Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2015., 13:42   #1021
Turska ima vise modernih borbenih aviona, vise konvencionalnih balistickih raketa, vise oklopnih vozila od Rusije i samo jedna je od clanica najmocnijeg vojnog saveza na svijetu. Plus drze vrlo vazan morski tjesnac, pogotovo vazan za Rusiju.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 13:49   #1022
Vijest, ne nužno vezano uz rušenje aviona. (Gotovo sigurno nije jer je incident presvjež.) Neke kuvajtske novine pišu o pojavi T-90 na Alepo fronti i ruskoj "kopnenoj" prisutnosti. (Doduše ako T-90 i jesu tamo, to ne značu da nisu "pro"dani Sirijcima.)
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 14:20   #1023
Meni se to čini kao upozorenje Rusiji, ne zbog Sirije, već zbog dostave S-300 Iranu, koje je navodno počelo jučer...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 14:23   #1024
Srušen i jedan od helikoptera koji je bio u potrazi za pilotima. Njega su navodno pogodili sa zemlje ATGM-om/TOW-om. Posada spašena.
Kevin Malone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 14:32   #1025
Vladimir otvoreno optužio Turke za pomoganje ISIL-a...

Quote:
Turkey backstabbed Russia by downing the Russian warplane and acted as accomplices of the terrorists, Russian President Vladimir Putin said.

The plane was hit by a Turkish warplane as it was travelling 1 km away from the Turkish border, Putin said. The plane posed no threat to Turkish national security, he stressed.

Putin said the plane was targeting terrorist targets in the Latakia province of Syria, many of whom came from Russia.

Russia noticed of the flow of oil from Syrian territory under the control of terrorists to Turkey, Putin said.

Apparently, IS now not only receives revenue from the smuggling of oil, but also has the protection of a nation’s military, Putin said. This may explain why the terrorist group is so bold in taking acts of terrorism across the world, he added.

The incident will have grave consequences for Russia’s relations with Turkey, Putin warned.
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 14:33   #1026
Quote:
Kevin Malone kaže: Pogledaj post
Srušen i jedan od helikoptera koji je bio u potrazi za pilotima. Njega su navodno pogodili sa zemlje ATGM-om/TOW-om. Posada spašena.
Link?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:26   #1027
Quote:
According to The leaked information obtained by The Moscow Times, the meeting between the Mr.Purin and Turkish ambassador was imbued with intense mutual resentment where Mr. Yardim has repudiated all Russian accusations, laying blame on Russia for Syria's bitter and protracted civil war. "..then tell your dictator president he can go to hell along with his ISIS terrorist and I shall make Syria to nothing but a 'Big Stalingrad' , for Erdoğan and his Saudi allies are no vicious than Adolf Hitler," replied Vladimir Putin in the 2-hour closed door meeting with Turkish emissary.

How hypocrite is your president as he advocates democracy and lambaste the military coup d'état in Egypt, added Mr. Putin, and he simultaneously condones all terrorist activities aimed to overthrow Syrian president! The Russian president continued by saying that his country won't abandon Syrian legitimate administration and will cooperate with its allies ,namely Iran and China , to find a political solution to Syria's interminable civil war which descended the 23-million Arab nation to an utter ethnic and religious anarchy.
http://awdnews.com/top-news/russian-...ingrad-for-him

NATO sada mora pametno izgladiti jer ovo je inace g.... u ventilatoru.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:32   #1028
Rusi ostali sa gacama na stapu, NATO sjednica pocinje za sat ipo, a CSTO se pravi mrtav.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:43   #1029
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...te/858065.aspx
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:44   #1030
Uvlače rusiju u rat kao i svakoga dosad kad im je trebalo. Nebi u detalje da me ne proglase revizionistom službene povijesti...
https://www.youtube.com/watch?v=IschF-ihjS0

Tow sredija heli na zemlji...
__________________
mučko jedno džubre

Zadnje uređivanje asmodeus : 24.11.2015. at 15:58.
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:58   #1031
Rusi malo neodgovorno salju ove helice bez ikakve zracne potpore. Mislim da ce morati pojacati prisutnost u Siriji ako se misle igrati rata.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 16:01   #1032
Tesko da bi se helikopter u potrazi za pilotima na neprijateljskom terenu tek tako spustio da malo odmori, plus sto je na jutarnjim snimkama bio viden u paru s Mi-24. Nije to danasnja snimka.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 16:06   #1033
meni je cudno da na snimci helikopter ima ugasen motor dok ga gadjaju
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 16:17   #1034
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Rusi malo neodgovorno salju ove helice bez ikakve zracne potpore. Mislim da ce morati pojacati prisutnost u Siriji ako se misle igrati rata.
Jos da mi objasnis koji to helic u CSAR misiji "cuci" na zemlju ugasenim motorom, i od kad su to rusi poceli da koriste ovu maskirnu semu.

P.S.
Ruje stalo salju borbeno obezbedjenje pri SCAR misijama od barem jednog Mi-24 helikoptera.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 16:23   #1035
Quote:
trpe grozni kaže: Pogledaj post
Jos da mi objasnis koji to helic u CSAR misiji "cuci" na zemlju ugasenim motorom, i od kad su to rusi poceli da koriste ovu maskirnu semu.

P.S.
Ruje stalo salju borbeno obezbedjenje pri SCAR misijama od barem jednog Mi-24 helikoptera.
I Mi-24, pogotovo samo jedan, je dosta upitno poslati ako znas da je podrucje prepuno trigger happy MANDPADs opremljenim teroristima.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 16:48   #1036
Danas baš krenulo Ruse u Latakiji. Novinarska ekipa pogođena TOW-om.
Kevin Malone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 16:56   #1037
navodno i danas oboreni Mi-24 P (???)

http://www.bldnaalyoum.com/166829
prekopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 18:01   #1038
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
Uvlače rusiju u rat kao i svakoga dosad kad im je trebalo. Nebi u detalje da me ne proglase revizionistom službene povijesti...
https://www.youtube.com/watch?v=IschF-ihjS0

Tow sredija heli na zemlji...
Helikopter je napušten. Nije eksplodiralo gorivo. Možda je i baš zbog tog razloga čučnuo tamo. Drugačije bi gorilo 2 tone kerozina.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 18:09   #1039
Više nema nikakve sumnje, turci podržavaju zločince iz ISIL-a,dakle igraju izrazito prljavu ulogu kao što to rade kroz cijelu svoju povijest!
Jasno je i da je ovo na neki način prijelomni trenutak za Rusiju.koja će morati pojačati angažman,vjerovatno uvesti i određene kopnene snage,takođe njihovi lovci bombarderi morat će imati jaču lovačku zaštitu,doista šteta jer se činilo da će se postići kompromis u suradnji sa NATO-m a u interesu borbe protiv zločinaca iz ISIL-a.
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 18:10   #1040
Eh da,a ja mislio da su ruske mašine neuništive,po pisanjima.

Sve se bojim da će rusi zaglibiti u Siriji kao i u Afgansitanu.

Lijepo je snimati kako bombardiraš dok ti jednom ne poćnu rušiti avione i helikoptere.

Ako onaj helikopter nije ruski čiji je onda??
Problem je što je Putin napadao i umjerenu oporbu umjesto da je uništavao samo ISIL.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.