Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 16:49   #41
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Si siguran da markićka ne dobiva kune pomoći?

Imaš kakav link koji to potvrđuje?
E neam sad vremena,al cu iskopati sve kad doma dodjem..mislim da lažem jer su dobili premijerno prošle godine neku simboličnu cifru od grada (pa tako i ovu,2017.),ali dok su ih se najviše udaralo 13,14,15,16..ništa. Btw,ovi koji ih najvise udaraju su 2011. dobili miljardu i 400 u civilni/nevladin sektor (ne tvrdim da su imali na raspolaganju svih miljardu i 400),a izgleda da im je primarni zadatak pitati s 1,4 mlrd. zasto Crkva dobiva 350 mil. kn. po vatikanskim ugovorima. :klap:


Bilo kako bilo, svi znamo da je UiO zavistan o proračunu da ne bi izdržali 2 dana. Ljudi rade donorske večere i primaju uplate svojih članova baš kao što bi i svaka nevladina organizacija trebala raditi.
Ja pitam zašto platforma 112 ima više udruga nego članova i što je to
naš civilni sektor,razmjerno s godisnjim prihodima, učinio za prosjecnog Hrvata odkad je ove države?
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:59   #42
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
E neam sad vremena,al cu iskopati sve kad doma dodjem..mislim da lažem jer su dobili premijerno prošle godine neku simboličnu cifru od grada (pa tako i ovu,2017.),ali dok su ih se najviše udaralo 13,14,15,16..ništa. Btw,ovi koji ih najvise udaraju su 2011. dobili miljardu i 400 u civilni/nevladin sektor (ne tvrdim da su imali na raspolaganju svih miljardu i 400),a izgleda da im je primarni zadatak pitati s 1,4 mlrd. zasto Crkva dobiva 350 mil. kn. po vatikanskim ugovorima. :klap:

Bilo kako bilo, svi znamo da je UiO zavistan o proračunu da ne bi izdržali 2 dana. Ljudi rade donorske večere i primaju uplate svojih članova baš kao što bi i svaka nevladina organizacija trebala raditi.
Ja pitam zašto platforma 112 ima više udruga nego članova i što je to
naš civilni sektor,razmjerno s godisnjim prihodima, učinio za prosjecnog Hrvata odkad je ove države?
I ja sam pojeo nekoliko tona kruha u životu, ne znam čemu sad to zbrajanje.

Ali da te obrazujem: Jako puno love love odlazi za sportske i braniteljske udruge koje, kako kažeš, ništa nisu učinili za prosječnog hrvata.
Dio love ide za pomoć bolesnoj djeci i premlaćenim ženama koja bi se ionako trošila da država brine o njima.

Udruge za promicanje građanskih prava su dobile jako mali dio kolača, a ja osobno mislim da su prava koje imaju ljudi dosta važna stvar za jednu ne državu, nego civilizaciju
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:11   #43
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
hahahahaha,a dokle ovo ide pa ja cu se ubit
No no, čovjek se ne može ni našaliti. Okej, ajmo ovako, Crkva ne govori o tome previše, osim par lupetala tu i tamo. Međutim, imaš kojekakvih likova koji iznose kojekakva sranja često u ime vjere ili čak i crkve. Pitam se da li se Crkva distancira od laika koji često lupaju gluposti u ime vjere koju Crkva zastupa i brani? meni je to osnovni problem.
I nemam ja nikakvu mržnju prema crkvi, samo prema licemjerstvu.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:14   #44
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
hahahahaha,a dokle ovo ide pa ja cu se ubit

dajte ljudi shvatite da kanaliziraju vaše osobne frustracije na Crkvu,jedno je kritika al' ovo što neki rade je već iz aviona vidljiva neuroza i teška mržnja prema KC,čak i to je legitimno,al' fakat nije fora razgovarat s nekim ko nije za polemiku nego je tu tek toliko da istrese tonu otrovnih strelica i ode..

