Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2006., 20:43   #81
Evo jos jednog zanimljivog linka koji govori o pred-arijskoj duhovnoj bastini Indije:
http://www.jainworld.com/JWSerbia/ja...avira/pred.asp
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 02:21   #82
Quote:
janus kaže:
Jebiga, piasa san i skoro spava u isto vrime. Godine, jebiga. Nemogu više u 1 poslin ponoća trtljat po kompu a ujutro u 5 na noge pa radi cili dan. E da mi je kojih desetak godin doli...

Pa postoji rješenje...aj mrQ, bogati, objasni mi pobliže kako da pootvaran kanale pa se možda toliko naenergetiziran pa pstanen mlađi.
ma lako bi ti to da si mag, ali zakon i škola su za sve, ali ne za magove.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 02:27   #83
e ljudi sve sam 'pročita' što ste napisali, žao mi je da je ahu to sve pročitao s neta a valjda pomaže!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 15:59   #84
Quote:
mrQ kaže:
ma lako bi ti to da si mag, ali zakon i škola su za sve, ali ne za magove.
A jes opaljen!!! Blago ti se, tebi je sve tako jednostavno. Svidja mi se tvoja energičnost, samo malo san too old for this shit
Ništa svitu, čujemo se, stojte mi dobro. Moran još 3 tjedna mora odradit , ako mi gazda plati trošak neta, čujemo se, ako ne... a ništa, moraću se zadovoljit moren, suncen, brdon ribetina i keson mare
Good health & prospere my friends

93 93/93
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 01:57   #85
ode nam stari OTO.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 03:21   #86
Quote:
janus kaže:
93 93/93
sqrt(2) (krijen iz dva)
3,14... etc.
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 21:18   #87
Ordo Templi Omniscientis

Iako svatko može guglati, ovaj sajt je još uvijek nainformaativniji i najveći korpus podataka vezanih uz Fenomen zvan OTO
Autor možda ima svoju agendu (a to bi bilo tiho propagiranje Swiss OTO?); i možda ne razumije sve što je postavio na sajt. Ali ni običan čitaoc se tu ne snalazi, pa polako uči o simbolima, pa se igra sa kockom na glavnom meniju, pa poludi i odluči kontaktirati razne okultne glavešine da mu pomognu.

Hrvatski OTO
, koliko god se hvalio svojom geografskom i duhovnom neovisnosti, svoje novce šalju u US Headquarters; i taj OTO se popularno naziva Kalifatski OTO ili COTO.

Čini mi se da postoji tendencija da se razni OTO ogranci u potpunosti nacionaliziraju (npr Albion OTO); što mi izgleda kao potpuna perverzija Crowleyeve ideje.


Uglavnom; Crowleyeva ideja je da OTO predstavlja zakon Teleme običnim smrtnicima, OTO se brine o publikaciji Crowleyevih djela.
Specijalizirana magička ustanova je red A,',A,', ; koji opet ne nudi magički trening nego samo njegovu superviziju uz zadanu literaturu.


Zašto je to sve vama bitno?



Da bi shvatili Crowleyevo djelo trebamo proučavati i one prije njega i oko njega i one poslije njega.
Eliphas Levi, HP Blavatsky, Dion Fortune, Frater Achad, Israel Regardie i mnogi mnogi drugi okultni pisci.
Tek u njihovoj međusobnoj korespodenciji vidimo o čemu se radi:
Dion Fortune piše Regardie kako mu zavidi na njegovoj slobodi u otkrivanju tajni zanata kroz knjige kao što su Srednji Stub.

Da nije bilo hrabrosti daimona Crowleya od okultnog revivala ne bi ništa ni bilo.
Zahvaljujući širenju zakona Volja i objavljenim materijalima, danas niču magijske skupine na svakom koraku, telemitskih organizacija ima mali milion, zagrebački Algoritam ima sekciju ocult s jednim c i magic bez k.
Usput draga djeco i starci, sa svojih 666 postova vas ovaj put zaista zauvijek ostavljam.
Čini što ti je Volja.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 12:45   #88
Baš me zanima što će na ovo reći mrQ ???
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 16:05   #89
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ovo je stav koji je prihvaćen u modernoj okultnoj zajednici; istovjetnost Shiva-Set-Shaytan...
Je li onda slučajno da Crowley uzima ime Therion-Zvijer?
pa da! svi počinju sa S!!

