Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2012., 20:39   #101
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post

Gdje su bili ti policajci u odnosu na vozilo da su toliko dugo čekali?
Nemam pojma, rastali su se na susjednom raskrižju, nekih 5 min razmaka.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:43   #102
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Naravno da nije isto, ali na dobrobit djeteta prvo i osnovno moraju brinuti njegova majka i ujak. Naravno da policajci moraju postupati što obazrivije, ali ako nije išlo na lijep način (a pokušali su), onda je moralo na ružniji.

nmajka jest mislila na dobrobit svoje djece, pa zato je i učinila prometni prekršaj. Da joj je bilo više stalo da ne počini prekršaj nego do svoje djece, ostavila okrenula bi se, ostavila djecu same doma i otišla na posao.

I opet, gdje ti u svojedočanstvu svjedoka vidiš da su policajci pokušali na ljepši način od obaranja djeteta i uhićivanja prometnog prekršitelja i njenog brata?


Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
I pokazati svima (uključujući i djecu) da se svatko može ponašati kako želi i da neće snositi nikakve posljedice (naknadno eventualno kažnjavanje neće biti poznato ogromnoj većini svjedoka)? Uz to, pokazati drskom prekršitelju da se može ponašati kako hoće?
AKo je netko pred djecom pokazao da se se svako može ponašati kako mu se prohtje, bez ikakve kazne, onda su to policajci koji su brutalno napali bolesnu ženu sa djetetom u naručju zbog prometnog prekršaja.

I opet, po čemu je počinitelj bio drzak? Pazi, ja se oslanjam nad svjedočanstvo svjedoka, a ne iz nekih tvojih izmišljenih scenarija.....



Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ili da te netko ošteti (verbalno ili fizički napadne ili ugrozi, ošteti ili uništi imovinu i sl.), a da policajci ne postupaju jer su djeca u blizini, nego da ti odgovore "naći ćemo mi njega već"?
Gdje se tu radilo o uništenju osimovine ili verbalnom i fizičkom napadu? Da, dogodio se, ali od strane policajaca na civile.

Zadnje uređivanje drot13 : 22.03.2012. at 20:46. Reason: spajanje komentara
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:45   #103
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
… Koje su to prekršaje počinili? Nabroji?…
Majka najvjerojatnije iz čl. 12. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ovo uzmi s rezervom, jer „zabranjeno parkiranje“ može značiti svašta, pa automatski pretpostavljam da je zabranjeno znakom), a njen brat prvo iz čl. 17. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira (vrijeđanje policajaca), a onda po čl. 15. Zakona o osobnoj iskaznici (nedavanje osobne iskaznice).


Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
… I nemoj sada izmišljat događaje priji su se u tvoj mašti dogodili prije početka priče, poslije priče i za vrijeme priče.
Osloni se samo na svjedočanstva prisutnih, a ne neke svoje izmišljene verzije događaje tebe koji ni nisi bio tamo, a koje nisu u skladu sa svjedočenjem prisutnih…
Nisi ni ti bio tamo, a o događaju znamo iz novinskih napisa koji opisuju izjave počinitelja, svjedoka i policajaca.


Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
… ti si deklarativno za to da policajci pokažu značke…
Ne, ja sam apsolutno za to da pokažu značke. Uostalom, koliko sam shvatio, radi se o policajcima u odori koji na prsima imaju istaknute značke.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, rastali su se na susjednom raskrižju, nekih 5 min razmaka.
Ako je bilo tako, trebali su nazvati 192 i pitati/žaliti se, jer nema nikakvog smisla ostavljati ljude da čekaju. Drugo je da su radili nešto drugo u vidokrugu jedni drugima, pa su ljudi čekali, ali ovako kako je opisano, nema nikakvog smisla.


Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
PO tebi je svaki građanin koji pristojno pokušava komunicirati sa policajcem...
A od kuda tebi da je pristojno razgovarao s njima?


Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
… Pazi, ja se oslanjam nad svjedočanstvo svjedoka, a ne iz nekih tvojih izmišljenih scenarija.....
Policajci nisu svjedoci?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:59   #104
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
:

Ako je bilo tako, trebali su nazvati 192 i pitati/žaliti se, jer nema nikakvog smisla ostavljati ljude da čekaju. Drugo je da su radili nešto drugo u vidokrugu jedni drugima, pa su ljudi čekali, ali ovako kako je opisano, nema nikakvog smisla.
Zbilja ne znam zašto bih sad izmišljao i lagao, opisao sam kako je bilo. Ono što mi je čudno je da je on krenuo za njima bez rotacije, na semaforu išetao iz auta, došao do njih i rekao im da idu na ugibalište. Tamo se pojavio nakon 20 min, uzeo im dokumente i provjeravao, gledao po kombi bez ideje što gleda. Što je uopće tražio i mislio da će naći u hrpi alata, kad se u alat ni ne kuži(nije znao prepoznati aparat za varenje, i po ostalom alatu je više kopao nego gledao alat? Kao da mu nije bilo bitno hoće li oni biti tamo ili ne?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:01   #105
Velim, da se radi o kontroli ili traženju nečega, čovjeka i vozilo moraš imati u vidokrugu. Sve ostalo nema smisla.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:11   #106
Jedino ako su pratili iz daljine, jer je praktički riječ o dugačkoj ravnoj ulici s 1-2 raskrižja između, a auta je dosta? Ni meni cijeli postupak nema logike, zato sam i postavio pitanje tu. Na isti način je mogao zaustaviti mene, i onda mi otvori prtljažnik i unutra nađe hrpetinu električnih uređaja za koji ni večina inženjera ne zna što je i kako radi, a da bi mogao skontati što je to fali mu 4 godine ETF-a.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:18   #107
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nabijem ovom prilikom i vrtice i skole koji su sagradeni, otvoreni i postavljeni na nacin da ne osiguravaju osnovne stvari svojim klijentima i uposlenicima
Jel ti imaš ideju koliko je predškolske djece u gradu Zagrebu? A jel imaš ideju koliko je vrtića i koliko je uopće smeštajnih kapaciteta? Imaš ideju kako uopće vrtići izgledaju i gdje su sve smješteni...? Vidim, nemaš.

Dakle, čisto primjera radi, mnoge predškolske grupe su smještene u prizemnim (i ne samo prizemnim) prostorijama kojekakvih stambenih zgrada, nebodera,...Naslanjaju se na staračke domove, dijele ulaz i prostor s dućanima i sl. Idealno? Daleko od toga, ali to nije predmet rasprave.
I da, roditelji su presretni da imaju gdje otfurati klince (bez obzira na parkinge i sl.) i ako oni ne gunđaju zbog toga, ne vidim zašto bi ti.

Predmetni vrtić je u smješten u praktički tri polu-spojene zgrade, a slobodnih parkirališnih mjesta ima samo kad nije "rush-hour".
Ja sam, pošto su mi klinci išli u taj vrtić, znala skoro svaki dan nekoliko puta kružiti oko bloka (Deželićeva-Medulićeva-Ilica-Kačićeva-Deželićeva) i na kraju bih se opet morala stati na zebri (dok nisu postavili stupiće) /ulici/kolnom ulazu jer druge opcije naprosto nema. Mislim, stalno je muving, stalno netko dolazi i odlazi, ali dok 10 min sjedim u autu i čekam slobodno parkirno mjesto (a svi mi za to vrijeme prigodno trube i jebu mater), onda bolje da iskrcam klince u grupe...

Quote:
bilo tko moze otici tamo i mjeiti vrijeme koje neki takav auto provede parkiran u traci jedne od gradskih arterija, a ja tvrdim da iz nekog razloga nijedan ne stoji ispod 10 minuta
Naravno da nije ispod 10 min.
Prvo imaš dijete, a često i djecu koju ne možeš uvijek nositi, a koja ne koračaju koracima od metra. Drugo, imaš skupine koje su smještene praktički na drugom katu do kojeg se s malcem treba isprentrati po hrpi stepenica. Treće, dijete moraš presvući - skinuti mu jaknu i obuti mu papučice jer to tete ne rade.
K tome, dijete nije stvar i ne možeš ga samo odložiti... dijete nakon svega zagrliš, poljubiš i kažeš mu da ćeš brzo doći. Da, za sve to (skraćeno na minimum) treba barem 10ak min. Još ako imaš klince različite dobi, pa jedno furaš u jednu zgradu, a drugo u drugu... Treba li dalje?

