Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2010., 15:02   #2041
leonee,možda tvoj zbog promjene okoline

Ma i moj stalno pije i jede lubenice pa ne piški noću,zasad. Mi smo opet na nuđenju školjke..
u vrtiću sam pita
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 15:53   #2042
Mislim da nije radi promjene klime jer bi pisao u krevet od kad smo dosli.. A on to zadnje 2-3 noci radi a i ta zadnja 2-3 dana se bas natankava prije spavanja... Jucer smo pazili da se ne natankava bzvz, i onda se ubije u lubenici..
Ili se prehladio? al onda bi mu i po danu pobjeglo?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 16:20   #2043
Leonee slazem se sa curama , to je zbog povecanog unosa tekucine.
Moj od skidanja pelene nije imao ni jednu nezgodu i onda se preksinoc popiskio u snu.
presvukla sam ga, promjenila posteljinu, obukla, vratila u krevet - on je sve to uredno prespavao
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:01   #2044
Ae, slazem se i ja sa sobom da mu je to od previse tekucine.. al mene zanima dal da mu nocas stavim pelenu..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:24   #2045
Quote:
danka 29 kaže: Pogledaj post
Sad nas još muči noćna...i za popodnevno spavanje joj stavil pelenu ali kod kuće je uglavnom ta suha, ne znam za jaslice......
Tu dnevnu skidajte odmah, a za sigurnost radije upotrijebite nešto drugo. Dok je još vruće dobro bi bilo da skinete i noćnu, možda kad bude bez pelene da bi tražila da piški, ovako koristi situaciju, pelena je tu, zašto ne piškiti. Nisu svi klinci isti, neki ne piške u pelenu iako je imaju, dok drugi tu situaciju redovito koriste. Iskoristite ove vrućine da se dijete ne prehladi ako se upiški pa skinite i noćnu.
Nelly+4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 08:58   #2046
Nocas se nije popiskio.. Al nije ni puno pio prije spavanja
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 10:54   #2047
S. se sinoć popiškio i pokakao u kupaoni i odmah se rasplakao. Njemu je to neki stres i mislim da je dugo se suzdržavao jer je popiškio nevjerovatne količine. Bez obzira što sam čistila i bacala u WC i "hranila ribice" kao da ima neki strah, a mi stvarno nismo ni na koji način pokazivali da to nije u redu ili nešto. Danas smo mu čitali slikovnicu, pa ćemo vidjeti slijedećih dana kako će ići. Jučer je preko dana slučajno spavao bez pelene jer nam je zaspao u kolicima kad smo se vraćali s mora i nije piškio, nego se probudio, sišao s kreveta i popiškio, mislim da je to dobar znak.
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 11:16   #2048
Sanja jos malo pa gotovo
Jeste mu citali slikovnicu o gosp.Kakcu? kod mog to pomoglo kod kakanja..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 11:35   #2049
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Sanja jos malo pa gotovo
Jeste mu citali slikovnicu o gosp.Kakcu? kod mog to pomoglo kod kakanja..
Uspjela sam nabaviti Medo s pelenama, Kakića ćemo kad se vrstimo u ZG
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 12:16   #2050
Kakac mozes skinuti sada s neta.. Ima par stranica prije Lali Puna je stavila link.. Na slovenskom je, al improviziras ako neznas..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 16:44   #2051
moja curka će za nekoliko dana imati 22 mj. i prije tjedan dana skinuli smo dnevnu pelenu. kod nas je veći problem bio pišanje jer kaka na nonu od kad je bila 9 mj. stara (tad sam ju počela stavljati jer sam primijetila da se lakše pokaka u nonu nego u pelenu). pelene smo se riješili u doslovno 3 dana - jednostavno sam je skinula u gaćice! prvi dan je piškila di je stigla, drugi dan je rekla da joj se piški kad bi već počela pa je uspjela nekako to zaustaviti, ali kad smo sjeli na nonu, onda nije znala kako da ponovno otpusti mokraću, pa je opet znalo biti u gaće. treći dan je poslije doručka tržila da ide piškiti, sjela je na nonu i popiškila se. i od tada je sve super! mislim da ih jednostavno treba skinuti, da uopće skuže kaj se događa. da, to zahtijeva i hodanje s krpom po stanu, ali se jako brzo isplati. sad već dva dana spavamo bez dnevne pelene, a noćnu još imamo.
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:10   #2052
Kad je imao dvije godine, malo sam probala i zaključila da nije sazreo. Čekali smo slijedeće ljeto dakle skoro 3. Nisam mogla zamisliti da mi piški po stanu. Prvi dan na moru (pločice svuda na podu) skinuli pelenu i cijeli dan je piškio u gaće. Mislila sam da imamo problem za lječnički konzilij. Ujutro se probudio suh (već je jako dugo po noći bio suh) otišao na wc, popiškio se i tako do danas (ima 6 godina). Nikad se nije popiškio u krevet ili u gaće, kakanje isto. To se zove klik! Pa kad razmislim, i nije za očekivati da će dijete odjednom početi misliti o nečemu o čemu prije nije vodilo brigu, ima pelinu i slobodno piški a mi bi da sad odjednom kreme na WC. I da, nikakva tuta (nisam je ni kupila), ni načekivanje na WC. Poanta priče je da dijete ima kontrolu i da zna kad treba na WC a ne da mi lovimo trenutak i da dijete satima sjedi na tuti i onda svi plješću kad se popiški u tutu.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:49   #2053
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
............a ne da mi lovimo trenutak i da dijete satima sjedi na tuti i onda svi plješću kad se popiški u tutu.
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 15:37   #2054
Cure, ako nekog interesira u super konzumu sam vidjela nepropusne plahte (frotirane sa gumicom) za madrac, manje-100*200 , i za dupli krevet 160*200 snižene u pola cijene. Ove manje su 50kn a ove veće oko 90kn.
Nelly+4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 17:11   #2055
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
...otišao na wc, popiškio se i tako do danas...
Kak je sam otišao na WC?

