Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 12:58   #1
Thumbs up Dan!

Jel tko razmišljao o tome što se može isčitati iz nečijeg nadimka na forumu (nickname), može li se na osnovu toga dobiti (bar približno)stvarna slika osobe???
Zašto netko uopće sebi daje određeni nadimak, koji je razlog da si je uzeo baš to ime? Ne mogu vjerovati kako si mnogi forumaši daju grozna imena, tipa vještica, demon, dark, mrak, vrag...
Ja mislim da većina ipak ima neko svoje dublje značenje, intimnije. Možda se krije i neka psihološka pozadina. Nekima je bilo, vidim, bitno samo registrirati se. Što vi mislite o tome??? Zašto ste si uzeli baš taj nick??? Što on znači za vas?
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 13:02   #2
Lyra - lik iz trilogije His Dark Materials., od Phillip Pullman-a

pronasla sam puno sebe u toj maloj zbunjenoj djevojcici

evo i link na knjigu, koju svakako preporucujem za procitati., predivna je !
¨http://en.wikipedia.org/wiki/His_Dark_Materials

The title of the series, His Dark Materials, comes from seventeenth century poet John Milton's Paradise Lost, Book 2:

Into this wilde Abyss,
The Womb of nature and perhaps her Grave,
Of neither Sea, nor Shore, nor Air, nor Fire,
But all these in their pregnant causes mixt
Confus'dly, and which thus must ever fight,
Unless th' Almighty Maker them ordain
His dark materials to create more Worlds,
Into this wilde Abyss the warie fiend
Stood on the brink of Hell and look'd a while,
Pondering his Voyage; for no narrow frith
He had to cross.
lyra28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 14:40   #3
a što govori o onima koji namještaju pisanje na sredinu?

avatar - zato što mi je Uma draga i odiše onim što mi odgovara (plus, drži duvan na slici, a ja sam uvijek u velikoj borbi oko pušenja)

nickname - nemam pojma više. ne sjećam se. mislim da je čak tog momenta nešto srodno izrečeno na tv-u i ja sam eto odabrala taj nadimak (nisam guglala božanstva i ne znam kako superiorne likove).
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 15:58   #4
sve ovisi

može li se odrediti stvarna slika ili ne?
neki ljudi stavljaju te dark nickove iz zafrkancije.
ali sve da i nije zafrkancija ,več da su osobe stvarno fascinirane vragom ,demonom ,vješticom,to govori samo o jednom aspektu njihove ličnosti ,moglo bi se reči-o arhetipu koji im je blizak jako ,ali ne mora biti prevladavajući aspekt psihe.

i sigurno se ne radi o nekim dubljim poremećajima
psihologiziranje svega i svačega je stvarno nepotrebno gubljenje vremena

i moraš shvatiti da nneki ljudi koji stave te mračne nickove(vrag ,sotona ,vještica ,dark... ) često uopće ne vjeruju u postojanje tih entiteta.
takodžer ,ono šta jednu osobu asocira na zlo ,drugu često ne asocira.
sve je stvar percepcije svijeta oko nas.

nečemo sad valjda raditi predrasude prema ljudima na temelju nicka????
My-Reflection is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:05   #5
kad sam se registrirala bas u tom momentu bila je pjesma 'Seamisai' od L.Pausini pa buduci da nisam znala kaj staviti,dala sam to

al mislim da nema neko dublje znacenje (ne znam,pjesma je romanticna,pa mozda sam i ja )
seamisai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:11   #6
Ne znaci mi apsolutno nista, osim manjka inspiracije
Mislim da se iz potpisa vec nesto moze iscitati- raspolozenje osobe, neki stav... Ne znam, tako je kod mene barem
Flypaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:48   #7
Moj nick puno govori o meni, kao uostalom i avatar i potpis. Samo što oni koji me ne poznaju obično ne mogu izvući nikakav poseban zaključak o meni iz toga.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 18:22   #8
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Što tvoj nadimak i avatar na forumu otkrivaju o tebi?
Puno sličnosti sa autentičnom ja
Lagala bih kad bi rekla da se samoj sebi ne sviđam,pa zato i odabirem ono šta me podsjeća na mene..
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:23   #9
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Jel tko razmišljao o tome što se može isčitati iz nečijeg nadimka na forumu (nickname), može li se na osnovu toga dobiti (bar približno)stvarna slika osobe???
Zašto netko uopće sebi daje određeni nadimak, koji je razlog da si je uzeo baš to ime? Ne mogu vjerovati kako si mnogi forumaši daju grozna imena, tipa vještica, demon, dark, mrak, vrag...
Ja mislim da većina ipak ima neko svoje dublje značenje, intimnije. Možda se krije i neka psihološka pozadina. Nekima je bilo, vidim, bitno samo registrirati se. Što vi mislite o tome??? Zašto ste si uzeli baš taj nick??? Što on znači za vas?
Nemam pojma o čemu pričaš jer nisam pročitao tvoj post zato što je centriran i iritantan za čitanje.
svin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:18   #10
Volim jutra, mada sam noćna ptica. U biti najjača su mi jutra ona koja dočekam budna.

