Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2016., 18:39   #21
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
A gdje su tu odlike - domoljublja?
I koje su točno odlike domoljublja?
Sve ovo što si naveo je unutrašnje čišćenje HDZ-a ali po onome tko kome smeta.

Po čemu točno su Karamarko, Kolinda pa i Orešković - domoljubi?
Domoljublje im je visoko na listi prioriteta
I meni je ali nisam sigurna da Karamarko i ja jednako tumačimo domoljublje

Pa jel Hrvati zaista više nisu u stanju pročitati pitanje, shvatiti i odgovoriti na ono što se traži u pitanju?
Da hrvati su kadri shvatiti pitanje i dati odogvor, ali drugi je par jeste li vi odgovor spremni prihvatiti.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.04.2016., 18:41   #22
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a čime se dovoljno zadužio u devedestima
Domovinski rat nije iznio samo HDZ tak da to nije dovoljno
Pa stvaranjem hrvatske države
Bez HDZ-a ne bi bilo neovisne Hrvatske.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 18:42   #23
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno ako i kažemo da povijest počinje 2000 (a ne počinje) hdz je bio u oporbi do 2005. Dok si u oporbi nemaš neke velike mogućnosti manevra. Od 2005 na ovamo o tom se razdoblju može pričati. HDZ jest iznjedrio problematične pojedince, ali treba reći kako nam za današnje probleme nije kriv isključivo i jedino HDZ.
Čak sve više mislim da je hdz-ova uloga u današnjim problemima minorna.
Više problema imamo zbog mentaliteta nego li zbog HDZ-a kao takvog.
OK, da li možeš navesti patriotske i domoljubne stvari koje je HDZ napravio nakon 2005 ? I pazi, uopće poanta ovoga nije tko je kriv za današnje stanje, unutarnja previranja itd. Zaniamju me moderna domoljubna i patriotska djela koje je HDZ uradio u 21 stoljeću. Jel to uisitnu toliko teško?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 18:44   #24
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
OK, da li možeš navesti patriotske i domoljubne stvari koje je HDZ napravio nakon 2005 ? I pazi, uopće poanta ovoga nije tko je kriv za današnje stanje, unutarnja previranja itd. Zaniamju me moderna domoljubna i patriotska djela koje je HDZ uradio u 21 stoljeću. Jel to uisitnu toliko teško?
Ulazak u NATO pakt
Ulazak u EU
Stapanje sa Zapadom
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 18:54   #25
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
OK, da li možeš navesti patriotske i domoljubne stvari koje je HDZ napravio nakon 2005 ? I pazi, uopće poanta ovoga nije tko je kriv za današnje stanje, unutarnja previranja itd. Zaniamju me moderna domoljubna i patriotska djela koje je HDZ uradio u 21 stoljeću. Jel to uisitnu toliko teško?
Nije teško nego ne znam što bi spadalo u domoljublje u tom razdoblju.
Ne znam da li se recimo uvođenje e-recepata može smatrati domoljubnim činom (to je uvedeno dok je Kosorica bila na vlasti).
Dva Sanaderova mandata bila su određena najviše odrađivanjem pristupnih pregovora.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 00:04   #26
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ulazak u NATO pakt
Ulazak u EU
Stapanje sa Zapadom
Ulazak u EU je strateški cilj Hrvatske, što znači da nije specifično nešto što HDZ može sebi staviti kao domoljubni element, ponajviše jer su _neki_ elementi tog pristupanja teška, ali teška veleizdaja nacionalnih interesa. Čak i da nisu, ovo su eksterni elementi. Što je HDZ napravio za narod?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 00:22   #27
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Da hrvati su kadri shvatiti pitanje i dati odogvor, ali drugi je par jeste li vi odgovor spremni prihvatiti.
možda i shvatim
ali ih treba navesti
što su karakteristike domoljublja

