Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 14:03   #21
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
... Dan danas ga vozim, a u policiji stoji prijava da je taj skuter, s tom reg. oznakom - ukraden...
Kako si u međuvremenu produžio registraciju i osiguranje?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 14:12   #22
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Meni je prije par godina provalilo u garažu i ukralo skuter.
Šta ti je provalilo u garažu?
Silvester1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 15:56   #23
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Kako si u međuvremenu produžio registraciju i osiguranje?
Kao i svi ostali, došao u stanicu TP i produžio registraciju. Bez ikakvih dodatnih pitanja. Razmišljao sam otići u policiju i ipak prijaviti da sam ga našao da ne bi bilo problema prilikom prodaje, ali mi sad malo muka jer je ipak prošlo 4 ili 5 godina.

Quote:
Silvester1208 kaže: Pogledaj post
Šta ti je provalilo u garažu?
Da. Lik je prvo ukrao ključ iz skutera dok je isti bio ispred garaže (na cesti) a ja vjerojatno nešto tražio u garaži i čekao pravi trenutak da ga odveze. Ali kako je skuter neprestano bio u garaži lik je odlomio bravu vrata (klasičan cilindar, neću stavit blindo na garažu ) i odvezao skuter par ulica dalje gdje se prestrašio i ostavio ga.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 16:22   #24
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Kao i svi ostali, došao u stanicu TP i produžio registraciju. Bez ikakvih dodatnih pitanja. Razmišljao sam otići u policiju i ipak prijaviti da sam ga našao da ne bi bilo problema prilikom prodaje, ali mi sad malo muka jer je ipak prošlo 4 ili 5 godina.
presmjesno. ne mogu vjerovati da policija nema umrezene te dvije baze podataka.

pitam se kako tragaju za ukradenim vozilima. cekaju da im se lopov sam preda?
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 18:02   #25
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
sivkić, pobogu, koristi multiquote.
Ma koristio bi ja to kad bi znao i bio siguran da će ispast kako treba.Sorry.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 19:33   #26
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
pitam se kako tragaju za ukradenim vozilima. cekaju da im se lopov sam preda?
Ne tragaju. Ne znam da li postoji statistika koliko ukradenih auta pronađu, ne računajući fićeke koje nađu sami vlasnici nakon što ih klinci negdje ostave.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 20:58   #27
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post

Da. Lik je prvo ukrao ključ iz skutera dok je isti bio ispred garaže...
Ahaaaaaaa! Lik kao čovjek. A ja mislio vanzemaljac ili nešto slično tome kad si koristio srednji rod.
Silvester1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 21:28   #28
Ma neka suti i neka se ne hvali okolo. Nitko mu ni nece doc na vrata.
Sta sam ja sve radio u alkoholiziranom stanju pa nikom nista...
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 21:28   #29
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Kao i svi ostali, došao u stanicu TP i produžio registraciju. Bez ikakvih dodatnih pitanja. Razmišljao sam otići u policiju i ipak prijaviti da sam ga našao da ne bi bilo problema prilikom prodaje, ali mi sad malo muka jer je ipak prošlo 4 ili 5 godina...
Ne znam baš. Jesi li ti uopće prijavio da ti je skuter ukraden ili si prijavio samo provalu u garažu?


Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
... Da. Lik je prvo ukrao ključ iz skutera dok je isti bio ispred garaže (na cesti) a ja vjerojatno nešto tražio u garaži i čekao pravi trenutak da ga odveze. Ali kako je skuter neprestano bio u garaži lik je odlomio bravu vrata (klasičan cilindar, neću stavit blindo na garažu ) i odvezao skuter par ulica dalje gdje se prestrašio i ostavio ga.
Provalio je u garažu kako bi ukrao skuter za koji je već ranije ukrao originalni ključ, ali se uplašio i ostavio ga malo dalje? Još jedna nemoguća situacija.


Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati da policija nema umrezene te dvije baze podataka...
Umrežene su. Nemoguće je doći na registraciju s ukradenim vozilom. Ne možeš doći niti u ovlašteni servis jer bi te otkrili. A i nemoguće je napisati prijavu nekome s ukradenim vozilom jer bi se prilikom unosa u informacijski sustav automatski pokazalo da je vozilo ukradeno. Da ne govorim o tome da uvijek kod pisanja prijava na mejstu provjerimo vozača i vozilo.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 21:51   #30
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nemoguće je doći na registraciju s ukradenim vozilom. Ne možeš doći niti u ovlašteni servis jer bi te otkrili. A i nemoguće je napisati prijavu nekome s ukradenim vozilom jer bi se prilikom unosa u informacijski sustav automatski pokazalo da je vozilo ukradeno. Da ne govorim o tome da uvijek kod pisanja prijava na mejstu provjerimo vozača i vozilo.
S našom murijom mi se već događalo mnogo i previše takvih 'nemogućih' stvari. Sve ovo što si napisao da je nemoguće postaje moguće u slučaju da ti se kolegi nije dalo zajebavat s papirčenjem pa prijava nije ni zavedena, nego je jednostavno škartirana jer 'to ti je već rastavljeno, lima'. Sve ukazuje na to.

Ljudski faktor, a ne sustav.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:07   #31
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne znam baš. Jesi li ti uopće prijavio da ti je skuter ukraden ili si prijavio samo provalu u garažu?

Provalio je u garažu kako bi ukrao skuter za koji je već ranije ukrao originalni ključ, ali se uplašio i ostavio ga malo dalje? Još jedna nemoguća situacija.
Očito moram crtat.

Zamisli garaže. Pored tih garaža prolaze ljudi jer je to jedini put kroz prometnu ulicu. Jednog dana prolaziš uz te garaže (kud i svi ostali) i pritom prođeš pored skutera u kojem je ključ, osvrneš se oko sebe i ne vidiš nikog. I ti bi ga uzeo, a ne lokalni delikvent (klinac u kojeg sam sumnjao). Ja sam nesmotreno ostavio ključ i otišao u garažu. Klinac je iskoristio priliku i uzeo ključ, ali je očito pretpostavio da sam u blizini i čekao priliku kad ću skuter ostavit vani da ga pokupi. Ili ga jednostavno nije znao vozit, a nije ga planirao ukrast dok mu se nije pružila neočekivana prilika. Ja sam se naknadno sjetio te situacije, ali sam tad mislio da sam ključ naslonio negdje u garaži i da ga ne mogu nać te uzeo rezervni. Klinac je čekao da ostavim skuter van garaže da ga odveze, ali kako to nisam napravio razvalio je običnu bravu na garaži, to može i dijete od 4 godine. Naknadno sam doznao da ga je gurao, prvo sam pretpostavljao da je to zato jer ga nije htio palit kako ne bi skrenuo pozornost na sebe, ali ga se izgleda bojao vozit i tim guranjem kroz ulicu privukao još veću pozornost, vidio ljude, prestrašio se i ostavio ga.

Prijavio sam da je ukraden skuter, jasno piše da je komentar policajca bio "pajdo nemoj ga ni tražit, već je on rastavljen u nekoj garaži". Izrevoltiran takvim komentarom sam mu rekao "dao Bog i vama to rekli u policiji kad vam ukradu auto", na što mi je bahato odogovorio "zar bi ja sad svaku garažu u gradu i okolici trebao pregledat da tebi nađem skuter". To je bilo u svibnju ili lipnju '03 ili '04. Mislim '03.

Ali da ne idemo OT više nego što jesmo, ako se Nikola ne prijavi sam - NIKAD ga neće nać i ti to dobro znaš. Odnosno, šanse da ga nađu su manje od šansi da dobije 10 milijuna eura na lotu u sljedećih tjedan dana.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:16   #32
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
... Sve ovo što si napisao da je nemoguće postaje moguće u slučaju da ti se kolegi nije dalo zajebavat s papirčenjem pa prijava nije ni zavedena, nego je jednostavno škartirana jer 'to ti je već rastavljeno, lima'...
Iako se definitivno slažem s tobom da je kod nas ljudski faktor često u banani, nemoguće je zanemartiti takvu prijavu. Ako radi ničeg drugog, onda radi odjavljivanja tog skutera. Ima svega, ali u ovom konkretnom slučaju ta situacija je nemoguća.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:21   #33
Ok, više vjerujem tebi nego svojim očima.

btw., sličan slučaj je imao momak s news grupe hr.rec.automobili s ukradenom Alfom 33.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:22   #34
Prvo se ispričavam na off-u i na nekorištenju multiq-a, ali riječ je o višoj sili.


Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
... I ti bi ga uzeo...
Ne bih.


Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
... razvalio je običnu bravu na garaži, to može i dijete od 4 godine...
Može.


Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
... Ali da ne idemo OT više nego što jesmo, ako se Nikola ne prijavi sam - NIKAD ga neće nać i ti to dobro znaš. Odnosno, šanse da ga nađu su manje od šansi da dobije 10 milijuna eura na lotu u sljedećih tjedan dana.
Šanse su male, ali su ipak veće od dobitka na lotu. U protivnom ne bi imali toliko hvatanja i otkrivanja, čisto statistički.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:24   #35
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Ok, više vjerujem tebi nego svojim očima.
Greška ljudskog faktora djeluje i na strani "prijavitelja".

Ispričavam se što sam sumnjičav, ali preko nekoliko puta sam bio u situaciji da mi ljudi ne govore istinu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 23:13   #36
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Ali da ne idemo OT više nego što jesmo, ako se Nikola ne prijavi sam - NIKAD ga neće nać i ti to dobro znaš. Odnosno, šanse da ga nađu su manje od šansi da dobije 10 milijuna eura na lotu u sljedećih tjedan dana.

Ovo mi je jako zapalo u oči....., nažalost i razočaralo me, pošto je očito praksa da ljudi pišu u 3 licu za sebe, pa se prema svima tako odnosite :/

Da se o meni radi, potpuno bi drugačiji pristup bio tomu svemu...

Zahvaljujem još jednom na savjetima, ponajviše forumašima koji su mi odg. s detaljima.

Odvjetnik je rekao da nije baš bajna situacija, ali može proći nekažnjeno, u slučaju da ga ne nađu nikad, odnosno može se kvalificirati kao pokušaj teške krađe ako dođe do takve sudske odluke, s tim da treba dat u postaji detaljan i točan iskaz, te da se pokuša sjetiti svih okolnosti te večeri, ako će bit postupka naravno.

Lp,
Nikola
Nikola Cro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 10:38   #37
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Greška ljudskog faktora djeluje i na strani "prijavitelja".

Ispričavam se što sam sumnjičav, ali preko nekoliko puta sam bio u situaciji da mi ljudi ne govore istinu.
u stvari , malo je blesavo da covjek koji podnese prijavu ne dobije za to nikakvu potvrdu , nekakav broj predmeta s kojim bi ga mogao popratiti , ponistiti , nesto ...
ovako ispada da negdje dodes , ispricas pricu , netko malo odglumi da te saslusao , nesto eventualno zapise i - to je to
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 11:56   #38
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da ti nisu uzeti svi otisci. Kako je kolega već napisao, baze postoje i relativno lako ih je pregledati, ali eventualni pronađeni otisak palca nema veze s otiskom kažiprsta u bazi, pa osoba neće biti identificirana. Ako je počinitelj osoba koja je već obrađivana, onda u bazi postoje svi otisci, pa će ih računalo naći. Samo u tome je razlika.

Meni su uzeli SVE otiske. Sa svakog prsta i s obje ruke. Zašto? Nisam se zabunio i dobro se sjećam. Vadio sam drugu osobnu.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 20:28   #39
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
u stvari , malo je blesavo da covjek koji podnese prijavu ne dobije za to nikakvu potvrdu , nekakav broj predmeta s kojim bi ga mogao popratiti , ponistiti , nesto ...
ovako ispada da negdje dodes , ispricas pricu , netko malo odglumi da te saslusao , nesto eventualno zapise i - to je to
Dobije se potvrda o prijavljivanju kaznenog djela. Kao što sam rekao, nemoguće je ne zaprimiti krađu vozila, budući (između ostalog) da će čovjek bez te prijave nakon isteka registracije dobiti na kućnu adresu kaznu za neodjavljivanje vozila. Ako ne prije, onda bi tu nastao problem.


Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
... Meni su uzeli SVE otiske. Sa svakog prsta i s obje ruke. Zašto? Nisam se zabunio i dobro se sjećam. Vadio sam drugu osobnu.
Ja sam 2006. god. vadio novu osobnu i uzeli su samo otisak kažiprsta desne ruke. Nisam niti čuo da uzimaju svi otisci.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 20:50   #40
da prostis , u 3 slucaja , dobio sam gk , a ne potvrdu


ove godine sam vadio novu osobnu i samo kaziprste su mi zamrljali
a to koliko koristi imati otiske na komadicu kartona ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.