Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 10:00   #2101
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
kaj ste napravili, kak je izgledalo?
Sad bi najradje sve opisala al mislim da bi to bilo previse .
Moram napomenut da nismo imali nikakav pritisak okoline- moji starci su preminuli a njegova mama zivi stotinjak km dalje. Plan nam je bio da napravimo sve kako nama odgovara i da to stvarno bude nas dan neovisno o tome sto ce drugi reci/ mislit .
Nismo imali ni djevojacku ni momacku, imali par dana prije spontani rostilj i to je to. Vjencanje je bilo u nedjelju popodne, bez okupljanja doma samo smo popili rakiju s kumovima prije polaska. Obred i svadba bili su na jednom mjestu vani, na izdvojenoj terasi na brezuljku oko kojeg su vinogradi, ogroman vrt s labirintom i djecje igraliste. Samo vjencanje bilo je gradjansko i odrzano je vani izmedju 4 hrasta. Dalje sve je bilo sponano.. rucak je poceo u 5 i jelovnik nije bio bas standardni (carrpaccio, juha od kopriva, odrezak punjen guscjom jetricom itd.). Od obicaja imali prvi ples i tortu bez onih ceremonija oko tog rezanja.
Bilo je veselo, glazba odlicna,puno rocka bez tipicnih svadbenih. Gosti su plesali,setali, pricali, ljuljali se a i mi smo imali vremena posvetit se bar malo svakom gostu buduci da ih je bilo 70ak. Imali smo totalan mix gostiju- zagorci, zagrepcani, bosanci,svivarci, amerikanci i pokoji poljak i rumunj i svi su se uspjeli upoznat. Nismo imali snimatelja samo fotografa koji je trebao biti samo do torte al kad sam mu dosla zahvalit on je rekao da bi ostao jer mu je super i da bi takve svadbe radio svaki dan. Mi smo planirali da ce se razici gosti do12 al se nisu dali pa ostali do 3 .
suma sumarum- nije to bilo najneobicnija svadba ikad al bila je drugcija od svih u mom kraju. Al najvaznije od svega je da smo mi uzivali u svakom trenu- nista nam nije bilo neugodno radit nit smo bili nervozni imali smo vremena i za nas i bilo je romanticno.
I da, iako je restoran bio malo skuplji, nismo nista vise potrosili od prosjeka buduci da smo puno tog izbacili ili smanjili...
I oprostite ako sam se malo zanjela u pisanju

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 12:11   #2102
Ma samo ti piši
Baš divno zvuči, iako ja tako ne zamišljam svoje vjenčanje, voljela bih biti gost na takvom
Čestitke
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 12:48   #2103
Quote:
sanjica123 kaže: Pogledaj post
Sad bi najradje sve opisala al mislim da bi to bilo previse .
Moram napomenut da nismo imali nikakav pritisak okoline- moji starci su preminuli a njegova mama zivi stotinjak km dalje. Plan nam je bio da napravimo sve kako nama odgovara i da to stvarno bude nas dan neovisno o tome sto ce drugi reci/ mislit .
Nismo imali ni djevojacku ni momacku, imali par dana prije spontani rostilj i to je to. Vjencanje je bilo u nedjelju popodne, bez okupljanja doma samo smo popili rakiju s kumovima prije polaska. Obred i svadba bili su na jednom mjestu vani, na izdvojenoj terasi na brezuljku oko kojeg su vinogradi, ogroman vrt s labirintom i djecje igraliste. Samo vjencanje bilo je gradjansko i odrzano je vani izmedju 4 hrasta. Dalje sve je bilo sponano.. rucak je poceo u 5 i jelovnik nije bio bas standardni (carrpaccio, juha od kopriva, odrezak punjen guscjom jetricom itd.). Od obicaja imali prvi ples i tortu bez onih ceremonija oko tog rezanja.
Bilo je veselo, glazba odlicna,puno rocka bez tipicnih svadbenih. Gosti su plesali,setali, pricali, ljuljali se a i mi smo imali vremena posvetit se bar malo svakom gostu buduci da ih je bilo 70ak. Imali smo totalan mix gostiju- zagorci, zagrepcani, bosanci,svivarci, amerikanci i pokoji poljak i rumunj i svi su se uspjeli upoznat. Nismo imali snimatelja samo fotografa koji je trebao biti samo do torte al kad sam mu dosla zahvalit on je rekao da bi ostao jer mu je super i da bi takve svadbe radio svaki dan. Mi smo planirali da ce se razici gosti do12 al se nisu dali pa ostali do 3 .
suma sumarum- nije to bilo najneobicnija svadba ikad al bila je drugcija od svih u mom kraju. Al najvaznije od svega je da smo mi uzivali u svakom trenu- nista nam nije bilo neugodno radit nit smo bili nervozni imali smo vremena i za nas i bilo je romanticno.
I da, iako je restoran bio malo skuplji, nismo nista vise potrosili od prosjeka buduci da smo puno tog izbacili ili smanjili...
I oprostite ako sam se malo zanjela u pisanju

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk
Odlično! Slično smo i mi imali, bez previše običaja, nije bilo okupljanja doma, nije se išlo po mladu, nije bilo barjaktara, kolone i sl, samo smo rekli gostima da dođu u pola 5 u restoran i ti je bilo to. Lijepo smo popili kavu ujutro sa kumovima u gradu i krenuli se spremati. U 17 je bilo vjenčanje na otvorenom, a kasnije u restoranu smo imali od običaja samo prvi ples i tortu, isto bez onih nekih gluposti oko rezanja torte. U glavnom, tko želi može napraviti svadbu bez tih svih nekih običaja ako se postavi da je to dan od mladenaca i da oni će napraviti kako oni želi, ako je siguran u to što želi pa ga rodbina ne može navlačiti za rukav...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 22:01   #2104
Za svoju svadbu planiram ostaviti bacanje buketa, ali cu ples s mladom sigurno izbaciti. To mi je tlaka.

