Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 11:36   #201
PBZ - stambeni kredit

Zanima me je li netko od vas uzeo bilo kakav stambeni kredit u PBZ-u pa da mi preporuči koji bi bio najpovoljniji i u kojoj valuti?
Hvala.
biljar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:29   #202
po ovome sto sam gledala- onaj u kunama
perla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 17:59   #203
Quote:
cinkvina kaže: Pogledaj post
......., u HAAB na 5 %, ocekivali smo da ce rata biti najmanje 3.000,00 kn.
Buduci nam rata dolazi na naplatu krajem mjeseca danas smo vidjeli da je ista
1.950,00 kn.
Jeli razlog tolikom padu slabljenje franka ili nesto drugo?
chf => srednji tečaj HNB-a u 01.04.2007. bio je 4,54
s 30.10.2007. bio je 4,43

tečaj baš nije toliko pao da bi ti razlika u rati bila cca 800 kuna ...

moje mišljenje je da im se , možda prilikom promjena kamatnih stopa provukla neka greška ... odi do banke pa vidi, ako ništa drugo radi sebe .... da ne bi bilo ups
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 18:32   #204
Quote:
biljar kaže: Pogledaj post
Zanima me je li netko od vas uzeo bilo kakav stambeni kredit u PBZ-u pa da mi preporuči koji bi bio najpovoljniji i u kojoj valuti?
Hvala.
pa sad

ovo je vječno pitanje ... ono što je meni povoljno ne mora biti tebi
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 08:18   #205
Pa da slažem se sa Lavicom. To je vrlo relativno pitanje, kao i odgovor. Neki preporučuju jedno neki drugo i odluka je opet na nama samima. Što se tiče samih brojki što je i vidljivo prema kamatnim stopama očito je za sad "najjeftiniji" CHF a da li je i najisplativiji to je upitno
Mašna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:16   #206
Quote:
biljar kaže: Pogledaj post
Zanima me je li netko od vas uzeo bilo kakav stambeni kredit u PBZ-u pa da mi preporuči koji bi bio najpovoljniji i u kojoj valuti?
Hvala.
ja sam uzela stambeni u pbz ove godine. u francima, naravno, jer mi je bilo jeftinije i samo sam tako mogla podići onoliko koliko mi je trebalo.i svima preporučam kredit u francima a nikako u kunama. bježite od toga. ak te zanima nešto konkretnije u vezi kredita kontaktiraj me na pm
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:15   #207
Quote:
kruskica666 kaže: Pogledaj post
i svima preporučam kredit u francima a nikako u kunama. bježite od toga.
možeš li podijeliti s nama zašto chf da, a kune nikako
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 08:10   #208
o tome se raspravljalo ovdje na x tema. ja mislim da smo do sada to već svi treba shvatiti zašto je bolje podići stambeni kredit u stranoj valuti a ne u kunama.
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 10:45   #209
znam da postoje teme

moja greška što nisam to već prije napravila pa sam sada pitanje C/P na temu Stambeni krediti u kunama

Zadnje uređivanje Lavica02 : 10.12.2007. at 22:00.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 09:40   #210
Neodobravanje kredita za koji su ispunjeni uvjeti

Je li se nekome dogodilo da ispunjava sve uvjete za dobivanje kredita, a da mu kredit ipak ne bude odobren od strane kreditnog odjela? Radi se o PBZ-u.
Ako da, zasto?

Varijanta sa hipotekom 1:1.25, i suduznikom za kredit... Nije da kredit jos nije odobren, ali cekamo vec koji tjedan duze od onog sto nam je receno kao ocekivano, i sad me pocelo kopkati...
Margita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:00   #211
Quote:
Margita kaže: Pogledaj post
Je li se nekome dogodilo da ispunjava sve uvjete za dobivanje kredita, a da mu kredit ipak ne bude odobren od strane kreditnog odjela? Radi se o PBZ-u.
Ako da, zasto?

