Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2009., 01:12   #1
Banka uzima cijelu placu..

Dobar dan.
molim pouzdan odgovor.
U trenutku podizanja kredida imao sam veca primanja,zapravo mi je banka prihvattila i putne troskove u prosjek izracuna.,nisam morao placati alimentaciju.
kasnije je banka povecala kamatu,, radi krize ukinuli su putne troskove ,placam alimentaciju za dijete i evo, sada sam u situaciji da mi banka uzima cijelu placu..

rata stambenoga kredita 3792kn
placa 4100kn
alimentacija 920kn
sasvim je jasno da novaca za zivot NEMA

pitanje,,,
postoji li zakon ili sl. koji nalaze da banka ne smije uzeti cijelu placu vec mora ostaviti osnovnu 1/3 primanja za zivot. ili to sada nema veze...pristao si, potpisao si i gotovo????

mogu li sto uciniti??
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 01:20   #2
zeznuto, imaš ratu za kredu koju si svjesno potpisao.
Potraži nekog odvjetnika, mada nemaš tu šta.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 01:34   #3
potpisao si i to je to... ako neces placati ratu, uzimaju jamstvo, ili potrazuju od jamca. ne vjerujem da ce ti tu odvjetnik puno pomoci.. pokusaj otici do banke i dogovoriti se s njima da otplacujes taj kredit koju godinu vise sa smanjenom ratom. banke su uvijek sretne kada dobiju jos jednog roba vise...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 21:55   #4
kredit se plaćati mora ... mislim glupo je sad tražiti da te "neki" zakon štiti ... od zaduženja nećeš moći pobjeći ... otiđi do banke, traži voditelja i objasni o čemu se radi ... možda ti mogu produžiti rok otplate pa da ti se smanji rata, jer ovako nećeš moći dugo i onda će i banka imati problem u naplati što joj (pogotovo danas) nije u interesu
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 00:28   #5
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
kredit se plaćati mora ... mislim glupo je sad tražiti da te "neki" zakon štiti ... od zaduženja nećeš moći pobjeći ... otiđi do banke, traži voditelja i objasni o čemu se radi ... možda ti mogu produžiti rok otplate pa da ti se smanji rata, jer ovako nećeš moći dugo i onda će i banka imati problem u naplati što joj (pogotovo danas) nije u interesu
da... i sam sam mislio da je tako....ali evo trazim savjet sto uciniti,,znam jako dobro da jos dugo ne mogu,,,ozbiljna situacija.
ovako:
kredit mi je na 30god.
otplacujem tek 2 god.
tu takoder nema puno prostora za smanjenje rate a povecanje godina...??

neki spominju pocek,ili mirovanje kredita. ...sto to znaci??,,koliko je to dobro ili ne...koliko sam shvatio,, i dalje placam kamatu,, samo glavnicu trenutno ne..dok sam u stanju mirovanja..
a u mome slucaju
rata 3792kn
kamata 3300kn
glavnica 500kn!!!! samo 500kn.
za 2 god. urednog placanja uspio sam glavnicu smanjiti za 10000kn to skoro platim sa 2rate.
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 00:52   #6
Uz već predloženo definitivno povećati prihode, makar radio 12 sati dnevno, 6 dana u tjednu. Zaista, drugog izlaza nema.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 08:54   #7
Quote:
danco26 kaže: Pogledaj post
koliko sam shvatio,, i dalje placam kamatu,, samo glavnicu trenutno ne..dok sam u stanju mirovanja..

u nekim bankama se može dogovoriti jednogodišnje mirovanje i glavnice i kamate, uz dok. kojom dokazuješ da su ti se primanja smanjila..
***marty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:43   #8
Quote:
***marty kaže: Pogledaj post
u nekim bankama se može dogovoriti jednogodišnje mirovanje i glavnice i kamate, uz dok. kojom dokazuješ da su ti se primanja smanjila..
u ZABI?
vec sam bio tamo ,doduse obratio sam se samo djelatnici za pultom koja nije imala sluha za moje probleme...
definitivno moram potraziti voditelja poslovnice u ZD i upoznati ga sa problemom i nadati se....
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:46   #9
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Uz već predloženo definitivno povećati prihode, makar radio 12 sati dnevno, 6 dana u tjednu. Zaista, drugog izlaza nema.
hm..jos jedan posao...
pokusao sam..
u ovo doba recesije i krize , kada ljudi nemilo dobivaju otkaze, sretan sam da imam i jedan..samo da placa stize..
a na postojecem poslu nema mogucnosti da dobijem placene prekovremene,tako da nema smisla da radim duze od 8h..
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:50   #10
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
zeznuto, imaš ratu za kredu koju si svjesno potpisao.
Potraži nekog odvjetnika, mada nemaš tu šta.
definitivno nemam love za odvjetnika...
prodao auto i ostali luksuz i sada biciklom na posao....

