Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2010., 17:09   #281
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
2.
svejedno opet moram upitati: jel sigurno na tu stranicu jer neki su mi rekli da na prvu stranicu napišem, a na tu drugi idu podaci iz ip obrasca, a meni uopće nema u obrascu to navedeno jer sama plaćam dopunsko..?
hvala na razumijevanju.
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 10:30   #282
Sigurno. Možeš provjeriti i na temi Povrat poreza - na više mjesta je odgovoreno (i to od pouzdanih i dobro upućenih forumaša, sara04 mi prva pada na pamet) da se premija dopunskog i životnog osiguranja zbroje i upišu u rubriku "uplaćene premije osiguranja", bilo da to plaća poslodavac (pa se vidi na IP obrascu) ili plaćao osiguranik osobno.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 12:09   #283
Ja bih samo komentirala da je zaista divno da sada svatko tko ima vaš OIB može provjeriti da li plaćate i koliko ste platili dopunsko zdravstveno osiguranje!
Tajni OIB i turbo zaštičeni privatni podaci.

I, naravno HZZO mora da je uštedio milijunske iznose time što nije poštom u jednoj koverti poslao potvrde o plaćenim iznosima za dopunsko u 2009.g., nove ugovore i nove uplatnice za dopunsko osiguranje.
Već su, eto otvorili "besplatne" telefone (koje indirektno plaćamo mi svi zajedno) zaposlili ljude na tim besplatnim telefonima, te uložili u dogradnju svojih internet stranica koje su povezali sa bazom podataka o svakoj osobi koja plaća dopunsko. Cijena, zasigurno prava sitnica.
triax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 14:34   #284
OIB nije tajan
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 15:33   #285
Da, već smo utvrdili da nije tajan, ali je povjerljiv.
Ali, zar vam je svejedno što su ti podaci tako dostupni, te da svatko može vidjeti da li i koliko plaćate dopunsko, pa primjerice, prema tom iznosu mogu procijeniti i kolika vam je plaća.
Kad već stavljaju takvu vrstu informacija na internet, trebali bi onemogućiti zlouporabe, napraviti sigurnu vezu i svakom građaninu dati elektronički potpis kojim će on autorizirati dohvat tih podataka.
triax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 15:56   #286
ako smo utvrdili da nije tajan zašto onda spominješ da je tajan ... što znači povjerljiv? mm je da bi kupio balon vode morao dati OIB ... neš ti povjerljivosti ...

a gle ... i izvadak iz banke dolazi u koverti i isto tako može netko uzeti tu kovertu i vidjeti puni iznos plaće bez da nagađa ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 16:23   #287
Povjerljiv znaći da oni koji imaju baze sa OIB-ovima moraju osigurati zaštitu tih podataka, te se mora onemogućiti njihova neovlaštena uporaba, obrada i korištenje.
Što u ovom primjeru podataka o dopunskom osiguranju nije slučaj.
triax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:08   #288
Ima li kakva mail adresa hzzo-a gdje mogu pitati nešto...mislim, zanima me pokriva li dopunsko osiguranje određeni kirurški postupak...Jel imaju oni neku stranicu gdje se mogu postavljati pitanja ili sl...? hvala
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:16   #289
Evo, pogledaj šta te zanima...

http://www.hzzo-net.hr/08_01_03.php
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 12:26   #290
a gledala sam tu, ne piše ništa o ovome šta me zanima... jedno mi pada na pamet da odem negdi i pitam (ambulanta i sl...), ali nezgodno mi je pošto trenutno nemam doktora, a sumnjam da će na porti znat takve inform...
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:40   #291
Da li se moze platiti dopunsko preko interneta i kako jer na internetu trazi adresu i sjediste DRZAVNOG PRORACUNA REPUBLIKE HRVATSKE cak nece niti poziv na broj upisati pravilno.
dadariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 11:38   #292
Imam pitanje- Ako osoba ima pravo na besplatno dopunsko osiguranje, dakle ne plaća ga sama i stara iskaznica od dopunskog od prošle godine joj vrijedi do 6.4.2010. godine, hoće li ona automatski na kućnu adresu dobiti novu iskaznicu od dopunskog? Ili moramo zvati na HZZO i pitati njih ili otići tamo po tu iskaznicu od dopunskog? Za sada još nije dobila novu iskaznicu na kućnu adresu, a već je 23.3., uskoro će i Uskrs i praznici.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 12:21   #293
Quote:
dadariel kaže: Pogledaj post
Da li se moze platiti dopunsko preko interneta i kako jer na internetu trazi adresu i sjediste DRZAVNOG PRORACUNA REPUBLIKE HRVATSKE cak nece niti poziv na broj upisati pravilno.
Ne kuzim... Adresu i sjediste napises bilo sto, ionako ne sluzi nicemu. A poziv na broj pise na racunu ili cemu vec.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 12:22   #294
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Imam pitanje- Ako osoba ima pravo na besplatno dopunsko osiguranje, dakle ne plaća ga sama i stara iskaznica od dopunskog od prošle godine joj vrijedi do 6.4.2010. godine, hoće li ona automatski na kućnu adresu dobiti novu iskaznicu od dopunskog? Ili moramo zvati na HZZO i pitati njih ili otići tamo po tu iskaznicu od dopunskog? Za sada još nije dobila novu iskaznicu na kućnu adresu, a već je 23.3., uskoro će i Uskrs i praznici.
Šalju ju na kućnu adresu ,nemaj brige.
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 12:34   #295
zaboky

Hvala za odgovor.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 11:25   #296
Za stranu državu na engleskom jeziku sam shvatio stotine zakona i pravila a za ovo sranje ni majka božja nemože razumjet šta su ovi naši idioti napisali.

