Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2014., 13:50   #1
Najbolje fiskalne blagajne

Pozdrav, odlučila sam uvesti u posao fiskalnu blagajnu iako ju nisam duzna imati no mnogi moji kupci žele preuzeti i platiti proizvod osobno, a ja to nisam u mogucnosti jer ne smijem primati lovu na ruke vec samo uplata na racun.

S obzirom da vidim da to nekim kupcima ne pase (i ne zelim ih zbog toga izgubiti) raspitala sam se kod knjigovode i receno mi je da u tim slucajevima mogu izdavati fiskalne račune, a račune koji se plaćaju direkt na žiro mogu izdavati normalno odnosno bez fiskalizacije.

Znaci, mogu izdavati i jedne i druge. E sad, u potrazi sam za najboljom opcijom za sebe i po mogucnosti najjeftinijom.

Ukoliko tema slucajno postoji molim modove da ju spoje ali ja guglanjem nisam uspjela pronaci istu temu.

Naime, naletjela sam na ovo http://www.raverus.com/FisOffice/Usp...FQZf3godi0EAbw

što mi se čini ok no onda opet razmisljam koliko mi je to dobra opcija s obzirom da namjeravam otvoriti "poslovnicu" i onda ce mi trebati prava fiskalna blagajna sa printerom.

U moru svih tih fiskalnih blagajni, nemam pojma koju odabrati. Spominje se tisucu stvari koje su vazne, a meni je jedino vazno da mogu normalno izdati račun i da nema problema sa "vezom", "sustavom" i slicno.

Čula sam da fiskal blagajne nisu dobre. Imate li kakvu preporuku ili ideju sto bi mi bilo najbolje?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 20:55   #2
Imao sam priliku vidjeti i podešavati Fiskal 1 i to sve radi dobro.Ali vidio sam i HT mini fiskalnu kasu i ona je jako dobra.Pogledaj na webu HT-a za poslovne korisnike jer cijena za to nije velika.Za HT imaš odličnu podršku tehničke službe.Ispada da hvalim ove firme ali pišem o vlastitim iskustvima.Možda će moderatori obrisati post.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 14:10   #3
ehh da, cula sam i za tu tzv podrsku pa se zapravo pitam sto ce mi to?mislim, tablet ima garanciju i sam program koji je unutra bi trebao bez problema raditi. zasto placati dodatnu uslugu odrzavanja? odrzavanja cega?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 20:28   #4
Ne plaća se održavanje posebno.Cijena je na mjesečnoj bazi sa pdv-om i to je sve.Mislio sam na podršku koju je HT uveo za njihov cijeli ICT sektor.Ako čovjek ima neki problem ima gdje da se obrati za pomoć.Ista je stvar i sa tabletom kod Fiskal 1 .Imaju call centar gdje se može javit ako nešto zapne.
Može se uzeti i preko drugih telekom operatera i Vip i Tele 2 imaju zanimljiva rješenja.I za tablet i za smartfon ali njih nisam vidio u praksi kako rade pa nemogu reći ništa posebno o tome.Gledao sam na njihovom webu.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 21:47   #5
gledala sam za ht ali ht ispadne skup. ono sto bi meni trebalo. preko 2000 kn godisnje, a radi se o najmu... cini mi se fiskal isplativiji
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:33   #6
vjeruj mi, kada se čini da je sve u redu, može poć u krivom smjeru i dobra podrška korisnicma vrijedi svake plaćene kune.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 01:18   #7
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
vjeruj mi, kada se čini da je sve u redu, može poć u krivom smjeru i dobra podrška korisnicma vrijedi svake plaćene kune.
mozes li malo pojasniti pod time sto mislis da moze poci krivo?

takoder, imas li neku preporuku?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:53   #8
Kvare se i najjeftinije i najskuplje fiskalne kase.Ali ako se odlučiš za Fiskal 1 nećeš pogriješiti.On je dobar jer se može koristit za razne djelatnosti.Imaju ga i kafići i frizeri i ljudi na štandovima itd. Ali ako ti treba i internet veza i kasa i dodatna informatička oprema onda je najbolje uzimati pakete od telekom operatera.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 22:51   #9
Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Kvare se i najjeftinije i najskuplje fiskalne kase.Ali ako se odlučiš za Fiskal 1 nećeš pogriješiti.On je dobar jer se može koristit za razne djelatnosti.Imaju ga i kafići i frizeri i ljudi na štandovima itd. Ali ako ti treba i internet veza i kasa i dodatna informatička oprema onda je najbolje uzimati pakete od telekom operatera.
pa fiskal dolazi sa tabletom i malim printerom.. i potreban je jos jedino internet.