barem sam zelenima drazi
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 23:43   #11
kao prvo mislim da je ludo kaj si dobio kredit u kojem ti je otplata skoro cijela placa...
sigurno si morao razmisljati o situaciji u kojoj si sada ?!!! najbolje bi ti bilo da probas prodati kucu
i rijesiti se duga jer jednom kad ti banka uzme kucu vise neces nikada vise dobiti kredit...
kaj se tice alimentacije objasni si "bivsoj" u kakva govna si upao i nikad neznas mozda bas
dobis pomoc od onoga od kojeg se najmanje nadas....
sretno
cosmos67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 23:48   #12
Drzim da se jos jedan posao uz glavni posao (40ak sati tjedno) uvijek, ali uvijek moze naci. Naravno, ako nema potraznje za tvojim vjestinama, vjerojatno ce se to svesti na nekakav sljakerski poslic za sitne pare ali i sitne pare pomazu. Da uspijes povrh glavnog posla zaradjivati jos 1000 kn mjesecno (a to se uvijek moze, makar te poslodavac izrabljivao) na konju si. A i kada radis po 60-80 sati tjedno imat ces manje vremena za trositi novac, mozda jos i ustedis koju sitnicu. I definitivno se slazem da vrijedi probati razgovarati s bivsom o alimentaciji...
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:08   #13
1. daj ne pricajte gluposti oko alimentacije, nije djete krivo sta otac ne zna osnove matematike/ne razmislja o buducnosti pri najvaznijim zivotnim odlukama. Djete ima pravo na te novce pa makar otac spavao negdje ispod mosta.
2.prodat kucu mozes zaboravit. Cjena ce ti u iducih godinu dana jos u pola past, a i sada neces uspjet nac kupca
3. posla stvarno uvjek ima, u krizna vremena je ocajno placen i radis ko konj ali ga ima

4. da se osvrnem i na pravni aspekt stvari:
-banka ti moze sjest ovrhom samo na 1/3 place i to nakon odbitka novca kojeg placas za djete
-banka nije ni malo zainteresirana da prekinete kredit jer je njoj drazi novac nego kuca koju ne mogu prodat i ovrha na 1/3 place od osobe koja svaki tren moze nac posao na crno
==> otidi se dogovorit sa bankom, ponudi im da ces godinu dana placat iznos u visini 1/2 svoje place i da im je alternativa da ti sjednu na 1/3 place i pokusaju prodat kucu. 100% sigurno prihvacaju
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:17   #14
Quote:
danco26 kaže: Pogledaj post
da... i sam sam mislio da je tako....ali evo trazim savjet sto uciniti,,znam jako dobro da jos dugo ne mogu,,,ozbiljna situacija.
ovako:
kredit mi je na 30god.
otplacujem tek 2 god.
tu takoder nema puno prostora za smanjenje rate a povecanje godina...??

neki spominju pocek,ili mirovanje kredita. ...sto to znaci??,,koliko je to dobro ili ne...koliko sam shvatio,, i dalje placam kamatu,, samo glavnicu trenutno ne..dok sam u stanju mirovanja..
a u mome slucaju
rata 3792kn
kamata 3300kn
glavnica 500kn!!!! samo 500kn.
za 2 god. urednog placanja uspio sam glavnicu smanjiti za 10000kn to skoro platim sa 2rate.

ja ti ne bi preporučila te počeke i sl. stvari ... mislim, kaj s time postižeš ... ništa ... glavnica te i dalje čeka, a u počeku plaćaš kamate koje nisu male ...

znači svakako do banke (traži voditelja, nikakve djelatnike na šalterima, stolovima), objasni situaciju, možda se može povečati rok otplate ... pa ak ti se rata smanji i za par sto kuna, u ovoj situaciji, mislim da bi ti to puno značilo ... svakako pitaj za troškove refinanciranja!!!

i ono što ti je njih nekoliko napisalo => povečaj prihode!! može se, nisu to fini poslovi, ali gle, nadajmo se da neće trajati vječno ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:07   #15
Quote:
cosmos67 kaže: Pogledaj post
kao prvo mislim da je ludo kaj si dobio kredit u kojem ti je otplata skoro cijela placa...
sigurno si morao razmisljati o situaciji u kojoj si sada ?!!! najbolje bi ti bilo da probas prodati kucu
i rijesiti se duga jer jednom kad ti banka uzme kucu vise neces nikada vise dobiti kredit...
kaj se tice alimentacije objasni si "bivsoj" u kakva govna si upao i nikad neznas mozda bas
dobis pomoc od onoga od kojeg se najmanje nadas....
sretno
joj...sada stvari doista izgledaju kao da sam se nepromisljeno bez imalo mozga i pameti upustio u sve to...kredit do grla..
ali prije 2,5 god, sve se cinilo lijepim:
-bio sam sa curom,,oboje smo radili, dvije place, firma placala putne troskove...
- nisam imao alimentaciju
danas:
nizom sretnih i nesrtenih okolnosti
jedva spajam kraj sa krajem..