Drugo,ništa tu Crkva posebno nema veze s pobačajem, pazite kaj radite kad liježete u krevet pa vam se neće dogoditi,odnosno ako se 'dogodi',izvolite snositi odgovornost za to. Ja razumijem da vam je ovim ili onim načinom 'progresivan' svijet već nametnuo shvaćanje seksa kao zabavne aktivnosti za upražnjavanje nagomilanih strasti te ga praktički sveo na penetraciju,ali nažalost ne rekoše vam još jednu malu karakteristiku seksa,a to je da kao nusprozivod može imati dijete.

Zapravo,čak neki zaostali ljudi iz pećina tvrde da bi to mogla biti i njegova izvorna svrha i namjena..zamislite vi njih,kako li se samo usude..

Uglavnom,kako to obicno biva,svi bi jeli,pili i zabavljali se,a kad dođe račun svi se medjusobno pogledavaju u nadi da ce netko drugi platiti.Te im je novčanik ostao,te im nije sjela plaća, te ovo te ono.. Oni koji su navikli da uvijek drugi sanira probleme,što je u post-socijalistickom drustvu kao svitanje dana,eto ti frke..
Za mene osobno nije neka apokaliptična tema i ne treba previše moralizirati na njoj. Jednostavno se pobačajem odobrava i legalizira nemar i neodgovornost + dodaje teret emotivnog sloma na majku koja ma koliko bila emotivno 'nevezana' za taj mali 'embrij',osjeća gubitak kao i svaka majka već u tom stadiju.

I tako..nekom je pukao kondom,netko nije htio,netko nije spreman,nekom je prerano,nekome prekasno,netko čeka posao,netko stan..sve jedan te isti nazivnik- čovjek se boji. i to je apsolutno ljudski. bjezat od odgovornosti je ono najgore sta mozes izabrat u tome trenutku i zbog takvih losih odluka smo si pobili 600.000 djece odkad je neovisne Hrvatske..i mi pricamo o demografiji.

nadam se samo da neko neće krenut s argumentacijom - ' a šta ćemo sa silovanim majkama' jer ću si kosu počupat.
a ko to vi... Pa pobačaje u 94% posto slučajeva u Hrvatskoj rade kršćani a u tih 94% je najveći udio katolika
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:14   #45
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
I ja sam pojeo nekoliko tona kruha u životu, ne znam čemu sad to zbrajanje.

Ali da te obrazujem: Jako puno love love odlazi za sportske i braniteljske udruge koje, kako kažeš, ništa nisu učinili za prosječnog hrvata.
Dio love ide za pomoć bolesnoj djeci i premlaćenim ženama koja bi se ionako trošila da država brine o njima.

Udruge za promicanje građanskih prava su dobile jako mali dio kolača, a ja osobno mislim da su prava koje imaju ljudi dosta važna stvar za jednu ne državu, nego civilizaciju
Okej,jasno mi je što radi sportska udruga,jasan mi je branitelj,jasna mi je udruga za pomoc hendikepiranima..sve jasno..daj me molim te obrazuj pa mi objasni pojam građanskih prava i izdvoji mi neke od uspjeha promicatelja građanskih prava u zadnjih 20 godina?

Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
a ko to vi... Pa pobačaje u 94% posto slučajeva u Hrvatskoj rade kršćani a u tih 94% je najveći udio katolika

Cekaj,to je to? To je tvoj odgovor?
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:19   #46
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Cekaj,to je to? To je tvoj odgovor?
Odgovor i činjenica.. Ti si taj koji konstantno koristi to "vi" , pa ne znam kome se zapravo obraćaš, jer se obraćaš zapravo "svojima". Obzirom da pobačaje rade pa gotovo isključivo krščani, a najvećim dijelom katolici u ovoj državi, onda tu nešto ne štima.

Što misliš, koliko je tih koji potpisuju raznorazne peticije za zabranu pobačaja pa je napravilo pobačaj? Misliš da ih nema. Začudio bi se. Ko stanoviti političar, nećemo ga spominjati, koji je žustro dizao ruke u Saboru protiv umjetne oplodnje, dok je istovremeno sa ženom pohađao klinike koje se bave - umjetnom oplodnjom.

