Natrag   Forum.hr > Sport > IMF kladionica

IMF kladionica Ulaz na vlastitu odgovornost !!!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 00:31   #2601
Stavio sam link na publikaciju, tu je pokazeno da smjena trenera nema efekt. Nadji gresku u u tom znanstvenom radu primjenjenoj metodi ili nemoj opce komentirati, posto to nije stvar osobnog stava.

Kod pojedinih slucaja neki klubovi posle smjene igraju bolje, neki losije, vecinski je to slucajno. Tko se sad bazira na pojedinacne primjere i to uzme kao opce pravilo napravi fatalnu gresku. Podaci kazu da efekt ne postoji i tocka. Ako netko zna prepoznati kad smjena ima efekt a kad ne (sto nije iskljuceno), onda neka pokaze na podacima. Sve ostalo je tipicno kladjenje mase.

Inace, Hrvatska sa Dalicem NE igre bolje nego Cacicem. Utakmica u Kievu je jedna od najlosijih, 3 udaraca iz 16erca, jedan glavom u prvoj minuti, druga tek u drugom poluvremenu koja su oba usla u gol. U utakmici, gdje nam pobjeda trebala kao kruh. Da ti od 3 udaraca iz 16erca udju 2 je cista sreca. To je bila kriminalno losa predstava. Jos losija je bila ona u Atini. "Napravili koliko smo morali" - moz' mislit, Dalic je trazio da ne igraju bunker i da rasterete prema naprijed. Ne da nisu htjeli traziti igru prema naprijed, nego nisu bili u stanju i to protiv Grcke, od slabih 300 dodavanja samo 200 (!) su stigla do suigraca, 67% pas kvota je katastrofalno, sa dva udaraca iz 16erca u cijeloj utakmici, to su statistike klubova sa dna tabele kad igraju protiv Reala, Barce i Bayerna. Sa Cacicem je i u losim kvalama bilo par boljih utakmica. Iz utakmice u ZGu se izvukao totalno krivi zakljucak, 3-5-2 za desetkovanu Grcku ispala katastrofa, dva gola nam poklonili ("pokloni" nastanu i iz presinga, ali to su bili bas pokloni). Aman nista se nije promjenilo u igri Hrvatske pod Dalicem. Barem malo ranije reagira i ne ceka paraliziran do 87. da reagira, ali da smo bolji, nismo.

A ako je kvalifikacija za kladjenje ukupno vrijeme sto si gledao u sise tete u kladionici onda su tu svi ispred mene. Ne vjerujem u "svoje" teorije? To nije stvar vjere, to se evaluira tako da je vjerojatnost slucajnog uspijeha < 0.1%. I sto mislis cemu sam dosad ulozio vise vrijeme u teoriju od svih na forumu skupa a "ne vjerujem"?
C. F. Gauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 01:31   #2602
Quote:
Mrdušanin kaže: Pogledaj post
S
Dobar primjer kako može da utiče smjena trenera je Crystal Palace. Taj klub je početkom ove sezone izgubio 5 prvih utakmica, pritom nije postigao niti jedan jedini gol. Evo pet prvih utakmica C. Palace-a ove sezone:

30.09.2017 Manchester United vs Crystal Palace 4 : 0
23.09.2017 Manchester City vs Crystal Palace 5 : 0
16.09.2017 Crystal Palace vs Southampton 0 : 1
10.09.2017 Burnley vs Crystal Palace 1 : 0
26.08.2017 Crystal Palace vs Swansea 0 : 2

Ja sam mislio da je ovdje riječ o izuzetno nekvalitetnom timu, međutim, uprava je smijenila trenera i dovela iskusnog Roy Hodgson-a, i, desio se preporod. Na prvoj sljedećoj utakmici C Palace je pobijedio prvaka Chelsea!
C. Palace je sada na 13. mjestu, postigao je 22 gola, ima 25 bodova. Što će na ovo Gauss reći, nemam pojma!
Da, nemas pojma.

De Boer je dobio otkaz nakon 4 utakmica.

Onda je preuzeo Hodgson te u sljedeca tri utakmica od Southamptona, ManU'a i City'a dobio 10 komada bez da su dali gol. Jebate kakav preporod.

ONDA je tek sljedila pobjeda 2-1 protiv Chelsea, pa je sljedio poraz, nerijeseno i opet poraz.

Kao prvo, nakon 4 poraza bez gola moze samo bolje (ok Hodgson je uspio nastaviti katastrofu jos 3 utakmica ). Kao drugo, igre de Boera opce nisu bile toliko lose vec samo rezultati, zato je puno ljudi i kritiziralo management, de Boer je imao cisti peh i nije dobio ni sansu.

Prve 4 utakmice losa je bila samo utakmica u Liverpoolu, protiv Huddersfielda, Swansea' i Burnley'a su bili bolji, imas detaljne statistike tu, tu i tu. Obrati paznju, koliko dodavanja i udaraca i sa kojih pozicija su pucali. Samo kretenski Englezi mogu nekoga izbaciti nakon 4 takvih utakmica, i samo kretenski mediji pisati price o tome kako je legendarni Hodgson preokrenuo Crystal P.