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Nije teško nego ne znam što bi spadalo u domoljublje u tom razdoblju.
Ne znam da li se recimo uvođenje e-recepata može smatrati domoljubnim činom (to je uvedeno dok je Kosorica bila na vlasti).
Dva Sanaderova mandata bila su određena najviše odrađivanjem pristupnih pregovora.
kaj domoljublje nije nešto što je - stalno, nepromjenjivo i u svakodnevnom životu
izuzmi karakteristike domoljublja u ratno vrijeme

e recepti nisu domoljublje a ni pristupni pregovori

edit:
i da
kad se nema odgovora onda je loptica - ti to ne možeš shvatiti
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 01:39   #28
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ulazak u NATO pakt
Ulazak u EU
Stapanje sa Zapadom
Ulazak u NATO?
Svojedobno su se u Saboru prepucavali HDZ-ovci i SDP-ovci, tko je odaniji euroatlantskim integracijama. Pobijedio je HDZ argumentom, da su oni ti koji su spriječili NATO referendum (valjda su naslućivali mogući rezultat). I to stranka koja u imenu ironično nosi i riječ "demokratska". A nije to bio zadnji put, da HDZ ruši narodni referendum (čak i u suradnji sa SDP-om).
Rezultat? Uplitanje u nama bespotreban i besmislen rat (okupacija Afganistana + ostala misionarenja ~ 300.000.000,00 kn godišnje), sa uz to vezanim sramoćenjima i ogromnim troškovima. Opće srozavanje HV-a na razinu tragikomičnog. Pa tako sada, kada više nemamo ZNG, ročni i pričuvni sastav (o tehnici da ne pričamo), cijela domovina histerizira i paničari, kada vojvoda Vojislav krene laprdati i nade polažemo u NATO. A NATO? Amerikanci koji odlikuju generala Dražu i dižu mu spomenik (http://serbianna.com/news/archives/3209)? Englezi, Francuzi, Kanađani (http://www.thestar.com/news/insight/...en_battle.html), Talijani, Slovenci, Turci..... uskoro i Crnogorci? Svi će oni zbog nas jurišati?! Nije to ništa dobro za hrvatski narod i u tom domoljublja nema.

Ulazak u EU?
Pored same činjenice da je za Hrvate ulazak u EU rupu, nešto loše samo po sebi, tako da o (ne dobroj) situaciji iz kraja devedesetih ("obiteljsko srebro", proizvodnja, vanjski dug, iseljavanje mladih, HV, društvena klima), danas možemo samo sanjati, sam ulazak bio je obilježen bezbrojnim poniženjima, te sramotnim i štetnim ustupcima. Pa tako npr. HDZ pravi akcijski plan za generala i uklanja njegove slike. Umjesto sa HSP-om koalira sa SDSS-om. Odustaje od ZERP-a. Nastavlja sa SDP-ovim rasprodajama. Dodjeljuje Mesiću odličje Velereda kralja Tomislava. Financira obnovu spomenika u Srbu, a uklanja spomen ploče književnika Budaka i krilnika Francetića. Prodaje braniteljske (INA) dionice Mađarima. Ukida efektivno služenje vojnog roka (a time posredno i pričuvu). Financira antihrvatske filmove, knjige, predstave i performanse. U EU pregovorima pristaje da se DR definira, kao "sukobi u devedesetima". Uz pomoć SDP-a (aktivno suzdržani) pristaje na sramotni sporazum Kosor-Pahor (za tu prigodu su potjerali akademika Rudolfa (Jandroković), rugali se biskupima koji su bili protiv (Hebrang) i sa SDP-om rušili narodni referendum ("Kopno je more")). Sa liberalnim-ljevičarima su se udružili u pokret "Savez za Europu", kako bi zajedno lakše Hrvatima nametali štetni EU projekt (naravno o trošku Hrvata). Bilo je tu i detuđmanizacije, lopovluka, laži, ali za ulaz u EU - "vrijedilo" je.

Stapanje sa zapadom?
Zanimljivo je bilo, kako su Hrvate plašili, da samostalna, neutralna, suverena Hrvatska "mora" u naručje Srbiji. A danas, eto nas u priči o regionu - http://www.vecernji.hr/hrvatska/ange...laznike-950565. Po ulasku u EU u Srbiju nam bježi proizvodnja, na zapad mladi, a ulaskom ostalih bivših YU republika u EU, eto nas opet u istom političkom okviru. Što o nama zapad misli, upravo smo čuli (velika Srbija bila legalan politički projekt), a stapanje sa zapadom donijelo nam je pušionu u Iranu, Libiji, Siriji, Rusiji, sramotno naoružavanje bradatih demokrata, a sutra i kvotu ilegalnih imigranata. Također stoji činjenica, da se u pravilu, kada god imamo kakvu konfrontaciju sa nekim, zapad u pravilu stavi na nama suprotnu stranu.