Volim početke, po nekoj mojoj logici počeci i krajevi su lice i naličje istog objekta, usko povezani i međusobno ovisni.

Po nekoj daljnoj logici primjereniji nadimak bi bio circle ali ta riječ mi zvuči baš onako muški. I nedavno sam razgovarala s jednim likom koji je objašnjavao da imena koja izmišljamo za neki svoj proizvod/brand ili bilo šta slično bi trebala počinjati slovom koje je pri vrhu abecede, da se bolje ističe. Ako se koristi neki automatizirani popis onda će naravno automatski doći na vrh, a ak ne onda mu je slijedeći argument bio da ljudi sami (nesvjesno) razmišljaju na taj način. Donekle Ma ja u biti voolim neke weird teorije.
I da, volim onaj osjećaj ujutro, onih par trenutaka nakon što se probudim, dok sam još mutava i u polusnu pa polako dolazim sebi, koji je dan... šta danas trebam raditi i tak to...
Volim otkrivati nove stvari, volim kad koonačno shvatim nešto... ono znaš kad ti u jednom trenutku cijela ta zapetljancija postane kristalno jasna! Kao buđenje

I tak... rodila se Awakening!

A avatara... to sam zaboravila staviti, a sad mi se neda. Možda stavim kad naletim na neš cool da mi zapne za oko
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:39   #11
Quote:
svin kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o čemu pričaš jer nisam pročitao tvoj post zato što je centriran i iritantan za čitanje.
Meni se ovo centriranje baš sviđa.

Recimo da zadovoljava moju potrebu za nekakvom simetrijom.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 10:39   #12
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
a što govori o onima koji namještaju pisanje na sredinu?

avatar - zato što mi je Uma draga i odiše onim što mi odgovara (plus, drži duvan na slici, a ja sam uvijek u velikoj borbi oko pušenja)

nickname - nemam pojma više. ne sjećam se. mislim da je čak tog momenta nešto srodno izrečeno na tv-u i ja sam eto odabrala taj nadimak (nisam guglala božanstva i ne znam kako superiorne likove).

Azzura
...pisanje na sredinu- da se razbije monotonija!!- ...al dobro pitanjce za neku novu temu!
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 11:19   #13
Quote:
My-Reflection kaže: Pogledaj post
sve ovisi

može li se odrediti stvarna slika ili ne?
neki ljudi stavljaju te dark nickove iz zafrkancije.
ali sve da i nije zafrkancija ,več da su osobe stvarno fascinirane vragom ,demonom ,vješticom,to govori samo o jednom aspektu njihove ličnosti ,moglo bi se reči-o arhetipu koji im je blizak jako ,ali ne mora biti prevladavajući aspekt psihe.

i sigurno se ne radi o nekim dubljim poremećajima
psihologiziranje svega i svačega je stvarno nepotrebno gubljenje vremena

i moraš shvatiti da nneki ljudi koji stave te mračne nickove(vrag ,sotona ,vještica ,dark... ) često uopće ne vjeruju u postojanje tih entiteta.
takodžer ,ono šta jednu osobu asocira na zlo ,drugu često ne asocira.
sve je stvar percepcije svijeta oko nas.

nečemo sad valjda raditi predrasude prema ljudima na temelju nicka????

dobro, ali sve u životu ima neku svoju pozadinu, pa me to zainteresiralo. Uvijek sam si u životu postavljao čudnovata pitanja i kopao malo dublje ispod površine,eto , ovo mi se također učinilo zanimljivim.

Ja sam prije registracije, baš onako promislio koje ime si dati, jer to na neki način predstavlja samo tebe - tvoju originalnost, shvaćanje života pa i pogleda koje imaš. Šalješ neku poruku drugima. I slika može govoriti puno toga.

