Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 09:44   #1
Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa

da li se netko zaposlio uz pomoć ove mjere?
senida is offline  
Old 14.11.2010., 15:35   #2
Poznam neke ljude koji jesu, što te zanima, možda ti mogu odgovoriti na pitanje.
Ruralna is offline  
Old 14.11.2010., 16:43   #3
zaposlili su se u zupanijama ili gradovima? da li postoji odredjeno testiranje?
senida is offline  
Old 14.11.2010., 18:03   #4
Ne znam koja si struka, fora je u tome da moraš prvo vidjeti da li ispunjavaš uvjete, onda sama tražiš instituciju koja te je voljna primiti na način da kontaktiraš od vrata do vrata. Zavod ti ne osigurava radno mjesto, moraš ga sama pronaći. Ako su te voljni primiti, onda opet na Zavod sa zahtjevom da ti se odobre sredstva.
Ruralna is offline  
Old 20.12.2010., 15:29   #5
Molila bih bilo kakvu informaciju iz osobnog iskustva ako netko ima, uvelike će mi pomoći.
__________________
Albumček
sunflower83 is offline  
Old 07.01.2011., 14:40   #6
ja radim po tom programu već mjesec dana..sto te zanima?
tiffany_ is offline  
Old 07.01.2011., 14:51   #7
Radiš li u nekoj privatnoj firmi ili državnoj službi?
Jesi dobila posao preko natječaja, pa iskoristila mjere ili si sama tražila?
Ruralna is offline  
Old 07.01.2011., 16:54   #8
Quote:
senida kaže: Pogledaj post
da li se netko zaposlio uz pomoć ove mjere?
Koja si struka?

Moguće je itekako, privatne firme prste ližu na takve.
palčicaa is offline  
Old 13.02.2011., 12:14   #9
Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa

HZZ ima novi program u svezi naslova.

Ako ste mlađi od 29 godina, nemate radnog radnog iskustva i trebate položiti stručni ispit- ispunjavate uvjete za ovaj poticaj HZZa.

Osobno, ja ih ispunjavam i počinjem uskoro raditi u jednoj školi.
Zanima me moram li raditi puno radno vrijeme?
Koji je minimum?
okruglica is offline  
Old 18.02.2011., 21:44   #10
strucno osposobljavanje

burza radi strucna informaticka osposobljavanja u algebri i info-katedri pa sam se upravo prijavila za jedan koji ce uskoro biti

mora se prvo proci nekakvo testiranje putem kojeg vrse selekciju jer je puno ljudi...

ugl. zanima me jel netko mozda isao na to strucno osposobljavanje (podrucje informatike) i kako izgleda to testiranje ? ...jer bi se htjela pripremit a ne da mi se dogodi da ne prodem dalje zbog toga
tikatik is offline  
Old 28.02.2011., 19:30   #11
strucno osposobljavanje

Ja radim već 3 mj..u drzavnoj sluzbi...sama sam im se javila i objasnila taj program i pristali su...malo sam duze cekala odobrenje od ministarstva i to je bilo to...... dobro mi je....
__________________
"sve je moguće onomu koji vjeruje"
anabelle is offline  
Old 28.02.2011., 23:22   #12
jel dobivate kakvu lovu? na stranici hzz-a piše da to spada pod: Mjere koje se ne smatraju državnim potporama
ja bi isto to, al ja nemoram raditi godinu dana da bi polagala ikakav strčni ispit...
ja se mislim za ove mjere:
1. Sufinanciranje zapošljavanja mladih osoba bez radnog iskustva
2. Sufinanciranje zapošljavanja dugotrajno nezaposlenih osoba
ima li tko iskustva s ovim?
.simply. is offline  
Old 01.03.2011., 11:20   #13
Quote:
.simply. kaže: Pogledaj post
jel dobivate kakvu lovu? na stranici hzz-a piše da to spada pod: Mjere koje se ne smatraju državnim potporama
ja bi isto to, al ja nemoram raditi godinu dana da bi polagala ikakav strčni ispit...
Mjere za stjecanje staža su plaćeno mirovinsko, zdravstveno i 1600kn mjesečno tebi. Za drugu mjeru poslodavac dobiva neki iznos, pisali su tu isto po forumu o tome, samo trebaš pronaći. A piše i na stranicama od zavoda.
Mislim da bi mogla koristiti prvu mjeru ako nemaš iskustva u struci, jer vidim da su ekonomiste upućivali na tu mjeru, a i oni spadaju u kategoriju kojoj ne treba staž za stručni ispit.
Ruralna is offline  
Old 01.03.2011., 12:04   #14
e hvala ti Ruralna. al mene i dalje buni to što ova mjera spada u "mjere koje se ne smatraju državnim potporama" a ljudi ipak dobijivaju pare.valjda je stvar u tome što i poslodavac tu dobiva a kod drugih opcija ne? budem danas otišla do hzz-a pa ću ih pitati što mi je najbolja opcija
.simply. is offline  
Old 02.03.2011., 13:58   #15
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Mislim da bi mogla koristiti prvu mjeru ako nemaš iskustva u struci, jer vidim da su ekonomiste upućivali na tu mjeru, a i oni spadaju u kategoriju kojoj ne treba staž za stručni ispit.
Jesi sigurna za ovo boldano? Jer ako imaš samo i mjesec dana radnog iskustva izvan svoje struke, kažu da ne možeš koristit tu mjeru po novom zakonu. Sufinanciranje zapošljavanja mladih osoba bez radnog iskustva.


Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa - se može dobiti samo ako struka zahtjeva stručni ispit? Odnosno piše na hzz..

Quote:
Osobe koje prema posebnom propisu trebaju položiti stručni ispit, odnosno obavezno imati odgovarajuće radno iskustvo, su osobe visoke stručne spreme, više stručne spreme (pravnici, liječnici, veterinari, stomatolozi, građevinari, arhitekti i dr; sve osobe koje u državnoj upravi moraju imati staž radi polaganja stručnog ispita), osobe srednje stručne spreme (medicinske sestre i sl.), odnosno osobe iz strukovnih škola koje polažu majstorski ispit.
Ima di detaljnije navedeno koje su to struke jer ja nisam siguran za svoju. Odnosno mislim da netreba ali me zanima ovo odgovarajuće radno iskustvo šta je gore navedeno.

Još me zanima jel se ovaj poticaj može dobiti iako recimo moja struka ne traži polaganje stručnog ispita ali uspijem nać radno mjesto za koje je potrebno polaganje stručnog ispita.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Old 08.04.2011., 01:23   #16
imam pitanje koje mi u hzz-u nisu baš najbolje objasnili pa sam malo zbunjena - koji ispit se polaže nakon godine dana volontiranja? državni stručni ili stručni (baš iz struke)? jer ja nisam dužna polagati stručni ispit s obzirom na svoju struku (znači, nisam u medicini,pravu ili sličnim granama koje moraju obavezno polagati to da bi mogli raditi), ali pošto budem jednog dana najvjerojatnije radila u nekoj od državnih firmi, moram kad-tad položiti državni stručni ispit. ako nakon godine dana tog volontiranja mogu polagati državni stručni ispit, to bi mi bilo idealno za nalaženje daljnjeg posla.
little.princess is offline  
Old 08.04.2011., 01:54   #17
Kaj za to moramo bit na evidenciji zavoda mminimalno 12 mjeseci?
goranbo is offline  
Old 08.04.2011., 10:21   #18
po novome ne. bitno da si prijavljen.
little.princess is offline  
Old 08.04.2011., 17:54   #19
Quote:
little.princess kaže: Pogledaj post
imam pitanje koje mi u hzz-u nisu baš najbolje objasnili pa sam malo zbunjena - koji ispit se polaže nakon godine dana volontiranja? državni stručni ili stručni (baš iz struke)? jer ja nisam dužna polagati stručni ispit s obzirom na svoju struku (znači, nisam u medicini,pravu ili sličnim granama koje moraju obavezno polagati to da bi mogli raditi), ali pošto budem jednog dana najvjerojatnije radila u nekoj od državnih firmi, moram kad-tad položiti državni stručni ispit. ako nakon godine dana tog volontiranja mogu polagati državni stručni ispit, to bi mi bilo idealno za nalaženje daljnjeg posla.
Da bi mogla polagati državni stručni, moraš prije toga biti u dijelu državne uprave unutar koje ćeš steći godinu dana iskustva.
Što bi značilo da ako nađeš radno mjesto unutar državne uprave, možeš koristiti ovu mjeru i onda ići na državni ispit.
Ruralna is offline  
Old 08.04.2011., 20:35   #20
da, to mi je jasno ali ako počnem raditi s tom mjerom dal sam obavezna polagati i stručni ispit? ne državni nego baš stručni?
little.princess is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.