Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 00:12   #381
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Quote:
Most je napravio čudo i još uvijek čini.... pala je i TE Peruća...
Je, Peruća pala nakon što je Dobrović kao resorni ministar potpisao pozitivno mišljenje o projektu a grmoja i Bulj čitaju strategiju i ne shvaćaju da je planirano podrućje za gradnju TE kraj jezera Peruča namijenjeno tadaaaaaaa....TE Peruča pa dignu ruke za istu.

A onda dođe niqueclyde i to proglasi epskim uspjehom.
Napravilo su oni cudo, ali u kameleonstini. Najprvo su podrzali TE Peruca, misleci da ce bez problemam proci, pa ajde da se i oni nacrtaju uz to.

Tek kad su vidjeli da je narodu puklo, i da su fratri u Sinju uz narod, evo ih ko gube na hrastu da si uzicaju koji boliticki bod.
Plavobili is offline  
Old 15.12.2017., 10:40   #382
Quote:
Ajeto kaže: Pogledaj post
Možda je dobro da se Most očisti od ekipe koja je tu samo radi fotelja. Sad kad su o opoziciji, i kad fotelja nema na vidiku, prilika je da se takvih riješe. Ostat će oni kojima je manje stalo do osobne promocije, a više do promjena, napretka društva i boljitka države.

Ovdje se više od dvije godine prodaje priča kako je cijeli Most zapravo "poštena ekipa kojoj nije stalo do osobne promocije, nego do promjena, napretka društva i boljitka države".

Sad, kad Orepić više nije dio "ekipe", odjednom i on postaje jedan od onih "koji je bio tamo samo radi fotelja".

Tko je sljedeći koji je sad u grupi "voljan, pošten, stalo mu je do reformi", a koji će za koji dan biti u neretvanskom mulju u Metkoviću?
komutator is offline  
Old 16.12.2017., 00:24   #383
Narode forumski, ovo morate procitat! Vidio sam svasta kod nas, posebno u medijima, ali ovo sto Dujmovic napisa u svom ocaju i cvilezu glede raspada i rasula sekte brifiranih lazova, na ovako nesto jos nisam naletio. Jer, kad procitate kad za beskrupulozne, notorne potpisivace laznih obecanja i ljigavce napise da su 'Čestiti i pošteni", covjek ne moze a da se ne upita jesu li njemu sve daske na tavanu slozene kako treba, kad s ovakvim kretenlucima izlazi u javnost.

https://direktno.hr/kolumne/sto-je-u...u-srce-107353/
Plavobili is offline  
Old 16.12.2017., 05:30   #384
Oni su pošteni i čestiti...



Da se jednom i s tobom složim.
Smotani2 is offline  
Old 16.12.2017., 09:24   #385
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Narode forumski, ovo morate procitat! Vidio sam svasta kod nas, posebno u medijima, ali ovo sto Dujmovic napisa u svom ocaju i cvilezu glede raspada i rasula sekte brifiranih lazova, na ovako nesto jos nisam naletio. Jer, kad procitate kad za beskrupulozne, notorne potpisivace laznih obecanja i ljigavce napise da su 'Čestiti i pošteni", covjek ne moze a da se ne upita jesu li njemu sve daske na tavanu slozene kako treba, kad s ovakvim kretenlucima izlazi u javnost.

https://direktno.hr/kolumne/sto-je-u...u-srce-107353/
Dujmović promašio ceo fudbal... Relkovicu kao i Orepiću polako se punila čaša i kad su pukli to je bila jedna obična kap koja je prelika čašu. Ivica je otišao kad je vidio da neće moći utjecati na Mostov način izlaska na lokalne izbore tj. On je na terenu pričao i dogovarao jedno da bi na kraju ispao posran...

Slična stvar je i sa Vlahom.. puko je na klubu zastupnika kad je vidio između ostalog da se obicnom trgovinom skupljaju glasovi da Grmoja bude predsjednik kluba zastupnika nakon Mire Šimića....

Pa eto tako je u Most zaposlena i žena od jednog zastupnika...

Paradoksalno jest da je Relkovićeva kap bila oko podrske nezavisnih lista u Zaprešiću.... a Most (tj. Nikola) je na Vlahinu intervenciju stvorio listu svoju sa okosnicom Vlahinih poznanika...Na uštrp mostovih simpatizera iz prvih i drugih izbora...


