Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2019., 16:18   #10001
Strongly disagree na komentar o Bluresponse...vozio 5 sezona.
Astral07 is offline  
Old 13.12.2019., 17:04   #10002
Quote:
Drnda17 kaže: Pogledaj post
Stari moj potvrdujes stereotip o BiH drzavljanima.


Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
@hadzija - a mozda ti ne radi abs? Realno da imas i nove gume, ako stisnes posteno kocnicu, palit ce abs.
Neće se palit, ne na svakoj podlozi i ne svaka guma. A vjeruj mi da radi- na ljetnim se aktivira očas posla (bez obzira što im fizički ništa ne fali, idu nove na proljeće ako bude sreće i zdravlja).

Quote:
Cutac kaže: Pogledaj post
Hadžija, ja sam imao UG8, kupljene 2012., skinute 2018., zamijenjene WS5-icom, jedino sam primjetio razliku u buci i malu razliku kod naglog kretanja. Znači primjetio jesam razliku, ali definitivno nisam rekao "VAU, sad neću poginuti!".
Uredno su izdržale 6 sezona, skinute su jer su se približile graničniku.
.
Normalno.
hadzija is offline  
Old 14.12.2019., 19:06   #10003
JA imam gore UG8 iz 2013te i ko zna koliko km. Jedino sto mogu reci da je najbolja zimska guma ikad!! Mjenjat cu je za koji dan jer je na graničniku i jer me strah ici na skijanje s njom, da ne zaglavim na nekom prijevoju u mećavi. Ali kao takva, po kisi, suncu, hladnoci i dalje drzi jako dobro, dok su druge gume znale odavno napraviti svoje! Strašna guma!
robertinoo is offline  
Old 15.12.2019., 01:42   #10004
215/60 r17
preporuke za zagrebačku zimu?
dal uzeti zimske i koje ili neke all season i koje
godišnje radim oko 7000 km i jako jako rijetko vozim rano ujutro
ka:) is offline  
Old 15.12.2019., 09:35   #10005
Quote:
ka:) kaže: Pogledaj post
215/60 r17
preporuke za zagrebačku zimu?
dal uzeti zimske i koje ili neke all season i koje
godišnje radim oko 7000 km i jako jako rijetko vozim rano ujutro
Za tebe su cjelogodišnje najbolje rješenje
bojanko is offline  
Old 15.12.2019., 15:46   #10006
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
JA imam gore UG8 iz 2013te i ko zna koliko km. Jedino sto mogu reci da je najbolja zimska guma ikad!! Mjenjat cu je za koji dan jer je na graničniku i jer me strah ici na skijanje s njom, da ne zaglavim na nekom prijevoju u mećavi. Ali kao takva, po kisi, suncu, hladnoci i dalje drzi jako dobro, dok su druge gume znale odavno napraviti svoje! Strašna guma!

Kamikaza!

hadzija is offline  
Old 15.12.2019., 16:27   #10007
Quote:
ka:) kaže: Pogledaj post
215/60 r17
preporuke za zagrebačku zimu?
dal uzeti zimske i koje ili neke all season i koje
godišnje radim oko 7000 km i jako jako rijetko vozim rano ujutro
Nisi doduše naveo koje vozilo.., ali prema dimenziji gledano usudim se reći..
naruči si ovo, i nećeš požalit.. (cjelogodišnje su)

1.)
https://www.motointegrator.de/artike...-21560-r17-96h

dostava za HR je ukupno 15,90 EUR (za sve 4 gume) - i dođu kroz 3 - 5 dana (mnogostruko provjereno)

ako neznaš "kako izvest" - pitaj opet.
--------------------------------------------------------------------------

Cjenovno slično će ti izaći ovo..:
https://www.gume.com.hr/product/R-20...content=pp_p_3

s tim da mi tu "malo smrdi", što oni nude da tek uz doplatu tobože "jamče" da će DOT biti do maks. 1 god. unatrag.
..a kad gledam najavljeni rok za dostavu.., i te gume će ionako isto doći "izvana"
lalala123 is online now  
Old 15.12.2019., 16:31   #10008
Pozdrav. Da li je velika razlika tj. da li je problem da se koristi zamjenska felga u odnosu na dimenzije:

