Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2016., 13:08   #1
Mi nista, oni sve...

Pozdrav ekipa,
evo razmisljam i muci me veza sa momkom. Ne znam cemu vodi ovakva veza i sto znaci, gledam sa vise perspektiva pa ne znam koja je ispravna i kako bi trebalo bit.
Uglavnom, momak i ja smo skupa 4 godine. U nasoj vezi je bilo svega i svacega, i ljubavi i svadja, i prekida i mirenja. Ja odnedavno zivim sama u garsonijeri, on zivi kod roditelja. Imamo 25 godina, nestalan posao(strucno osposobljavanje on, ja zamjena) i nemamo pojma di cemo zavrsit posli.
Pricamo o tome da bi mogli zivit skupa jer ja vec zivim sama(nakon problema sa svojom familijom skupila sam hrabrosti za zivit sama). Moji nemaju apsolutno nista da mi daju, nas 5 je zivilo u jednosobnom stanju, majka ne radi, bolesna, otac radi, pretezak karakter. Nemamo selo, niti vikendicu, niti dodatne prihode. Tako sam bila sam kod njegovih mjesec dana i nisam vise izdrzala jer to vise nije bila veza s njim, vec sa njegovima. Momak bi radio svoje poslove, jedva mi se obracao, ja bi provodila slobodne dane sa njegovima ili se bavila svojim aktivnostima. Nisam mogla tu stati i otisla sam zivjeti sama te smo mojim odlaskom prekinuli, medutim smo ostali u kontaktu i s obzirom na osjecaje koje imamo jedno prema drugome, opet smo zajedno.
Sada gledamo ka buducnosti, mogli bi otici zivjeti skupa kao podstanari, pa ne znamo u koji dio grada bi bilo najbolje jer nemamo ni za uzeti polovno auto. Razumijem da mi ne mozemo sad sve imati, komodno placati stan, kupiti auto i ostalo. Zato ja i zivim sama (iako on rijetko dolazi u mene jer ima pametnijeg posla od gledanja filmova ili setnji, kako on kaze). Prihvatim to jer znam da bi trebali se dat u stvaranje znanja i mogucnosti dobivanja stalnog posla. Iako ima veceri kada pretuzna odem spavati, ali se navikavam.
Medjutim, mene brine sto smatram da bi njegovi mogli nam pomoci pri zajednickom zivotu. Naime, on ima brata kojem su dali stan od 60 kvadrata. On tu zivi sa zenom i sada cekaju bebu. Dobio je i auto.
Kada sam ja dosla kod njegovih, trazili su novac. Sada ja i on moramo u podstanare jer nemamo gdje. Njegovi imaju dva auta i sada se mislim bi li bilo u redu da nam bar to auto omoguce da mozemo zivit skupa. Kada sam momku spomenula da ima i on pravo na pola toga svega, nije uopce tija cut. Razumijem da mu brat ima obitelj i da apsolutno nema sanse za uzimanjem vec njegovog, medjutim, osijecam se nebitno u ovoj prici. Smatram da njegovi njemu ne zele dat, a on ne zeli pitat, spomenuti, rec nesto. Zaista mislim da momak prema meni ne osijeca toliku ljubav kada se ne zeli izborit za nas. Ali gledam i drugu stranu, zasto bi nam njegovi ista dali, moramo se snac sami. Glupo je od nekoga trazit takvo nesto, pogotovo kad moji ne moogu dat nista. Ali kad znam da mu brat ima sve, mi nista...to me muci i ne znam kojim putem da dalje idem. Pokazuje li to nesto i o mome momku sto ima prema meni ili njegovom karakteru? Ili ispadam ja nekako sebicna, da puno ocekujem?
Molim vas za savjete.
theone123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:16   #2
Da li ti to ozbiljno pitaš?
Ja se nadam da si ovo pisala iz dosade, pa da vidiš tko će sve ovdje pisati!
Jer ovo ne liči na ništa pametno...
Prravednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:20   #3
Da, nazalost, pitam. Jer ne mogu s njim pricat o ovome pa sam trazila savjete drugih ljudi koji bi mogli nesto reci. Mozda nije pametno, ali je takva situacija i meni ce se uskoro raditi o krovu nad glavom...
Ali i ovo je vrsta odgovora. Hvala u svakom slucaju
theone123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:27   #4
a to ti je između njih u obitelji.
možda njemu ne smeta.