U svakom slucaju vrijeme plus nerad i muljanje čini svoje... nadam se još uvijek da će se trgnuti jer su potrebni...
__________________
Ma stari moj... Neki HDZ-ovac može biti ratni profiter, lažni branitelj, kriminalac u pretvorbi ili običan; izdajnik nacionalnih interesa, plagijator, lokalni šerif, lažov, lopov, seljačina, nasilnik, licemjerni lizač oltara, općenito muljator, neznalica, provokator ili uhljab vulgaris... sve pet... ali ono... nemoj mu reći da se jebe!

Ivan Kovačić 25. travnja 2016. "Neka se j e b u"
niqueclyde is offline  
Old 16.12.2017., 13:09   #386
Tko je ono spekulirao, ili bolje receno, pusio foru, da bi se Orepic mogao prikljuciti HDZ-ovoj koaliciji u Saboru:

VLAHO OREPIĆ
BIVŠI MINISTAR UNUTARNJIH POSLOVA OTKRIO ZAŠTO JE NAPUSTIO MOST 'Pretvorio se u bunker, nepotrebno desničari i u stalnom je sukobu sa svima...'


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...svima/6846540/

Smrc, ne mogu vam rec koliko sam "razocaran".

Iako nemam ama bas nista povoljno reci za Bernardica, nije bio bas totalni lajbek kad ga je pozvao da se prikljuci partiji. Ta i zadnjem glupanu mora biti jasno kud Orepic puse, jer do zadnjeg casa nije htio maknuti nesposobne Ostojiceve ljude u MUP-u, koji su na polozaje dosli iskljucivo po politickoj liniji partije.

Zadnje uređivanje Plavobili : 16.12.2017. at 13:21.
Plavobili is offline  
Old 16.12.2017., 13:27   #387
Bernardic je glupan zbog nacina na koji ga je pozvao (a koji moze izazvati samo kontraefekt) a ne zbog toga sto ga je pozvao. Ja sam siguran da Hdz vec radi na tome da mu se priblizi, samo ne na najgluplji moguci nacin kao lider Sdpovog vodopada.

A glede ovog gore, ja ne vidim zasto se Orepic ne bi mogao sutra naci u Hdzu. Desnicarenje o kakvom on govori je vidljivo u tome da se nitko ne bi cudio koaliciji Mosta sa Hasanbegovicem. Dakle pricamo o koketiranju sa desnim radikalizmom, a ne umjerenim konzervativizmom.
Life on Mars is offline  
Old 16.12.2017., 13:46   #388
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Bernardic je glupan zbog nacina na koji ga je pozvao (a koji moze izazvati samo kontraefekt) a ne zbog toga sto ga je pozvao. Ja sam siguran da Hdz vec radi na tome da mu se priblizi, samo ne na najgluplji moguci nacin kao lider Sdpovog vodopada.

A glede ovog gore, ja ne vidim zasto se Orepic ne bi mogao sutra naci u Hdzu. Desnicarenje o kakvom on govori je vidljivo u tome da se nitko ne bi cudio koaliciji Mosta sa Hasanbegovicem. Dakle pricamo o koketiranju sa desnim radikalizmom, a ne umjerenim konzervativizmom.
Jel' ti to meni govoris da bi se Orepic mogao prikljuciti HDZ-u, nakon sto malim prstom nije sam mrdnuo da sredi stanje u vrhu MUP-a, pa smo zato i imali ovo:

08:22 20.09.2017 ODLAZE KADROVI PRETHODNIKA

VELIKA SMJENA U MUP-u: Ministar Božinović imenovao nove načelnike koji će od danas voditi hrvatsku policiju

Vraćaju se stari kadrovi

Promjene za sada neće biti samo na čelu PU požeško-slavonske gdje još traje mandat načelniku Dariju Dasoviću, te na čelu PU splitsko-dalmatinske gdje je nedavno za načelnika izabran Slobodan Marendić. Ostalima, koji su imenovani u mandatu Ranka Ostojića, ili ih je pak po svojoj ovlasti postavio Vlaho Orepić, mandati su istekli jučer.


