Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 12:44   #6121
I da su vožene samo zimi 3 mj. maximalno,
a ne 10 godina isparavale na suncu kao većina.
zacky is offline  
Old 16.12.2017., 13:41   #6122
sava eskimo 3+

Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Danas kupljene sava S3+. Ne ocekujem cuda, financije nisu dozvolile bolje.

pa evo i našeg iskustva.Krenuli smo(jer smo morali po snijegu iz Budimpešte,a sad kad se sjetim nismo trebali).Autopute tamo ne čiste nego bacaju pjesak.Oni kažu šoder.Šlepera ima koliko Vam srce želi.Kamenje leti na sve taj šoder leti na sve stane.Razmak nemožete držati jer Vas odostraga drugi šleper pritišće da vozite preko 100km/h...Užas
Snjeg je padao konstantno.Većimom sam vozio po krejnjoj lijevoj strani.
kod nas je bilo tako tako..Od Karlovca je počelo padati još jače.Parkiranih bwv-a sa stane je bilo koliko hoćete.kamiona,.Ispred nas je autobus izveo piruetu.
Izišli smo kod Žute lokve,Tamo se cesta nije vidjela.padalo je i puhalo da smo se vozili valjda 5km/h.Na Vratniku okanska bura sa zapusima snjijega..
Da skratim došao sam odma i zvao Savu kranj da im se zahvalim ,
nemoje ovo svatiti kako reklamu
black animal on is offline  
Old 16.12.2017., 18:01   #6123
Nitko ne spori da je sava dobra na snijegu. Losa je na mokrom i brzo gubi performanse. Tako ljudi kazu. Zato kazem da ne ocekujem cuda.
Danny Z. is offline  
Old 16.12.2017., 21:08   #6124
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Danas kupljene sava S3+. Ne ocekujem cuda, financije nisu dozvolile bolje.
Moderator na forumhaeru nema za Conti, slabo te placaju

Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Nitko ne spori da je sava dobra na snijegu. Losa je na mokrom i brzo gubi performanse. Tako ljudi kazu. Zato kazem da ne ocekujem cuda.
Ma dobra je guma, ali nakon cca. 2 godine performanse rapidno opadaju i po kisi postanu opasne...
Markkonen is offline  
Old 16.12.2017., 21:33   #6125
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Tko kaže da su gume u dimeniji 195 65 R15 ili 205 55 R16 skupe, najbolje bi mu bilo da proda auto. Imam slični slučaj u rodbini, početkom 1. mj. kupili auto na zimskom Kleberu mislim da 175 65 R14 i dođe 5. mj. već vrijeme za ljetne koje već imaju na čeličnim felgama od auta prije, zapravo istog auta. Velim da su gume za bacit pošto imaju 10 godina, ovi me u čudu gledaju k'o da nisam normalan. I na kraju se cijelu godinu voze na zimskom Kleberu uključujući i ljeto umjesto da se uzmu nekakve ljetne koje nisu skupe ni u toj dimenziji. Radi dobrog odnosa s njima im nisam želio reći skreno mišljenje, tj. ono u prvoj rečenici što napraviti ako nemaš za gume. Btw, i mene slijedeće godine očekuje zamjena guma, sve će bit stare 7 godina, od tih 2 još imaju oko 5 mm a dvije su realno za bacit mada neki vele da bi se na njima još mogao vozit...



Bolje i to nego ništa ili neki Kinez. Nedavno dobio pitanje od rođaka što uzet u dimenziji 13 cola, većina predloženih bili Kinezi... A Sava možda bila oko 100kn više, njemu i to bilo previše.
upravo tak. tko nema 400-450kn za vrhunske gume (195/65/15, da ne bi sad bilo koje vrhunske toliko kostaju), bolje mu je da proda auto. pa ne kupuju se gume svaki mjesec. vecini gume (ak ima 2 seta) mogu potrajat bar 3 godine.. pa i 5. kaj je skupo dat 2000kn jefnim u 5 godina? pa to je 400kn godisnje. toliko pusac popusi u mjesec dana.
genius_one is offline  
Old 16.12.2017., 22:52   #6126
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Moderator na forumhaeru nema za Conti, slabo te placaju



Ma dobra je guma, ali nakon cca. 2 godine performanse rapidno opadaju i po kisi postanu opasne...
Je, preslabo me placaju. Imao sam za conti, a onda je zena odlucila razbiti branik i ode conti. Za sad sam zadovoljan, ali napravili smo 100km s njima mozda. Cine mi se tise nego sam ocekivao.
Danny Z. is offline  
Old 16.12.2017., 23:16   #6127
Eskimo S3+ je mekana guma i poprilično je tiha u rangu zimskih guma sličnog cjenovnog razreda.
Osim kad imaš vode po kolniku

No, onda ionako svaka zimulja svira svoju disonantnu simfoniju
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 17.12.2017., 01:03   #6128
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Ma dobra je guma, ali nakon cca. 2 godine performanse rapidno opadaju i po kisi postanu opasne...
U sličnoj dimenziji sam imao na jednom autu Savu, na drugome Dunlop Winterresponse 2. Oba seta stara oko 5g. Sa Savom imao klizalište na relaciji od prednjeg do stražnjeg parkinga firme, taj set guma je ekspresno odletio s auta. S druge strane, Dunlop je sasvim upotrebljiv.
Lyman is offline  
Old 17.12.2017., 02:58   #6129
Moderatori ovdje zaista imaju placu?
IMTrener is offline  
Old 17.12.2017., 07:32   #6130
Istu kao u urednici.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 17.12.2017., 08:48   #6131
Naravno da nemamo placu. Ajmo sad na temu.
Danny Z. is offline  
Old 17.12.2017., 09:39   #6132
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post