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Naravno da nije isto, ali na dobrobit djeteta prvo i osnovno moraju brinuti njegova majka i ujak. Naravno da policajci moraju postupati što obazrivije, ali ako nije išlo na lijep način (a pokušali su), onda je moralo na ružniji.
A kako to, u konkretnom slučaju, mama i ujak nisu brinuli za dobrobit djeteta? Što su točno učinili na štetu djece?

Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
koliko god mu su mu roditelji objasnjavali (bio je zlocest, nece tebe...), nije pomagalo. Djeca naprosto drukcije razmisljaju.
Točno tako. Njihova se istina razlikuje od istine odraslih: oni vjeruju onome što vide, oni više i bolje pamte ono što vide od onoga što im govorimo. U krajnjem slučaju, šteta je tim klincima već učinjena... puno više posla treba da se minimizira posljedica svega što je učinjeno pred njihovim očima.

Quote:
Steta djetetu koje posvjedoci guzvanju lima nije ista kao i steta djetetu kad bi pokupio pjesaka ispred njega...
Apsolutno. To je druga vrsta straha, druge su misli, drugi osjećaji u tim malim glavama.

Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
Nije li 3 min dovoljno da se dijete odvede u vrtic ?
Pretpostavljam da nemaš dijete?! Ne, naravno da 3 min nisu dovoljne!

Quote:
A sumnjam da bi policajac i/ili sudac za prekrsaje kaznio nekog i zbog 5-6 minuta.
U ovoj priči nebitno. Mamu su zaustavili kad je odvodila dijete u vrtić, a nisu čekali pored parkiranog aauta sa spikom "gospođo, oprostili bismo Vam, ali ovo je ipak previše - trebalo vam je točno 7 min i 42 sek., a zna se da su vam dosta 3."

Quote:
Bottom line je nikad se ne svadjat s policajcem.
Bottom možda jest ne svađat se, ali bottom line je i ne dozvoliti da te nitko jebe bez obzira na boju i vrstu uniforme.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:24   #108
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
... A kako to, u konkretnom slučaju, mama i ujak nisu brinuli za dobrobit djeteta? Što su točno učinili na štetu djece?...
Vrijeđali (tj. vrijeđao) policajce?


Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
... Bottom možda jest ne svađat se, ali bottom line je i ne dozvoliti da te nitko jebe bez obzira na boju i vrstu uniforme...
Slažem se, ali dodao bih i poštovati druge oko sebe - u ovom slučaju druge sudionike u prometu i policajce.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:58   #109
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Vrijeđali (tj. vrijeđao) policajce?
Ako je tako, to i nije neki prizor kojem treba svjedočiti dijete, ali bez obzira na to tko su glavni akteri priče... roditelj i susjed, roditelj i policajac, roditelj i učitelj, roditelj i drugi roditelj tog istog djeteta...

Ali nekako mi se čini da se vrijeđanje (u ovom slučaju to vidim kao psovanje, pokoju pogrdnu riječ... što, da ne bi bilo zabune - ne odobravam), nije ni blizu kategorije sranja koju su učinili dotični policajci.

Ja cijeli život učim klince da je policajac osoba kojoj se mogu obratiti za pomoć, da će ih on zaštiti, čuvati, da se nemaju čega bojati... i onda se djetetu predškolske dobi dogodi ovako nešto što može puno prije shvatiti kao napad nego li kao zaštitu...
Ne samo da time policajci ispadaju oni u koje se klinci ne mogu pouzdati, ja u očima djeteta koje svjedoči ovakvom događaju ispadam lažov.

