Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 09:18   #21
eure primaju u princupu u bilo kojoj banci, a CZK baš i nisam sigurna
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 15:57   #22
Ne bih rekao. Kovanice stranih valuta u pravilu gotovo nigdje ne primaju
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 20:24   #23
kovanice eura primaju se do 50 centi. ispod ne. za ostale mislim da ne!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:35   #24
u zabi su primali sve ... bar prošli mjesec
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:06   #25
Bio u zabi jutros u trogiru, otkupljuju sve euro kovanice od 10 centi pa nadalje , tečaj isti kao za papir.
Zli Čarteraš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:50   #26
pa naravno da je isti, nemaju kovanice manju vrijednost od papirnatih novčanica!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 12:47   #27
Znam , ali u par mjenjačnica u ST isplaćuju 70% vrijednosti tečaja , ako se radi o kovanicama , konkretno ona u kinu Central.
Zli Čarteraš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 20:27   #28
Njemačka marka

dakle nasao sam podosta njemackih maraka u staroj jakni i zanima me jel moguce promjeniti ih u kune/eure tako nesto jer ono dobro bi mi dosao novac na vikipediji sam naso ovo Od toga dana u «Bundesbank» i njenim drugim sjedištima marka može biti besplatno i vremenski neograničeno promijenjena u euro.

ima nekoga u njemackoj da mi moze potvrditi i ko je to negdje u ovo vrijeme mjenjao pa da mi potvrdi puno hvala
pfanner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 15:31   #29
Quote:
pfanner kaže: Pogledaj post
dakle nasao sam podosta njemackih maraka u staroj jakni i zanima me jel moguce promjeniti ih u kune/eure tako nesto jer ono dobro bi mi dosao novac na vikipediji sam naso ovo Od toga dana u «Bundesbank» i njenim drugim sjedištima marka može biti besplatno i vremenski neograničeno promijenjena u euro.

ima nekoga u njemackoj da mi moze potvrditi i ko je to negdje u ovo vrijeme mjenjao pa da mi potvrdi puno hvala
Mozes mijenjati u Njemačkoj državnoj banci po tečaju 1,95....tj. onaj koji je bio
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 12:30   #30
Malo sam čačkala,googlala, tražila po netu di se mogu promijenit dinari u kune u Zg-u( kad već u nijednoj banci ni mjenjačnici u kojoj sam bila nisu znali), pa me samo zanima jel možda netko saznao? Ipak, godinu dana je prošlo skoro od zadnjeg posta
Tnx!
dunjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 01:00   #31
Quote:
dunjab kaže: Pogledaj post
Malo sam čačkala,googlala, tražila po netu di se mogu promijenit dinari u kune u Zg-u( kad već u nijednoj banci ni mjenjačnici u kojoj sam bila nisu znali), pa me samo zanima jel možda netko saznao? Ipak, godinu dana je prošlo skoro od zadnjeg posta
Tnx!
Jednostavno- nigdje!
BAM-ove, tj, bosanske marke mijenja cijela HR, ali YU dinare ti nitko (barem za sad) neće promijeniti.
Jedino da pitaš neke biznismene koji posluju sa YU jer im ta valuta tamo nešto i znači.

Ostavi ih za uspomenu kao i one stare što su starčeki ostavljali.

Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 15:24   #32
a što ne promijenite dinare u eure kad krećete iz Srbije?

jer i da postoji ta opcija u Hrvatskoj, tečaj bi bio katastrofa

mislim da nigdje ne možete promijeniti

koliko imaš dinara za promijeniti?

i ja sam se susretala sa tim problem, katastrofa, većinom u bankama nikad ni čuli za te dinare


čak ni u pograničnom djelu, nitko ih neće
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 00:07   #33
Question stara mi novčanica?!

Išla sam kupit mjesečni pokaz i dam novčanicu od 100 i jednu od 20. Teta uzme ovu od sto, a ovu drugu mi vrati. Ništa nije rekla, samo je vratila. Ja je gledam i u čudu i pitam u čemu je problem. Ona kaže- više vam ta ne vridi. Ta vam je iz '92 (kasnije sam provjerila na netu da ne može bit iz '92 nikako nego '93, al ajd). Uglavnom, nije mi je tila primit- sreća pa sam imala još jednu novčanicu od 20 kn, tu je uzela i spremila u kasu.
Pitala sam ženu di to mogu prominit, a ona je kaže na ZAP-u.