Varijanta sa hipotekom 1:1.25, i suduznikom za kredit... Nije da kredit jos nije odobren, ali cekamo vec koji tjedan duze od onog sto nam je receno kao ocekivano, i sad me pocelo kopkati...
ne vidim razloga ako su ispunjeni svi uvjeti, iako sad postoji ogranicenje od strane HNB-a
No mi smo bas ovih dana, po prikupljanju svi papira, dobili da nam je odobreno, sad ce ici i isplata. Nismo uopce puno cekali, dapace
Samo sto smo cesto isli u banku, jer kao oni kazu da ce nazvat, to zna potrajat A kad dodjes tamo- sve okej (tipa- bas smo vam se mislili javit , mozes mislit )
perla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:02   #212
Quote:
Margita kaže: Pogledaj post
Je li se nekome dogodilo da ispunjava sve uvjete za dobivanje kredita, a da mu kredit ipak ne bude odobren od strane kreditnog odjela? Radi se o PBZ-u.
Ako da, zasto?

Varijanta sa hipotekom 1:1.25, i suduznikom za kredit... Nije da kredit jos nije odobren, ali cekamo vec koji tjedan duze od onog sto nam je receno kao ocekivano, i sad me pocelo kopkati...
e pa sad, u čemu je tvoj problem? jel ti je odobreno ili ne?
meni je bio odobren pa sam čekala 2,5 mjeseca da se to sve riješi.
mislim, oni u pbz su strašno spori i za sve imamju vremena.
ne preostaje ti ništa drugo nego čekati....nisi jedina koja duuuuuuuuuuuuuuugo čeka stambeni kredit u pbz....

Zadnje uređivanje kruskica666 : 14.12.2007. at 11:02. Reason: x
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:57   #213
Quote:
kruskica666 kaže: Pogledaj post
e pa sad, u čemu je tvoj problem? jel ti je odobreno ili ne?
Pa nije jos odobren, predali smo sve papire koje smo trebali i sad cekamo da se kreditni odjel ocituje. Rekli su da to traje tjedan-dva, a sad je proslo vec 3-4.

Moram malo smanjit ocekivanja ocito
Margita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 13:37   #214
sretno i čuvaj živce!
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 10:01   #215
Quote:
Margita kaže: Pogledaj post
Pa nije jos odobren, predali smo sve papire koje smo trebali i sad cekamo da se kreditni odjel ocituje. Rekli su da to traje tjedan-dva, a sad je proslo vec 3-4.

Moram malo smanjit ocekivanja ocito
Meni se desila slična situacija ali u hypo banci --kažu tjedan cekao tri ali je prošlo ( frka me bilo tih par tjedana).Mislim da nije u pitanju ništa drugo nego sporiji tempo isplatetj odobravanja

Sretno
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 15:48   #216
Angry Ostvarile se crne slutnje..

Nije da kredit ne daju, ali imaju primjedbe na prilozenu dokumentaciju. Ne znam ima li to itko volje citati, ali evo ja cu se pojadat, pa ako je netko imao sretno rijesen slican slucaj -

Vratili su nam Vlasnicki list od stana hipoteke (vlasnici roditelji) sa problema 2:

1. Stan (manji grad, nije u Zg) koji je hipoteka je jos nesto sitno u otkupu. Onaj omjer otplacenog stana i iznosa kredita sve stima, ali je novootkriveni problem sto je ovaj sitnis koji se jos otplacuje u vlasnistvu privatne firme (tj. nije u vlasnistvu grada ili drzave, kada ne bi bilo problem). Trebalo im je punih mjesec dana da nam to kazu; sva sreca da to nigdje ne pise niti je osobna bankarica to primjetila Rezultat: odlucili platiti ostatak stana-hipoteke da bi mogli dici kredit, jel.

A tek onda..

2. Prvo su nam javili samo prvo, a onda su se sjetili jos nesto. Na vlasnickom papiru pise, citiram "Izvadak ima svojstvo z.k. potvrde do pravomoćnog okončanja postupka obnove i ispravljanja zemljišnih knjiga za k.o. NekiGrad što znači da postoji mogućnost promjene zemljišnoknjižnog stanja po pravomoćnosti navedenog postupka obnove i ispravljanja zemljišnih knjiga." I zato izvadak ne valja. Ispada da ni jedan stan iz tog grada (vjerojatno ni jednog grada, jer ne znam gdje zemljisne knjige jesu sredjene), ne moze biti hipoteka. I sta sad?