Sva ta sramoćenja odradio bi i SDP, ali "štafetu" i "čast" da to odradi prisvojio je sebi HDZ. Po sistemu Kurta-Murta. A zajedništvo tih lijevih-liberala eurofila (HDZ, SDP), mogli smo ponovno vidjeti na primjeru rušenja referenduma UiO (slatko je drpati tuđe glasove Dontovom metodom), ne čuvanja hrvatske granice i protivljenju rezanja privilegija saborskih zastupnika.

Cijenim pokušaj HDZ-ovaca da pronađu makar jednu domoljubnu, za hrvatski narod, pa i nacionalističku konkretnu stvar (ne laprdanje) koju je HDZ učinio nakon 2000., ali ove tri gore navedene to sigurno nisu.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 02:20   #29
HDZ do 2000. i HDZ nakon 2000. su dvije različite stranke!

Od 2000. godine, Hrvatskom, nažalost vladaju trećerazredni birokrati, a HDZ je više kao trojanski konj preko kojeg strani interesi vladaju Hrvatskom.

Čast mnogim članovima HDZea, vjerujem da su mnogi ljudi u toj stranci domoljubi, ali im je ona plava krpetina (zastava eu-babilona) preklirla oči.

HDZ obećao reforme, a te reforme su da ponovnom privatizacijom opet osiromašimo i raselimo Hrvatsku.

Kao do sad nismo imali privatizaciju, pa je sad zovemo reformom.


Dakle, od 2000. HDZ je dio pučke eurofilske stranke i nema veze sa domoljubljem, na žalost.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 11:24   #30
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
možda i shvatim
ali ih treba navesti
što su karakteristike domoljublja



kaj domoljublje nije nešto što je - stalno, nepromjenjivo i u svakodnevnom životu
izuzmi karakteristike domoljublja u ratno vrijeme

e recepti nisu domoljublje a ni pristupni pregovori

edit:
i da
kad se nema odgovora onda je loptica - ti to ne možeš shvatiti
Nema se što shvatiti, barem kako ja vidim, od 2000 na ovamo moglo se debelo urediti državu ali nije za to su krivi jednako HDZ i SDP jer su oboje bili na vlasti u tom razdoblju.
Domoljublje ne dolazi toliko do izražaja u miru, više dolazi u kriznim situacijama
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 13:51   #31
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post

Cijenim pokušaj HDZ-ovaca da pronađu makar jednu domoljubnu, za hrvatski narod, pa i nacionalističku konkretnu stvar (ne laprdanje) koju je HDZ učinio nakon 2000., ali ove tri gore navedene to sigurno nisu.
bravo! ima još pokoja.

Kolindina Uspravnica. Što i nije loša ideja ali...primarni joj je zadatak štitit Europu od ruskog interesa. Zna se čiji je to interes. Hrvatski sigurno nije. Hrvatskoj kao i svim malim zemljama odgovara multipolarni svijet. Jbg mali, nemoćni i osuđeni na skidanje gaća ali u multipolarnom svjetu imaš mogućnost da biraš pred kime skinut gaće (npr pred onim ko ponudi najviše) pod okriljem amerike moraš samo njoj bez da ona nudi išta zauzvrat. Južni tok? Ne pravit probleme Srbiji prilikom ulaska u EU? Prepuštanje Federacije BiH Bošnjacima jer su je Amerikanci obećali Turcima? Iz Američkog kuta gledanja: Turčin je kakav-takav partner. Hrvat je stoka za potkusurivanje. Ali eto iz HDZ-a kažu da to približavanje zapadu i da je to dobro.

