Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 16:44   #141
Quote:
ines.a kaže: Pogledaj post
kako se preko ePorezne uz PD obrazac dostavlja bilanca i RDG?
ne vidim kako se to učita ili kako?
Kad pošalješ PD tek onda možeš slati priloge.
Tamo gdje preuzimaš potvrdu, na dnu ti piše prilozi.
To otvori i vidjet ćeš, svi su prilozi nabrojeni. zakačiš svoje i šalješ.
vivre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:01   #142
Darsey, vivre hvala!

prošlo sve!
ines.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:26   #143
Na koji konto bi po rrifovu kontnom planu išli troškovi javne objave GFI koje fina naplaćuje?
Da li sve knjižite na konta sa minimum 4 znamenke, te da li u tom slučaju u porgramu unosite u kontni plan konta sa 1, 2 i 3 znamenke?

Zadnje uređivanje Nikad spreman : 28.04.2017. at 14:45.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:48   #144
Quote:
ines.a kaže: Pogledaj post
Darsey, vivre hvala!

prošlo sve!
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 17:34   #145
Može li mi netko reći što je Synesisom? Rade li još uvijek?
Prvi puta kada sam nazvao rečeno mi je da će me nazvati radi prezentacije/prodaje. Nitko me nije nazvao.
Prošli tjedan sam ih pokušao nazvati 5-6 pute i nitko se nije javio.
Poslao sam 2-3 mail-a i nisam dobio odgovor niti na jedan.

Prodaju li oni još uvijek knjigovodstveni program?
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:11   #146
opz stat - je li obavezno upisivati i potraživanja od fizičkih osoba u onom dolje skupnom iznosu? ili šaljete samo za pravne tj firme?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 13:29   #147
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
opz stat - je li obavezno upisivati i potraživanja od fizičkih osoba u onom dolje skupnom iznosu? ili šaljete samo za pravne tj firme?
Trebalo bi. A sad, tko će to kontrolirat je upitno.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:41   #148
GFI svrha predaje

Imam dva pitanja, molim vas za pomoć, ako je netko bio u toj situaciji:

1. Predajem gfi za potrebe statistike i javne objave i javi mi porukom da ne mogu u obje svrhe jer je rok za statistiku prošao. O čemu se radi, jel netko imao takav slučaj?

2. Ako gfi nije predan 02.05. nego dan poslije, ima li nekih posljedica zbog kašnjenja?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:22   #149
Ako je uočena greška u predanom GFI-u, da li je moguće ispraviti već predan GFI-POD za statističke svrhe i do kojeg datuma?


Ako je firma osnovana npr. 5.2.2016., a poreznoj upravi je na obracu "prijava činjenica bitnih za oporezivanje" prijavljen 10.02.2016 kao datum početka rada jer je tada firme i počela poslovati, što se stavlja kao razdoblje izvještavanja u GFI-POD? 5.2.2016-31.12.2016 ili 10.02.2016.-31.12.2016?

Isto pitanje za razdoblje odnosi se i na ostale izvještaje, okfš, pd-ipo, obračun tz itd.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:48   #150
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Ako je uočena greška u predanom GFI-u, da li je moguće ispraviti već predan GFI-POD za statističke svrhe i do kojeg datuma?


Ako je firma osnovana npr. 5.2.2016., a poreznoj upravi je na obracu "prijava činjenica bitnih za oporezivanje" prijavljen 10.02.2016 kao datum početka rada jer je tada firme i počela poslovati, što se stavlja kao razdoblje izvještavanja u GFI-POD? 5.2.2016-31.12.2016 ili 10.02.2016.-31.12.2016?

Isto pitanje za razdoblje odnosi se i na ostale izvještaje, okfš, pd-ipo, obračun tz itd.
Možeš ispraviti, nema roka, reagiraj čim uočiš grešku. Obraćaš se Fini, možeš i mailom, ali ja ti savjetujem da se sa statistikom ne zamaraš, nego jedino ako je u pitanju javna objava.

