Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2011., 01:51   #21
Quote:
Lezbejka kaže: Pogledaj post
To je tak kad si neželjeno dijete
ma to je tak kad si slabiji. moš mislitz kako bi terorizirao jače muško biće.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 08:10   #22
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ako ona ode na stan ne mogu joj nista jer je punoljetna
Ona moze prijaviti tatu zbog fizickog nasilja ako ima dokaz (masnicu ili hematom) a moze i za psihicko al bojim se da tu nema nade da ce se nesto rijesiti

Za nju bi bilo najidealnije da nade posao i stan/cimericu i na njih zaboravi
Potpisujem. Nažalost,moram konstatirati da dok je ''pod njihovim krovom'' ne može baš čuda izvoljevat, ali s obzirom na to da je punoljetna može otić od njih u bilo kojem trenutku pa nek si oni prijavljuju ne znam kome i ne znam koga.....možda shvate jendog dana.Žao mi je što postoje ovakve ''familije'' ali jbg....ne mazi život sve.Daj Bože da si nađe čim prije nekakav posao da se makne od njih čim prije jer će jadna cura totalno prošvikat,razumijem ju....a ti joj budi podrška kakvu nema od svojih roditelja ( žalosno ali istinito ) ,sigurno si i sama svjesna koliko joj to znači kad je praktički sama!
Puno sreće želim!
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 08:35   #23
LoL. Da... s 19 godina je "pobjegla".

Što bi policija drugo mogla nego se nasmijati na tu famoznu "prijavu" koja bi glasila:
"Naša punoljetna kćer pobjegla od kuće."

Što se tiče psihičkog zlostavljanja...zar zbilja misliš da si ti tu kompetentna osoba za išta reći?
Netko može reći da je psihičko zlostavljanje djeteta kad mu kažeš da pospremi sobu. I to mu ostavi traume i posljedice za čitav život.
Neka si svoje probleme sa samopouzdanjem rješava sama.



Sve ove ostale stvari su mi sasvim normalne... žena ima 19 godina... ne studira, ne radi, po cijele dane se vucara po kući... što će drugo roditelji biti nego isfrustrirani?
Uostalom...valjda je i sama nezadovoljna sobom jer ne doprinosi zajednici ni na kakav način (a još se i buni što je priložila novac za kućne ljubimce ).

Oni uopće nisu dužni zakonski nju uzdržavati. Da je upisala fakultet redovno to bi bila sasvim druga priča i imala bi "zaštitu" sve dok je redovan student.

Baš me zanima kako glasi roditeljska strana priče.
Vjerujem da ni njima nije lako.

Ne opravdavam to što otac vrši fizičko nasilje nad njom... ali neka to onda ona rješava s policijom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 08:41   #24
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Oni uopće nisu dužni zakonski nju uzdržavati. Da je upisala fakultet redovno to bi bila sasvim druga priča i imala bi "zaštitu" sve dok je redovan student.
Zar ne postoji neko pravilo da roditelji moraju uzdržavati dijete koje ne može naći posao još dvije godine nakon završetka redovitog školovanja?
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 08:50   #25
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Zar ne postoji neko pravilo da roditelji moraju uzdržavati dijete koje ne može naći posao još dvije godine nakon završetka redovitog školovanja?
godinu dana, ne dvije.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 10:41   #26
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
LoL. Da... s 19 godina je "pobjegla".

Što bi policija drugo mogla nego se nasmijati na tu famoznu "prijavu" koja bi glasila:
"Naša punoljetna kćer pobjegla od kuće."

Što se tiče psihičkog zlostavljanja...zar zbilja misliš da si ti tu kompetentna osoba za išta reći?
Netko može reći da je psihičko zlostavljanje djeteta kad mu kažeš da pospremi sobu. I to mu ostavi traume i posljedice za čitav život.
Neka si svoje probleme sa samopouzdanjem rješava sama.



Sve ove ostale stvari su mi sasvim normalne... žena ima 19 godina... ne studira, ne radi, po cijele dane se vucara po kući... što će drugo roditelji biti nego isfrustrirani?
Uostalom...valjda je i sama nezadovoljna sobom jer ne doprinosi zajednici ni na kakav način (a još se i buni što je priložila novac za kućne ljubimce ).