Quote:
Slažem se, ali dodao bih i poštovati druge oko sebe - u ovom slučaju druge sudionike u prometu i policajce.
Ma gle... to nije upitno - ljudi bi se naprosto trebali poštivati i uvažavati kao sugovornici bez obzira na profesiju i uloge koje u datom trenutku imaju. I roditelj policajca, ali i policajac roditelja.
Ali mene fakat zanima kako će roditelj koji eto nema gdje parkirati 'poštivati ostale sudionike u prometu'?
Tako da se ustane u 5, spremi dijete i krene javnim gradskim prijevozom do Ilice, a onda pješke do vrtića? Nije nemoguće, slažem se, ali i nije neko realno rješenje.
Tamo dovoljno parkirnih mjesta nema - i to je bottom line
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:42   #110
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Meni se lini prije da bi ravnateljica ako se već priklanja nekoj strani prije priklonila policiji, osim ako taj brat i sestra nisu neke face. Jer nije baš pametno se bost sa rogatima.
E vidiš, sad si na dobrom tragu. Guglaj malo.

Pa onda možemo opet načeti temu o tome tko se postavlja(o) iznad zakona, ti brižni roditelji ili ta dva policajca.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 23:30   #111
Ako sam dobro shvatio naslov teme ovdje nije riječ o postupanju roditelja, razbojnika, kriminalaca, silovatelja već o postupanju policije. Čim je policija "postupila" netko je napravio nešto što nije primjereno ili je policajac to takvim smatrao. Pitanje je da li se takvim djelovanjem prekršilo neko pravilo struke ili pretjeralo?
Naravno da na osnovu novinskih napisa nitko tko misli svojom glavom neće donijeti zaključak i tvrdoglavo ga braniti. Ono što sa sigurnošću znamo je to da je policija upotrijebila sredstva prisile pred djecom(tako kažu i policajci) i da smo imali jedno nedozvoljeno parkiranje.
Bez obzira na moguću bahatost ujaka ili majke mišljenja sam da ovo nije situacija koja se nije mogla riješiti na drugi način.
Ovaj forum čita bar jedan policajac i mislim da će se o ovom što je napisano ovdje raspravljati i među njegovim kolegama.Želim samo poručiti da okolina u kojoj ja boravim ne odobrava ovakvo postupanje bez obzira što je zasigurno postojao povod za reakciju. Da sam involviran ovo bih shvatio kao dobronamjernu kritiku koja za cilj ima izgradnju povjerenja građana i policije.
Ponavljam-nitko a priori ne brani bahatost i nepoštivanje zakona ali se postavlja pitanje da li je ovo bilo pravo mjesto i pravo vrijeme za korištenje sredstva prisile? Da li se moglo drugačije postupiti?
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 23:36   #112
Rijetko pametan i staložen post.

A najviše od svega me u raspravama o ovom događaju ispizdi retorika 'pred djecom mu stavljene lisice zbog krivog parkiranja'. Ne, između tog parkiranja kao povoda i lisica kao konačnog rezultata bilo je još pun kufer događanja s obje strane.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 01:00   #113
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Vrijeđali (tj. vrijeđao) policajce?

Slažem se, ali dodao bih i poštovati druge oko sebe - u ovom slučaju druge sudionike u prometu i policajce.
e, drot, nej se ljutit, al policijski posao je posao ko svaki drugi. misliš da neka blagajnica upotrebljava silu kad ju netko vrijeđa? ne, šuti i radi svoj posao, najljubaznije što može. ono, šta ne bi policajci trebali imati dodatno istreniranu hladnokrvnost u ovakvim situacijama? pa mislim, ako te izbaci iz takta netko ko te prvo žicao da mu malo popustiš, a ti nisi, pa je taj netko popizdio jer si po njegovom nerazuman, e onda jebiga, možda i nisi za policajca. inače, čini mi se da bi neki policajci trebali malo sredit to svoje ponašanje, nisu boga za muda uhvatili ako imaju značku, jebemu. i još jedna stvar, zar stvarno policija u ovoj zemlji ne može malo popustiti kad su u pitanju ovakvi glupi prekršaji? kao, u recesiji smo, pa idemo skupljat lovu tako da globimo građane za svaku pizdariju. pogledajte ležerne španjolske policajce kojima se ne da zatrpavati birokraciju s ovakvim debilnostima - svaka čast toj španjolskoj. dok kod nas sasvim druga priča - globe se građani s manjim prekršajima, a npr, todorića nitko neće uhititi iako na očigled svima nama krši zakone i krade, pere lovu i boktepitaj što sve ne.


