ta je žena fenomen, koliko je zatrovala dijete. Dijete nije htjela uopče čuti da ja postojim, plakala kad je čula za mene, inatila se, moj muž je morao voditi dvostruki život. Ma užas. Ne bi se više nikada u to upuštala. Debela, ti znaš sve, pa se nadam da te neće ovo zbedirati...

A majku te djevojčice (moje pokćerke) iskreno žalim, jer je zla osoba, najviše osuđujem jer meni nije jako naudila, ali je tko zna kakve posljedice ostavila na svojem dijetetu...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 16:32   #14
evo ti odgovora iz prve ruke.
moj muž ima dvoje djece iz prvog braka, zajedno smo dvije godine, od toga pol godine u braku i sad imamo i našu bebu

nikad ali nikad se ta djeca nisu postavila negativno prema meni, prvenstveno iz razloga što njihova mama o meni nikad nije pred njima govorila ružno.
i sama je rekla, da je njoj jedino bitno da sam ja ok prema djeci.
u ove dvije godine nikakvih konflikata, osim što ih se ima sa svom drugom djecom, dječje nepodopštine i slično
ispočetka se nisam nikako postavljala prema tome iz straha, iako sam imala partnerovu potporu da mogu slobodno reagirati.
čekala sam dok ta djeca ne uvide kakva sam, što je netko gore napisao njima je najbitnije da se neko s njima glupira, majmunira i slično, kako sam tu doma, sve je išlo po peesu.
sad se već usudim reagirati na pizdarije, jer rečeno im je od strane oba roditelja da se moja riječ sluša kao i njihova.
sad sam zla maćeha
poanta je sve pustiti da ide svojim toko, čak i ako je ispočetka teško, ništa ne forsirati.
djeci treba vremena, nekima više nekima manje, oni su različita bića kao i odrasli i imaju svoje mane i vrline.
kod nas su dosta često, svaki drugi tjedan i više od vikenda, ponekad i preko cijelog tjedna.
obožavaju dolazit ka svome tati i meni, ne vole odlaziti od nas.
pa valjda to znači da obavljam dobro svoju dužnost.
priznajem, kočnica da reagiram kako treba i dalje postoji, nije uvijek na snazi, ali pojavi se. uglavnom ako sam ja živčana, tada se trudim ne reagirati na pizdarije, jer reakcija bi bila plod moje živčanoće.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 16:38   #15
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
. A sada, kad je odrasla, sve je super, ok, ne kažem da me ono voli, ali se poštujemo i ok smo si. Voli svoju seku malu i posjećuje nas.
takav je i naš odnos, nije da sam luda za njom al ok smo si. obožavam dvije male sekice i one mene i seku iz tatinog prvog braka. sad kad sam rodila mi je nosila juhu i svako malo zove i pita za bebu, ko da ima treću baku. naravno, neće ju zvat baka, al nikad peviše ljudi kojima je stalo do nje.

napisala si da ne znaš kakva joj je mama, savjetovala bi ti da popričaš s mužem o tome. on valjda zna što može očekivat od bivše žene i možda da porazgovarate svi skupa, za dobrobit malene. bit će možda i njenoj mami lakše kad vidi da si ti normalna osoba koja joj ne pokušava preotet dijete i ne znam šta...
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 16:41   #16
ja u blizoj obitelji imam takav slucaj...
malena je bila te dobi kad je upoznala tatinu prijateljicu... super je prihvatila jer je od nje dobivala bezgranicnu paznju, igru... nije ju za nista odbijala i malena je to super prihvatila... sad su bas odlicne prijateljice...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:56   #17
pa...malo ste me ohrabrile. vjerujem da ce to s vremenom sve bit dobro...:-)
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 23:51   #18
Bit će sve ok. Možda neće ići glatko, ali uspjeti ćete. Dajte si fino vremena, laganini...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 20:09   #19
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
E vidiš, ta mi je roditeljska sebičnost nepojmljiva. Kako se netko može na račun dobrobiti vlastitog djeteta, obračunavati sa svojim bivšim mužem i njegovom ljubavnicom, odnosno ženom???
Zar su ljudi toliko glupi, ograničeni...? Ma pitanje je suvišno, s obzirom na to što vidim oko sebe.
Nadovezat ću se na ovaj post, da ne otvaram novu temu...
Dragi ima dijete iz prvog braka. Nisam marriage wrecker, nego njegova cura (točnije, zaručnica). Dijete je staro malo preko 4 godine.
Nadovezujem se na temu na RID-u pošto ovdje većinom obitavaju oni s iskustvom s djecom i njihovim "provalama"

Dakle, pitanje je:
Zadnji put kad smo bili skupa, pitalo me dijete kako se zovem.
Iako smo se vidjeli i prije i znalo je kako se zovem.
Ja zbunj
Onda mi je "u povjerenju" šapnulo na uho slijedeće:
"Mama mi je rekla da ne smijem zapamtiti kako se zoveš".

Ja nisam na to reagirala, prešutila sam i okrenula dalje na igranje.
Kasnije sam pričala s dragim, rekla mu što sam čula - a dragi tvrdi da je dijete to sigurno izmislilo, i da laže.
Ne želim raditi big deal oko toga, samo me stvarno zanima, da li je moguće da dijete od 4 godine nešto takvo, takvu konstrukciju samo uspije izmisliti??


(Namjerno pišem "dijete" u srednjem rodu, nemojte me odmah napasti, jer detalji su nebitni za priču)
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 21:22   #20
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
E vidiš, ta mi je roditeljska sebičnost nepojmljiva. Kako se netko može na račun dobrobiti vlastitog djeteta, obračunavati sa svojim bivšim mužem i njegovom ljubavnicom, odnosno ženom???
Zar su ljudi toliko glupi, ograničeni...? Ma pitanje je suvišno, s obzirom na to što vidim oko sebe.
Najjače mi je kad se za dobrobit tog djeteta brinu upravo one koje su upale u tuđu familiju...nemate pojma šta bi vam ja radila......ne podržavam cirkus zbog djece, ali isto tako ne razumijem čemu čuđenje što je ženi sa rasturenom familijom i kako to da ne gradi idilične odnose sa "tim".
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.