4 poraza redom su cisti slucaj, a najbolje je da im se statistike od de Boer'a opce nisu poboljsale (cak su sa de Boerom imali vise udaraca na gol nego Hodgsonom). Da su nastavili sa de Boerom, ispalo bi tocno kao sto je ispalo sad Hodgsonom.
C. F. Gauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 02:19   #2603
Forma ne postoji, smjena trenera je nevažna, koji je biser sljedeći?

Quote:
C. F. Gauss kaže: Pogledaj post
Stavio sam link na publikaciju, tu je pokazeno da smjena trenera nema efekt.
Jesi li ti od ljudi koji misle da je svaka knjiga dobra? Bilo koju knjigu koju pročitaš zaključiš da je dobra? Jesi li pročitao nekada neku lošu knjigu?

Quote:
C. F. Gauss kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem u "svoje" teorije?
Naravno da ne vjeruješ. Manje vjeruješ u svoje teorije nego bilo ko drugi na ovom forumu. Ja više vjerujem u tvoje teorije nego ti sam, a svi ostali ti ovdje jako vjeruju. Da vjeruješ u ono što propagiraš kladio bi se sa svojim vlastitim novcem. To je prosta istina, da prostija ne može biti.
Impresionirao si ovdje ljude sa tim što si odličan matematičar, ali ti to skoro ništa neće pomoći u klađenju. Skoro ništa. Sa dobrom matematikom se tek nešto bolje može upravljati sa bankom nego bez nje.

Juče je Las Palmas dobio Valenciu, Valencia je zaradila tokom utakmice dva crvena kartona. Mnogi su igrali na Valenciu, pa i ja, kako sam mogao znati da će Valencia dobiti dva crvena?
Večeras je Lyon pobijedio PSG, velikog favorita. PSG je dobio crveni kod rezultata 1:1.
Neko je na ta dva beta izgubio 6% (3% po betu igraju mnogi) od banke, kako matematika može predvidjeti da će ekipa na koju stavljaš dobiti crveni karton?

Kako tvoja gola matematika može predvidjeti da će trener u kup utakmici izvesti rezervni sastav, što se redovno dešava? Ili, po tvom načinu klađenja kup utakmice ne treba da se igraju.

Kako matematika može predvidjeti motiviranost? Što tvoja matematika kaže pred meč Shakhtar Donetsk 2-1 Manchester City (16 XII 2017). Shaktaru je trebao remi za prolaz dalje, a Man City ništa nije trebalo. U moru pobjeda u drugoj polovini 2017. godine City je izgubio samo tu utakmicu, koja mu nije značila baš ništa. Može li matematika da predvidi da će igrači City-a ući nemotivirano u meč? Ili nisu izgubili zbog nemotiviranosti? Možda ćeš opet smisliti neki matematički razlog zašto su izgubili?

Kako tvoj matematički model može predvidjeti umor ekipe, to jest lošu formu (uups, forma ne postoji)?

Forma ne postoji, smjena trenera je nevažna, uozbilji se čovječe, nemaš pojma o klađenju, sam se hvališeš kako se ne kladiš!
Zar ti misliš da si u stanju napraviti matematički program koji će srušiti sve kladionice svijeta, jer, ako tvoj program preuzme 1000 ljudi gotovo je sa kladionicama, zar ne? Pritom, ti sam, ni centa ne rizikuješ!
Zar ti misliš da iza kladionica ne stoje jednako dobri matematičari kao što si ti?

Ja ti pošteno predlažem, hajde igraj 10 ili 20 € po betu, odigraj 3-4 beta za vikend, imaš novaca više nego dovoljno jer si profesor na faksu u Njemačkoj, ti ulozi su sitnica za tvoj džep. Pa da nas obavještavaš kako ti ide.
Mrdušanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:26   #2604
Quote:
Mrdušanin kaže: Pogledaj post
...imaš novaca više nego dovoljno jer si profesor na faksu u Njemačkoj.
Nisam profesor, samo znanstveni suradnik, ali ipak drzim predavanja.

Quote:
Mrdušanin kaže: Pogledaj post
Naravno da ne vjeruješ. Manje vjeruješ u svoje teorije nego bilo ko drugi na ovom forumu.
Ulozio sam vise vremena u kladjenje nego bilo tko na ovom forumu - a nikad listic uplatio. Mozes to zamisliti?

Mozes zamisliti da za nekoga moze imati smisla da ne uplati lipu prije nego sto nije maksimirao dobitak na virtualnom igranju na 25.000 utakmica najvaznijih liga u zadnjih godina?

Ali ok, ako je jedina kvalifikacija stvarni gubitak, onda si ispred mene.

Quote:
Zar ti misliš da iza kladionica ne stoje jednako dobri matematičari kao što si ti?
Stoje i bolji od mene. Ali ti ne kuzis osnove, a prva je da ne igras protiv kladionice posto je nepobjediva.