Cijeli problem leži u licemjeru KC i nigdje drugdje.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:20   #47
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
hahahahaha,a dokle ovo ide pa ja cu se ubit

dajte ljudi shvatite da kanaliziraju vaše osobne frustracije na Crkvu,jedno je kritika al' ovo što neki rade je već iz aviona vidljiva neuroza i teška mržnja prema KC,čak i to je legitimno,al' fakat nije fora razgovarat s nekim ko nije za polemiku nego je tu tek toliko da istrese tonu otrovnih strelica i ode..
*****
ja nemam osobnih frustracija prema Crkvi

no, istina je da kanaliziraju negativu prema Crkvi
Crkveni visoki dostaojanstvenici a koji su odavno izgubili vezu i sa Bogom i sa Vjerom, a bome i sa realnim svakodnevnim životom građana

pa fakat nije fora da Bozanići, Košići i ostatak ekipe nije za polemiku nego su tu tek toliko da istresu tonu otrovnih strelica prema svima koji, ne da su protiv njih, nego se ne slažu sa njihovim mišljenjem

Uopće nema potrebe za nikakvom akcijom protiv Crkve - ona sama dovoljno radi na tome

a ovo sa mržnjom
Koji je to mentalni sklop koji svako neslaganje sa nečijim mišljenjem svrstava u emociju - mržnje?
Sorry, ne znam baš koga bih to navela da uopće zaslužuje moj osjećaj mržnje.
To je izuzetno jaka (usput neproduktivna) emocija a da bi se to trošilo na ikoga
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:24   #48
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
hahahahaha,a dokle ovo ide pa ja cu se ubit

dajte ljudi shvatite da kanaliziraju vaše osobne frustracije na Crkvu,jedno je kritika al' ovo što neki rade je već iz aviona vidljiva neuroza i teška mržnja prema KC,čak i to je legitimno,al' fakat nije fora razgovarat s nekim ko nije za polemiku nego je tu tek toliko da istrese tonu otrovnih strelica i ode..

Drugo,ništa tu Crkva posebno nema veze s pobačajem, pazite kaj radite kad liježete u krevet pa vam se neće dogoditi,odnosno ako se 'dogodi',izvolite snositi odgovornost za to. Ja razumijem da vam je ovim ili onim načinom 'progresivan' svijet već nametnuo shvaćanje seksa kao zabavne aktivnosti za upražnjavanje nagomilanih strasti te ga praktički sveo na penetraciju,ali nažalost ne rekoše vam još jednu malu karakteristiku seksa,a to je da kao nusprozivod može imati dijete.

Zapravo,čak neki zaostali ljudi iz pećina tvrde da bi to mogla biti i njegova izvorna svrha i namjena..zamislite vi njih,kako li se samo usude..

Uglavnom,kako to obicno biva,svi bi jeli,pili i zabavljali se,a kad dođe račun svi se medjusobno pogledavaju u nadi da ce netko drugi platiti.Te im je novčanik ostao,te im nije sjela plaća, te ovo te ono.. Oni koji su navikli da uvijek drugi sanira probleme,što je u post-socijalistickom drustvu kao svitanje dana,eto ti frke..
Za mene osobno nije neka apokaliptična tema i ne treba previše moralizirati na njoj. Jednostavno se pobačajem odobrava i legalizira nemar i neodgovornost + dodaje teret emotivnog sloma na majku koja ma koliko bila emotivno 'nevezana' za taj mali 'embrij',osjeća gubitak kao i svaka majka već u tom stadiju.

I tako..nekom je pukao kondom,netko nije htio,netko nije spreman,nekom je prerano,nekome prekasno,netko čeka posao,netko stan..sve jedan te isti nazivnik- čovjek se boji. i to je apsolutno ljudski. bjezat od odgovornosti je ono najgore sta mozes izabrat u tome trenutku i zbog takvih losih odluka smo si pobili 600.000 djece odkad je neovisne Hrvatske..i mi pricamo o demografiji.

nadam se samo da neko neće krenut s argumentacijom - ' a šta ćemo sa silovanim majkama' jer ću si kosu počupat.
Sve OK
No, kako to da Crkva u 25 godina vjeronauka od prvog razreda osnovne škole nije to uspjela objasniti onih 86% katolika u Hrvatskoj?