Zauzvrat dobili? Kurac! Eventualno par vojnih starudija koje se kod njih mogu nać jedino na otpadima. Ma da je i posljedna riječ tehnologije - skupo brate

Što se tiče BiH, tu je najveća cijena, jer to nije pucanj u nogu kao što je slučaj za Uspravnicom, iz koje se da nekako izvuć. To je kidanje noge. Hrvatska najviše izvozi u BiH radi BH Hrvata i ima najveći politički utjecaj opet radi BH Hrvata a oni su spali na 400 tisuća a to i dalje pada. Jednom kad se ostane bez toga to je to. Nema povratka. Noga otišla nepovratno.

Dugoročno gledano, ne dolazi Hrvatskoj najveća prijetnja od Srbije (danas tigar od papira ako i to) i komunista (isto tigar od papira ako i to) nego od takvog "domoljublja" i "državotvornosti".
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 16:01   #32
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
bravo! ima još pokoja.

Kolindina Uspravnica. Što i nije loša ideja ali...primarni joj je zadatak štitit Europu od ruskog interesa. Zna se čiji je to interes. Hrvatski sigurno nije. Hrvatskoj kao i svim malim zemljama odgovara multipolarni svijet. Jbg mali, nemoćni i osuđeni na skidanje gaća ali u multipolarnom svjetu imaš mogućnost da biraš pred kime skinut gaće (npr pred onim ko ponudi najviše) pod okriljem amerike moraš samo njoj bez da ona nudi išta zauzvrat. Južni tok? Ne pravit probleme Srbiji prilikom ulaska u EU? Prepuštanje Federacije BiH Bošnjacima jer su je Amerikanci obećali Turcima? Iz Američkog kuta gledanja: Turčin je kakav-takav partner. Hrvat je stoka za potkusurivanje. Ali eto iz HDZ-a kažu da to približavanje zapadu i da je to dobro.

Zauzvrat dobili? Kurac! Eventualno par vojnih starudija koje se kod njih mogu nać jedino na otpadima. Ma da je i posljedna riječ tehnologije - skupo brate

Što se tiče BiH, tu je najveća cijena, jer to nije pucanj u nogu kao što je slučaj za Uspravnicom, iz koje se da nekako izvuć. To je kidanje noge. Hrvatska najviše izvozi u BiH radi BH Hrvata i ima najveći politički utjecaj opet radi BH Hrvata a oni su spali na 400 tisuća a to i dalje pada. Jednom kad se ostane bez toga to je to. Nema povratka. Noga otišla nepovratno.

Dugoročno gledano, ne dolazi Hrvatskoj najveća prijetnja od Srbije (danas tigar od papira ako i to) i komunista (isto tigar od papira ako i to) nego od takvog "domoljublja" i "državotvornosti".
Nemoj ipak su se odmaknuli od Regiona i Zapadnog Balkana. Sada su to nazvali ''Jugoistoćna Europa''.

Evo što kaže gospodična Šuica.
Quote:
Glavni vanjskopolitički cilj Hrvatske je most prema jugoistočnoj Europi
Ako će i biti Baltik-Jadran ići će rutom: Njemačka, Austrija, Slovenija, Hrvatska, BiH, Srbija, Crna Gora, Albanija.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 16:15   #33
Najdomoljubnije mi je u HDZeu, da su za premijera postavili nekog tko je očito sudjelovao ili imao interes u uništavanju PLIVE

Danas bez grižnje savjesti ukidaju javno zdravstvo... pa nisu oni krivi da Pliva više nije naša

Zar nisu ono bili rekli da će proglasiti ZERP, a da HDZ ipak brine o europskim interesima, za EU su uvjek spremni!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 16:43   #34
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Najdomoljubnije mi je u HDZeu, da su za premijera postavili nekog tko je očito sudjelovao ili imao interes u uništavanju PLIVE

Danas bez grižnje savjesti ukidaju javno zdravstvo... pa nisu oni krivi da Pliva više nije naša