kakve su bile okolnosti bratove ženidbe? jel dijete bilo na putu, ili eto odlučili se vjenčati bez ičega, pa im ovi dali stan i auto?
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:31   #5
Nitko vam nije dužan ništa dati bez obzira da li je netko drugi dobio nešto ili ne.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:36   #6
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
a to ti je između njih u obitelji.
možda njemu ne smeta.

kakve su bile okolnosti bratove ženidbe? jel dijete bilo na putu, ili eto odlučili se vjenčati bez ičega, pa im ovi dali stan i auto?
Vjencanje iz ljubavi prije dvije godine. Sada tek cekaju bebu. Brat mu je nezaposlen, nikada nije radio, sad upisao drugi trogodisnji fakultet pa se nada poslu. A stan im je ureden tip top, njeni imaju i daju, pomazu i njegovi im stalno pomazu.
theone123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:39   #7
Quote:
theone123 kaže: Pogledaj post
.... Ali kad znam da mu brat ima sve, mi nista...to me muci i ne znam kojim putem da dalje idem. ...
svojim putem
ne računaj na ničiju pomoć, budi zahvalna kad je dobiješ

dijeleći imovinu njegovih roditelja prema svojim mjerilima možeš lako izgubiti vezu
zašto su njegovi roditelji dali burazu (onoliko koliko i ti smatraš prikladnim za vas) nije tvoja stvar
moguće da su sebični i nepravedni, a moguće postoje neki interni, obiteljski, dogovori što će tko dobiti
...uzdaj se u se i u svoje kljuse... sretno
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:44   #8
Ne treba tebi draga nikakav auto ni pomoć od njegovih.
Treba ti novi momak kojem ćeš biti kap vode na dlanu i čiji će te roditelji poštovati.

Ovo što si doživjela kad si bila kod njih je pretužno -ne jer si morala sudjelovati u kućanstvu već zbog načina i tona na koji ti je to prezentirano.

Zbroji se i pokušaj prihvatiti da te taj momak ne voli koliko bi se trebala voljeti buduća žena , i da postoji ogromna šansa ako ostaneš sa njim -da ćeš se jednog dana osvrnuti na ovaj post koji si pisala i pomisliti : eh , što nisam prekinula onda ovo ..sad ne mogu , imamo djecu ... "

Bježi dok si mlada , zgodna , neoštećena (emotivno ) i sa kakvom takvom životnom perspektivom

Primi se posla , radi na svojoj nesamostalnosti - a novi čovjek će već doći

Prepoznat ćeš ga po tome što će biti tvoja stijena a ne ponor u koji propadaš
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:44   #9
Kažeš da ti tvoji ne mogu pomoći, stoga svjesna si da se moraš sama pobrinuti za sebe. Prije svega trebaš raditi na tome da budeš samostalna i neovisna po mogućnosti da si u neko daljnje vrijeme probaš kupiti neku vlastitu nekretninu koja će biti tvoja. Ako i kad se udaš i njegovi vam pomognu, to je više nego super...no moraš imati zaleđe, neku svoju sigurnost ako sve propadne.
Planirati život na gore opisani način nažalost ne znači nikakvu sigurnost za tebe.
Posloži prioritete i kreni
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:56   #10
Quote:
theone123 kaže: Pogledaj post
Vjencanje iz ljubavi prije dvije godine. Sada tek cekaju bebu. Brat mu je nezaposlen, nikada nije radio, sad upisao drugi trogodisnji fakultet pa se nada poslu. A stan im je ureden tip top, njeni imaju i daju, pomazu i njegovi im stalno pomazu.
a možda su njemu dali jer se prvi ženio. jesi sigurna da bi mogli i vama u istoj mjeri pomoći?