Sutra idemo vidjeti da li sto ide sa pozurnicom ili sl. ali - p r e s t r a s n o

Da li je itko ikada imao slicnu situaciju? Nije mi jasno...ako ne daju kredit, neka kazu da ne daju i amen. Ne moram reci da sam cijeli zivot klijent doticne banke, redoviti platisa, stedisa, ugalac, proizvodjac novca za istu banku kojoj sam do sad vjerovala.

Ovo navlacenje i cekanje je uzas, tim vise sto smo prvi dio stana platili gotovinom, zatefterili datum isplate kredita (koji je tada izgledao daaaaaleko u buducnosti), i tak...grh.
Margita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:36   #217
to sam davno jednom vidjela ... mislim da je bila neka morska destinacija, oko Zadra ...
u glavnom radili nove izmjere čestica itd ... te su izdavali te povrde kojima dokazuješ vlasništvo, ali nije moguć upis zaloga s obzirom da se ne zna pravo stanje nekretnine dok oni tamo to ne izmjere, premjere i isprave .... s obzrom da nemaš česticu nije niti moguć upis tereta ...
bar je tako bilo prije par godina, da li se što mijenjalo
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 12:26   #218
Kredit 50,000eura!

ovako ljudi...imam jednu deliaktnu situaciju,tek sam prije mjesec dana dobio ugovor na neodređeno!i sad ...imam jednu kuću u izgradnji koja je već pod hipotekom,i glasi na roditelje....e sad,ja bih tu kuću dovršavao,ali izgleda mi nemoguće naći neki ne namjenski kredit oko 50,000eura!inače račun mi je u Zabi,i ne bih mjenjao tu banku....pa me zanima,ako netko zna neku banku da daje nenamjenski kredit do 50.000E...a da ne trebam imat račun na toj istoj banci!hvala unaprijed...
Ziggy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:14   #219
Quote:
Ziggy11 kaže: Pogledaj post
ovako ljudi...imam jednu deliaktnu situaciju,tek sam prije mjesec dana dobio ugovor na neodređeno!i sad ...imam jednu kuću u izgradnji koja je već pod hipotekom,i glasi na roditelje....e sad,ja bih tu kuću dovršavao,ali izgleda mi nemoguće naći neki ne namjenski kredit oko 50,000eura!inače račun mi je u Zabi,i ne bih mjenjao tu banku....pa me zanima,ako netko zna neku banku da daje nenamjenski kredit do 50.000E...a da ne trebam imat račun na toj istoj banci!hvala unaprijed...
A da dovrsavas malo pomalo, sa manjim iznosima?
Nisu mi jasni ljudi koji od prve place idu dizati ogromne kredite, iil od prvog ugovora na neodredjeno...
TO sto ti je ugovor na neodredjeno znaci nesto samo banci, otkaz (ako si kod privatnika) mozes dobiti samo tako...
Zato, pamet u glavu i radije dovrsavaj malo pomalo, sa manjim sredstvima. Nije valjda tolika hica?
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 18:50   #220
Quote:
Ziggy11 kaže: Pogledaj post
ovako ljudi...
obični nenamjeski kredi kojim bi završio kuću preskupo bi te koštao i idu na manje rokove, tako da bi ti rata za taj iznos bila jako visoka.
Hipotekarni, da, no zavisi koliki je postojeći kreditu odnosu na vrijednost kuće i od čije banke ako nemaš čiste papire.
Naime, ne razumijem što znači "dovršavam kuću" ... da li radiš fasadu, krov ili nadograđuješ ... ako je ovo zadnje, onda ti treba i građevinska dozvola

No svakako se isplati "ispipati" teren za stambeni kredit, a ne gotovinski ili hipotekarni.

Ajmo još malo infa
1) koliko dugo si bio na određeno i da li je to bilo u istoj firmi?
2) kolika je ta hipoteka, a koliko vrijedi kuća?
3) što misliš s tim novčekima raditi?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.