Ili sve pobačaje rade onih ukupno 5% ateistkinja u Hrvatskoj?
Pa ajmo malo biti zločesti i podli
Možda je i bolje da se mali ateisti ne rađaju?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:26   #49
A stvar je zapravo vrlo jednostavna što se KC tiče. Pobačaj? Ekskomunikacija. Pomaganje u pobačaju? Ekskomunikacija. I KC ne bi imala nikakav problem sa pobačajem jer bi iste izbacila iz iste. Riješen problem. A ostale koji nisu članovi KC neka pusti na miru, što je se tiče.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:18   #50
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Okej,jasno mi je što radi sportska udruga,jasan mi je branitelj,jasna mi je udruga za pomoc hendikepiranima..sve jasno..daj me molim te obrazuj pa mi objasni pojam građanskih prava i izdvoji mi neke od uspjeha promicatelja građanskih prava u zadnjih 20 godina?
Građanska i ljudska prava se mukotrpno grade zadnjih 500 godina.

Neoliberalna ideolodija prijeti da to sve ode uvjetar i zato treba ljude osvješćivati da nam prijeti slom cijele civilizacije.
Nema tu "uspjeha promicatelja", sve se svodi na to da narod treba biti obrazovan
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:20   #51
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Da,ali ako uzmemo recimo udrugu UiO onda nećeš naći sredstva iz drž. proračuna nego sredstva prikupljena donacijama. Logistika se zasniva na volonterima , za razliku od nekih drugih.
Oni medjutim cesto imaju labavije ili cvrsce veze sa crkvom koja je najveca neprofitna, ako ne i najveca i najorganiziranija organizacija u zemlji uopce st prtpostavljam ipak olaksava organiziranja, iako necu tvrditi da je to zasigurno slucaj.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:13   #52
Vrh katoličke crkve

http://www.telegram.hr/politika-krim...ksuznog-stana/

Quote:
Bivši šef vatikanske bolnice za djecu preusmjerio gotovo pola milijuna dolara za obnovu luksuznog stana

Za preuređenje goleme rezidencije umirovljenog kardinala Bertonea potrošen je novac pedijatrijske bolnice
jel i taj sudjeluje u Hodu za život i bori se za svaki život?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:34   #53
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Vrh katoličke crkve

http://www.telegram.hr/politika-krim...ksuznog-stana/



jel i taj sudjeluje u Hodu za život i bori se za svaki život?
Može li objasniti vlasnik portala telegram.hr tko mu je prvo omogućio,a potom otpisao 1,4 mlrd kuna duga koje je napravio u Jutarnjem/EPH (N. Pavić) ?

Upravo s tih 1,4mlrd kuna je financirao svoje dežurne moralne arbitre s primanjima od 20-40 tisuca kuna mjesecno da pisu točno ovakve članke.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Oni medjutim cesto imaju labavije ili cvrsce veze sa crkvom koja je najveca neprofitna, ako ne i najveca i najorganiziranija organizacija u zemlji uopce st prtpostavljam ipak olaksava organiziranja, iako necu tvrditi da je to zasigurno slucaj.
Mislim da je trenutno u ovoj zemlji jača jedna Atlantic grupa od KC. I to govorim bez trunke ironije.

Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
a ko to vi... Pa pobačaje u 94% posto slučajeva u Hrvatskoj rade kršćani a u tih 94% je najveći udio katolika
Apsolutno svejedno tko ih radi, ovdje je riječ o odgovornosti. Jednako neodgovoran moze biti i krscanin i ateist, i to 'vi',priznajem ruzno zvuci,ali se podjednako odnosi na oba slučaja.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:39   #54
stose vise djece rodi..to ce biti vise topovskog mesa u nekom od sljedecih ratova...i da svi ratovi u sebi imaju religijsku komponentu.

religija je ta koja kaze da smrt nije kraj nego pocetak..pa topovsko meso ide lakse u rat...jerbo metak je kljuc u vjecni zivot

mi ostali koji znamo da je smrt apsolutni kraj..ne pusimo te njihove demagoske fore

"Tada zagrmje (Jahve - Bog) na moje uši i reče: "Kazne grada! Pođite za njim gradom i ubijajte bez milosrđa. Oči vaše neka se ne sažale i nemajte smilovanja. Pobijte starce, mladiće, djevojke, djecu i žene; istrijebite ih sve do posljednjega."
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:50   #55
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Jednako neodgovoran moze biti i krscanin i ateist
Ovo je ozbiljna uvreda kršćanima, odnosno kršćanstvu.