koja bi mi druga informaticka oprema trebala??
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 19:35   #10
Tako je. Fiskal ide sa svim u kompletu i zato je dobra opcija.Samo mu treba internet.Mislio sam na drugu opremu jer neko ima kompjuter pa je u njega ubacio aplikaciju za fiskalnu kasu i kupio je posebno printer.Neko u startu ima svu informatičku opremu pa mu treba samo aplikacija koju stavi na komp.Neko ima i laptop na kojem je aplikacija.Ima stotinu verzija ovisno šta kome treba.
Tako je i za internet, netko ima mobilni putem sticka neko koristi klasični adsl a neko je uzeo homebox.
Treba samo izabrati opciju koja nije previše skupa.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 19:36   #11
e da, znas li onda za neku opciju ako imas komp i printer? meni bi onda trebao samo program
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 19:53   #12
Znam da Vip i HT imaju nekoliko aplikacija ovisno o sektorima, posebno trgovina, pa hoteli i restorani pa kafići itd. Ima i stranica tomislav.hr nisam siguran koja je to firma ali oni su prodavali posebno aplikacije po sektorima ali i fiskalne kase na tabletima.Sad će možda moderatori obrisati jer je ovo možda reklama za te firme ali ako ništa kad se u googlu napiše fiskalna kasa onda bude masa oglasa.Možda neko od forumaša može nešto preporučiti, a na temi fiskalizacija znam da ima forumaša koji se bave izradom aplikacija.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 15:08   #13
Znam da je tema stara godinu dana, ali zanimljiva je....naime moja mala privatna firma koristi mini fiskalnu blagajnu od HT-a već 6 mjeseci i moram reći da smo u potpunosti zadovoljni. Činjenica je da je HT skuplji od konkurencije, ali je kvaliteta neupitna, jednako kao i tehnička podrška koja je dostupna 24/7....tak da se isplati dati koju kunu više....pozz
armin83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 23:13   #14
sto je s ovim fiskalnim programima koji se nude besplatno? ima li tko iskustva?
meni se to cini ok opcija, ako su programi dobri, s obzirom da planiram imati web shop i sva bi prodaja isla preko interneta. bilo bi super da imam samo program u kompjuteru i printer.
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 16:33   #15
kasa za ugostitelje

Poz koju kasu mi mozete preporuciti za ugostiteljski objekt da mi je sve u njoj i zalihe itd
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 18:26   #16
ovo je najbliža tema koju sam pronašla, a da je vezana za moj upit..neka moderator slobodno prebaci gdje spada..
ovako, već par puta mi se dogodilo da kiosk u kojem kupujem ne izdaje račun..
na moj upit zašto mi nije izdan račun odgovoreno mi je da su 'oni oslobođeni od izdavanja računa'..
obzirom da se ni najmanje ne razumijem u takve stvari, zanima me da li takvo što postoji ili je posrijedi muljanje..
radi se o finom, velikom kiosku, prodaju cigarete, novine, grickalice, čokolade, sokove..
hvala..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 21:03   #17
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ovo je najbliža tema koju sam pronašla, a da je vezana za moj upit..neka moderator slobodno prebaci gdje spada..
ovako, već par puta mi se dogodilo da kiosk u kojem kupujem ne izdaje račun..
na moj upit zašto mi nije izdan račun odgovoreno mi je da su 'oni oslobođeni od izdavanja računa'..
obzirom da se ni najmanje ne razumijem u takve stvari, zanima me da li takvo što postoji ili je posrijedi muljanje..
radi se o finom, velikom kiosku, prodaju cigarete, novine, grickalice, čokolade, sokove..
hvala..
http://www.hok.hr/press/novosti/novi...davanja_racuna

Ako mu je pretežita djelatnost prodaja novina i markica onda ne treba. To mi negdje ostalo u glavi,pa našla ovo.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 13:46   #18
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
http://www.hok.hr/press/novosti/novi...davanja_racuna

Ako mu je pretežita djelatnost prodaja novina i markica onda ne treba. To mi negdje ostalo u glavi,pa našla ovo.
hvala puno
hm, ovaj kiosk je preslika primjerice tiska..novine, cigarete, grickalice, slatkiši, poneka lutkica za kupiti, bojanka, sokovi, ima sladoled i slično..

jednom mi se slično desilo isto u jednom kiosku, pa na pitanje zašto nisam dobila račun, žena se izmotala- a joooj, zaboravila sam, luda glava, južina, ha ha, rolajz, oprostite, evo vam..
tu je očigledno da me htjela preveslati, zato me zbunilo što se ovi nisu ni pokušali 'opravdati' već samo rekli da su oni oslobođeni od izdavanja računa..

hvala još jednom..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:36   #19
Jel se moraju mjenjati fiskalne blagajne kao sad vise ne vrijede stare iz 2012 vec moras kupit novu kao ne podržava stari program ili je laž
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:17   #20
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Jel se moraju mjenjati fiskalne blagajne kao sad vise ne vrijede stare iz 2012 vec moras kupit novu kao ne podržava stari program ili je laž
To i mene zanima. Imam obrt trgovinu i cca 2012 smo uzeli fiskal1, da bi mi nedavno izaslo da moja verzija fiskal blagajne i programa vrijedi jos 20 dana te da bi trebao kupiti novu zbog buducih regulativa itd sranja. Ovo je cisto izvlacenje para di ne treba i ne mislim davat min 1500kn za nesto sto mi radi i sad. Jel imam kakvih drugih opcija?
skonto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.