Fabricka deklarisana:
6.5jx16
Centralna rupa 66.1

Zamjenska:
7jx16
Centralna rupa 74.1

Hvala
luka1978 is offline  
Old 15.12.2019., 16:50   #10009
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
Cjenovno slično će ti izaći ovo..:

https://www.gume.com.hr/product/R-20...content=pp_p_3



s tim da mi tu "malo smrdi", što oni nude da tek uz doplatu tobože "jamče" da će DOT biti do maks. 1 god. unatrag.

..a kad gledam najavljeni rok za dostavu.., i te gume će ionako isto doći "izvana"
Vector 4 season prve generacije? A koliko godina već postoji gen2?
amaric is offline  
Old 15.12.2019., 16:58   #10010
Quote:
luka1978 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Da li je velika razlika tj. da li je problem da se koristi felga dimenzije 7jx16, a deklarisana fabricka je 6.5jx16?

Hvala
bez navoda o vozilu, itd. - blesavo odgovarati..
jer se ev. može radit o vozilu, gdje je navedena "fabrička dimenzija felge" već na knap pred zapinjanje..
Siguran sam da uopće nisi uzeo u obzir tzv. "dubinu felge".. (npr. "ET" oznaka)
a ako je i to po tebe nepovoljno.. felga ti može zapinjati u blatobran, u kočnice, "s unutarne strane za šasiju".., može ti ograničiti samo upravljanje vozila..
svašta može biti..
a tomu dakle služe tvornička dopuštenja (proizvođača vozila) za određene dimenzije felgi.. - da li možeš ili smiješ ići izvan tih okvira.. ili je ev. potrebno pojedinačno odobravanje.. (stanica za tehn. pregled).. sve to ovisi o više faktora, a može bit i "kobno", procjenjivat iz daleka / "od oka"..

Quote:
luka1978 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Da li je velika razlika tj. da li je problem da se koristi zamjenska felga u odnosu na dimenzije:

Fabricka deklarisana:
6.5jx16
Centralna rupa 66.1

Zamjenska:
7jx16
Centralna rupa 74.1

Hvala
..ajd makar si malo precizirao "kolko stvaaarno suludo nemaš pojma"..

Daj se saberi... (ili ideš sad još tražit adaptir-distance.. ?!..)
lalala123 is online now  
Old 15.12.2019., 17:05   #10011
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
bez navoda o vozilu, itd. - blesavo odgovarati..
jer se ev. može radit o vozilu, gdje je navedena "fabrička dimenzija felge" već na knap pred zapinjanje..
Siguran sam da uopće nisi uzeo u obzir tzv. "dubinu felge".. (npr. "ET" oznaka)
a ako je i to po tebe nepovoljno.. felga ti može zapinjati u blatobran, u kočnice, "s unutarne strane za šasiju".., može ti ograničiti samo upravljanje vozila..
svašta može biti..
a tomu dakle služe tvornička dopuštenja (proizvođača vozila) za određene dimenzije felgi.. - da li možeš ili smiješ ići izvan tih okvira.. ili je ev. potrebno pojedinačno odobravanje.. (stanica za tehn. pregled).. sve to ovisi o više faktora, a može bit i "kobno", procjenjivat iz daleka / "od oka"..


..ajd makar si malo precizirao "kolko stvaaarno suludo nemaš pojma"..

Daj se saberi... (ili ideš sad još tražit adaptir-distance.. ?!..)
Hvala. Pa fabricka za 17 je 7jx17 itd. Nissan Qashqai J11 je u pitanju. Raspored vijaka odgovara na zamjenskoj.

Evo iz tablice original i opis zamjenske:

https://ibb.co/BwVZcbS
https://ibb.co/3vg6Lh4
luka1978 is offline  
Old 15.12.2019., 20:35   #10012
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Normalno da se Zagreb i Doboj nemogu usporedivati!, u Zagrebu ti netrebaju zimske gume jer snjega nema a ako i padne brzo se pocisti!, a bogami u Bosnu se nebi olako usudio ici bez zimskih a u Zagrebu sam vec 7g na ljetnima tokom cijele godine.


