Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 15:28   #1
Nešto mi limitira download

Pozdrav,

1 dan nakon clean installa windows 10tke download mi je pao na 2mbps ili manje dok imam zakupljeno 15 mbps

na svim drugim uređajima u kuci brzina je u redu
upload je normalan

kada skidam torent ili igru na steamu dok koristim racunalo brzina nikad nije kako treba biti. kada odem 20 min od racunala download se vrati na max

pad je nastao kada sam sjeo za racunalo i poceo ga koristit


kada igram multiplayer internet mi ne stvara nikakve probleme dok s druge strane ne mogu vrtit jubito video na hd jer je brzina prespora.

sto bi mi moglo limitirat download u tim slucajevima

registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:57   #2
Prvo pobrini se da je računalo na ethernet kabelu. Drugo, pazi na to koliko ti pozadinski procesi kradu cpu i mrežu.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 17:13   #3
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Prvo pobrini se da je računalo na ethernet kabelu. Drugo, pazi na to koliko ti pozadinski procesi kradu cpu i mrežu.


sa ukljucenim torentom


ne vidim da mi nesto jede download

kabelom se ne mogu spojit jer nemam dovoljno dugacak
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:24   #4
qbittorrent ti jede. Probaj mu ograničiti broj konekcija.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:09   #5
na ovoj drugoj slici skida torent zato i trosi 2 mbps.

obriso sam program i dalje je isti problem
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:16   #6
Probaj Avast disejblat.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:47   #7
Pari mi se da je neš krivo instalirano i da su 2 mege maximum na tom wifiju. Provjeri drivere.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:13   #8
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Probaj Avast disejblat.
obriso ga i isti problem i dalje

Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Pari mi se da je neš krivo instalirano i da su 2 mege maximum na tom wifiju. Provjeri drivere.
mozda. racunalo sam kupio prije ne tako davno i kod prvog instaliranaj windowsa sam imao jako velikih problema sa DNS-ovima di mi je pucala konekcija non stop, problem sam rjesio tako da sam od laptopa napravio hot spot i onda se na tu konekciju spajo sa racunalom. tada je sve najnormalnije radilo

kad provjeravam drajvere sada kaze da je sve okej
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:27   #9
Quote:
registracija2 kaže: Pogledaj post

kad provjeravam drajvere sada kaze da je sve okej
To neki generički windows driver ili si skinuo drivere sa stranice od proizvođača? ili znaš koji je wifi čip pa skidaš direktno od njih?
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:31   #10
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
To neki generički windows driver ili si skinuo drivere sa stranice od proizvođača? ili znaš koji je wifi čip pa skidaš direktno od njih?
kako sam napravio install windowsa tako su bili i njihovi update-i, manualno nisam nista sam

qualcomm atheros AR9485 Wireless network adapter imam


probo sam se i sa zicom spojit. to mi uopce ne radi, pise samo no internet. ni kad upisem provajderove podatke

Zadnje uređivanje registracija2 : 17.12.2017. at 14:20.
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:06   #11
bit ce izgleda ponovna instalacija windowsa. preporucite mi samo neki tool koji bi trebo pronac sve drajvere za instalirat
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:52   #12
Quote:
registracija2 kaže: Pogledaj post
bit ce izgleda ponovna instalacija windowsa. preporucite mi samo neki tool koji bi trebo pronac sve drajvere za instalirat
Nađi stranice proizvođača laptopa, točan model, i tamo poskidaj sve original drivere.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:01   #13
Provjeri prvo da se ne žuti u" Device Menager" eternet pa isključi wifi adapter , uključi lan kabal sa rutera u PC pa uđi i "Setings"+"Network&Internet" i dolje imaš "reset" . Netreba se ništa upisivat dns.psw. ....jer se odabere ako slučajno pita broadband mreža koja je stalno na net-u ( to je tvoj ruter).
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:25   #14
isao sam na rusenje windowsa.

i sad mi skida 3 gige updatea vec satima, na speedtestu mjerim opet max 2 mbps. i zicom i wifijem


a vidite ovo, i ja sam na optimi al opet meni na drugim racunalima brzina bude okej

https://www.reddit.com/r/croatia/com...YC&sh=6da7d1b5
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:54   #15
Quote:
registracija2 kaže: Pogledaj post
isao sam na rusenje windowsa.

i sad mi skida 3 gige updatea vec satima, na speedtestu mjerim opet max 2 mbps. i zicom i wifijem


a vidite ovo, i ja sam na optimi al opet meni na drugim racunalima brzina bude okej

https://www.reddit.com/r/croatia/com...YC&sh=6da7d1b5
A može ti biti milion stvari. Možeš imati na ruteru podešen quality of service, možeš imati qos na laptopu, driveri na lapu, na PC-u, možda ti se tuku kanali na kojem radi wifi, itd, itd.