http://net.hr/danas/hrvatska/velika-...icevi-kadrovi/
Plavobili is offline  
Old 16.12.2017., 13:54   #389
Apsolutno se ne bih čudio. Vjerojatno ne kao član, ali na nekoj listi, da. Oni pod kišobranom ionako već imaju svašta, od Kosora do Zekanovića.
Life on Mars is offline  
Old 17.12.2017., 11:53   #390
Da se podsjetimo na dane najveće Most-ove slave

https://www.posao.hr/oglasi/premijer...ke-m-z/399090/ #onokad sa svojim glupostima postaneš otvoreni predmet sprdnje čitavoj državi
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 17.12.2017., 13:54   #391
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Da se podsjetimo na dane najveće Most-ove slave

https://www.posao.hr/oglasi/premijer...ke-m-z/399090/ #onokad sa svojim glupostima postaneš otvoreni predmet sprdnje čitavoj državi
budućnost mosta
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 20.12.2017., 13:07   #392
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Radije smrdljivi hdz nego oni.(nisam mislio da ću ovo ikad reći ali tako je)


Nisi ti ni prvi ni jedini na forumu koji je ovako nešto rekao.

Štoviše, teško je i kazati koji to od forumskih manje ili više deklariranih SDPovaca barem jednom nije priznao kako im je HDZ bliži, draži i prihvatljiviji od MOSTa.

Što mene, naravno, nimalo ne čudi već samo potvrđuje onu ključnu činjenicu.

HDZ = SDP!


Evo, imaš i u postu #384 primjer kako se i s najljućim HDZovcima brzo i jednostavno nalazi zajednički jezik kada treba pljuvati po MOSTu, toj opasnoj prijetnji dosadašnjem HSDPZovskom sustavu.

A da ne govorimo o SDPu kao stranci, koji je za vrijeme vlade HDZa i MOSTa u svim situacijama naslaganje između HDZa i MOSTa (Ustavni sud, plaće zastupnika, CETA...) uvijek uredno stao na stranu HDZa.

Pa danas imaš istaknute SDPovce koji otvoreno priznaju kako HDZ danas ne bi ni bio na vlasti da nije bilo - SDPa.

Mostaja is offline  
Old 20.12.2017., 13:16   #393
A sada - nakon najviše odrađenog saborskog posla s Petrovom na čelu, nakon čak trećine njihovim amandmana od svih podnesenih, nakon pegršt inicijativa, prijedloga, ideja... - još malo o neradnicima, nesposobnjakovićima, neznalicama, seljoberima, sektašima i populistima koji znaju samo galamiti bez da ikad išta konkretno rade,

Priča Tomislav Panenić o saborskim odborima, pa ukazuje kako "Sastavni dio parlamentarnog rada zastupnika Hrvatskog sabora čini i njihovo sudjelovanje u radu brojnih stalnih saborskih odbora i povjerenstava. Točnije njih 29.

Na navedenim odborima se prema tematskoj nadležnosti, u okviru redovnih sjednica, raspravljaju svi prijedlozi izmjena zakona i o njima se glasa. Iako rad odbora nije toliko pod pažnjom hrvatske javnosti kao saborske sjednice jer se uglavnom ne prati od strane medija, to ne znači da rasprave ne znaju biti isto toliko burne, ali i puno konstruktivnije.

Međutim, interesantnije su tematske sjednice na kojima se raspravlja o temama od interesa za hrvatsku javnost, tj. o temama koje često izazivaju glavobolju vladajućoj većini jer se otvaraju teme čija se važnost želi umanjiti. Ujedno, tematske sjednice su često jedina prilika da se neke teme potaknu i da određeni stručni ljudi dobiju priliku da se izjasne o tim temama.

Most nezavisnih lista upravlja s radom dva odbora - Odbor za zdravstvo i socijalnu politiku kojim predsjedava Ines Strenja Linić te Odbor za poljoprivredu kojim je do srpnja predsjedavao Davor Romić, a od tada ga ja vodim. Statistika Sabora je neumoljiva - ti odbori su ujedno među najaktivnijima i s najvećim brojem tematskih sjednica odnosno točno 1/3 sjednica su odradila ova dva odbora".

Dakle, još jednom je argumentirano i nepobitno dokazano kako je MOST ne samo najčasnija i najpoštenija politička opcije, već je riječ o ekipi koja itekako vrijedno i marljivo, upravo rudarski mukotrpno radi i na taj način opravdava povjerenje onih birača koji ne potpadaju pod utjecaj režimskih mas-medija što ljudima ispiru mozak uvjeravajućih ih u nešto posve suprotno.
Mostaja is offline  
Old 20.12.2017., 13:24   #394
A na ovo možemo nadovezati i analizu Denisa Kuljiša, lika koji sigurno ne spada u obožavatelje MOSTa, ali očito zbog toga nije spreman zatvarati oči pred notornim brojkama i činjenicama.