Quote:
Zar ti misliš da si u stanju napraviti matematički program koji će srušiti sve kladionice svijeta, jer, ako tvoj program preuzme 1000 ljudi gotovo je sa kladionicama, zar ne?
Ne. Sa ovom recenicom otkrivas svoje nepoznavanje osnova profitabilnog kladjenja. Gle, kazes da je stvarna kvalifikacija samo stvarno igranje - a neznas pravilo koje bi bilo prva lekcija iz profitabilnog kladjenja (ajmo reci druga lekcija nakon sto neko nauci sto znace koeficijenti na 1-2-x i kako racunati payout). I sto ti sad vrijedi svi ti uplaceni listici, kad neznas po kojem kriteriju kladionice racunaju kvote i kad postoji realna sansa na dugorocan dobitak i kad ne? Kladionice NE racunaju kvote po vjerojatnostima ishoda utakmice, vec po ocekivanim uplatama posto im je jedini cilj izjednacena knjiga. Ozbiljnu kladionicu ne interesira tko igra value i tko ne, interesira ih samo izjednacena knjiga posto je njihov dobitak uz payout od 92-98% onda siguran. To je prva lekcija posto svaki tko kuzi matematiku zna da ako bi kvote implicirale stvarne vjerojatnosti ne postoji sansa na dugoracan dobitak.

Value nastane posto vecina igraca zbog "forme", "motivacije", "domace jakosti" i svih ostalih gluposti guraju fair kvote u value zonu.

Quote:
Juče je Las Palmas dobio Valenciu...PSG je dobio crveni kod rezultata 1:1... pred meč Shakhtar Donetsk 2-1 Manchester City...
Mozes zamisliti da su u rezultatima 25.000 utakmica i isto toliko kvota svi ti nepredvidljivi slucaji vec sadrzani i da bas zato nakon matematickog modela vise nema prostora za "dodatne interpretacije"?

Zamislim grupu meteorologa kako bazirano na podacima od 30 godina mjerenja temperature, vjetra, tlaka i vlaznosti na x mjesta mediterana matematickim modelima racunaju vremensku prognozu za cijeli jadran za sljedeci tjedan. Javi se meteorolog Mrdusanin i kaze:"Ej, ako sutra iznad Genue nastane ciklon, sve te vase matematicke prognoze padnu u vodu".
C. F. Gauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:58   #2605
Quote:
Mrdušanin kaže: Pogledaj post
Smjena trenera nije jedna od najvažnijih informacija u klađenju, već je najvažnija!
Sa smjenom trenera mijenja se sve. Igrači moraju da se dokazuju novom treneru, obično se mijenja i koncepcija igre. Ako je tim postizao malo golova, novi trener odmah naglasi "moramo da igramo ofanzivnije". Ako je klub igrao previše ofanzivno i gubio mnogo utakmica zbog loše odbrane, tj previše otvorene igre, novi trener obično kaže "moramo više pažnje da posvetimo odbrani", te poslije toga na utakmicama tog istog kluba u prosjeku pada manje golova.
Dobar primjer kako može da utiče smjena trenera je Crystal Palace. Taj klub je početkom ove sezone izgubio 5 prvih utakmica, pritom nije postigao niti jedan jedini gol. Evo pet prvih utakmica C. Palace-a ove sezone:
Za ovu tvrdnju bi morao izvući sve promjene trenera u svim europskim ligama i usporediti njihove rezultate prije i poslije promjene da bi došao do nekakvog zaključka.

Ako to napraviš i dokažeš svoju tvrdnju, osobno ću te preporučiti za moderatora. U suprotnom ćeš dobiti parcijalu ako nastaviš nabacivati zaključke na način da serviraš isključivo ono što tebi paše, a drugo zanemaruješ.
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:31   #2606
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Za ovu tvrdnju bi morao izvući sve promjene trenera u svim europskim ligama i usporediti njihove rezultate prije i poslije promjene da bi došao do nekakvog zaključka.

Ako to napraviš i dokažeš svoju tvrdnju, osobno ću te preporučiti za moderatora. U suprotnom ćeš dobiti parcijalu ako nastaviš nabacivati zaključke na način da serviraš isključivo ono što tebi paše, a drugo zanemaruješ.
Ja to pišem iz svog iskustva, naveo sam dva primjera kojih se svi sjećamo - C Palace i Hrvatska, kad su novi treneri preporodili ekipe.
Pa što ću sad, da napišem esej, sa mnogobrojnim primjerima, da ga radim par sedmica?
Mrdušanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 02:03   #2607
Evo treći primjer kako smjena trenera utiče na ekipu

Quote:
C. F. Gauss kaže: Pogledaj post
Ulozio sam vise vremena u kladjenje nego bilo tko na ovom forumu - a nikad listic uplatio. Mozes to zamisliti?
Mogu naravno zamisliti, jer ne vjeruješ u taj program koji si napravio, da vjeruješ uplaćivao bi, kladio bi se.

