Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 16:38   #9101
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Htjedoh rec da sa malom penzijom samo spusta cjenovni rang po broju ukucana
Mislis da bi vrtic bio povoljniji kada bi navela i roditelje?
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:17   #9102
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Mislis da bi vrtic bio povoljniji kada bi navela i roditelje?
Jel znas kako se racuna iznos subvencije?
Zbroj svih prihoda/broj clanova kucanstva na godisnjoj razini

Npr. pojednostavljeno, ti i muz imate 5.000, to je 120.000/12=10.000/3=3.333kn
Ako baka i djed npr. imaju penziju 3.000kn svaki, racunica je sljedeca: 192.000/12=16.000/5=3.200

U oba slucaja spadas u isti prihodovni razred, ali si u drugom slucaju dala ispravne podatke, a u prvom si lazirala.


http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/...nje%202017.doc
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:04   #9103
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Jel znas kako se racuna iznos subvencije?
Zbroj svih prihoda/broj clanova kucanstva na godisnjoj razini

Npr. pojednostavljeno, ti i muz imate 5.000, to je 120.000/12=10.000/3=3.333kn
Ako baka i djed npr. imaju penziju 3.000kn svaki, racunica je sljedeca: 192.000/12=16.000/5=3.200

U oba slucaja spadas u isti prihodovni razred, ali si u drugom slucaju dala ispravne podatke, a u prvom si lazirala.