ti si njemu sad "samo" cura, ne znam zašto bi to roditelji financirali. što se njih tiče, možete se vi sutra rastati.

i tko zna kako je on njima predstavio taj vaš odnos. možda zasad ni nema toliko ozbiljne planove.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 14:16   #11
Znaci, ti se cudis sto je njegov brat puno toga dobio od roditelja, a ozenjem je i ima dijete.
Ti i decko, sudeci po tvojim upisima, jedva da ste zajedno; prekidali ste, ti sada zivis sama, decko ti nema vremena za druzenje - nece s tobom gledati filmove i serije jer mu je to glupo
Meni se tvoja veza ne cini bas dobrom, ali, evo, ti pises kako ocekujes pomoc od njegovih.
Cini mi se da radis racun bez krcmara.

Da li tvoj decko uopce pokazuje zelju za zajednickim zivotom?

Edit: jos jednom sam procitala uvodni post
Znaci, ti si se odselila, on je ostao kod svojih. Kako to da se niste zajedno preselili?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 14:53   #12
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Nitko vam nije dužan ništa dati bez obzira da li je netko drugi dobio nešto ili ne.
tako je.
malo nepriliči mladoj osobi tražiti od nečijih roditelja
kako da upravljaju svojim materijalnim dobrima.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 15:01   #13
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
a možda su njemu dali jer se prvi ženio. jesi sigurna da bi mogli i vama u istoj mjeri pomoći?

ti si njemu sad "samo" cura, ne znam zašto bi to roditelji financirali. što se njih tiče, možete se vi sutra rastati.

i tko zna kako je on njima predstavio taj vaš odnos. možda zasad ni nema toliko ozbiljne planove.
Da, istina sto kazes. Vjerujem da bi mogli pomoci bar oko tog automobila. Najvise je zabrinjavajuce sto on poduzima nista iako prica price da bi nesto tio, ali ne poduzima. A meni istjece godina dana posla i gdje cu, kud cu bi trebala znat, a ne da me se vrti oko malog prsta.
Znam da trebam sama sebi osigurat zivot, al da mi se bar razjasni na cemu sam da znam di sam trenutno. Ovako samo nesto cekam.
theone123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 15:03   #14
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
tako je.
malo nepriliči mladoj osobi tražiti od nečijih roditelja
kako da upravljaju svojim materijalnim dobrima.
Istina, nemam se sto ja tu petljati ili traziti nesto. Medjutim to ne umanjuje situaciju da moj momak ne ispita situaciju na cemu smo, ako mu je stalo, naravno...
theone123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 15:09   #15
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Znaci, ti se cudis sto je njegov brat puno toga dobio od roditelja, a ozenjem je i ima dijete.
Ti i decko, sudeci po tvojim upisima, jedva da ste zajedno; prekidali ste, ti sada zivis sama, decko ti nema vremena za druzenje - nece s tobom gledati filmove i serije jer mu je to glupo
Meni se tvoja veza ne cini bas dobrom, ali, evo, ti pises kako ocekujes pomoc od njegovih.
Cini mi se da radis racun bez krcmara.

Da li tvoj decko uopce pokazuje zelju za zajednickim zivotom?