S. je još uvijek u fazi da tutu i WC neće vidjeti nego se pokaka i popiški u gaće i onda veli, ali se ne popiški na krevet i ako ga stavim spavati bez pelena ne piški po krevetu. Planiramo za sada nastaviti bez nuđenja tute, većinom je bez pelena, a za vikend mi dolaze starci i kupili su neku tutu u Mandyu za 45 kn koja je kao foteljica, pa mu se ta možda svidi.
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 21:30   #2056
Nelly+4 imas pp!
Frenchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 09:28   #2057
skoro mjesec dana bez pelene, cca 10 dana bez dnevne (bez popišanih gaća), prva noć bez noćne-suh i prva noć/zaspao/prespavao bez dude znaaaaaam ureći ću se, al tak sam hepiiii
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 11:37   #2058
Napunli smo dvije godine i krenuli s odvikavanjem.
Skinuli pelenu i obukli gaćice...
prvi dan...koma! piša di stigne...
drugi dan...isto tako... već mislim da ću odustati
treći dan... viće IDE... daj TUTU... ali sekundu prije tako da ništa ne stignem i opet smo popišani
četvrti dan... viće IDE... 10 sekundi prije i cijeli dan uspješno piški u tutu...naravno svakih pola sata ga pitam hoćemo piškit?
peti dan... najnormalinije piški u tutu...jednom je sjedio malo duže jer se zaigrao pa se i pokakao!! svi vićemo BRAVO!!
šesti dan... piški i kaka u tutu uz obavezan BRAVO...sad traži i da mu plješćemo :klap:
sedmi dan... tak je uzbuđen zbog nove vještine da čim se popiški brzo se digne i kak se guza zaljepi za tutu sve prolije

uglavnom ide dobro, on sve kuži, bojala sam se da neće biti spreman s tek napunjene dvije godine ali ipak je sve ok.
sad nam ostaje noćna pelena... još uvijek ujutro nije suha.. u kojoj fazi to nastupa?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 14:58   #2059
mi smo sada 8. dan od kad smo skinuli pelenu.. nažalost nije cijelo vrijeme s menom, nego ga do 4 čuva baka i vidim da to ima utjecaja jer njoj se češće popiški, ili mu pobjegne, za razliku dok je s menom od valjda 2. dana odvikavanja se nije ni jednom popiškio.

još uvjek ga nutkam i pitam da li mora ići piškiti, ali 5. dan je počeo sam tražiti i to većinom prije nego je krajnji tren tako da stignemo skinuti gaćice i popiškiti se ili u tutu ili u školjku.
ono što me jako veseli je to da traži piškiti čak i ako ima pelenu, npr kad ga spremim za spavanje a ne zaspe još neko vrijeme nego se igramo i mazimo na krevetu, i unatoč tome što imam pelenu traži piškiti na školjkicu! meni je to super znak i baš me veseli!

a noćna je još uvijek poprilično mokra, ali sada čim se probudi traži ići na wc, pa se nadam da će možda i to sa noćnom brzo proći..ali ne mislim forsirati pogotovo jer nam kroz koji dan dolazi nova bebica koja će nas sve buditi po noći i vjerujem da bi bilo piškenja samo tako u krevet
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 22:13   #2060
Kod nas nema pomaka ka piškenju u tutu, ali sjedne malo pa se vozi. Imam dobar biser - veli mali danas: Svaki dan, svaki dan TUTA...
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.