http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/...nje%202017.doc
Hvala puno :-)
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:11   #9104
Ljudi - ako sam predala sve papire u jedan vrtic i taj vrtic nema mjesta ja svejedno mogu upisati malog u jaslice u kojima ima mjesta prema onom popisu? Kako to ide - samo ih zvrcnem ili?
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:24   #9105
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Ljudi - ako sam predala sve papire u jedan vrtic i taj vrtic nema mjesta ja svejedno mogu upisati malog u jaslice u kojima ima mjesta prema onom popisu? Kako to ide - samo ih zvrcnem ili?
Preporucam ti da odes osobno jer to.kaj pise na popisu ne znaci da zaista i..ima jer i vrtici.imaju interne popise kojim su mozda vec rezervirali ta mjesta. Moja rodena 5.2. Tak da mi vec sad muka a ne mogu trazit prije1mj bas zbog djece koja su rodena prije nje
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:39   #9106
Pozdrav svima.
Molila bih, ako mi moze netko napisat o dv vrticu Tratincica u Dugavama.Cudno mi je sto ima 30mjesta slobodnih u jaslicama.
I dali je moguce upisat dijete u jaslice/vrtic tokom godine ako ima slobodnih mjesta,a da je to vrtic grada Zagreba?
Hvala🙂
__________________
Goran29.12.2010
Petar6.06.2014
Tena 2.03.2017
Dadaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:13   #9107
Quote:
Dadaika kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Molila bih, ako mi moze netko napisat o dv vrticu Tratincica u Dugavama.Cudno mi je sto ima 30mjesta slobodnih u jaslicama.
I dali je moguce upisat dijete u jaslice/vrtic tokom godine ako ima slobodnih mjesta,a da je to vrtic grada Zagreba?
Hvala
Mislim da je to novi objekt na Jakusevcu, treba nazvati i pitati. Ako ima mjesta može se bilo kad upisati.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 12:48   #9108
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Mislim da je to novi objekt na Jakusevcu, treba nazvati i pitati. Ako ima mjesta može se bilo kad upisati.
Hvala.nadam se da cu uspjet upisat malenu sad u 3mjesecu.🙂
__________________
Goran29.12.2010
Petar6.06.2014
Tena 2.03.2017
Dadaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:39   #9109
Quote:
Dadaika kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Molila bih, ako mi moze netko napisat o dv vrticu Tratincica u Dugavama.Cudno mi je sto ima 30mjesta slobodnih u jaslicama.
I dali je moguce upisat dijete u jaslice/vrtic tokom godine ako ima slobodnih mjesta,a da je to vrtic grada Zagreba?
Hvala🙂
Jesi predala papire za vrtić u petom mjesecu kad je bio natječaj?
O vrtiću Tratinčica u Dugavam čujem samo pozitivne komentare od ljudi čija ga djeca pohađaju. Poznanica je predala papire na natječaju i sad nedavno kad je dijete navršilo godinu dana sami su ju zvali da imaju slobodno mjesto.
Je li riječ o centralnom objektu ili nekoj podružnici?
Novi objekt na Jakuševcu je jednostavno novi, lijepo uređen, s manjim brojem djece.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:08   #9110
Nisam ni znala da imaju novi objekt! Super.
To je bio moj vrtic od prije x godina
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:17   #9111
Pozdrav, moj ce u vrtic u rujnu-listopadu. Kad ga trebam ici upisati i kako to ide? Odem u vrtic, pretpostavljam? Pitam jer sam mislila da su upisi u svibnju, a vidjela sam jucer na vratima jednog vrtica oglas da traju upisi.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:34   #9112
Upisi u vrtic krecu pocetkom 5 mjeseca. U pravilu sve bude objavljeno na stranicama vrtica..tak je kod naseg vrtica.
rushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 07:27   #9113
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moj ce u vrtic u rujnu-listopadu. Kad ga trebam ici upisati i kako to ide? Odem u vrtic, pretpostavljam? Pitam jer sam mislila da su upisi u svibnju, a vidjela sam jucer na vratima jednog vrtica oglas da traju upisi.
Upisi su na proljeće u grupama/vrtićima gdje je kod jesenskog roka ostalo slobodnih mjesta
Upisi/predavanje papira za upis za jesenski termin su kao i svake godine u svibnju
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:50   #9114
Hvala cure.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:52   #9115
Pozdrav, moze molim vas provjera jesam li dobro shvatila proceduru upisa u jaslice sredinom godine - predajem prijavu u svibnju na regularnim upisima iako znamo da ce nas odbiti jer necemo imati godinu dana u rujnu? I predajemo prijavu za vrtic u koji zelimo ici iako je sigurno da u tom vrticu nece biti mjesta sredinom godine? Potom se javljamo direktno nekom drugom vrticu koji ce imati kasnije mjesta ili opet cekamo neke upise? Nisam sigurna oko ovog dijela je li obvezna prijava u svibnju.
dreamcatcher6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:42   #9116
Quote:
dreamcatcher6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moze molim vas provjera jesam li dobro shvatila proceduru upisa u jaslice sredinom godine - predajem prijavu u svibnju na regularnim upisima iako znamo da ce nas odbiti jer necemo imati godinu dana u rujnu? I predajemo prijavu za vrtic u koji zelimo ici iako je sigurno da u tom vrticu nece biti mjesta sredinom godine? Potom se javljamo direktno nekom drugom vrticu koji ce imati kasnije mjesta ili opet cekamo neke upise? Nisam sigurna oko ovog dijela je li obvezna prijava u svibnju.
Prijava u svibnju je obavezna (za gradske vrtice), jer ako ne predas papire neces moci niti naknadno traziti. Ali ne mozes predati papire u vrtic koji zelis, vec u onaj u koji spadate po mjestu prebivalista.
I onda negdje sredinom rujna provjeris kakva je situacija u vrticu u kojem ste predali papire. Ako tamo i dalje nema mjesta ides dalje (ali je vazno da ste u sustavu). Sretno!
Nekada i vrtic zove, ali to nije pouzdano cekati, jer ne znas kada ce to biti.
Ako recimo ne uspjete dobiti mjesto u akademskoj godini 2018/2019, svejedno moras ponovno predati papire u svibnju 2019. za djecu koja krecu 1.9.2019.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:51   #9117
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Prijava u svibnju je obavezna (za gradske vrtice), jer ako ne predas papire neces moci niti naknadno traziti. Ali ne mozes predati papire u vrtic koji zelis, vec u onaj u koji spadate po mjestu prebivalista.
I onda negdje sredinom rujna provjeris kakva je situacija u vrticu u kojem ste predali papire. Ako tamo i dalje nema mjesta ides dalje (ali je vazno da ste u sustavu). Sretno!
Nekada i vrtic zove, ali to nije pouzdano cekati, jer ne znas kada ce to biti.
Ako recimo ne uspjete dobiti mjesto u akademskoj godini 2018/2019, svejedno moras ponovno predati papire u svibnju 2019. za djecu koja krecu 1.9.2019.
Tnx, nije mi bilo logicno predavati za nesto sto znam da nece biti mjesta, ali ok ako treba biti u sustavu.
Recimo da onda nademo neki udaljeniji vrtic, gradski ili privatni. Pretpostavljam da se onda sljedecu akademsku godinu trazi premjestaj u zeljeni vrtic (po mjestu prebivalista). Znas li mozda je li to ekvivalentno regularnom upisu svibnju? Da ne bi bilo da vec imamo vrtic pa su manje sanse za dobiti. Nikad ne znas
dreamcatcher6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:26   #9118
Mislim da se moze prijaviti u vise gradskih. Predajete papire u taj po mjestu stanovanja i navedete ostale (gradske) koji su u izboru.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:51   #9119
Quote:
dreamcatcher6 kaže: Pogledaj post
Tnx, nije mi bilo logicno predavati za nesto sto znam da nece biti mjesta, ali ok ako treba biti u sustavu.
Recimo da onda nademo neki udaljeniji vrtic, gradski ili privatni. Pretpostavljam da se onda sljedecu akademsku godinu trazi premjestaj u zeljeni vrtic (po mjestu prebivalista). Znas li mozda je li to ekvivalentno regularnom upisu svibnju? Da ne bi bilo da vec imamo vrtic pa su manje sanse za dobiti. Nikad ne znas
Uvijek negdje ima mjesta na pocetku. Grupe se pune do cca 12./1.mj. Ako ti je dijete rodjeno iza nove godine smanjuju se sanse da se upisete u gradski. Moj stariji je rodjen u 10.mj i nasli smo mjesto u drugom kvartu, mladji je rodjen u ozujku kada su grupe vec popunjene, pa smo morali opet predavati papire u svibnju i krenuli u 9.mj. Do tada smo krpali s godisnjima i bakom koliko je mogla.
Prebacivanje je druga stavka. Molbe za prebacivanje se predaju nekoliko tjedana prije regularnih upisa za sljedecu godinu. Bude na oglasnim plocama.
To ti sve govorim za gradske. Ako upisete u privatni ne mozete se samo prebaciti u gradski vec morate opet predavati papire u svibnju. Gradski i privatni nisu povezani.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:36   #9120
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Uvijek negdje ima mjesta na pocetku. Grupe se pune do cca 12./1.mj. Ako ti je dijete rodjeno iza nove godine smanjuju se sanse da se upisete u gradski. Moj stariji je rodjen u 10.mj i nasli smo mjesto u drugom kvartu, mladji je rodjen u ozujku kada su grupe vec popunjene, pa smo morali opet predavati papire u svibnju i krenuli u 9.mj. Do tada smo krpali s godisnjima i bakom koliko je mogla.
Prebacivanje je druga stavka. Molbe za prebacivanje se predaju nekoliko tjedana prije regularnih upisa za sljedecu godinu. Bude na oglasnim plocama.
To ti sve govorim za gradske. Ako upisete u privatni ne mozete se samo prebaciti u gradski vec morate opet predavati papire u svibnju. Gradski i privatni nisu povezani.
Super, hvala! Sad je jasnije.
Imamo vremena do sljedece godine smisljati sto cemo, bitno mi je onda ovaj svibanj predati sve pa cemo se snalaziti kad budemo imali vise info.
dreamcatcher6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.