Kako god okreneš, brzina na PC-u u setupu kako ti imaš složeno biti će kriminalno manja od normalne maksimalne brzine. Ako sam te shvatio dobro, to kod tebe šljaka tako da je računalo spojeno na laptop koji je pak spojen (kako? kabelom ili wifi?) na router. Imaš neku suludu kombinaciju, umjesto da kupiš kabel ili wifi adapter za taj pc i spajaš se direktno. (šta ja znam, možda kradeš wifi susjedu pa zato ne možeš) Probleme sa stabilnošću i DNS-om ne možeš riješiti tako da ti laptop glumi hotspot, moraš to rješiti ili s Optimom ili u postavkama routera i pc-a. Ovo ti se možda samo posrećilo da je stabilnije ovako.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:07   #16
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
A može ti biti milion stvari. Možeš imati na ruteru podešen quality of service, možeš imati qos na laptopu, driveri na lapu, na PC-u, možda ti se tuku kanali na kojem radi wifi, itd, itd.

Kako god okreneš, brzina na PC-u u setupu kako ti imaš složeno biti će kriminalno manja od normalne maksimalne brzine. Ako sam te shvatio dobro, to kod tebe šljaka tako da je računalo spojeno na laptop koji je pak spojen (kako? kabelom ili wifi?) na router. Imaš neku suludu kombinaciju, umjesto da kupiš kabel ili wifi adapter za taj pc i spajaš se direktno. (šta ja znam, možda kradeš wifi susjedu pa zato ne možeš) Probleme sa stabilnošću i DNS-om ne možeš riješiti tako da ti laptop glumi hotspot, moraš to rješiti ili s Optimom ili u postavkama routera i pc-a. Ovo ti se možda samo posrećilo da je stabilnije ovako.
situacija je debilna zato jer sam isprobavao 10 nacina i ni jedan nije valjao

1. imao sam laptop na kojem je sve radilo

2. kupio sam pc na kojem je pucala veza svako malo kada se bezicno spajam na ruter. kada sam isprobao wifi spajanje na laptopov hotspot sve mi je bilo u redu pa sam tako nastavio koristit

3. nakon 2 mj mi dopizdilo imat upaljen laptop samo radi toga da mi sluzi kao hotspot pa sam probao ponovo stavit windowse na pcu, reko mozda ce sa novim clean installom radit bez pucanja wifi-a

4. stavio nove windowse na pc, wifi nije vise puco i prvi dan je brzina bila okej. drugi dan brzina pada ispod 2 mbps osim kada ne koristim racunalo. (steam i torrent download onda rade punom parom), spajanje zicno bezicno na ruter ili hotspot od laptopa sve isti razultat.

5. danas radim treci po redu install windowsa na pcu i odma cim sam ga instaliro updejtove mi poceo skidat sa brzinom max do 2 mbps a 90 posto je to 0. nešto.

ostavit cu preko noci da windows odradi svoje updateove

problem radi samo pc, ostalih 8 uredjaja se normalno spaja bezicno na ruter

otic cu sutra s kantom do frenda i provjerit na drugoj mrezi dali je isti problem

Zadnje uređivanje registracija2 : 17.12.2017. at 23:20.
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:50   #17
sve mi tu vise smrdi na optimu nekako

trenutno stanje


do sad sam ih uvijek iskljucivo jer sam mislio da ako radi na drugim uredjajima da je s njima sve u redu
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:00   #18
Nešto mi se čini da si i dalje na wifi koji nije pouzdan medij kao žica-lan jer je podložan smetnjama koje
usporavaju rad...a oko tebe kažeš 8 wifi korisnika u kući a možda još neki iz susjedstva na istom CH.
Kod nove win instalacije si trebao imat spojen lan i windowsi 10 bi sve podesili.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:16   #19
sinoc vrti na 10 ali steam ne zeli skidat igru

jutros vrti na 2 i steam skida igru



povezano?


ista situacija i sa downloadom na steamu. kad nisam za racunalom skida max, cim promrdam misem spusta se na 2

Zadnje uređivanje registracija2 : 18.12.2017. at 12:23.
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:31   #20
download sa racunala kada je spojen na hotspot od mobitela prikljucenog na mobile data




mislim da je ovo dokaz da nije problem sa drajverima
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.