Oni uopće nisu dužni zakonski nju uzdržavati. Da je upisala fakultet redovno to bi bila sasvim druga priča i imala bi "zaštitu" sve dok je redovan student.

Baš me zanima kako glasi roditeljska strana priče.
Vjerujem da ni njima nije lako.

Ne opravdavam to što otac vrši fizičko nasilje nad njom... ali neka to onda ona rješava s policijom.
Bojala sam se da će biti ovakvih postova, ne smijem u detalje da se netko nebi prepoznao u tome. Na fakultet nije išla jer je radila u vrijeme upisa neš na crnjaka (niš ilegalno) al jako jako jako želi na fakultet a nema uvijeta za to jer svaki fax košta koliko je god besplatan.

I mislim da nisi dobro pročitao/la post.


Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
godinu dana, ne dvije.
I onda mrš na ulicu, zgodno
Lezbejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 15:36   #27
Quote:
Lezbejka kaže: Pogledaj post

I onda mrš na ulicu, zgodno
Ne, nego nakon toga prestaje zakonska obveza. Ne ocekujes valjda da zakon propisuje da se dijete mora uzdrzavati cijeli zivot?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 17:56   #28
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Ne, nego nakon toga prestaje zakonska obveza. Ne ocekujes valjda da zakon propisuje da se dijete mora uzdrzavati cijeli zivot?
Pa ali država bi se trebala pobrinuti da se nađe posao i da postoje uvijeti... U protivnom evo beskućnika
Lezbejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 23:06   #29
To su kruske i jabuke, jedno nema veze s drugim.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 07:25   #30
Quote:
Lezbejka kaže: Pogledaj post
Pa ali država bi se trebala pobrinuti da se nađe posao i da postoje uvijeti... U protivnom evo beskućnika
Kod nas svi misle da bi im država sve trebala osigurati.
A da se malo sami potrude?

Mlade generacije misle da roditeljima pada s neba.
Sama kažeš - ono što je zaradila sprčkala je na kućne ljubimce, a ne da pomogne roditeljima platiti režije i hranu koju jede svaki dan.
Otac je s pravom ljut.

Po tebi je to zlostavljanje?
Neka samo pokuša prijaviti roditelje za takvo zlostavljanje.
Prvo bi joj se moglo dogoditi da priča završi u medijima, a drugo - da ju roditelji izbace iz stana.

