Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 10:02   #1
Ograničenje brzine pri noćnoj vožnji...

Načuo sam da nisu ista ograničenja brzine po danu i po noći, kako kod nas, tako i u Evropi. Pročitao članak u Jutarnjem.


Npr. Tamo gdje je ograničenje 50 na sat zbog škole, nema smisla da to ograničenje vrijedi i u ponoć. Tako kaže logika, a kako sam čuo i zakon.

Nigdje nisam našao od kojeg sata počinje tzv.noć, i koja su onda ograničenja...

Pa ako netko zna..
vivekananda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 10:31   #2
Krivo si načuo...
Za Europu ne znam, ali kod nas nema razlike radi li se o danu ili noći...
SHERLOCK22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 12:12   #3
Dodao bih samo da nije neki problem otvoriti Zakon o sigurnosti prometa na cestama i piogledati odredbe o ograničenju brzine.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:29   #4
U Zagrebu (a možda je ztako i u ostalim mjestima u Hrvatskoj) je ograničenje oko škola i vrtića spušteno na 40 km/h.

Inače je u gradu dopušteno voziti maksimalno 50 km/h ili u iznimnim situacijama ako uvjeti to dopuštaju se brzina može podići do maksimalnih 80 km/h. U Zagrebu je rijetko gdje dopušteno voziti 80 km/h - samo na glavnim avenijama i to tek pred izlaskom iz grada - do tada je uglavnom 60 km/h.

U Zagrebu su ograničenja brzine vrlo dobro postavljena. Ja bih samo uveo više zona 30 po naseljima. I na takvim mjestima bih maknuo znakove pa da se poštuje pravilo desne strane. Nitko nema onaj osjećaj "ja imam prednost" i nema jurnjave nego prilikom prilaska raskrižju uvijek usporiš i provjeriš jel nailazi neki desni. Na zapadu je to pravilo u naseljima i super funkcionira. Eto, tako bih ja.
Ali me nitko ne pita
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.