Na Facebooku je pisao nešto gdje spominje i Tihomira Oreškovića, zbog kojega se često osporavala politička procjena Bože Petrova.

Iako smo više puta dokazali kako je riječ o čovjeku s impresivnom karijerom i referencama te osobom koja je svima pokazala svoj politički i ljudski integritet, zanimljivo je što je uočio Denis Kuljiš te objavio na svom Facebook profilu, što prenosim onako kako je napisano, vjerujući da su podaci točni...
Quote:
Jako zanimljivo izvješće Ministarstva financija pokazuje kako država ima disperzni portfelj vlasništva u hrvatskim kompanijama, što je besmisleno i neučinkovito, a njihov se broj još povećava, umjesto da se ide na masivnu privatizaciju, prodaju manjinskih udjela (kako je bilo obećano programatskom platformom vlade i u nastupnim izjavama Gorana Marića).

Očito, interes partitokracije je jači - treba rasporediti stranačke klijente u sve te firme, koje će onda hraniti i reproducirati političku kastu.

No, još je jedan podatak izašao na vidjelo.

Državne kompanije pod ovom vlašću i pod prethodnom vladom čestitog Oreškovića, smanjile su i eliminirale gubitke u tim javnim poduzećima!

Nije to nikakvo rješenje, jer je, zapravo, riječ o umrtvljenim kapitalima koji bi trebali odbacivati kapitalnu dopit, a ovo samo znači da su eliminirani operativni troškovi.

Ti troškovi i gubici bili su najveći u zadnjoj godini Sanaderove kleptokratske i prvoj Kosoričine nemoćne vladavine (u toj su godini oni pola-pola), a zatim su kronični i golemi u Zokijevom mandatu, osim zadnje godine, uoči izbora, u kampanji i za njegove tehničke vlade.

Kosoričin kumulativ gubitaka je oko 6 milijardi kuna (smanjila ih je sa 3,5 na 0,5 godišnje), Milanovićev fabuloznih skoro - 10 milijardi kuna, Oreškovićev 121 milijun, i to za HŽ Cargo, što je također skrivila Zokijeva vlada koja je petljala s namještanjem natječaja za prodaju nekim rumunjskim probisvjetima.
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...ad&oe=5AD31046
Mostaja is offline  
Old 20.12.2017., 17:14   #395
Netko inteligentan brzo bi uočio da gubici u državnim firmama koreliraju s općom ekonomijom u Hr, koja pak korelira sa povezanim ekonomijama.
Glasač mosta neće uočiti poveznicu.
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 20.12.2017., 19:38   #396
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
treba pljuvati po MOSTu
Ne, ne treba pljuvati po MOST-u, treba samo argumentirano ih rastaviti na ono sto oni zbilja i jesu, obicna profiterska sekta

MOST = HDZ = SDP

MOST = GRMOJA = SPASOVIC
dokle-vise is offline  
Old 20.12.2017., 19:38   #397
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
A sada - nakon najviše odrađenog saborskog posla s Petrovom na čelu, nakon čak trećine njihovim amandmana od svih podnesenih, nakon pegršt inicijativa, prijedloga, ideja... - još malo o neradnicima, nesposobnjakovićima, neznalicama, seljoberima, sektašima i populistima koji znaju samo galamiti bez da ikad išta konkretno rade
Kako ih gadjas u sridu, svaka ti cast

Najbolji opis MOST-a ikada

MOST = HDZ = SDP

MOST = GRMOJA = JABUKA = HDZ
dokle-vise is offline  
Old 20.12.2017., 21:16   #398
Quote:
dokle-vise kaže: Pogledaj post
Ne, ne treba pljuvati po MOST-u, treba samo argumentirano ih rastaviti na ono sto oni zbilja i jesu, obicna profiterska sekta

MOST = HDZ = SDP

MOST = GRMOJA = SPASOVIC
Dobro si ti to argumentima rastavio, svaka čast.
-SOMEBODY- is offline  
Old 20.12.2017., 21:25   #399
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Dobro si ti to argumentima rastavio, svaka čast.
Pa nisam ja tu da rastavljam MOST-ovce argumentima vec Mostaja, ja sam samo podrska

MOST = HDZ = SDP

MOST = GRMOJA = SPASOVIC = SDP
dokle-vise is offline  
Old 21.12.2017., 01:28   #400
Ljep pozdrav od Sjeverne planine, Petrovu
https://www.youtube.com/watch?v=-crgQGdpZR0
geros is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.