Upravo si napisao da ni deset zapovijedi ni katekizam katoličke Crkve ne uzdiže odgovornost katolika iznad odgovornosti ateista nevezanog istima.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:09   #56
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Može li objasniti vlasnik portala telegram.hr tko mu je prvo omogućio,a potom otpisao 1,4 mlrd kuna duga koje je napravio u Jutarnjem/EPH (N. Pavić) ?

Upravo s tih 1,4mlrd kuna je financirao svoje dežurne moralne arbitre s primanjima od 20-40 tisuca kuna mjesecno da pisu točno ovakve članke.

...........
To hoćeš kazat kako je članak netočan???
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:24   #57
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Mislim da je trenutno u ovoj zemlji jača jedna Atlantic grupa od KC. I to govorim bez trunke ironije.
Rekoh neprofitna.

Atlntic grupa se bavi zaradom novca i osvajanjem trzista dok je crkvi kao i raznim udrugama prvenstveni posao sirenje svjetonazora. Crkva je tu pak u RH slicna americi na vojnom planu u svijetu - sumnjam da sve ostale organizacije stavljene zajedno na hrpu i zbrojene imaju finacije (kako iz drzavnog budjeta tako inamjenskih donacija), prostre za rad (zupne urede i ostale pastoralne prostore, prostore pred zrkvom za standove itd), placene profesionalce (svecenstvo, redovnistvo), kanale za plasiranje propagande (propovjedi na misama, razne crkvene grupe i zajednice, javne drustvene aktivnosti i ostali pastoralni rad, vlastite tiskovine, radijske postaje..) itd, opcenito logistiku, usporedive sa crkvom. Stoga ako neka udruga ima podrsku crkve onda ima iza sebe masineriju kakvu nema niti jedna ljevicarska inicijativa, sa svim mogucim sorosima ili cime vec se plasi desinicare.

A cak i kad bi usporedio Atlantic grupu i crkvu po svim relevantnim kriterijima za plasman i promoviranje neke ideje (raspolozivi prostori, raspolozive javne povrisine, full-time marketing profesionalci, drustvene veze, kanali za plasiranje informacija, sirina baze potrosaca identificiranih sa brandom..) cini mi se da bi Crkva opet izasla visoko na celu utrke

A takodjer bi se nesto moglo reci o milenijskom apsolutnom trzisnom monopolu date organizacije koje ju cak i kada je jednom prisiljena na ravnopravnu utakmicu na trzistu ideja stavlja u privilegirani polozaj pred svim ostalim akterima medju kojima su jedino komunisti imali slican monopol, ali u samo djelicu povijesnog vremena u odnosu na crkvu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 16.10.2017. at 23:10.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:13   #58
Quote:
killy kaže: Pogledaj post


Apsolutno svejedno tko ih radi, ovdje je riječ o odgovornosti. Jednako neodgovoran moze biti i krscanin i ateist, i to 'vi',priznajem ruzno zvuci,ali se podjednako odnosi na oba slučaja.
Ali, kako svejedno?
Pa postotci su debelo na strani Crkve. K tome, ista navodno ima jako dobro razrađene "mehanizme", testirane 2000 godina na najreprezentativnijem mogućem uzorku, dalje, barem kod nas ima neupitnu (doduše deklarativnu) podršku za provođenje željenog svjetonazora... i opet im se omaklo ovo s pobačajima. Jer evidentno pobačaje ne rade samo nevjernici, ne bi to stigli ni fizički sami napraviti.

I što onda slijedi?
Putem raznoraznih udruga taj svjetonazor treba dignuti na razinu zakona, tako da bude sveobuhvatan (pa usput zakači i tu navodnu šaćicu nevjernika), jer očito ne možeš stado disciplinirati drugačije nego represijom.