No, htjela bih nesto i za musku populaciju, u smislu bacanja podvezice, ali bez prethodnog skidanja meni s noge. Jel imate kakvu ideju?


Edit: nasla sam ideje na drugim temama

Zadnje uređivanje BlueOrange : 12.08.2015. at 23:11.
BlueOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:27   #2105
Cure/ženice iz Međimurja. Nas par cura iz Slavonije pozvane smo kod drage nam kolegice s faksa na svadbu u Čakovec. E sad, običaji variraju od sela do sela, pa kak ne od Slavonije do Međimurja. Pa bi vas molila da mi kažete kako to kod vas otprilike ide, običaji, darivanje itd. Hvala puno na odgovoru
mlada to be is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 21:35   #2106
Nisam iz Međimurja, al sam bila na svadbi kod prijateljice u Čakovcu. Kod njih je običaj donjeti poklon u tjednu prije vjenčanja (ali smo mi dali na svadbi - i to se može), imaju ples s mladom i ako je vjenčanje u crkvi obično se hoda od mladenke do crkve. To je to što ja znam
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:00   #2107
mi bumo imali klasika dolazak po mladu bacenje buketa, podvezice i to sve, s tim da bude bila i lažna torta koja će se rasipat po podu :P i krađu cipele
zanima me zna neko dal potoji baš neki purgerski iliti starozagrebački običaji, nemrem niš nać na netu :/
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 13:51   #2108
Na svojoj svadbi nisam imala baš nikakve običaje i bilo je super.

Jedini običaj koji mi se recimo sviđa je darivanje mladenaca prije ulaska u restoran tj za pultom stoje cura i dečko i preuzimanju poklone od gostiju te na svaki poklon stave naljepnicu sa prezimenom te nakon toga te upute na mjesto u restoranu.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 14:59   #2109
Čemu naljepnice?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 15:03   #2110
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Čemu naljepnice?
Da se zna tko je što poklonio.

Gosti su donosili razne poklone uz koverte tipa slike, mikrovalne pećnice, posuđe i tko zna što sve ne.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 15:21   #2111
Meni to sve ide na "da se vidi što je tko dao" i baš mi je too much
(A mene je zaista baš briga tko ne što dao ili zna li netko koliko sam dala ja )
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 15:33   #2112
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Meni to sve ide na "da se vidi što je tko dao" i baš mi je too much
(A mene je zaista baš briga tko ne što dao ili zna li netko koliko sam dala ja )
Najgore je što na nekim svadbama u Slavoniji netko od važnijih gostiju ili glazba fino kad je darivanje mladenaca otvara koverte i govori taj i taj je dao toliko, aha sad zamisli koja bruka
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 15:41   #2113
Bonton zahtijeva da kad primis poklon pogledas sto je to ... Ovdje bi to bilo neprakticno, pa se oznaci i pogleda kasnije

Sto je, tostere biste poklanjali?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 15:43   #2114
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Bonton zahtijeva da kad primis poklon pogledas sto je to ... Ovdje bi to bilo neprakticno, pa se oznaci i pogleda kasnije

Sto je, tostere biste poklanjali?


Nikad ne poklanjam takve stvari

Uostalom i to je bolje nego set posteljine ili ne znam ni ja čega

Ja sam skoro dobila na poklon set posteljine od nekih baba koje se drže starih običaja, ali eto nažalost dotična baba nije mogla doći jer je završila u bolnici, ali da set posteljine čeka da se ona oporavi.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 15:46   #2115
meni je veći fejl naljepnica na poklonu od seta posteljine.
Ak te zanima tko je kaj dao nemoj postavljat xy curu i dečka da skupljaju za tebe darove i to na samom ulazu u salu.
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 16:09   #2116
Bilo je jako puno poklona koje su spremili u ormar na ulazu u restoran.

E sad ja vjerujem da su se mladenci tako dogovorili jer su i nama rekli što im treba od tehnike.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:17   #2117
Je li "nepristojno" pokupiti se s vjenčanja prije ponoći?
Imamo klinca od 7 godina, em što će umrijet od dosade, em što dijete treba spavat, a mater je graknula na mene da MORAM ostat na vjenčanju (bratićevom) barem do ponoći
Što ćemo na svadbi od pol 5 popodne do ponoći, zbog sela?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:34   #2118
Na vjenćanjima zna biti i mladje djece od 7 godina.
Ako żeliś/możeś uzmi ga sa sobom.

Djeca obićno imaju kompanjone na vjenćanjima za igru itd, a Ti możeś event onda imati tvrdi "dokaz" ako mu se bude spavalo, da moraś ići.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:55   #2119
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Je li "nepristojno" pokupiti se s vjenčanja prije ponoći?
Imamo klinca od 7 godina, em što će umrijet od dosade, em što dijete treba spavat, a mater je graknula na mene da MORAM ostat na vjenčanju (bratićevom) barem do ponoći
Što ćemo na svadbi od pol 5 popodne do ponoći, zbog sela?
Meni je puno nepristojnije sjediti, pizditi i gledati na sat kad "smiješ" doma, nego se pokupiti kad hoćeš
Mada, koliko sam vidjela, djeci stvarno jako rijetko bude dosadno na svadbama, a od uzbuđenja im se ni ne spava.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 18:19   #2120
Moja malena rođakinja (7) je bila u elementu do 2, iako su djeca koja uvijek idu na vrijeme spavat, možda te iznenadi i tvoj.
Prijatelji su ostavili djecu sa čuvalicama, nekima je to bio ''izlazak''.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.