Pretpostavljam da ne voziš podsljemenskom zonom...
Ili si jedan od onih koji koče promet kad padne malo snijega jer ne mogu mrdnut na svojim ljetnim gumama?


Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Old 15.12.2019., 20:51   #10013
Quote:
KoSi kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ne voziš podsljemenskom zonom...
Ili si jedan od onih koji koče promet kad padne malo snijega jer ne mogu mrdnut na svojim ljetnim gumama?


Sent from my iPad using Tapatalk
Rekao bi da se brze vozim na ljetnima nego 90% ekipe na zimskima!, normalno se vozim podsljemenskom zonom osim ako je bas napadao snjeg a nije ociscen onda ne jer ima grdih uspona i nekih vertikalnih uskih ulicica koje se uz brijeg nemogu proci niti sa zimskim gumama niti nitko ne pokusava.

Inace nisam ljubitelj voznje a da auto ne klize i po snjegu koristim svaku priliku gdje je manji promet ili ga nema da to iskoristim i vozim se pod rucnom.

Jednom sam se vozio po snjegu i sa motociklom igrom slucaja ( gsx-r), naravno kad padne pravi snjeg crosser odma ide vanka iz garaze i umjesto supermoto kotaca dobija cross gume

Da definitivno ne usporavam druge !
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Old 15.12.2019., 20:55   #10014
Quote:
luka1978 kaže: Pogledaj post
Hvala. Pa fabricka za 17 je 7jx17 itd. Nissan Qashqai J11 je u pitanju. Raspored vijaka odgovara na zamjenskoj.

Evo iz tablice original i opis zamjenske:

https://ibb.co/BwVZcbS
https://ibb.co/3vg6Lh4
Kolega.., ako je to auto nekad proteklih godina uvezeno.., tad ako imaš tzv. "COC-dokument" / odn. potvrdu o sukladnosti pojedinačno pregledanog vozila (a trebao bi to imati)
unutra ti stoje dopuštene kombinacije i dimenzije felgi / guma.. i to za konkretno tvoje vozilo.
Ima li smisla da netko traži i nagađa na temelju nekih procjena i pretražuje modele.. a ti imaš papir u ladici, gdje ti sve stoji..
lalala123 is online now  
Old 15.12.2019., 21:52   #10015
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
Kolega.., ako je to auto nekad proteklih godina uvezeno.., tad ako imaš tzv. "COC-dokument" / odn. potvrdu o sukladnosti pojedinačno pregledanog vozila (a trebao bi to imati)
unutra ti stoje dopuštene kombinacije i dimenzije felgi / guma.. i to za konkretno tvoje vozilo.
Ima li smisla da netko traži i nagađa na temelju nekih procjena i pretražuje modele.. a ti imaš papir u ladici, gdje ti sve stoji..
Hvala na info, nije uvezeno. Samo se raspitujem, imam dobru ponudu i zasto ne iskoristiti ako se moze. Hvala
luka1978 is offline  
Old 16.12.2019., 00:39   #10016
Quote:
luka1978 kaže: Pogledaj post
Hvala na info, nije uvezeno. Samo se raspitujem, imam dobru ponudu i zasto ne iskoristiti ako se moze. Hvala
u okolnostima opisanog radilo bi se u SVAKOM slučaju o "kompromisu / a bolje rečeno o "fušarenju".. - i time to ne može biti "dobra ponuda", jer materijal nije za tvoj auto, i to ti je sva mudrost. Nemaš razloga "žalit".
lalala123 is online now  
Old 18.12.2019., 09:41   #10017
Quote:
luka1978 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Da li je velika razlika tj. da li je problem da se koristi zamjenska felga u odnosu na dimenzije:

Fabricka deklarisana:
6.5jx16
Centralna rupa 66.1

Zamjenska:
7jx16
Centralna rupa 74.1

Hvala
Nije problem, ali trebati ce ti prstenovi za felgu jer je centralna rupa na zamjenskoj sira.
Markkonen is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.