Recite vi meni jel ona meni nju mogla primit ili zakonski nije smjela? Znam da više ne vrijedi kao sredstavo plaćanja, al svejedno.

Ili se sama moram pobrinut za tu novčanicu iako sam je i ja od nekog dobila (sasvim sigurno nisan čuvala novčanicu iz '93 ) ?


 
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 01:10   #34


ova gore je ova novija
ovakvu dolje si ti vjerojatno imala
ja mislim da ih ne moraju uzimat

milsim, možeš ju sigurno nekome podvalit, u bircu ili tak nešt, ne pazi svatko na taj znak
__________________
:)
zmaj_xpzt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 16:27   #35
aha, dobro onda...

mada mislim da je svejedno uzeli je oni pa zaminili ili ja, al ok
 
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 02:27   #36
[QUOTE=mala nevaljala;15324598]Išla sam kupit ..

Nije ti trebala primiti jer novčanica ne vrijedi. Koliko ja znam ne možeš je zamijeniti niti u Fini(ZAP-u)
__________________
ae...
sijena_mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:33   #37
kineski yuan, gdje kupiti?

ja sam u zadnje vrijeme citala puno o financijskoj krizi i puno ljudi misli da ce kineski yuan rasti, ali ga kod nas nema za kupiti?

sto vi mislite, ako ima netko iskusniji, hoce li rasti?

i gdje bi se u Hr mogli kupiti kineski jeni?
Anka vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:29   #38
1. kineski juan je vezan za američki dolar i ako će u budućnosti kineske vlasti dozvoliti aprecijaciju u odnosu na dolar, onda to neće biti ništa veliko zato što je kina izvozno orijentirano gospodarstvo i jačanje nacionalne valute bi negativno utjecalo na gospodarski rast.

2. kineski juan se ne može kupiti u našim bankama zato što nije na tržištu. možeš ga jedino kupiti u pojedinim zemljama azije poput singapura i nekim zemljama bliskog istoka.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 03:26   #39
nije vise vezan za dolar,"oslobodjen" je pred nekih godinu-dvije i otisao je(kontrolirano i usporeno) gore 20%
mislim da nije na trzistu i kinezi strogo kontroliraju kolicine i transakcije
stranci imaju pravo godisnje kupiti max protuvrijednsot 50000$
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 10:16   #40
vezan je bio i vezan je ostao za američki dolar i ono što kina neće dozvoliti je da aprecirani juan počne nanositi štetu kineskom izvozu i gospodarskom rastu. kina jedino što na napravila je dozvolila ciljanu aprecijaciju koja je krenula 22.07.2005. sa razine 8.3 na današnju razinu 6.8 i na toj današnjoj razini dozvoljava fluktuaciju od -/+ 2%. zadnja 4 mjeseca se kineski juan drži na razini 6.8 +-2%.

kine je aprecirala juan radi pritiska od strane amerikanaca, ali i zbog povišenih inflatornih pritisaka početkom ove godine sa kojima se suočio cijeli svijet. zadnjih pet mjeseci kina strogo kontrolira vrijednost tečaja prema dolaru, a jedan od razloga je i taj, što su inflatorni pritisci, inflacija koja je u prvoj polovici godine iznosila i do 8% popustila te više nema potrebe da se putem tečaja djeluje antiinflacijski.

dakle, vrijedost kineskog juana je bila i ostala vezana za američki dolar i u budućnosti će i dalje biti kontrolirana od strane kineskih vlasti i prema njihovim željama će rasti ili ostati na današnjoj razini. to znači da dolazimo do toga da u svijetu ima valuta koje će rasti daleko više od kineskog juana prema dolaru. nas dolar niti ne zanima, nas zanima vrijednost prema euru, a tu se dugoročno jedino može izgubiti novac jer će dolar kada kriza dođe svome kraju krenuti prema dolje u odnosu na euro, a samim time će i kineska valuta dolje prema euru pošto je vezana za vrijednost američkog dolara, a ne eura.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.