Postoji još faktora koje Gaussov program ne može nikako predvidjeti. Recimo, igrači bojkotiraju trenera. To je još gore po Gaussov program nego kad je riječ o običnim smjenama, ono kad timu malo ide, većinom ne ide, traljavi rezultati i trener dobije otkaz.
Kad igrači bojkotuju trenera, to je brutalno, tim ima kvalitet, a gubi. Pa Gaussov program bi poludio načisto, stalno bi predlagao da se igra na tim čijeg trenera igrali bojkotiraju.

Dakle, sjećamo se svi kako su igrači Chelsea'a bojkotirali Mourihnoa. BBC je izvijestio 17. XII 2015. da je Mourihno otpušten. Chelsea, aktualni prvak je imao jedan bod iznad crvene zone u tom momentu, izgubio je 9 od 16 utakmica. Evo što je BBC objavio:
"Chelsea finished eight points clear last season and won the League Cup, but have lost nine of their 16 league games so far and are 16th in the table, one point above the relegation places."

Murinjo je poslije poraza od Leicestera (pred smjenu), izjavio da su ga igrači izdali: https://sport.blic.rs/fudbal/evropsk...izdali/5bz50r8

Poslije smjene Mourihnoa, Chelsea je (ako sam dobro pregledao), prvu sljedeću prvenstvenu utakmicu izgubio 9. IV 2016. godine!

https://www.flashscore.com/football/...-2016/results/

Kako Gaussov program može znati da igrači bojkotiraju trenera (ma kako klub bio kvalitetan), nije jasno!
Mrdušanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 02:21   #2608
Ja htio protiv Temperley, pa saznao da su smijenili trenera... a potom

Evo još jedan skorašnji primjer. Ja sam prije par mjeseci htio da igram protiv kluba Temperley iz Argentine, međutim, saznam da je smijenio trenera i odmah prikočim, čekam da vidim što će da se dešava. Evo rezultata Temperleya od 2. VIII 2017. do smjene trenera:

05.11.2017 Temperley Defensa y Justicia 1 : 4
29.10.2017 Temperley San Lorenzo 0 : 2
14.10.2017 Colon Santa FE Temperley 2 : 0
30.09.2017 Temperley Estudiantes L.P. 0 : 3
23.09.2017 Arsenal Sarandi Temperley 0 : 1
19.09.2017 Temperley Rosario Central 1 : 1
10.09.2017 Racing Club Temperley 4 : 1
28.08.2017 Temperley River Plate 0 : 1
21.08.2017 Temperley Defensa y Justicia 0 : 2
09.08.2017 Velez Sarsfield (Arg) Temperley (Arg) 2 : 0
09.08.2017 Velez Sarsfield (Arg) Temperley (Arg) 2 : 1
02.08.2017 Temperley (Arg) Belgrano (Arg) 0 : 3
02.08.2017 Temperley (Arg) Belgrano (Arg) 1 : 2

13 utakmica, 11 poraza, jedan remi, jedna pobjeda

Vijest od 9. XI 2017. godine, Temperley ima novog trenera:

http://www.tycsports.com/futbol/gast...o-de-temperley

Od tada, 5 utakmica, 3 pobjede, 2 neriješena, bez poraza:

16.01. 02:10 Racing Club Temperley 0 : 1
08.12.2017 Temperley Tigre 2 : 1
02.12.2017 Argentinos Jrs Temperley 2 : 2
28.11.2017 Temperley San Martin S.J. 1 : 0
18.11.2017 Banfield Temperley 0 : 0

Provjerite: https://www.flashscore.com/team/temp...gFEj3/results/

Izuzetno gubitnička ekipa, više ne gubi!

Što kaže Gauss, smjena trenera je i u ovom slučaju bila beznačajna, tek tako proigrali, sami od sebe, došlo im, a to što se to baš desilo od dolaska novog trenera, puka slučajnost, veli nama čovjek koji se nikada nije kladio!

hahahahaha

:klap:


Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Za ovu tvrdnju bi morao izvući sve promjene trenera u svim europskim ligama i usporediti njihove rezultate prije i poslije promjene da bi došao do nekakvog zaključka.

Ako to napraviš i dokažeš svoju tvrdnju, osobno ću te preporučiti za moderatora. U suprotnom ćeš dobiti parcijalu ako nastaviš nabacivati zaključke na način da serviraš isključivo ono što tebi paše, a drugo zanemaruješ.
Evo Tomi, jesi li ikada na domaćem internetu vidio kvalitetniji post koji pokazuje kako utiče smjena trenera, od ovoga, gdje sam pokazao preporod kluba Temperley zahvaljujući smjeni trenera? Jesi li?
Mrdušanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 02:41   #2609
Čovječe božji, to je jedan klub. Najmanji mogući uzorak.Uzmi na kraju sezone lige petice recimo. Gledaj ekipe kojima je smijenjen trener i usporedi igru 5 utakmica prije i poslije smjene trenera, onda je to donekle reprezentativno (iako ni tad baš nije).
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 02:50   #2610
Poslije smjene trenera, ustuknem!

Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
Čovječe božji, to je jedan klub. Najmanji mogući uzorak.Uzmi na kraju sezone lige petice recimo. Gledaj ekipe kojima je smijenjen trener i usporedi igru 5 utakmica prije i poslije smjene trenera, onda je to donekle reprezentativno (iako ni tad baš nije).
Jedan po jedan ja navodim primjere, nisam naveo jedan primjer! Naveo sam Hrvatsku, Chelsea, C Palace, Temperley, a Bordeaux je tek smijenio trenera i odmah dobio, vidjećemo što će biti dalje sa njim...

Ja sam gore u nekom postu naveo da mnogim klubovima smjena trenera ne pomaže, nastave loše da igraju, ali, mnogim pomaže, ili se bar koncepcija igre promijeni.
U svakom slučaju moje je pravilo poslije smjene trenera - pričekati nekoliko kola, ne igrati na klub koji je smijenio trenera, da se vidi kako će stvari da se odvijaju. To je moje pravilo. :klap: Čim neki klub smijeni trenera, ja streknem pri pomisli da igram protiv tog kluba!
Mrdušanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:06   #2611
Quote:
Mrdušanin kaže: Pogledaj post
Jedan po jedan ja navodim primjere, nisam naveo jedan primjer! Naveo sam Hrvatsku, Chelsea, C Palace, Temperley, a Bordeaux je tek smijenio trenera i odmah dobio, vidjećemo što će biti dalje sa njim...

Ja sam gore u nekom postu naveo da mnogim klubovima smjena trenera ne pomaže, nastave loše da igraju, ali, mnogim pomaže, ili se bar koncepcija igre promijeni.
U svakom slučaju moje je pravilo poslije smjene trenera - pričekati nekoliko kola, ne igrati na klub koji je smijenio trenera, da se vidi kako će stvari da se odvijaju. To je moje pravilo. :klap: Čim neki klub smijeni trenera, ja streknem pri pomisli da igram protiv tog kluba!
jebali te primjeri

evo ti tekst, valjda ćeš shvatit
ima i linkova

http://sportklub.hr/Nogomet/Reprezen...o-trajati.html


Quote:
S obzirom na učestalost njena korištenja, španjolski je profesor sa sveučilišta za znanost o obrazovanju i sportu u Vigu, Carlos Lago-Peñas, prije 6 godina odlučio napraviti znanstveno istraživanje u nadi da će doći do zaključaka postoji li zaista korelacija između naprasnih otkaza trenerima i poboljšanju rezultata u utakmicama koje slijede. Rezultati istraživanja potvrdili su ono što su pomni pratitelji sporta intuitivno već znali - utvrđena je korelacija, ali samo na kratkom razdoblju!
Ljubitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:07   #2612
"Vi se kladite po mom programu, ali ja nisam budala pa da dajem novce na to", veli nama Gauss! :)

Pogledati primjere Temperley ili Bordeaux, naročito Temperley. Gauss bi mi preporučio "Ma što će ti to da se zamaraš tražeći informacije o Temperley, program kaže da igraš protiv njega i gotovo". I tako bacim 3% od banke na taj bet umjesto da saznam informaciju kako Temperley ima novog trenera i da postupim prema svom iskustvu - preskočim taj bet. No Gauss bi mi nakon toga rekao - "nisi iščačkao informaciju da Temperley ima novog trenera i bacio si 3% od banke, nema veze, kladi se i dalje po mom programu, ali ja neću, ja koji sam ga napravio"!
Mrdušanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:13   #2613
Quote:
C. F. Gauss kaže: Pogledaj post
Stavio sam link na publikaciju, tu je pokazeno da smjena trenera nema efekt. Nadji gresku u u tom znanstvenom radu primjenjenoj metodi ili nemoj opce komentirati, posto to nije stvar osobnog stava.
Odakle crpiš snagu?
Nekim ljudima jednostavno ne možeš objasnit. Oni ne kuže što znači činjenica i da nakon toga sva rasprava treba prestat.

Ali ne da prestane, nego nakon što ti kažeš "činjenica" oni repliciraju "ali ja ipak mislim"

Jedina opcija nakon toga je potpuno zašutjeti. Nema druge. Sve drugo vodi u tvoju imploziju kao čovjeka i duševno propadanje
Ljubitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:14   #2614
"Dr. Lago-Peñas zaključio je kako je primijećeno značajno poboljšanje u izvedbi momčadi"

Quote:
Ljubitelj kaže: Pogledaj post
jebali te primjeri

evo ti tekst, valjda ćeš shvatit
ima i linkova

http://sportklub.hr/Nogomet/Reprezen...o-trajati.html
hahaha

Pa valjda ćeš i ti shvatiti, ovako stoji na linku:

"Dr. Lago-Peñas zaključio je kako je primijećeno značajno poboljšanje u izvedbi momčadi prve i druge španjolske lige na uzorku utakmica prikupljenima u sezonama od 1997. do 2006. godine, ali u razdoblju do 7 utakmica poslije otpuštanja trenera."

A Gauss i ti predlažete da se ne obraća pažnja na smjenu trenera!