Zar nisu ono bili rekli da će proglasiti ZERP
, a da HDZ ipak brine o europskim interesima, za EU su uvjek spremni!
Puni gospodarski pojas
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 17:08   #35
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Pa jest domoljubna je, neću spominjati SDP, ali u usporedbi s 1.1.2000. mislim da je napravljen pomak, HDZ se riješio Sanadera i još nekolicine lažnih domoljuba. Jacu da ne spominjen, ona je bila izgubljena u vremenu i prostoru, iako mislim da je bar poštenija od Ive. A Karamarko, Kolinda, pa i Orešković za sada su okej, mislim da im je domoljublje visoko na listi prioriteta.
To sa Sanaderom je samo predstava za narod.Pa nije Sanader jedini kukolj u stranci.
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 17:14   #36
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ne možeš odfikariti dio povijesti jer ti se eto ne sviđa.
HDZ će uvijek imati "kapital" devedesetih, kao što će SDP imati hipoteku devedesetih.
SDP ima ogroman domoljubni značaj jer je upravo stranka koja je prethodila SDP-u, SKH, organizirala održavanje prvih demokratskih izbora i nakon što je izgubila, mirno predala vlast.
U stvari je SKH ukinuo same sebe radi demokracije u Hrvatskoj.

HDZ je uvijek letio na krilima prošlosti- Crkva, konzervativizam i mitsko gledanje na domoljublje.
Oni prosperiraju isključivo u odnosu na stradavanja Hrvata u prošlosti, U stvari, HDZ-u odgovara da je Hrvatima nekada bilo što gore, jer onda ispada da su se pojavili oni- spasitelji Hrvatskog naroda.
Upravo zato se među desničarima forsira da je samo spomenuti da je prije 1990 bilo išta dobro za Hrvate, da je to u stvari antidomoljuban čin...
Nije antidomoljuban, nego ide kontra desničarskog mita.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 17:14   #37
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Pa jest domoljubna je, neću spominjati SDP, ali u usporedbi s 1.1.2000. mislim da je napravljen pomak, HDZ se riješio Sanadera i još nekolicine lažnih domoljuba. Jacu da ne spominjen, ona je bila izgubljena u vremenu i prostoru, iako mislim da je bar poštenija od Ive. A Karamarko, Kolinda, pa i Orešković za sada su okej, mislim da im je domoljublje visoko na listi prioriteta.
Pazi ovo, HDZ se riješio Sanadera. Pa on je sam otišao. Da nije, dan danas bi bio šef HDZa.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 17:18   #38
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Zašto bi HDZ morao nešto posebno domoljubno uraditi nakon 2000 kada se već dovoljno zadužio u devedesetima?
Kao da kažeš: zašto bi neki branitelj išta uradio nakon 1991.
U stvari, mnogi prosvjednici iz Savske 66 imaju upravo takav mentalitet.

Uostalom: i članovi SDP-a i svih ostalih stranaka su bili sudionici DR, nema HDZ monopol na Domovinski rat.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 17:30   #39
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Zašto bi HDZ morao nešto posebno domoljubno uraditi nakon 2000 kada se već dovoljno zadužio u devedesetima?
protupitanje: zašto bi netko davao glas HDZ-u kad mu je već dao glas u devedesetima?

Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 20:04   #40
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno ako i kažemo da povijest počinje 2000 (a ne počinje) hdz je bio u oporbi do 2005. Dok si u oporbi nemaš neke velike mogućnosti manevra. Od 2005 na ovamo o tom se razdoblju može pričati. HDZ jest iznjedrio problematične pojedince, ali treba reći kako nam za današnje probleme nije kriv isključivo i jedino HDZ.
Čak sve više mislim da je hdz-ova uloga u današnjim problemima minorna.
Više problema imamo zbog mentaliteta nego li zbog HDZ-a kao takvog.
osobno, upravo ovaj najvažniji problem koji imamo, problem sa mentalitetom, neizmjerno zamjeram baš hdzu.
tijekom 90-ih hdz-ovi naivni domoljubi su pustili kojekakva ljudska smeća u svoje redove, okružili su se teškim lopovima i kriminalcima, polusvijetom, od kojih su neki postali cijenjeni ljudi, neki sive eminencije, veći i manji poduzetnici s lovom.
u mentalitet naših ljudi ušlo je teško sranje da su takva ponašanja normalna i poželjna tako da hdz za mene nije nikakva domoljubna stranka, već stranka puna oportunista. nikad im to oprostit neću.
yamunche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.