Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2006., 23:00   #261
Quote:
Sulejman velicanstve kaže:
Koliko se sjećam ja sam prvi postavio pitanje.
Međutim, ti opet dokazuješ da si demagog.
Sad sam kao ja trebao odgovoriti drugi da bi ti odgovorio prvi.
Hehehehehehe.
Možda ti misliš da je demagogija pozitivna ?
Znam ja da ti jednostavno nemaš odgovora pa se služiš svim i svačim ne bi li prvo sebe ubijedio a onda i druge.
Slabo sinko, slabo....
Pozdrav !
Tako je otkrio si me lukava lisico...

-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 23:30   #262
Samo kratki komentar:

Sve religije su štetne, ali Islam je toliko opak da su ga sigurno izmislili "đavli", tj. zli ljudi. Od Muhameda na dalje.
__________________
Always remember that you are unique. Just like everyone else.
Nodens is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 23:58   #263
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 21:36   #264
prepisivačina

svakomu iole objekivnom jasno je da je kuran obično prepisivanje. jednostavno, određene svete knjige židova i krščana, koje zovemo jednim imenom biblija, a koje su nastale do 2.stoljeća, jedan je lik koji je pročitao bibliju prepisao i unio neke promjene u 7.om stoljeću.
mislim, ako ja napišem pjesmu, i onda pet godina poslje netko tko je čuo moju pjesmu, napravi jednu jako sličnu očito je da je prepisao moju.
ovime ne želim reći da je biblija ispravna a kuran nije. to nit znam, nit me zanima. ali je jasno da je kuran nastao preradom biblije.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 21:39   #265
Quote:
divizija kaže:
svakomu iole objekivnom jasno je da je kuran obično prepisivanje. jednostavno, određene svete knjige židova i krščana, koje zovemo jednim imenom biblija, a koje su nastale do 2.stoljeća, jedan je lik koji je pročitao bibliju prepisao i unio neke promjene u 7.om stoljeću.
mislim, ako ja napišem pjesmu, i onda pet godina poslje netko tko je čuo moju pjesmu, napravi jednu jako sličnu očito je da je prepisao moju.
ovime ne želim reći da je biblija ispravna a kuran nije. to nit znam, nit me zanima. ali je jasno da je kuran nastao preradom biblije.
Ikad cuo za Tevrat, Indzil, Zebur i sta oni predstavljaju u Islamu?
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 22:30   #266
Quote:
divizija kaže:
svakomu iole objekivnom jasno je da je kuran obično prepisivanje. jednostavno, određene svete knjige židova i krščana, koje zovemo jednim imenom biblija, a koje su nastale do 2.stoljeća, jedan je lik koji je pročitao bibliju prepisao i unio neke promjene u 7.om stoljeću.
mislim, ako ja napišem pjesmu, i onda pet godina poslje netko tko je čuo moju pjesmu, napravi jednu jako sličnu očito je da je prepisao moju.
ovime ne želim reći da je biblija ispravna a kuran nije. to nit znam, nit me zanima. ali je jasno da je kuran nastao preradom biblije.
Vidiš,divizija,to što govoriš su paušalne primjedbe,baš bez veze
sa istinom.
Dozvoli da te upitam:
jesi li ikada u životu pročitao makar i jednu suru (pasaž) iz Kurana Časnog.
Ako si intelektualac hajde pročitaj makar prvu suru koja se zove:

Fatiha
Meka,7 ajeta

koja ima samo 7 ajeta,strofa,i probaj je shvatiti i komentirati.

Ako shvatiš drugčije ćeš govoriti.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 21:00   #267
Islam i Kršćanstvo