Recimo moj nick, khari, skraćeno od kharisma, grčke riječi koja u prijevodu na naš jezik znači dar. Jedan ga grecist definira kao besplatan dar, izraz Božje milosti i ljubavi. Ama baš svaki čovjek ima neki dar koji posjeduje i koji dijeli sa drugima(možda toga ne bio niti svjestan). Svi mi imamo neki talent, osobinu, energiju, svojstva...koja nas čine unikatima- karizmatičnima-. Priznanje da je svako u nečemu bolji od nas zbog neke svoje "kharisme", zbližava ljude, šalje poruku mira i "razbija" toliko učestali takmičarski duh koji vlada u ovome sebičnom i iskvarenom svijetu. Poruka- dijelimo svoje darove drugima i sa zahvalnošću primajmo druge darove od drugih. Meni skroz pozitivno.

Slika(avatar)- pogled tigra u daljinu...preduboko da bi se opisalo!!! Otprilike, opisuje život općenito... prolaznost vremena, preživljavanje, borbu za surovi opstanak,i mnoga pitanja o smislenosti svega vidljivog i doživljenog otvara ta slika tigra u krupnome planu, sa očima fokusiranim ravno u tebe, u tvoje oči...dok istovremeno opisuje i ljepotu, moć, gracioznost i nadasve budi cijenjenje za sve ono plemenito i dobro koje se nalazi na našemu planetu! Otprilike!
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 11:32   #14
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Moj nick puno govori o meni, kao uostalom i avatar i potpis. Samo što oni koji me ne poznaju obično ne mogu izvući nikakav poseban zaključak o meni iz toga.

zanimljiva slika, isto ističeš oko kao ja kod tigra...a oči su ogledalo nas samih. Vjerovatno si također osjećajna, produhovljena, drukčija od mase.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 15:02   #15
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Ja sam prije registracije, baš onako promislio koje ime si dati, jer to na neki način predstavlja samo tebe - tvoju originalnost, shvaćanje života pa i pogleda koje imaš. Šalješ neku poruku drugima. I slika može govoriti puno toga.
Da, ali ne razmišljaju svi studiozno prije registracije koji nik odabrati, ne smatraju to nešto s čime se prezentiraju drugima. Tako da su razlozi često vrlo banalni, tipa nešto iz filma koji je bio na telki u trenutku registracije.

Moj nik ne govori ništa o mojim sklonostima i nema pretjerano veze sa mnom. Zapravo si ga nisam niti sama dala.

Avatar također. Jedino zajedničko s avatarom je moja dioptrija. Tu je zato što nakon prigodničarskog božićnog Garfielda nisam više uspjela pronaći etiketu čipsa koju sam imala prije, pa eto da popuni prazninu, prvo na što sam naišla, a čak niti redovito ne čitam Dilberta... vjerojatno ću ga uskoro mijenjati.

Potpis bi već nešto mogao reći ako bi se baš išlo petljati s traženjem dubljeg značenja. No ovako površno gledajući, uzela sam ga jer a) volim dotični film, b) volim humor koji sadrži dozu crnila i apsurda, i najbitnije c) neki drugi citati koji bi opisivali moje stavove su bili duljine omanjeg eseja pa nisu bili spretni za stavljanje.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 15:20   #16
ajd baš.
Iživljavajte se.

Meni - zeka peka
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 23:04   #17
Nadimak - prema struci.

Avatar - satima tražila na DeviantArtu, čim sam ga vidjela rekla - to je to. Privukle su me vjerojatno boje koje volim a mali simpatični zmaj mi se dobro uklopio i uz nadimak.

Potpis je autorsko djelo jedne predrage forumašice i spisateljice upućen, dakako, meni osobno, i jako mi je drag. A sadrži link na podforum koji moderiram, koji egzistira na ovom forumu tek zadnjih par godina, pa je ideja bila da privučem čitatelje tamo.

'Vako kad pogledam odokativno, rekla bih da navedeni parametri otkrivaju jednu poštenu dozu autoironije.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 23:18   #18
Nick - nakon 4-5 zauzetih nadimaka konacno prosao jedan, steta jedino ne volim doticnog DJ...

Avatar - da se ne bojim\ne libim staviti svoju sliku, da se ne skrivam iza nicka jer sve sto pisem mislim, ne povampirim se ko neki trolovi kada se docepam tipkovnice

Potpis - tko je gledao film, shvatit ce lol
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 23:40   #19
Zna li tko što moj nick otkriva o meni?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 23:50   #20
Nickname- zato jer obozavam rock n roll
Avatar- jer obozavam Elvisa i Sinatru
Potpis - volim ljubavne citate
rnr666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.