Pa što me briga što će biti poslije 7 utakmica, interesuje me kako da odigram sljedeće kolo, interesuje me da li je klub protiv koga se spremam da igram smijenio trenera prethodnih dana, koga briga što će biti kroz 7 kola, OTOM POTOM.
Mrdušanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:18   #2615
Ok ako to ganjaš. Ne znam o čemu je rasprava bila.

Evo Werder je nedavno otpustio papka koji je imao 5 bodova u 10 utakmica.
S novim trenerom osvojili su 11 u 7 utakmica.

Može bit slučajnost, al dosta bude takvih primjera, valjda je ovaj čovjek proveo dobro istraživanje po pravilima znanosti
Ljubitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:23   #2616
Quote:
Ljubitelj kaže: Pogledaj post
Može bit slučajnost, al dosta bude takvih primjera, valjda je ovaj čovjek proveo dobro istraživanje po pravilima znanosti
Gaussov program funkcioniše samo na velikim brojkama, on ne prepoznaje konkretne situacije, ne postoji nikakva šansa da te jedan takav program ne uvede u crnu seriju, predloži ti u roku od nekoliko dana neke betove koje iskusan igrač nikada ne bi odigrao. Nikada.

Evo, ti se kladiš, Bordeaux je katastrofalno igrao posljednjih mjeseci, i saznaš prije neki dan da je smijenio trenera. Da li bi poslije te informacije uplatio protiv Bordeaux?
Mrdušanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:34   #2617
Quote:
Mrdušanin kaže: Pogledaj post
Gaussov program funkcioniše samo na velikim brojkama, on ne prepoznaje konkretne situacije, ne postoji nikakva šansa da te jedan takav program ne uvede u crnu seriju, predloži ti u roku od nekoliko dana neke betove koje iskusan igrač nikada ne bi odigrao. Nikada.

Evo, ti se kladiš, Bordeaux je katastrofalno igrao posljednjih mjeseci, i saznaš prije neki dan da je smijenio trenera. Da li bi poslije te informacije uplatio protiv Bordeaux?
Zavisi o koeficijentu i procjeni. Ali vjerojatno se ne bih petljao.
Ljubitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:37   #2618
Na riječ KNJIGA Gauss već pada u trans! LOL

Quote:
C. F. Gauss kaže: Pogledaj post
Stavio sam link na publikaciju, tu je pokazeno da smjena trenera nema efekt. Nadji gresku u u tom znanstvenom radu primjenjenoj metodi ili nemoj opce komentirati, posto to nije stvar osobnog stava.
Dragi Gauss, jesam li ti lijepo kazao da ne vjeruješ da su sve knjige dobre, ima mnogo, mnogo loših knjiga, trebaš dobro promisliti poslije svake ljeporječive knjige da li je kvalitetna ili nije. Evo ti si dao link prema nekoj lakrdijaškoj knjizi, i neću je ja demantirati nego će je demantirati Dr. Lago-Peñas:

"Dr. Lago-Peñas zaključio je kako je primijećeno značajno poboljšanje u izvedbi momčadi prve i druge španjolske lige na uzorku utakmica prikupljenima u sezonama od 1997. do 2006. godine, ali u razdoblju do 7 utakmica poslije otpuštanja trenera."

Link: http://sportklub.hr/Nogomet/Reprezen...o-trajati.html

Gauss, prestani da vjeruješ da su sve knjige dobre!
Mrdušanin is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.01.2018., 21:46   #2619
Quote:
Ljubitelj kaže:
jebali te primjeri

evo ti tekst, valjda ćeš shvatit
ima i linkova

http://sportklub.hr/Nogomet/Reprezen...o-trajati.html
Nisam znao za njihov rad. A i cudi me tako kvalitetan clanak na sportklubu. Pogotovo mi se svidja "...čarobni napici, vračevi i čitava ezoterija...", to najbolje opisuje vladajucu iracionalnost u nogometu.

Quote:
Mrdušanin kaže: Pogledaj post
Dragi Gauss, jesam li ti lijepo kazao da ne vjeruješ da su sve knjige dobre, ima mnogo, mnogo loših knjiga, trebaš dobro promisliti poslije svake ljeporječive knjige da li je kvalitetna ili nije. Evo ti si dao link prema nekoj lakrdijaškoj knjizi, i neću je ja demantirati nego će je demantirati Dr. Lago-Peñas:

"Dr. Lago-Peñas zaključio je kako je primijećeno značajno poboljšanje u izvedbi momčadi prve i druge španjolske lige na uzorku utakmica prikupljenima u sezonama od 1997. do 2006. godine, ali u razdoblju do 7 utakmica poslije otpuštanja trenera."
Mozda si trebao procitati do kraja: "Štoviše, Maria de Paola i Vincenzo Scoppa s Kalabrijskog sveučilišta zaključili su kako se takvi primijećeni pomaci u izvedbi mogu vrlo jednostavno objasniti sa stanovišta regresije prema srednjoj vrijednosti! Laički rečeno - jedini smjer u kojemu se krivulja rezultata može kretati nakon što dotakne svoju donju točku amplitude (a toplo se nadamo da je domaći remi s Finskom za hrvatski nogomet točka ispod koje nije moguće) jest - prema gore! Treneri, igrači, čarobni napici, vračevi i čitava ezoterija nemaju baš ništa s time..."