Neka se potrudi i nađe posao - bilo kakav posao, jer se više ne može birati.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 15:46   #31
Roditelji se NE ŽELE brinuti o životinjama i rekli su njoj da se izvoli brinuti.
Ona je uspjela neku siću namaknuti da im kupi hrane i onda joj stari dođe sa spikom da kaj mu nije dala lovu. A lik po cijele dane sjedi doma i igra igrice na kompu. Joj dajte me nemojte hebati u mozak i biti pametni. A cura svaki dan provede par sati na mojposao pa onda okreće brojeve pa onda trči po gradu po razgovorima i svi ju odj... jer je mlada. To je problem države. Čovjek se trudi iz petnih žila svaki, ali svaki dan, i svetkom i petkom ali posla neeeeema.
Lezbejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 15:50   #32
A koju školu je završila?
Zašto za početak ne prihvati bilo kakav posao. Tipa konobarenje. To može dobiti bez problema. A uz to onda traži nešto perspektivnije.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:20   #33
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
A koju školu je završila?
Zašto za početak ne prihvati bilo kakav posao. Tipa konobarenje. To može dobiti bez problema. A uz to onda traži nešto perspektivnije.
Konobarila je... međutim sad kad ide tražiti po kafićima posao odbiju je i onda ja prođem kraj tog kafića i vidim neku plavušu kak radi unutra... Ono katastrofa
Lezbejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:29   #34
joooj "djeco moja" život je težak!! sretno !!
2xmajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:29   #35
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ma to je tak kad si slabiji. moš mislitz kako bi terorizirao jače muško biće.
Upravo tako!
Da je starom netko davno vratio trostrukom mjerom, ne bi on više nikad 'imao razloga'.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 17:32   #36
Quote:
2xmajka kaže: Pogledaj post
joooj "djeco moja" život je težak!! sretno !!
Sjećam se kak sam prije razgovarala s kolegicama iz srednje (netom prije završetka) kak je kraj srednje na neki način prisila da odrasteš odjednom i snađeš se kak znaš
Lezbejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 00:46   #37
Quote:
Lezbejka kaže: Pogledaj post
Sjećam se kak sam prije razgovarala s kolegicama iz srednje (netom prije završetka) kak je kraj srednje na neki način prisila da odrasteš odjednom i snađeš se kak znaš
Pa i je tako, samo što to nije isto svakom i svugdje.
OT: možeš ti nazvati policiju zbog sumnje na zlostavljanje. Čula sam i za takve slučajeve. Možeš ih prijaviti i anonimno.
Znam za takav primjer kad je žena zvala policiju jer je samo sumnjala da njezinu kćer muž zlostavlja. Ne znam točnu proceduru, ali mislim da je išlo ovako:
Ona je otišla na CZSS i rekla da se je zabrinuta za kćer i da se boji da se nešto događa. Otprilike tako nekako. Onda su iz CZSS - a zvali policiju i poslali ih da provjere stanje. Pa je policija došla i odradila posao. Ispitali su je upravo u vezi ovoga o čemu vi ovdje pričate. Dakle, ta žena je isto nezaposlena i ovisna o mužu. Ne znam sad točno, ali pitali su je stvari u vezi zloupotrebe njezinog položaja( moguće ucjene, prijetnje, zabrane, zastrašivanja), da li se boji i sl. Na kraju su joj rekli da ako bude ikakvih problema, neka ih nazove.
Sigurna sam da bi to tvojoj prijateljici moglo pomoći i da njezinim starcima ne bi bilo niti malo ugodno tijekom tog razgovora. Bogme bi im zvonilo u glavi barem neko vrijeme. Pa bi se malo primirili i našli drugi hobi...
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 01:11   #38
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Sama kažeš - ono što je zaradila sprčkala je na kućne ljubimce, a ne da pomogne roditeljima platiti režije i hranu koju jede svaki dan.
A što je trebala? Pustiti kućne ljubimce da crknu?
Znaš, i to je kažnjivo. Kućnog ljubimca ne smiješ ubiti, mučiti ni izbaciti na cestu.

Quote:
Otac je s pravom ljut.
Otac je sadist. Prvo kaže da neće hranit životinje. Onda kad ih ona nahrani, prigovara jer je potrošila novce na to, a ne na režije. Da je platila i hranu i režije, našao bi nešto treće. Čovjek ne zajebava ni zbog jednog ni zbog drugog ni zbog trećeg. Čovjek zajebava zbog zajebavanja. Kao i svaki zlostavljač.

Quote:
Po tebi je to zlostavljanje?
S ovom rečenicom si sve rekao - o sebi.
Da, to je zlostavljanje. Gdje ti tu vidiš prostor za raspravu?

Quote:
Neka samo pokuša prijaviti roditelje za takvo zlostavljanje.
Je bih joj poručila da pokuša nešto drugo, ali ne smijem.

Quote:
Prvo bi joj se moglo dogoditi da priča završi u medijima, a drugo - da ju roditelji izbace iz stana.
Ne znam kojom logikom si došao do prvog, a zbog drugog sam savjetovala upravo prijateljici da prijavi. Makar, ne bi oni nju ništa zajebavali niti izbacivali iz kuće da im ona pozove policiju. Smire oni hormone kad vide da nije tak' glupa kak' su mislili, bez brige.

Quote:
Neka se potrudi i nađe posao - bilo kakav posao, jer se više ne može birati.
Ona se već trudi naći posao.
A dok ga ne nađe, neka bude zaštićena od nasilja.
Nasilje se ne smije doživjeti niti jednokratno, a kamoli trajno - dok ne nađe posao, dok ovo i dok ono... To je bolesno.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 02:19   #39
Ako ima dečka neka se on pobrine za nasilnog oca
PM33 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.12.2011., 02:28   #40
Quote:
PM33 kaže: Pogledaj post
Ako ima dečka neka se on pobrine za nasilnog oca
Može i netko drugi. Čemu služe prijatelji?
Ali često ti te sirotice nemaju dečka. Ubijene u pojam, često nemaju ni neki društveni život... Začarani krug.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.