shiva=neptun
set=mars (-saturn staza)
sahytan=crna strana mjeseca i tko zna čega još!

iz kojeg grimoira je mega therion?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 16:10   #90
onda još jedno pitanje za ahu-soph nia: kakve veze ima Volja sa 666?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 05:32   #91
ne, ahu, ono što si mi napisao na PM, nije to volja ni 666!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:11   #92
Quote:
mrQ kaže: Pogledaj post
onda još jedno pitanje za ahu-soph nia: kakve veze ima Volja sa 666?
93+573

93=volja
573=afrodita, ljubav
666=ljubav je zakon, ljubav pod voljom
PukovNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 08:11   #93
svjetski Templari rade direktno za papu. (a oni pravi su još uvijek u tihom ratu protiv crkve)
]

Samo ću komentirati o Templarima.
DOBRO SI NAPISAO DA su pravi Templari i Templarice u ratu protiv Pape.

Tko pronađe plavi biser napunjem strujom ili slijedi šifru u podne plave jabuke shvatiti će što govorim.


ORGANIZACIJE Templara OSMTH su isto tako "povodljiva sekta "pod patronatom Pape i slugana.

Pravi Templari komuniciraju samo među sobom samo njima znanom jeziku.

Nećete ih sresti niti u jednoj zvanićnoj organizaciji.
__________________
Et in Arcadia Ego
chenonchenaux is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 09:10   #94
Quote:
PukovNick kaže: Pogledaj post
93+573

93=volja
573=afrodita, ljubav
666=ljubav je zakon, ljubav pod voljom
Aha!

Nego, gdje nestade broj za Zakon?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 09:12   #95
Quote:
chenonchenaux kaže: Pogledaj post
svjetski Templari rade direktno za papu. (a oni pravi su još uvijek u tihom ratu protiv crkve)
]

Samo ću komentirati o Templarima.
DOBRO SI NAPISAO DA su pravi Templari i Templarice u ratu protiv Pape.

Tko pronađe plavi biser napunjem strujom ili slijedi šifru u podne plave jabuke shvatiti će što govorim.


ORGANIZACIJE Templara OSMTH su isto tako "povodljiva sekta "pod patronatom Pape i slugana.

Pravi Templari komuniciraju samo među sobom samo njima znanom jeziku.

Nećete ih sresti niti u jednoj zvanićnoj organizaciji.
pravi templari su red koji je osnovala crkva. Ako su u ratu s crkvom onda nisu pravi templari
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:08   #96
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Aha!

Nego, gdje nestade broj za Zakon?
Pravo da ti kažem, ovo mi je slučajno palo na pamet. Uostalom, gdje ti je mašta? A da i ne spominjem logičku dedukciju
PukovNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:13   #97
Quote:
PukovNick kaže: Pogledaj post
Pravo da ti kažem, ovo mi je slučajno palo na pamet. Uostalom, gdje ti je mašta? A da i ne spominjem logičku dedukciju
Logično gledano fali ti još jedan broj, ako već upotrebljavaš gematriju upotrijebi je na cijeli izraz

Osim ako nisi Grant pa svako toliko progutaš pokoji broj ili dodaš par brojki kako bi uštimao rezultat.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 18:27   #98
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
pravi templari su red koji je osnovala crkva. Ako su u ratu s crkvom onda nisu pravi templari

Templare NIJE OSNOVALA CRKVA NIKADA.NI U NAJLUĐEM BUNILU.Potvrdio ih je Papa ,ali su bili red IZVAN CRKVENIH DOGMI I IMALI SVOJ VLASTITI STATUT.NITKO SE NIJE IMAO PRAVO UPLITATI U NJIHOV UNUTARNJI RED NI PRAVILA,NI RITUALE...PA NI SAM PAPA KOJI IH JE MORAO PRIHVATITI JER SU ZNALI ŠTO SE KRIJE IZA ZAVJESE.

...: „Templari su imali dvije doktrine: jedna je bila
skrivena, obavijena tajnom i namijenjena samo njihovim vođama, jer
je bila johanitska; druga je bila javna i usklađena sa doktrinama
Rimokatoličke Crkve... Zato su samo njihovi vođe znali pravi cilj
Reda, dok su ih podređeni slijedili bez sumnjičavosti i
propitkivanja.“ ...