Dakle tocno isto, sto je pokazao prof. Heuer na podacima Bundeslige su spanjolski znanstvenici pokazali na Primeri. Treneri se otpustaju nakon crne serije, u kojim vec ionako los klub cisto slucajno ima niz od 3-4 losih rezultata - i nakon crne serije zbog regresije sredini MORA sljediti poboljsanje na stari (losi) novi, ali ne postoji mjerivo opce dizenje kvalitete ekipe od otpusta trenera.

Quote:
Gauss, prestani da vjeruješ da su sve knjige dobre!
To nisu knjige, vec znanstvene publikacije. Knjigu moze pisati svaki idiot, znanstveni radovi su u dobrim casopisima vecinom odbijeni, trebas imati dobre rezultate i dokaze da se bi rad objavio. Problem je, da u vrijeme interneta ima puno losih "znanstvenih" casopisa gdje su predani radovi provjereni od losih ljudi bez kompetencija. Pogotovo kad se cita rad o statistikama u sportu treba biti oprezan, citao sam vec radova sa nekoliko upitnih metoda i krivih zakljucka. Sam pisem takve radove a pogotovo sam ih citao stotine (na drugum podrucju) i donekle znam razlikovati dobrog od loseg rada. Kad se radi o sportu i kad mi je nepoznat autor, gledam kakvu ima reputaciju jednostavno tako da gledam koje inace radove objavi (van sporta) i koliko ima citata. Ako covjek ima nekoliko stotina citata (recimo sto je vec neki minimum za sveucilisnog profesora), rad vec tretiram ozbiljnije, ako kao Andreas Heuer ima 2-3000 citata morat cu se dobro potruditi da nadjem bas metodicku gresku u njegovom radu (nije rijetkost ni kod boljih znanstvenika, ali to ipak cesce kad se radi o kompleksnijoj temi nego cistoj statistickoj analizi podataka ili se zna dogoditi kad su ko-autori na radu doktoranda i kad ga ne provjere dobro). Inace, kao usporedba: ja imam smijesnih 8 publikacija i 50 citata i ni jedan bolji znanstvenik me nebi dozivio kao autoritet (rekao bi da moras imati barem nesto u pravcu prema 30 ili bolje 50 publikacija (na zalost, danas je vazan i kvantitet) i barem minimum od 200+ citata da mozes reci da si "bas znanstvenik"). Radovi Heuera nisu svete krave ali on je za mene autoritet na podrucju analize statistike u sportu. Imamo i na prirodnim znanostima (mislim tu na forumu) par pravih znanstvenika i bilo bi mi drago da se tu i tam netko od njih ukljuci u raspravu i da naletim na kvalitativan otpor.

Quote:
Ljubitelj kaže:
Može bit slučajnost, al dosta bude takvih primjera, valjda je ovaj čovjek proveo dobro istraživanje po pravilima znanosti
Ima ih jos: Stöger ja sa Kölnom imao 3 bodova u 14 (!) utakmica, a Ruthenbeck vec nakon 5 utakmica ima 9 bodova. Sad, nije iskljuceno da mu je uspijelo buditi skrivene kvalitete, ali stos je u tome da podaci pokazuju da to nije opce pravilo, a profesionalni kladionicar igra na opce pravilo a ne na pojedine primjere i spekulativne posljedice. Dakle, ako cemo izvuci opce pravilo da promjena trenera digne kvalitet ekipe i na to se uvijek kladiti, necemo izvuci nikakav dobitak. Cak suprutno, ako svi misle da promjena trenera digne kvalitet, to bi moglo voditi do smanjenja kvota na klub koji je promjenio trenera, dakle moglo bi biti profitabilno da se kladimo bas na protivnika (ali to je spekulacija, nisam provjerio na podacima).

Inace, nitko ne kaze, da netko nece naci metodicku gresku u radu Heuera (ali na to se nebi kladio ). I nitko ne kaze da nece doci netko i pronaci podatke iz kojih se da izvuci informacija i predvidjeti, u kojim slucajima smjena trenera ima dugorocan pozitivan efekt, a u kojima ne odn. suprutno. Ali u tom slucaju toj osobi predlazem da ne ulaze u kladu, vec da se obrati profesionalnom klubu kojem trenutacno ide lose, cekaju ga dobri novci...

Sto se tice bojkotiranje trenera od strane igraca: To je jako rijetko, ali dogodi se. Matthew Benham na primjer (koji je kao profesionalni kladionicar zaradio toliko novaca da je kupio danskog prvoligasa Midtjylland, kojeg je metodama matematike odnio na vrh) je jednom govorio o tome. Imali su informacije ozbiljnog izvora da nekoliko igraca u sljedecoj utakmici zele bojkotirati utakmicu pa nisu ulozili novac (iako je bio value). Ali to je rijetko a generalno nema novaca kod koncentracije na izvanredne dogadjaje.

