Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2012., 20:36   #101
Mi smo se po preporuci odlucili za Hamax Siestu. Cura se vozila svega nekoliko puta jer kod nas jos traje zima, ali zasad smo zadovoljni.
Najveca mana joj je cijena, ali mi smo ju nasrecu dobili na poklon.

Edit:
Netko je pitao - puno je bolje uzeti sjedalicu koja se montira na ramu, jer je onda drndanje bicikla amortizirano. Ako je sjedalica direkt na nosacu od bicikla, svaki udarac i kamencic se puno jace osjeti. Probajte sjest na nosac pa nek vas neko provoza
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 13:29   #102

molila bih neke preporuke za stražnju sjedalicu
da li je ovako nešto okej? http://keindl-sport.hr/product.php?id_product=1464
na što bih trebala obratiti pažnju pri kupovini sjedalice?
ima li koja "marka" sjedalice koja je ok? naravno da cijena nije upitna jer se radi o mom djetetu ali da opet nije neka astronomska cifra?
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 13:42   #103
Ja imam tu sjedalicu i zadovoljna sam.
Ima certifikat, jedino što bi možda bilo bolje da ima pojas u 5 točaka kao AS al dobro.
Obavezno nosi kacigu kada se vozi.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 13:46   #104
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Ja imam tu sjedalicu i zadovoljna sam.
Ima certifikat, jedino što bi možda bilo bolje da ima pojas u 5 točaka kao AS al dobro.
Obavezno nosi kacigu kada se vozi.
kul hvala na odgovoru
kacigu već ima jer vozi ride-a-bike i obožava ju nositi
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 13:47   #105
samo da jos jednom provjerim: diejte smije u sjedalicu za bicikl kad se samo posjedne i samostalno sjedi, right?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 19:33   #106
Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post

molila bih neke preporuke za stražnju sjedalicu
da li je ovako nešto okej? http://keindl-sport.hr/product.php?id_product=1464
na što bih trebala obratiti pažnju pri kupovini sjedalice?
ima li koja "marka" sjedalice koja je ok? naravno da cijena nije upitna jer se radi o mom djetetu ali da opet nije neka astronomska cifra?
i mi imamo tu marku i odlična je; jedino naša ide na ramu.
obrati pažnju samo da kad malog vežeš da podigneš kopčicu koja spaja naramenice po sredini skroz visoko, jer tako neće moći izvući ruke.
meni je mlađa u vožnji izvukla jednu ruku i ostala vezana samo preko jednog ramena, sreća sam skužila brzo. kad podigneš tu kopčicu gore, nema šanse da oslobodi ruke.

bilo bi super da ima mačje oko na stražnjoj strani, ali to možete sami naljepiti
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 19:41   #107
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
samo da jos jednom provjerim: diejte smije u sjedalicu za bicikl kad se samo posjedne i samostalno sjedi, right?
meni je lik u dućanu (dakle ne dr.mr.sci. osoba ) rekao da bi bilo dobro da dijete već ide na noge samo, jer da je tad i kralješnica spremnija na drndanja, jer sjedalice ne amortiziraju. ima mi logike u tome, tako da - raspitaj se još
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:02   #108
Naša ima mačje oko na poleđini...moji su bili u sjedalici od nekih 10 mj, ali u onoj prednjoj, već su hodali po par koraka sami.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:03   #109
Dokad djeca mogu u onu prednju?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:06   #110
a u svakom slucaju i posjela se sama, i ustala se, i radi korake
tnx
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:13   #111
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Dokad djeca mogu u onu prednju?
do 15 kg su uglavnom prednje sjedalice

ili do kad vidiš preko njegove glave
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:46   #112
Pitam jer bih ga vozila naprijed kolko god dugo je to moguće. Imam paranoju da mi je dijete iza... Vozim... Okrenem se... A njega nema...

Da... Znam da ima pojas, ali sam bolesna u mozak.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:08   #113
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Pitam jer bih ga vozila naprijed kolko god dugo je to moguće. Imam paranoju da mi je dijete iza... Vozim... Okrenem se... A njega nema...

Da... Znam da ima pojas, ali sam bolesna u mozak.
tak sam i ja razmisljala, ali kad malo prosurfas ispada ja je straznja puno sigurnija
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:25   #114
Ja se još uvijek okrenem povremeno iako da ispadne itekako bi to čula

Prednje se ne preporučuju baš jer je dijete prvo izloženo ako se nešto dogodi i zato svi radije preporuče stražnju, a opet kad njega vozim pazim, ne idem brzo....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:26   #115
ja sam razmišljala staviti si retrovizor na dugoj ručki tako da je mogu špijati što radi
mlađu povremeno spopadne šiza pa pokušava strgnuti kacigu s glave ili izvući ruke ili mi gura dlanove pod dupe ili me gura u leđa ili se pokušava okrenuti da bi gledala iza. s njom moram biti ekstra oprezna, jer se često zna bacati u stranu pa da me ne izbaci iz ravnoteže. starija je super, s njom se tako fino napričam dok se vozimo
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 11:20   #116
inace, bilo je na temi "Gdje kupiti" ali da velim i tu: u intersparu djecja kaciga s/xs (s mogucnoscu podesavanja) 70 kn.
mi jucer kupili, imam minijaturu od djeteta i nije joj velika kad se podesi.

nasa je 9 mj, posjela se i digla na noge, pa sad planiramo kupiti i sjedalicu za bicikl, straznju.
montirat cemo je na muzev bajk, jer, onak, nekak mi je on spretniji meni se znalo desiti da padnem totalno bezveze jednom ili dvaput, ono, maltene dok bicikl miruje a i rama mi je malo prevelika, pa je sigurnija kod muza, dok mama ne nazica novi bicikl
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 16:00   #117
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Pitam jer bih ga vozila naprijed kolko god dugo je to moguće. Imam paranoju da mi je dijete iza... Vozim... Okrenem se... A njega nema...
Mene moja mater ko klinca izgubila!
Doduse ne iz sjedalice nego sam mali sjedio iza na Ponijevom tregeru. Pao dolje i ostao sutke sjediti dok se mater nije vratila
HPP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 16:31   #118
Quote:
HPP kaže: Pogledaj post
Mene moja mater ko klinca izgubila!
Doduse ne iz sjedalice nego sam mali sjedio iza na Ponijevom tregeru. Pao dolje i ostao sutke sjediti dok se mater nije vratila

ha, ha, !! predobro...

meni je ostalo u sjećanju uvijek izderane noge jer su upadale u žbice... i ono kada si morao raširiti noge kao žaba, pa noge i guzicu više niti ne osjećaš od onih žica pod guzicom...
mirelkok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 08:34   #119
Pozdrav!

Vidim da su se postavljala pitanja od kad najranije staviti dijete u sjedalicu za bicikl,a mene zanima kolko je razumno voziti dijete od još nepunih 4.5 g - ima 20kg.
Sjedalice su sve do 22 kg ili ima i za veću kilažu?
karloben is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 09:53   #120
Mene zanima kak siđete s bicikla, a da ne šutnete dijete u glavu (ako je sjedalica iza)? Mislim na baciklo s "muškom prečkom", moj ju ima. Planiramo se upogoniti tek na proljeće, ali smo malo proučavali i meni se to čini mišn imposibl

I retrovizori za bicikl, pretpostavljam da postoje?
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.