Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 21:55   #21
ne može se uplatiti na taj virtualan jer on postoji samo radi ibana jer je iban kreiran po broju tekućeg. taj račun ubiti ne postoji.

otvori tekući pa nek ti uplate pare na tekući.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 11:26   #22
Privatne uplate iz inozemstva - Pomoć

Pomoć molim. Prijatelj bi mi uplatio veći iznos novca na moj devizni račun, cca 50 k eura . Na koji način je to moguće, i da li postoje ograničenja za takve uplate?
loki212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:33   #23
Koliko se otprilike dana čeka da sjedne novac koji mi je netko uplatio na devizni račun?
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 06:42   #24
Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
Koliko se otprilike dana čeka da sjedne novac koji mi je netko uplatio na devizni račun?
zavisi iz koje zemlje ti je uplaceno i zavisi u koju nasu banku...primjer...ja iz kuvajta saljem redovido u Zagrebacku banku i obicno lova dodje za 3 radna dana. Ako saljes iz njemacke lova dodje obicno drugi radni dan...

Mislim da je maksimum nekih 5 radnih dana....
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 11:30   #25
Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
zavisi iz koje zemlje ti je uplaceno i zavisi u koju nasu banku...primjer...ja iz kuvajta saljem redovido u Zagrebacku banku i obicno lova dodje za 3 radna dana. Ako saljes iz njemacke lova dodje obicno drugi radni dan...

Mislim da je maksimum nekih 5 radnih dana....
Hvala na odgovoru!

Iz Njemačke u PBZ. Danas osmi dan, još mi lova nije sjela.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 19:12   #26
telebanking

Pomoč ,kako preko telebankinga prenjeti novac iz engleske banke u našu banku,na telefonu mi neprihvača IBAN jer nedozvoljava unos slova


poz
robyx13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:26   #27
Probaj bez slova...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:16   #28
kako poslati novce iz inozemstva na neki račun?

dakle zanima me što je sve potrebno da se pošalje na nečiji račun neki novac? samo broj računa ili još što?
trebam odgovor što prije
HVALA VAM UNAPRIJED!!
messi_10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 21:04   #29
IBAN + SWIFT
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 21:22   #30
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
IBAN + SWIFT
gdje saznati to za Zagrebačku banku?
kolike su naknade ili nešto slično?
hvala
messi_10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:00   #31
swift zabe je ZABAHR2X. iban ti treba dati osoba na čiji račun trebaš poslat novac.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:26   #32
Tema postoji https://www.forum.hr/showthread.php?t=265172&page=15

A kolike su naknade za transfer moraš pitati u banci iz koje šalješ novce.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 19:32   #33
pozdrav...
Naime, frend mi je poslao neke pare iz inozemstvana moj račun u HPB. pare je poslao u subotu ujutro, a meni još nisu stigle pa me zanima dali je to uobičajeno i dali mogu kako provjeriti sto je s novcima ili mi jedino preostaje čekati?
hvala
messi_10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:43   #34
Messi_10,
mislim da treba oko 2 radna dana da ti bude vidljiv novac.

Dosao sam nekog pitati ako je stvarno tako ili koji put odmah sljedeci dan bude vidljivo na racunu?
Znaci uplacen je novac na moj devizni, transakcija je iz zemalja EU. Koliko otprilike traje da oni to proknjize?
Hvala
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:58   #35
Sve ovisi o bankama, iz koje se plaća i u koju se plaća. Neke imaju direktan prijenos, neke moraju ići preko treće banke. SWIFT prijenos sredstava traje do 3 radna dana. To ti piše na SWIFT potvrdi koju je onaj koji ti je uplatio trebao dobiti.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 14:31   #36
hvala na odgovoru. Mislio sam da je sada sve to ubrzano jer bankarski sustav bi trebao biti vise povezan.

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 00:42   #37
Da li netko zna zasto IBAN od tekuceg i IBAN od deviznog su isti? Osoba kada salje novac u HR dovoljno je da ima IBAN i swift ne treba joj broj racuna po mojim saznanjima. Kada banka primi taj novac kako ona zna da li da konvertira novac u kn pa pusti na tekuci ili prebaci na devizni?
Pitam zato jer mi nije jasno kako to funkcionira.
Prije sa brojem deviznog sve mi jasno, tocno se zna gdje sjeda lova ali sada posto je sve isto kako banka to odredi?
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 16:54   #38
Ne postoji tekući i devizni IBAN, po tim računima samo je jedan. Postoji tekući i žiro IBAN, no to je nešto drugo.
Ako u banci imaš otvoren devizni račun novac će ti tamo sjesti, jer ti devize poslane. Ukoliko imaš samo tekući banka će ti ponuditi opciju otvaranja deviznog računa i knjiženja novca na taj račun ili, uz tvoje odobrenje, konverziju u kune i uplatu na tekući.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:05   #39
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Ne postoji tekući i devizni IBAN, po tim računima samo je jedan. Postoji tekući i žiro IBAN, no to je nešto drugo.
Ako u banci imaš otvoren devizni račun novac će ti tamo sjesti, jer ti devize poslane. Ukoliko imaš samo tekući banka će ti ponuditi opciju otvaranja deviznog računa i knjiženja novca na taj račun ili, uz tvoje odobrenje, konverziju u kune i uplatu na tekući.
Hvala na odgovoru. Malo sam danas googlao pa sam nasao isti odgovor. Bas me zanima kolo treba da sjedne novac. U srijedu poslan, danas jos nista.

Hvala
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:57   #40
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
uplate na devizni račun po kojem nisi vlasnik ili opunomoćenik, bilo u kunama bilo u valuti nije dozvoljeno zakonom o deviznom poslovanju
drugim rijecima ta osoba da bi ti uplatio mora biti opunomocenik
to je onda polog sredstava a ne placanje

medjutim ima i manu
ako je ta osoba opunomocenik ona onda moze podignuti i sve novce koji stoje nevezano. tj moze zloupotrijebiti punomoc.
do novaca orocenih depozitno ne moze.
to nije za igrati se: jedino ako je familija, muz, zena, dijete u pitanju
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.