Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2010., 09:01   #41
Angry Problem s jednim policajcem!!!!

Pozdrav.Imam posla s jednim murijakom koji po njegovoj prošlosti nije zaslužio da bude portir u policiji!!!!Ovako sa 16godina uhvaćen sam s paketićem marihuane.I dobio što sam tražio.Uglavnom sad imam 24 godine,ženu ,dijete,aktivno se bavim sportom.....najnormalniji život.Sa svim policajcima diljem županije normalno komuniciram i zaj...čak odemo i na piće .....uglavnom jedan murijak kao da gleda previše "američke filmove" jednom me je pretekao s presretačem i dolazi do auta a drži se drugi murijak za pištolj da slučajno nebi ja izvadio jedan joint i počeo pucati ili šta već!!!!!sve u svemu dodu još dva automobila s njim u zasjedi kao pomoć.I naravno nenađu ništa.Nedavno pričam na mobitel s na semaforu crveno ispred mene taj isti murijak.upali se zeleno i ja se povezem malo dalje ,a on opet iza mene i sa rotirkom da stanem i ni pet ni šest imate li u autu nešto što nebi smjeli imati .odgovaram negativno.izlazite iz auta i ruke na automobil pretrese me onako ofrlje sam da znam da mi je iza leđa i kaže dali znaš zašto sam te zaustavio reko zbog pričanja na mobitel.......da više neduljim.Taj isti murijak znam da je pušio travu,neznam jel još,jebavao se s jednom konzumenticom koja je koristila i teže droge tak da je vjerojatno i to probao i žena ga je ostavila zbog toga....vozi ko da je ukrao.....zaobilazi djecu koja prelaze zebru i jede kiflu....
Prije toga su me pretresali i sve mi je jasno,zaslužio sam.ali nakon 8 godina mislim da je već stvarno dosta.neželim da me jednog dana kad budem s djetetom u autu taj isti policajac zajebava na taj način.Čak me je i straha da mi nešt nepodmetne!!!Dali da ga cinkam u muriji,to mi je opet jadno ili šta.Molim prijedloge.....iako bih ga ja najradije nalupo kao konja.
kikiriki86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 09:31   #42
Ja sam cjelo vrijeme rata imao frku s jednim na granici. I sto je najgore razloga nije bilo, osim! pazi sad: sto mi je tablica bila ST a ne RI. Radi se o prelazu za Trst. Vozio sam svaki tjedan za Italiju (tata mi je iz Udina) , pa i danas sam i cesce na prelazu granice...
Da ne duljim, pretres auta do zadnje vide. Svaki put. Kao; jako sam sumnjiv. Dva puta mi je slomio sjedala (vozacevo i suvozacevo) tako da sam morao na varenje u Rijeku.
E, onda mi je jednog dana "puko film" pa sam ga lijepo zamolio da skine uniformu i izadje iz krletke na granici i da to medju nama rijesimo kao muskarci. I nisam htio otic dok ne izadje.
Dosao mi je sef smjene i zamolio me da prijavim policajca. Uzeo sam broj znacke tog gospodina i vratio se u P.U. Rijeka trazio sefa policijske uprave i napravio prijavu.
Znam da taj policajac nije jedno duze vrijeme radio na granici a kada se je vratio jednom zgodom me je pitao da li sam ga ja prijavio. Rekao sam mu da jesam.
Dan, danas ga gledam na granici i mogu reci da je vrlo fin i pristojan.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 10:47   #43
Quote:
kikiriki86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Imam posla s jednim murijakom...
Držanje za pištolj (ili držanje pištolja u ruci) je relativno normalan postupak policajaca, pogotovo kad se traži nešto konkretno. Ali ako se tu radi o uvijek jednom te istom policajcu u takvim situacijama s jednim te istim građaninom, onda nešto nije u redu. Pa ja se tako ne ponašam niti prema onima koje sam osobno uhvatio u nečemu. U svakom slučaju, ništa osim predstavke (žalbe) ti ne preostaje. Svaki eventualni sukob s njim bi gore prošao za tebe nego za njega, pogotovo ako bi ga ti započeo. Ima kod nas tko se brine o takvim stvarima. Ako mu znaš podatke, odeš u policijsku upravu i prijaviš ga. Oni će s njim razgovarati (možda ga prije pratiti ili sl.), a ako se utvrde nepravilnosti, i disciplinski ga kazniti. Kako god bilo, bezrazložno maltretiranje mu više ne bi trebalo padati na pamet.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 10:55   #44
Ok, ovo je više za Pravo.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 18:42   #45
Quote:
kikiriki86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Imam posla s jednim murijakom.....
Možeš ga prijavit ali ti nemaš nikakvih dokaza da je on to radio jel tako.Tvoja riječ protiv njegove.Ako više ne puši travu ne može mu nitko ništa, koga je je...o je njegova privatna stvar a i to je prošlo,brzu vožnju mu s ničim ne možeš dokazat osim s riječima a to nije nikakav dokaz.Ako je on tebe uhvatio u prekršaju ili kaznenom djelu i to negdje evidentirao ispada da se ti žališ na njega jer si uhvaćen u prekršaju i ljut si zbog toga.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje File : 18.05.2010. at 10:31.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 10:13   #46
Mislim da nepuši,pa zar mu nemogu nešto iz kose napraviti nekakvo testiranje!!!!Ja ću platiti testiranje.Nije me on uhvatio u kaznenom dijelu on je tada i počeo se družiti s tom ekipom,zadnje što znam da je dimio je bilo prije oko4 godine.A sad dali još to neznam...Imam svjedoke da je pušio!!!!!Ma uopće me ne zanima dali će ga uhvatiti ili ne meni je najbitnije da me na taj način više nelegitimira.Dali da se obratim njegovom šefu da malo ohladi,a ovo kak vozi to bi ga najradije prijavilo svi ljudi koji žive kraj ceste kojom on prolazi na posao,a to je u jednom smjeru 60 km.Dali ga je bolje prijaviti osobno na postaji ili da ubacim pismo u sandučić policije(ovi što stoje po gradu),pa da ostanem anoniman.
kikiriki86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 11:36   #47
Quote:
kikiriki86 kaže: Pogledaj post
Mislim da nepuši,pa zar mu nemogu nešto iz kose napraviti nekakvo testiranje!!!!Ja ću platiti testiranje.Nije me on uhvatio u kaznenom dijelu on je tada i počeo se družiti s tom ekipom,zadnje što znam da je dimio je bilo prije oko4 godine.A sad dali još to neznam...Imam svjedoke da je pušio!!!!!Ma uopće me ne zanima dali će ga uhvatiti ili ne meni je najbitnije da me na taj način više nelegitimira.Dali da se obratim njegovom šefu da malo ohladi,a ovo kak vozi to bi ga najradije prijavilo svi ljudi koji žive kraj ceste kojom on prolazi na posao,a to je u jednom smjeru 60 km.Dali ga je bolje prijaviti osobno na postaji ili da ubacim pismo u sandučić policije(ovi što stoje po gradu),pa da ostanem anoniman.
Tvari se zadržavaju u kosi 3 mjeseca.Možeš ga prijavit i na jedan ili oba načina ali nemaš dokaze za ništa.Šef bi mu mogao samo zaprijetit da pazi na ponašanje i to je sve.Koliko dugo i da li će ga uopće slušat je drugi mar opanaka.Ako si anoniman nema previše priče jer je onda stvar općenita a ako se potpišeš znat će o kome se radi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 16:13   #48
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Auto mora biti u vožnji, tj. kretati se da bi postojao prekršaj. Pogledaj čl. 196. st. 3. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Je li ovo sigurno? Jer nama su u auto školi pričali da se (u svrhu raznih prkršaja) auto smatra "u prometu" čim je upaljen motor. I znam da je moja frendica pred 10 god. dobila kaznu za vožnju u pijanom stanju, jer je u parkiranom autu sjela za vozačko mjesto i pokrenula motor kako bi mogla upaliti grijanje, dok je čekala da vozač dođe (bili su vani, tip je još bio u birtiji, ona je otišla u auto). Naišao policajac, pokucao joj na staklo i cura dobila kaznu.