Piše ovo
Quote:
Što se dobiva dopunskim zdravstvenim osiguranjem?

Osiguranici dopunskog zdravstvenog osiguranja ne plaćaju sudjelovanje u troškovima tijekom korištenja zdravstvene zaštite, tj. ne plaćaju sudjelovanje za bolničko liječenje, ili ambulantno liječenje, ili dijagnostiku u bolnici, ne plaćaju za ortopedska pomagala, za specijalističke stomatološke usluge, fizikalne rehabilitacije u kući i kod liječenja u inozemstvu.
Pa piše ovo
Quote:
Policom PC03 Zavod osigurava pokriće sudjelovanja u troškovima zdravstvene zaštite utvrđene člankom 16. stavkom 3. Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju u visini od 20% pune cijene zdravstvene zaštite odnosno najmanje u iznosu postotka proračunske osnovice za izvršenu zdravstvenu zaštitu kako slijedi:

* specijalističko-konzilijarnu zdravstvenu zaštitu, uključivo i dnevnu bolnicu i kirurške zahvate u dnevnoj bolnici, osim ambulantne fizikalne medicine i rehabilitacije - 0,75% proračunske osnovice, odnosno 25,00 kuna,
* specijalističku dijagnostiku koja nije na razini primarne zdravstvene zaštite - 1,50% proračunske osnovice, odnosno 50,00 kuna,
* ortopedska i druga pomagala određena općim aktom Zavoda - 1,50% proračunske osnovice, odnosno 50,00 kuna,
* specijalističko-konzilijarnu zdravstvenu zaštitu u ambulantnoj fizikalnoj medicini i rehabilitaciji i fizikalnu medicinu i rehabilitacija u kući - 0,75% proračunske osnovice po danu, odnosno 25,00 kuna po danu,
* liječenje u inozemstvu sukladno općem aktu Zavoda,
* troškove bolničke zdravstvene zaštite - 3,01% proračunske osnovice po danu, odnosno 100,00 kuna po danu,
* stomatološku zdravstvenu zaštitu u mobilnoj i fiksnoj protetici odraslih osoba od 18 do 65 godina starosti - 30,07% proračunske osnovice, odnosno 1.000,00 kuna,
* stomatološku zdravstvenu zaštitu u mobilnoj i fiksnoj protetici odraslih osoba starijih od 65 godina - 15,03% proračunske osnovice, odnosno 500,00 kuna.
Prvo napišu da se ne plača ništa, pa napišu da se plača ali neznaju koliko se plača.
Il sam ja blesav ili oni. Evo ako sam ja blesav molim da meni blesavome netko opiše šta tamo piše. Šta znači oni 20% na početku, jel oni plačaju 20% a ostalo osiguranik?
Imam HZZO dopunsko osiguranje, želim ići stomatologu, koliko ću platiti i šta ću platiti?
Hvala.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 12:34   #297
Zovem besplatni broj za HZZO dopunsko osiguranje da pitam šta trebam plačati kod stomatologa. Baba se počme isčuđavat i ništa joj nije jasno ko da sam pitao kako zamjenit kuplung na autu. I onda veli "pa to morate pitat stomatologa" samo sam reko doviđenja.
Koji kurac će im taj telefon onda, prodaju uslugu a ne žele reći šta nude za tu uslugu. Ko da mi hoče na servisu naplatiti popravak ali ne žele reći šta će popravljat. Jebem ti budale.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 17:23   #298
Imam jedno pitanje, pa ako netko zna, puno hvala na odgovoru.
Dakle, nemam dopunsko osiguranje i bio sam tako na jednoj operaciji koju sam morao platiti preko 400 kn (da imam dopunsko, ne bih morao platiti ni lipe), i tako sam platio. Naknadno sam saznao da imam pravo kao redovni student na dopunsko osiguranje bez da ga moram plaćati mjesečno. Sad me zanima mogu li, kad dobijem to dopunsko (ići ću ga nabavit u Jukićevu), pravo tražiti povrat novca od operacije, ako pokažem račun, u Klovićevoj.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 18:13   #299
S obzirom da mi jedan član obitelji nema dopunsko, a bio je bolnički liječen, zanima me što je s plaćanjem. Otpušten je iz bolnice, ali tada račun nije dobio, a nitko mu ništa nije rekao o plaćanju. Hoće li račun doći na kućnu adresu i nakon koliko vremena od izlaska iz bolnice?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 14:04   #300
Ako imate pravo na besplatno dopunsko osiguranje i ističe vam naranđasta iskaznica od dopunskog odite u nadležni ured HZZO-a pa će vam isprintati novu policu. Iskaznica će tek naknadno stići na kućnu adresu, a do tada koristite tu novu policu koju su vam tamo isprintali.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.