p.s. mislim da policajci ne bi smjeli biti svjedoci. to mi se čini nekako pristrano svjedočenje...


votever. jutros sam pročitala ovaj članak i raspizdio me lagano, ne toliko radi cijele scene, koliko ta magareća policijska tvrdoglavost kada treba popustiti u pizdariji. 5 minuta roditelja ispred vrtića na nedozvoljenom parkingu je pizdarija. btw, je l ko globio one plavce koji su se parkirali ispred kafića u zg-u na onom nekom pješačkom mjestu na nekoj super frekventnoj lokaciji (rado bih našla link, al sam pospana za tražit - vjerojatno svi znaju o čem pričam)? nije, brijem. po čemu ste vi svete krave, a mi nismo?


sad mi pala na pamet i još jedna stvar, kad su lučina pitali je l mu murija progleda kroz prste kad napravi prekršaj, pa lik reko - da. ono, dajte me ne jebite. šta smo u životinjskoj farmi pa su neke životinje jednakije od drugih - ministri i policajci?
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 07:20   #114
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Š Neki bi reagirali sasvim drugačije sagledavši sve moguće posljedice i eventualno na kratko progutali dio ponosa.
Može se reagirat i dugačije.Upozorit majku,slikat vozilo te na kraju slikat majku za upravljačem.Malo više posla ali se da sve riješit.Normalno MUP-u je teško kupit digitalce a šefovi "sidjeluju" u takvim događajaima da odrede nakon nekoliko dana mogu li se policajci nekako kaznit.

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
KAkvi to ljudi ti policajci moraju biti?

Ok, ona je kriva za krivo parkiranje, ali on, što je on kriv?
Od krvi i mesa kao i oni koji ne poslušaju zakonito izrečenu zapovjed.
On se nema što mješat u postupanje policije jer nije aktivni akter.

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
nmajka jest mislila na dobrobit svoje djece, pa zato je i učinila prometni prekršaj.
Majka je mislila na dobrobit svoje guz..ce da ne mora parkirat i malo šetat.Viđa se svaki dan na svim mjestima i u svim gradovima i gradićima.Svi žele bit komotni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:19   #115
Quote:
claudine kaže: Pogledaj post
5 minuta roditelja ispred vrtića na nedozvoljenom parkingu je pizdarija.
Da, pet minuta (a nerijetko i više, objašnjeno je i zašto) na četiri žmigavca na jednom od glavnih prometnih smjerova istok-zapad puta x desetaka roditelja djece iz tog vrtića jest pizdarija.

I da, izvještaj s terena u doba kad sam prolazio.
Jučer: šest slobodnih mjesta pred vrtićem, nula nepropisno parkiranih na cesti.
Danas: tri slobodna mjesta pred vrtićem, nula nepropisnih.

Po kratkoročnim efektima rekao bih da je ova policijska intervencija bila pun pogodak. Za dugoročne ćemo vidjeti.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:33   #116
dodaj k tome i gradevinu preko puta i eto nama suzenja arterije na jednu traku
ili, zato jer netko ima djecu bi se cijeli grad trebao zagusiti?
kod mene u kvartu genijalcima je najlakse stati na uglu, usred kruznog toka i tako na najkvalitetniji nacin blokirati odjednom dva pravca
naravno, nije to samo istovariti dijete u skolu, vec je odlicna prilika da se s djetetom malo i poprica, da pokoji savjet, uvjeri ga se koliko ga roditelji vole...

i dajte prestanite s glupim i nepismenim histeriziranjem: lijepo pise da je tip dobio lisice kad se pokusao udaljiti, a ne jer je vrijedao policajce
makar, da se mene slucajno pita i za to bi sasvim uredno pobrao po gubici i prijavu
nije dobro ni kad se policija postavlja bahato i s visoka, ali ne moze biti ni gradanima takvo ponasanje dozvoljeno
a vrtic i njegova vrla ravnateljica su si mogli i mogu si jos uvijek traziti rezervaciju odredenog broja mjesta za svoje motorizirane roditelje
da ne ulazim sad u sve moguce razloge zasto je bitno da je pristup takvoj nekoj instituciji od krucijalnog interesa i vaznosti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:59   #117
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
...
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
...