Istina, to je bilo pred 10-15 godina, ali ipak, je li to sigurno?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 19:51   #49
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Je li ovo sigurno?...
Sigurno. Smatrat će se da je vozač počeo upravljati vozilom ako je pokrenuo vozilo s mjesta (čl. 199. st. 4. ZSPC-a).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 09:17   #50
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Svaki će sudac moći protumačiti zakon na takav način da se mobitelom ne smije razgovarati, slati poruke, držati ga u rukama, gledati koliko je sati kao niti antenom kopati nos ako je telefon ima - jer je zakon tako napisan da se pokrije bilo kakva uporaba. Budući da je državni proračun siromašan, mislim da su veće šanse da policajac na sudu izjavi da je krivac "uhvaćen u razgovoru" nego da ga sud odluči osloboditi jer "nije razgovarao", već je "proučavao dizajn telefona". Za utjehu - to svagdje isto funkcionira, samo se ljudi više drže slova zakona i ne izvlače se kad ih ulove.
Ok, evo jedan specifičan slučaj. Što ako mobitel ima GPS? Recimo, vozim se negdje i držim mobitel sa strane na sjedalu, polici, na koljenu ili na kontrolci?
Pri tome imam handsfree. Što ako koristim običan GPS? Za korištenje GPS-a na takav način ne može ti ništa, ali samo zato što je to mobitel može ti naplatiti kaznu. Nije fer!
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 10:12   #51
Zanima me kako je to zakonodavac ocjenio da postoji veća opasnost u prometu prilikom pričanja na mobitel 0:05 sekundi, a ne postoji opasnost u prometu prlikom izjedanja gableca ili pijenja soka ili mijenjanja CD-a?
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 19:29   #52
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
... Nije fer!
Zakon spominje mobitel i druge uređaje. To može biti bilo što, a na kraj uje svejedno kažnjivo. Fer ili ne, tako je.


Quote:
Predmet kaže: Pogledaj post
Zanima me kako je to zakonodavac ocjenio da postoji veća opasnost u prometu prilikom pričanja na mobitel 0:05 sekundi, a ne postoji opasnost u prometu prlikom izjedanja gableca ili pijenja soka ili mijenjanja CD-a?
Analizom prometnih nesreća koja je pokazala da se korištenje mobitela kao uzrok ističe pred izjedanjem gableca, pijenja soka i sl. A kad bi išli do kraja, morali bi zabraniti i razgovor s vozačem.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 08:02   #53
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Analizom prometnih nesreća koja je pokazala da se korištenje mobitela kao uzrok ističe pred izjedanjem gableca, pijenja soka i sl. A kad bi išli do kraja, morali bi zabraniti i razgovor s vozačem.
Molim te da se ne pozivaš na nešto o čemu nemaš pojma.
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:20   #54
Quote:
Predmet kaže: Pogledaj post
Molim te da se ne pozivaš na nešto o čemu nemaš pojma...
Molim te da mi obrazložiš napisano, jer samo ovako (i uz kavu) izgleda samo kao provociranje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.