Ima li kakvih izgleda da te dvije religije ikada pruže ruku pomirde jedna drugoj?
Išto bi se to trebalo dogoditi da se dogodi?
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 21:09   #268
Islam se ruga kršćanstvu...nevidim nikakvu pomirdbu.
Neptune is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 21:22   #269
Obje religije bi trebale kak se to veli get over themselves, i shvatiti da nisu niti jedine a niti najvažnije religije na svijetu. Lakše reći nego učiniti, ali kako recimo budisti ili žiodovi ne ulaze u takve razmirice? Trebaju početi istinski živjeti po načelima koje propovijedaju, progutati ponos i prvi pružiti ruku pomirbe. A to naravno ni jedna strana ne želi učiniti..
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 21:26   #270
Quote:
spaljena kaže:
Ima li kakvih izgleda da te dvije religije ikada pruže ruku pomirde jedna drugoj?
Išto bi se to trebalo dogoditi da se dogodi?
zar su se posvadili
.. ljudi su ti koji prave razlike.. ja vala ne osjecam nikakvo ogorcenje prema pripadnicima katolicanstva niti imam razloga, ne mrzim ih i pruzam i pruzat cu im ruku.. ko mene ne dira ni ja njega necu.. a ova nadmudrivanja, dijalozi medju nama nekada i pomognu, samo ako na to ispravno i razumno gleda.. a ovakvi slicni @Neptune-u, ma.. i ne obazirem se, mozda shvate i oni nekada, a mozda vjecno ostanu u skepticizmu..
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 21:34   #271
Quote:
spaljena kaže:
Ima li kakvih izgleda da te dvije religije ikada pruže ruku pomirde jedna drugoj?


Citaj ajete jasne:


O sljedbenici Knjige, dođite da se OKUPIMO oko jedne Riječi i nama i vama zajedničke: da se nikome osim Allahu ne klanjamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!" Pa ako oni ne pristanu, vi recite: "Budite svjedoci da smo mi Boziji odanici!" (Kur'an,3:64)
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 22:00   #272
Quote:
kicho_tz kaže:
.. ko mene ne dira ni ja njega necu.. :
To se traži !

lolz
Neptune is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 22:06   #273
Kako bi nazvali to kad Bin laden poziva Kšćanski svijet na obraćenje na islam?
To je kao vjerska snošljivost ,poštovanje Kršćanstva?
Trabunjanje o svtim ratovima? To je doba završilo prije nekoliko stoljeća.
Muslimani su u svetom ratu jedino protiv samih sebe i nikog drugog.
Zapad ne želi iskorijeniti Islam ,samo ga želi civilizirati u tom pogledu da se zabrani kamenovanje ljudi radi krađe itd.
I još ovo Amerikanci ne vode rat na leđima svoje malodobne djece
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 08:20   #274
Quote:
spaljena kaže:
Kako bi nazvali to kad Bin laden poziva Kšćanski svijet na obraćenje na islam?
To je kao vjerska snošljivost ,poštovanje Kršćanstva?
To ti je ovo okupljanje oko jedne Riječi i nama i vama zajedničke, što ti je postala Bosanka. Ma nije to nikakvo nasilje... to je samo poziv na povratak Židova i kršćana jednoj i jedinoj izvornoj i pravoj religiji, a s koje su ih skrenuli njihovi, falsificiranju skloni preci . (a zar bi se netko usudio reći da se muslimani okupljaju oko nekih malicioznih falsifikata )

Naime, Kuran je i objavljen Muhamedu zato jer su ovi prethodni (Židovi i kršćani) skrenuli s pravog puta, kojeg je slijedio još Adam, a to je islam ... ako je tome tako, onda je očito što trebaš uraditi, zar ne? Ako si došao u kontakt s dawiteljem, sve manje od konverzije na islam je odbijanje da vidiš prezentiranu ti istinu i pred tobom se otvara pakao ognjeni
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:27   #275
Bismillah
--------

Quote:
rambi kaže:
To ti je ovo okupljanje oko jedne Riječi i nama i vama zajedničke, što ti je postala Bosanka. Ma nije to nikakvo nasilje... to je samo poziv na povratak Židova i kršćana jednoj i jedinoj izvornoj i pravoj religiji,
Draga moja rambi, ISLAMA(Predanosti Stvoritelju) je uvijek bilo od prvog covjeka Adema as., nikad Islam nije nestajao.....samo su se šerijati(Vjreozakoni) kojima se na djelu ocitovao ISLAM(PREDASNOT JEDINOM STOVRITELJU) lagano mijenjao od naroda do naroda, od generacije do generacije sukladno evolutivnom/intelekutalnom razvoju.......
Samo je jedna tacka SERIJATA ostala uvijek NEPROMIJENJENA u svim Bozijom Objavama - BOG JE JEDAN....



Quote:
a s koje su ih skrenuli njihovi, falsificiranju skloni preci
Rambi ljubavi, Kur'an nigdje ne pominje da vase Knjige ne sadrze Rijec Boziju, vec da vasim Knjigama fali lanac prenosilaca.....obzirom da su duuuuugo vrmena USMENO prenosene, pa tek nakon vise stotina godina NEKO(?????) se sjetio da ta USMENA predanja zaPISE......dakle, kad su te obJAVE dolazile ljudima je falila ideja i umjece da to memorisu onako kako im njihov B.Poslanik prenosi....