Wow, kakvi tvrdolinijaški stavovi se tu zauzimaju, maltene covjek ima osjecaj da bi po vama policija trebala postavit bunker tamo i mitraljirat po roditeljima koji stanu pod sva 4.

A to da je ovo jedan od glavnih prometnih pravaca, je, za ekipu koja ide u horvatincicev centar. Promet tamo nije ni izbliza gust kao na zelenom valu, gdje se uredno toleriraju kombiji sa svake strane zaustavljeni uz rub mimo dostavnog vremena.

A gradiliste je dva semafora dalje i prometna traka uz njega je slobodna, tako da price o uskom grlu apsolutno ne stoje, to je dezinformacija, suptilna, ali svejedno je.
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:02   #118
Koliko mi je žao djece nakon ovoga što piše EPH sve više mi je žao i policajaca. Vidim da je osoba koja je privedena vlasnik marketinške agencije. Ponešto znam o funkcioniranju takvih agencija i koliko daleko mogu ići u reklamiranju vlastitog biznisa, a stvari kao da se razvijaju baš tim tokom. Uglavnom njegova firma za koju šira javnost nije čula preko noći je postala poznata mnogim ljudima. Ne bi me čudio da je to još jedno marketinško izdrkavanje(oprostite ali bolja riječ ne pada mi na pamet) poput onoga sa Bijesomprvim gdje iza "duhovitog studenta" stoji čitav tim piarova i sl.
Mislim da bolju reklamu možeš samo sanjati -policajci nasilnici koji napadaju bolesnu ženu sa curicom u rukama, brat joj hrabro priskače u pomoć vodeći za rukicu blizance od 2.5 godine, a sve završava scenom nasilja pred mnogobrojnom decom ispred vrtića. Slučajno ili ne ovakva prilika se ne propušta. Jest da će biti žrtava ali business je na prvom mjestu. Nek se djeca čeliče jer sutra ih nitko neće maziti. A potrebno im je ponekad pokazati što znači bahatost jer bez toga danas nema uspjeha.
Malo ću se korigirati u odnosu na prethodne napise i završiti kako sam i počeo-jadna djeca i, bojim se, jadni policajci. Naravno uz ispriku ako sam opet napisao glupost ili nekog uvrijedio.I dalje držim da se moglo i moralo na drugi način ali dodatno me boli ova hajka bez ikakvih argumenata.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:19   #119
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da nemaš dijete?! Ne, naravno da 3 min nisu dovoljne!

A koliko je dovoljno ?

15min ? Pola sata ? Citav dan ?

Ako ti nije dovoljno 3 min (ili 5-6), onda placaj kazne ...


Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
U ovoj priči nebitno. Mamu su zaustavili kad je odvodila dijete u vrtić, a nisu čekali pored parkiranog aauta sa spikom "gospođo, oprostili bismo Vam, ali ovo je ipak previše - trebalo vam je točno 7 min i 42 sek., a zna se da su vam dosta 3."

Upravo je to najbitnije. Ako su ju zaustavili cim je izasla iz auta, onda ju nisu mogli kazniti za krivo parkiranje jer se nije parkirala nego samo zaustavila.

Naravno, ukoliko tamo nije znakom ili nekim clankom ZSPC-a zabranjeno i zaustavljanje.


Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
Bottom možda jest ne svađat se, ali bottom line je i ne dozvoliti da te nitko jebe bez obzira na boju i vrstu uniforme.

Naravno, ali mislim da su brat i sestra ipak lose postupili.

Prvo, iz iskustva, policajci ne vole "intervencije" sa strane od strane muza, brata, suvozaca itd.

Pusti vozaca da se pokusa objasniti i dogovoriti, ako ne ide moze traziti brojeve znacki i prijaviti ih ako misli da su krivo postupili.

Inzistiranjem neces nista postici.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:41   #120
Po onome što se da pročitati na ovom forumu i u komentarima na webovima dnevnih listova, najbolje bi bilo da se policija ostavi ćorava posla, i ode sadit' jabuke.

Pa 'ko ima najveću pljucu, taj je u pravu.

Mislim, fakat, kom' bi (zdrave glave) palo na pamet regulirati promet?

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.