Johaniti su osnivanje svoje Tajne Crkve pripisali svetom Ivanu
{Krstitelju}, a njihovi Veliki Svećenici tvrde da im pripadaju
naslovi Kristovi – Pomazanik ili Posvećenik.

Pomazanik ili posvećenik je onaj koji je PRIMIO ZNANJE-GNOZU A NE TKO JE KRŠTEN.
Krštenje je vanjska forma za puk-za stado ovaca..
__________________
Et in Arcadia Ego
chenonchenaux is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 18:42   #99
Veliki Meštri i vođe Reda bili svjesni heretičkih
natruha njihovih djelatnosti. Ovo je bilo i potvrđeno kroz
transkripte sa sudskih postupaka protiv templara, što h je prikupilo
Papinsko vijeće. Oni zorno dokazuju ovu tvrdnju,....
__________________
Et in Arcadia Ego
chenonchenaux is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 09:49   #100
Quote:
chenonchenaux kaže: Pogledaj post
Templare NIJE OSNOVALA CRKVA NIKADA.NI U NAJLUĐEM BUNILU.
nijedan red nije "osnovala crkva" red se osniva na osnovu entuziazma pojedinca, a crkva ga prihvaca ili ne prihvaca (npr relativno nedaqvno red Majke Tereze... zea izasla iz svog reda, osnovala novi i vremenom ga crkva
prihvatila).. kod vecine je tako, makar neki nemaju tako cistu povijest u smislu jednog osnivaca nego su se ponekad vremenom formirali od npr pustinjaka na nekom podrucju itd.. uglvanom, nije da biskup odluci i osnuje red ili nesto slicno.


Quote:
Potvrdio ih je Papa ,ali su bili red IZVAN CRKVENIH DOGMI
molim te objasni mi sto je crkvena dogma pa da vidimo jesu li ili nisu izvan njih

Ako ne prihvacaju crkvene dogme nisu uopce katolici, pa niti crkveni red koji bi papa prihvatio. Al dogmi i nema previse, samo se rjec koristi prilicno van konteksta kod "anticrkvasa" koji uglavom nemaju pojma o cemu pricaju


Quote:
I IMALI SVOJ VLASTITI STATUT.NITKO SE NIJE IMAO PRAVO UPLITATI U NJIHOV UNUTARNJI RED NI PRAVILA,NI RITUALE...PA NI SAM PAPA KOJI IH JE MORAO PRIHVATITI JER SU ZNALI ŠTO SE KRIJE IZA ZAVJESE.

vecina crkvenih redova ima svoje vlastito pravilo (makar se vecina kontemplativnih redova bazira na Benediktovom). Isto tako sui drugi redovi neovisni o biskupijskoj crkvenoj organizaciji i najcesce odgovorni samo direktno Papi. A da ih je Papa morao prihvatiti cisto sumnjam. Mogli su ih unistiti i kad su bili na vrhuncu snage (i predstavljali prijetnju mocnicima), kad su nastali bili su dosta slabiji i sumnjam da bi ista mogli mimo volje Pape.

Quote:
„Templari su imali dvije doktrine: jedna je bila
skrivena, obavijena tajnom i namijenjena samo njihovim vođama, jer
je bila johanitska; druga je bila javna i usklađena sa doktrinama
Rimokatoličke Crkve... Zato su samo njihovi vođe znali pravi cilj
Reda, dok su ih podređeni slijedili bez sumnjičavosti i
propitkivanja.“ ...
vasta je moguce, ali uglavnom na takvim stvarima mitove grade prodavaci magle, a nama nikakvih temelja i dokaza za tako nesto vec samo dovoljno nerazjasnjenih stvari da bi likovi mogli fantazirat i smisljat bajke


Quote:
Pomazanik ili posvećenik je onaj koji je PRIMIO ZNANJE-GNOZU A NE TKO JE KRŠTEN.
Krštenje je vanjska forma za puk-za stado ovaca..
Meni izgleda vjerojatnije da su gnosticki ufuri dovuceni iz grckih izvora kao i raznih kulteva koji su cvjetali na podrucju rimskog imperija svojevremeno nego da su izvorno krscanski.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.