Quote:
Naime, Kuran je i objavljen Muhamedu zato jer su ovi prethodni (Židovi i kršćani) skrenuli s pravog puta, kojeg je slijedio još Adam, a to je islam ... ako je tome tako, onda je očito što trebaš uraditi, zar ne?
A sta je bio Adem as. Krscanin ili Zidov ili.....more bit'..... Budist, ?
Sta je bio Ibrahim as.?



P.S.
I nepravi se naivna, kad znam da si pametna cura....i vasi i krscanski SV. Spisi se temelje na onome sto se u ovome ajetu pominje, i to je VEZA koja bi sve nas trebala uVezati u jedno bratstvo( s pomoci Bozijom)


O sljedbenici Knjige(vi slijedite Knjige koje su po Usmenoj tradiciji zapisali ljudi a koje sadrze Rijec Boziju),

dođite da se OKUPIMO oko jedne Riječi i nama i vama zajedničke:
(Jer svim ljudima u svim vremenima je dolazila Rijec Bozija i to nam je svima zajednicko)
da se nikome osim Allahu ne klanjamo,
da nikoga Njemu ravnim ne smatramo
i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!"

Ova Uputu je temelj i Tevrata i Zebura i Indzila i Kur'ana
Pa ako oni ne pristanu, vi recite: "Budite svjedoci da smo mi Boziji odanici!" (Kur'an,3:64)
Pa ako vi ne pristanete tj. ako zidovi i dalje budu vjerovali da su oni SAMO oni special kod Boga, u donosu na ostale ljude.....i ako krcsani budu i dalje je Isusa drzali za "Boga".....budite nam svjedoci na Sudnjem danu da smo vam prenijeli PORUKU i da smo mi B.Odanici(muslimani)

....a do tada "vama vasa vjera meni moja..."
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:31   #276
Eto, spaljena, dobila si odgovor od Bosanke
S dawiteljima nema dijaloga i suživota. Ili će po njihovom ili neće nikako

Inače, moj potpis su riječi Pape Benedikta XVI i one kazuju zapravo sve
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:44   #277
D tako se i meni čini crtice.
Kap prvo niko ništa vama ne osporava.Tj:Ne kažeemo vam da je vjerovanje u Muhameda pogrešno,ili ovako ne vrijećamo vašu vijeru i ne tvrdimo da je kršćanstvo jedina i jedina prava religija na svijetu.
Oprosti ali ako kuran podrazumijeva utjerivanje božje volje i riječi napadima na tisuće nedužnih ljudi pitam se kakv je to vaš Bog koji dozoljava takav način širenja vjere. i nemojte za odgovor citirati Kuran nego mućnite glavom i razmislite.I molim vas prestanite svaku gadost koju napravite skrivati iza maske Kurana.
Vaš se bog jako brine za vas.Sve vidim da vam sjajno ide
A ako netko od Muslimana kaže da poštuje vašu vjeru to je laž sve dok on misli da je Islam jedina ispravna religija,samim time on već vrijđa i ne poštuje tuđeg boga
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:55   #278
Quote:
spaljena kaže:
Zapad ne želi iskorijeniti Islam ,samo ga želi civilizirati u tom pogledu da se zabrani kamenovanje ljudi radi krađe itd.
To bi zapad trebao prihvatiti. Ima jos tih "Serijatskih" metoda koje su, kad je prevencija kriminala u igri, jako ucinkovite.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:58   #279
Toliko učinkovite da su zaostale jedn par stoljeća.A da iskušate zapadnjačke metode kojih se toliko zgražate vidjeli bi da su jenako učinkovite čak i više jer ne postoji opasnost da ubiješ nekoga.
A usput koliko u Islam ima ukazanja?Nijedno mislim
E pa kod nas ima ukazanja,kipova koji plaču krvave suze,čudesna izlječenja, itd ako u džamiji koji ćilim proplače javite mi.
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 11:49   #280
Quote:
A usput koliko u Islam ima ukazanja?Nijedno mislim
E pa kod nas ima ukazanja,kipova koji plaču krvave suze,čudesna izlječenja, itd ako u džamiji koji ćilim proplače javite mi.

Blago vama. Ali i ja sam jednom na vasaru "vidio" zenu-ribu.

__________________
Two head one pillow looking out the window.
eno gledaj naprijed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.