Zadnje uređivanje C. F. Gauss : 23.01.2018. at 22:02.
C. F. Gauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 19:26   #2620
Trebao si da praviš program za hokej, rukomet... a ne za nogomet, lakše bi bilo

Quote:
C. F. Gauss kaže: Pogledaj post
Stavio sam link na publikaciju, tu je pokazeno da smjena trenera nema efekt.
Znanstveni rad koji si predstavio je dakle, potpuni promašaj.
Ja sam na osnovu svog iskustva odavno zaključio da je smjena trenera najvažnija informacija u klađenju, jer je to bukvalno - potres u klubu. Takođe je izuzetno korisna informacija kad u kupu (to se u 99% slučajeva dešava u kupu), trener izvede rezervni sastav, to zna da donese easy money.
Evo još jednom što je neki znanstvenik zaključio, hvala forumašu Ljubitelj što je ukazao na tekst gdje se ovaj citat nalazi.
"Dr. Lago-Peñas zaključio je kako je primijećeno značajno poboljšanje u izvedbi momčadi prve i druge španjolske lige na uzorku utakmica prikupljenima u sezonama od 1997. do 2006. godine, ali u razdoblju do 7 utakmica poslije otpuštanja trenera." Link: http://sportklub.hr/Nogomet/Reprezen...o-trajati.html
Potpuno je nevažno što će biti kroz 7 utakmica, mi svi kad se kladimo i kad razmišljamo "hoću da igram protiv ovog tima, slab je, ovaj moj je bolji i jači", gledamo da li je smijenio trenera proteklih dana, a ne zanima nas što će biti kroz 2 mjeseca.
Dakle, definitivno smo zaključili da tvoj iskaz da smjena trenera nije važna je neistinit i proizvoljan, ja sam na osnovu svog iskustva to tvrdio, a potvrdio mi je dr Lago-Peñas. No dobro, nije strašno što si napravio jednu takvu grešku u procjeni, razumljivo je, ti nemaš nikakvog iskustva u klađenju.
Takođe, tvoj iskaz da forma (koja se uglavnom svodi na umor ekipe) ne postoji, je čista besmislica.

Razmišljao sam malo, kako preko nekog programa koji ti imaš, ili sličnog, može da se prave novci, da se bude u plusu.
Vjerovatno je jedini način - da tvoj kompjuterski program predloži 200 value mečeva za vikend! Te da ih odigramo, mi obični igrači, sa po 0.50 c ili 1 €. Na masu takvih mečeva kompjuter koji nema emocije i predubjeđenja, može uspješno da nađe value mečeve sa tečajevima 3 ili 5 koje mi ne bi odigrali, ne bi ni primjetili. Tvoj kompjuterski program, ako iz sveg toga mora mečeva koje je proanalizirao treba da izabere nekoliko za uplatiti - nema nikakve šanse. Ne mogu da vjerujem da tvoj kompjuterski program može birati 4 meča za vikend i da se na tako malom broju odigranih mečeva ne dese maleri - crveni kartoni, smjene trenera (koje program ne prepoznaje), loša forma (koju program ne prepoznaje), nemotiviranost (koju program ne prepoznaje), iscrpljenost (emocionalna i fizička) poslije velikih mečeva ili poslije europskih mečeva...

Kao što je sav taj tvoj program osmišljen na bazi matematike, dakle igri velikih brojeva i teoriji vjerovatnoće i nekakvoj teoriji ponavljanja, tako taj tvoj program sukladno tome ne može uspješno birati mali broj mečeva, već kad ionako radi na bazi velikih brojeva, morao bi se igrati i veeeliki broj utakmica.

Potpuno sam siguran da si osnovnu grešku pri pravljenju jednog takvog programa napravio pri odabiru sporta. Umjesto što si pravio program za nogomet, trebao si praviti program za košarku, ili rukomet, ili hokej. U tim sportovima nema crvenih kartona (to jest ne možeš igrati sa igračem manje), nema atmosferskih faktora: pljuska, velike hladnoće, snijega, sleđenog terena, velike vrućine! U NBA nema ispadanja iz lige...
Sve je u košarci, hokeju, rukometu daleko ujednačenije i manje neizvjesno, to jest ima manje nepredvidljivih faktora nego u nogometu. Za sami tvoj kompjuterski program u tim sportovima bi bilo mnogo manje nepredvidljivosti!

Kad smo već kod smjene trenera želio sam večeras igrati A2 na meču Nancy - Brest, međutim vidio sam da se uplaćuje na domaćina, tražio malo informacije da vidim o čemu se radi, i kako sam i pretpostavljao, Nancy je prije neki dan smijenio trenera: https://www.lequipe.fr/Football/Actu...-sortie/869190
Igrači uplaćuju na Nancy jer vjeruju u takozvanu šok terapiju za koju je kao što smo vidjeli Dr. Lago-Peñas zaključio da zaista postoji. Neću ništa odigrati na taj meč, samo ću da propratim, da vidim što će da se desi.
Mrdušanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.