U gfi stavljaš ovaj 10.02., kao i na sve ostale izvještaje.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:53   #151
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Možeš ispraviti, nema roka, reagiraj čim uočiš grešku. Obraćaš se Fini, možeš i mailom, ali ja ti savjetujem da se sa statistikom ne zamaraš, nego jedino ako je u pitanju javna objava.

U gfi stavljaš ovaj 10.02., kao i na sve ostale izvještaje.
Samo mali ispravak za ovo da nema roka. Koliko sam informirana, rok je godinu dana.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 19:34   #152
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Imam dva pitanja, molim vas za pomoć, ako je netko bio u toj situaciji:

1. Predajem gfi za potrebe statistike i javne objave i javi mi porukom da ne mogu u obje svrhe jer je rok za statistiku prošao. O čemu se radi, jel netko imao takav slučaj?

2. Ako gfi nije predan 02.05. nego dan poslije, ima li nekih posljedica zbog kašnjenja?
Itko?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:47   #153
Broj računa prema zakonu o fiskalizaciji se sastoji od 3 djela. Da li to znaći da mora imati samo ta tri dijela, numerički, oznaku posl. prostora i oznaku naplatnog uređaja? Ili su to djelovi koje mora sadržavati ali mogu dodati još neke, npr. godinu, oznaku operatera....????
suski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 15:01   #154
PD IPO

Ima tko problem s popunjavanjem tako da obriše sve napisano nakon klika na provjeri?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 16:22   #155
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Ima tko problem s popunjavanjem tako da obriše sve napisano nakon klika na provjeri?
Nakon svakog unosa reda imaš desno ikonicu "spremi", ona disketica. Ako ju ne klikneš kod svakog unosa reda onda ti sve briše.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 17:31   #156
Ne mogu nigdje naći objavu, ali izgleda da su naknadno produljili rok za predaju GFI-ja (statistika i javna objava) još danas i sutra.
Ako nekome "gori" neka provjeri! Nadam se da nisam ulila lažnu nadu, ako nije istina, ali mi se je činilo važnije ipak ovo napisati, ako je istina.
Probala nisam, jer sam već sve predala.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 21:50   #157
Objavljeno je na fina.hr
Ziga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 17:11   #158
U imovini imam osobni automobil za čije korištenje se obračunava plaća u naravi. Automobil je danas prodan. Treba li obračunati plaću u naravi za 5. mjesec?
vivre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:52   #159
Quote:
vivre kaže: Pogledaj post
U imovini imam osobni automobil za čije korištenje se obračunava plaća u naravi. Automobil je danas prodan. Treba li obračunati plaću u naravi za 5. mjesec?
Obzirom da je auto prodan 08.05., a pretpostavljam da je do dana prodaje vožen i za privatne svrhe, možda bi bilo najispravnije mjesečnu osnovicu podijeliti s brojem dana (31) i pomnožiti sa 7 (8.05. je prodan pa ga ne ubrajam).
Dobiveni iznos dalje primijeniti u obračunu plaće u naravi.
Druga varijanta (ukoliko upotreba auta nije definirana ugovorom o radu, nego odlukom), donijeti odluku na dan x da se ukida pravo na upotrebu automobila i od tog dana do dana prodaje voditi evidenciju za pređene kilometre.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 07:42   #160
Thumbs up

Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Obzirom da je auto prodan 08.05., a pretpostavljam da je do dana prodaje vožen i za privatne svrhe, možda bi bilo najispravnije mjesečnu osnovicu podijeliti s brojem dana (31) i pomnožiti sa 7 (8.05. je prodan pa ga ne ubrajam).
Dobiveni iznos dalje primijeniti u obračunu plaće u naravi.
Druga varijanta (ukoliko upotreba auta nije definirana ugovorom o radu, nego odlukom), donijeti odluku na dan x da se ukida pravo na upotrebu automobila i od tog dana do dana prodaje voditi evidenciju za pređene kilometre.
Da, korištenje automobila je definirano odlukom. Mogu donijeti odluku da sa 01.05. automobil ide u prodaju i da se više ne obračunava plaća u naravi.
Ili obračunati amo za tih 8 dana. Mislim da ću morati ovu drugu varjantu jer je točen benzin. Ok. Hvala na pomoći.
vivre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.