Ma dobra je guma, ali nakon cca. 2 godine performanse rapidno opadaju i po kisi postanu opasne...
i onda ih treću sezonu prodaš za 50% cijene i kupiš opet nove na akciji kad ideš po gablec u Spar budu naslagane skoro kraj blagajne...
homosapiens is offline  
Old 17.12.2017., 10:09   #6133
Kupio sam pred 15ak dana Kleber krisalp HP3 u dimenzijama 185 55 15 za mazdu 2. To je model krisalpa baš od ove godine i ugodno sam se iznenadio. S obzirom da su premium gume ovih dimenzija, continental, goodyear i michelinh između 700 i 800 kn tražio sam neke gume koju su kvalitetne, a ipak da je pristojna cijena i naletio sam na ove koje koštaju 500 kn. Testirane na snijegu, ledu, kiši, na kiši odlične, snijegu isto skroz solidne, preporuka za one sa istim problematičnim dimenzijama.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Old 17.12.2017., 10:26   #6134
Skupa dimenzija, imao ja prije na Cliu.

Osobno bi ti preporučio da ideš na drugu dimenziju, obavis mali atest za upis u prometnu dozvolu i kupiš premium gume, sve za manje love od ovoga. No što je tu je. Imaj na umu kad budeš uzimao ljetne.

Eventualno si mogao vidjeti ovaj GY za 640

https://www.mall.hr/gume-auto-zimske...-18555-r15-82t

Svakako me zanima pad performansi tih guma kroz godine. Na testovima su prošle dobro.
Fishkal is offline  
Old 17.12.2017., 21:04   #6135
Pokusavam burazu skompletirati set guma jer nema para za nove...
Nabavio je 2 kleberice zimske i sad sta sa jos 2-znaci preporucljivo je da bude isto kleber...
Ima mozda tko 2kom-175/65/14?
Ili sve 4 neke ok u toj dimenziji
huskybucka is offline  
Old 17.12.2017., 21:15   #6136
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Skupa dimenzija, imao ja prije na Cliu.

Osobno bi ti preporučio da ideš na drugu dimenziju, obavis mali atest za upis u prometnu dozvolu i kupiš premium gume, sve za manje love od ovoga. No što je tu je. Imaj na umu kad budeš uzimao ljetne.

Eventualno si mogao vidjeti ovaj GY za 640

https://www.mall.hr/gume-auto-zimske...-18555-r15-82t

Svakako me zanima pad performansi tih guma kroz godine. Na testovima su prošle dobro.
Gledo sam i te jer imam goodyear efficient grip performance ljetne koje sam kupio ove godine za 580 kn komad s montažom pa bi bio dobar set. Ipak te preko malla sa montažom dođu 700 kn skuplje nego kleber tj. 2700 umjesto 2000 što više nije baš malo, pogotovo što sam i na ljetne u istoj godini potrošio 2300
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Old 17.12.2017., 23:02   #6137
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Pokusavam burazu skompletirati set guma jer nema para za nove...
Nabavio je 2 kleberice zimske i sad sta sa jos 2-znaci preporucljivo je da bude isto kleber...
Ima mozda tko 2kom-175/65/14?
Ili sve 4 neke ok u toj dimenziji
Pa OK guma u toj dimenziji košta 300 kuna, ili manje, i imaš izbora ko u bajci.
Sava Eskimo S3+, Fulda Kristall Montero 3, Falken HS01 M+S, Yokohama V903, Hankook Winter Icept RS W452... Sve ispod 320 kuna na webu, a siguran sam da ih ima još boljih ili povoljnijih ako se malo potrudiš.
Tehnomag is offline  
Old 18.12.2017., 00:44   #6138
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Gledo sam i te jer imam goodyear efficient grip performance ljetne koje sam kupio ove godine za 580 kn komad s montažom pa bi bio dobar set. Ipak te preko malla sa montažom dođu 700 kn skuplje nego kleber tj. 2700 umjesto 2000 što više nije baš malo, pogotovo što sam i na ljetne u istoj godini potrošio 2300
Kao što rekoh, da si napravio odmah na proljeće atest na 195/50/15 recimo, za ispod 2000 kupiš premium zimski i ljetni set.

Dobro, što je tu je. Imaš dva ok seta, mjenjaj na vrijeme i bude to ok.
Fishkal is offline  
Old 18.12.2017., 04:18   #6139
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Pokusavam burazu skompletirati set guma jer nema para za nove...
Nabavio je 2 kleberice zimske i sad sta sa jos 2-znaci preporucljivo je da bude isto kleber...
Ima mozda tko 2kom-175/65/14?
Ili sve 4 neke ok u toj dimenziji
GY UG9 u toj dimenziji su 390kn na ekupi, tj. 1560kn komplet. Neka uzme to na 24 rate sto ispada 65kn mjesecno, a ako ne radi puno km s tom gumom je miran barem 5god. Znam da su teska vremena i ljudi krpaju kraj s krajem, ali 65kn mjesecno stvarno nije neka cifra za izdovojit za vlastitu i tudu sigurnost s time da ce tu gumu koristit puno duze nego neki srot i na kraju ne ispadne puno skuplja opcija, pogotovo ako ima set kotaca.
Lucky-ZG is offline  
Old 18.12.2017., 06:10   #6140
Hvala decki na preporuci, ali kad imas placu 3000kn, od toga 1500dajes na stan, 500kn na rezije, ostane ti 1000kn za benzin i hranu, onda je nemoguce kupiti gume za 1500kn...
Potrazit cemo kod vulkanizera jos 2 da sparimo taj komplet...
huskybucka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.