"najbolje bi ti bilo da probas prodati kucu"
nije kuca ,,vec stan 70m2, radije bih ga pokusao iznajmljivati prije prodaje..

"kaj se tice alimentacije objasni si "bivsoj" u kakva govna si upao i nikad neznas mozda bas
dobis pomoc od onoga od kojeg se najmanje nadas...."

"bivsa" je nezadovoljna sto joj svaki mijesec uspijem teskom mukom uplatiti iznos alimentacije pa je neki dan predlozila da iznos koji je sud odredio od 920kn zaokruzim na 950 kn..
smanjenje i razumjevanje mogu zaboravit,,ali ionako je to za moje dijete ,nije mi zao,, to placam redovito i ne mislim odustati..
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:10   #16
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Drzim da se jos jedan posao uz glavni posao (40ak sati tjedno) uvijek, ali uvijek moze naci. Naravno, ako nema potraznje za tvojim vjestinama, vjerojatno ce se to svesti na nekakav sljakerski poslic za sitne pare ali i sitne pare pomazu. Da uspijes povrh glavnog posla zaradjivati jos 1000 kn mjesecno (a to se uvijek moze, makar te poslodavac izrabljivao) na konju si. A i kada radis po 60-80 sati tjedno imat ces manje vremena za trositi novac, mozda jos i ustedis koju sitnicu. I definitivno se slazem da vrijedi probati razgovarati s bivsom o alimentaciji...
zaradim jos 1000kn mjesecno...dodatno
ali i dalje su mi rashodi veci od prihoda....
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:13   #17
jesi li bio u banci ?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:16   #18
znači svakako do banke (traži voditelja, nikakve djelatnike na šalterima, stolovima), objasni situaciju, možda se može povečati rok otplate ... pa ak ti se rata smanji i za par sto kuna, u ovoj situaciji, mislim da bi ti to puno značilo ... svakako pitaj za troškove refinanciranja!!!

ovaj prijedlog mi se cini kao najbolje rijesenje i jedini izlaz
prvom prilikom idem u ZABU, trazim voditelja i iznosim problem..
kako da se postavim tamo...sto mogu ocekivati,,??
refinanciranje...????
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:18   #19
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
jesi li bio u banci ?

jos nisam...trenutno sam u Slavoniji,, druzim se sa dijetetom..
u Dalmaciji je stan.
iza Nove idem..
imas koji savjet???
sto da kazem,zahtjevam, predlozim..
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:34   #20
Quote:
zzz_zzz kaže: Pogledaj post
1. daj ne pricajte gluposti oko alimentacije, nije djete krivo sta otac ne zna osnove matematike/ne razmislja o buducnosti pri najvaznijim zivotnim odlukama. Djete ima pravo na te novce pa makar otac spavao negdje ispod mosta.
2.prodat kucu mozes zaboravit. Cjena ce ti u iducih godinu dana jos u pola past, a i sada neces uspjet nac kupca
3. posla stvarno uvjek ima, u krizna vremena je ocajno placen i radis ko konj ali ga ima

4. da se osvrnem i na pravni aspekt stvari:
-banka ti moze sjest ovrhom samo na 1/3 place i to nakon odbitka novca kojeg placas za djete
-banka nije ni malo zainteresirana da prekinete kredit jer je njoj drazi novac nego kuca koju ne mogu prodat i ovrha na 1/3 place od osobe koja svaki tren moze nac posao na crno
==> otidi se dogovorit sa bankom, ponudi im da ces godinu dana placat iznos u visini 1/2 svoje place i da im je alternativa da ti sjednu na 1/3 place i pokusaju prodat kucu. 100% sigurno prihvacaju
1) nije kriva matematika niti pogledi na buducnost,,
splet okolnosti me doveo do ove situacije.
slazem se da dijete nije krivo,, ima pravo na novce, i biti ce tako...
2) Stan u Dalmaciji...iznajmio bih ga za 2500kn..i vratio se u Slavoniju
pokusao sam,,imao sam dovoljno ozbiljnih ponuda,,dakle moze se..
3)potpisujem
4)nadam se da je ovo tocno ,racunam sa time.
imam u ZABI dogovoren trajni nalog za placanje rate kredita.
kako ga mogu ponistiti npr..ako banka ne pristane na dogovor ????
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.