Edit: jos jednom sam procitala uvodni post
Znaci, ti si se odselila, on je ostao kod svojih. Kako to da se niste zajedno preselili?
Jednostavno nije htio. Ni kad sam otisla od svojih, jer mu je trosenje novaca za postanare to. Kod njegovih smo mogli izac jeftinije. Ja sam tila samostalan zivot, zajednicki.
A sad nakon svega zeli, bar tako prica, medjutim ne pokazuje. Uvijek ja prva spominjem to i pitam ga sto nam je raditi, ne zelim ispadat dosadna i da forsiram. Ne mogu sama ic za tim ako on ne daje od sebe sto posto. A on prica da ocemo, kad nam se pruzi prilika za dobar stan, da ne zeli placat agencije...
Tako da sam zbunjoza i samo cekam i cekam da reagira..heh
theone123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 15:19   #16
Ne znam, theone, meni se takvo njegovo ponasanje nikako ne bi svidjelo! Tko sada placa tu garsonjeru - ti, zar ne?
A onda ti on kaze da nece trosit novce za podstanarstvo!
Meni je to cudno. Jos cudnije mi je ovo sto ti kaze za serije i filmove.
Jesi li ti sigurna da je on momak za kojeg se zelis udat?
Napisala si da tvoj tata ima gadnu narav - ne znam do koje mjere te je povrijedio, samo znam da te to cini ranjivom kod izbora partnera, u smislu, moze ti se vrlo lako desit da se nadjes u vezi gdje te se ne tretira ok.

Cini mi se da se vec nalazis u vezi koja nije najbolja za tebe
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 15:28   #17
Quote:
theone123 kaže: Pogledaj post
Jednostavno nije htio. Ni kad sam otisla od svojih, jer mu je trosenje novaca za postanare to. Kod njegovih smo mogli izac jeftinije. Ja sam tila samostalan zivot, zajednicki.
A sad nakon svega zeli, bar tako prica, medjutim ne pokazuje. Uvijek ja prva spominjem to i pitam ga sto nam je raditi, ne zelim ispadat dosadna i da forsiram. Ne mogu sama ic za tim ako on ne daje od sebe sto posto. A on prica da ocemo, kad nam se pruzi prilika za dobar stan, da ne zeli placat agencije...
Tako da sam zbunjoza i samo cekam i cekam da reagira..heh
Pazi da ne dočekaš 30-tu čekajući njega da skupi hrabrost i kaže ti da niste jedno za drugo.

Da te stvarno želi ,bio bi sa tobom makar pod mostom -tim više što za njega ima mjesta i u tvom životu i u tvom prostoru.

Koliko vidim,obratno ne vrijedi.

Vrata koja si mu otvorila za zajednički život ne vidi ,ne želi i pravi se lud -nalazi isprike i realno -mislim da se i ti pomalo praviš blesava., ako ne vidiš razliku između povoda i uzroka.

Povod : nije vrijeme za podstanarstvo
Razlog : ne sa tobom
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 15:31   #18
Vi uopće niste u vezi A ti bi dijelila imovinu njegovih roditelja
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 15:33   #19
Quote:
theone123 kaže: Pogledaj post
Jednostavno nije htio. Ni kad sam otisla od svojih, jer mu je trosenje novaca za postanare to. Kod njegovih smo mogli izac jeftinije. Ja sam tila samostalan zivot, zajednicki.
A sad nakon svega zeli, bar tako prica, medjutim ne pokazuje. Uvijek ja prva spominjem to i pitam ga sto nam je raditi, ne zelim ispadat dosadna i da forsiram. Ne mogu sama ic za tim ako on ne daje od sebe sto posto. A on prica da ocemo, kad nam se pruzi prilika za dobar stan, da ne zeli placat agencije...
Tako da sam zbunjoza i samo cekam i cekam da reagira..heh
ne želi "bacati" novce za podstanarstvo,a htio bi kupiti stan.
ako je toliko štedljiv-onda bi trebao znati-da kupnja stana na kredit-je najteža ekonomska situacija.
obzirom na pozadinu tvoje obitelji-dal si razmišljala o potražnji posla
u inozemstvu-burze su otvorene;zajedno ili sama?
olakšani ekonomski uvjeti(a mladi ste) bi možda i pomogli da se smanje trzavice.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 15:47   #20
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Vi uopće niste u vezi A ti bi dijelila imovinu njegovih roditelja
Po cemu nismo u vezi? I smatram da bi on trebao razmisliti o situaciji koja sada dolazi s nama, ako zeli..Ukljucit se u to..ili pak ne?
theone123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.