Što se tiče nevjernika bilo koje vrste (zašto se ograničiti samo na ateiste, jel'?), drugačije Crkva ni ne bi mogla utjecati na njih, međutim, nas navodno interesira ova kategorija kršćana (pa dobro, mogu pod istu kapu i ove ostale abrahamske vjere) i njihova "neodgovornost".
Nevjernike možeš zakačit nekom regulativom tek svako 4 izborne godine, međutim neupitno je da na kršćane možeš utjecati stalno. Pa nema boljeg mehanizma od guranja svjetonazora u glavu od školskih (sad već pucamo i na predškolsko) uzrasta, pa dalje i sakramenata svake vrste. Ali imaš na raspolaganju praktično "referendumsko" okupljanje svake nedjelje - misu. Mislim imaš ih svaki dan, ali na par baba ne možeš bogzna kako utjecat po pitanju pobačaja.

Dakle, što se to dogodilo sa stadom, koje prima redovnu tjednu dozu "pozivanja na odgovornost", da i dalje radi po svome? Do te mjere da moramo crkene naputke pretvoriti u zakone...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:15   #59
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Ali, kako svejedno?
Pa postotci su debelo na strani Crkve. K tome, ista navodno ima jako dobro razrađene "mehanizme", testirane 2000 godina na najreprezentativnijem mogućem uzorku, dalje, barem kod nas ima neupitnu (doduše deklarativnu) podršku za provođenje željenog svjetonazora... i opet im se omaklo ovo s pobačajima. Jer evidentno pobačaje ne rade samo nevjernici, ne bi to stigli ni fizički sami napraviti.

I što onda slijedi?
Putem raznoraznih udruga taj svjetonazor treba dignuti na razinu zakona, tako da bude sveobuhvatan (pa usput zakači i tu navodnu šaćicu nevjernika), jer očito ne možeš stado disciplinirati drugačije nego represijom.

Što se tiče nevjernika bilo koje vrste (zašto se ograničiti samo na ateiste, jel'?), drugačije Crkva ni ne bi mogla utjecati na njih, međutim, nas navodno interesira ova kategorija kršćana (pa dobro, mogu pod istu kapu i ove ostale abrahamske vjere) i njihova "neodgovornost".
Nevjernike možeš zakačit nekom regulativom tek svako 4 izborne godine, međutim neupitno je da na kršćane možeš utjecati stalno. Pa nema boljeg mehanizma od guranja svjetonazora u glavu od školskih (sad već pucamo i na predškolsko) uzrasta, pa dalje i sakramenata svake vrste. Ali imaš na raspolaganju praktično "referendumsko" okupljanje svake nedjelje - misu. Mislim imaš ih svaki dan, ali na par baba ne možeš bogzna kako utjecat po pitanju pobačaja.

Dakle, što se to dogodilo sa stadom, koje prima redovnu tjednu dozu "pozivanja na odgovornost", da i dalje radi po svome? Do te mjere da moramo crkene naputke pretvoriti u zakone...
Klasična dvoličnost Crkve. "Mi ćemo utvrditi da si grješan ali te prepuštamo građanskom sudu i kazni koja te pripada".
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:15   #60
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Može li objasniti vlasnik portala telegram.hr tko mu je prvo omogućio,a potom otpisao 1,4 mlrd kuna duga koje je napravio u Jutarnjem/EPH (N. Pavić) ?

Upravo s tih 1,4mlrd kuna je financirao svoje dežurne moralne arbitre s primanjima od 20-40 tisuca kuna mjesecno da pisu točno ovakve članke.


Mislim da je trenutno u ovoj zemlji jača jedna Atlantic grupa od KC. I to govorim bez trunke ironije.

Apsolutno svejedno tko ih radi, ovdje je riječ o odgovornosti. Jednako neodgovoran moze biti i krscanin i ateist, i to 'vi',priznajem ruzno zvuci,ali se podjednako odnosi na oba slučaja.

I kakve sve to navedeno ima veze sa vrhuškom katoličke Crkve, navodno visokomoralne religijske organizacije?
Oni su opravdanje za Bertonoev lopovluk???

Nije svejedno tko ih radi.

Naročito kad to rade ljudi koji nemaju posao nego životni poziv 24/7/365 i koji bi trebali pokazati kako se živi Vjera

Naročito ljudi koji žele uvesti neke religijske zakone i ograničenja u svjetovni život a prvi se sami ne drže - ičega.

Ako ti ne razumiješ razliku, sorry
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.