Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2012., 14:50   #101
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
podržavanje i nepodržavanje u štrajku s tim nema nikakve veze.
što bi trebalo uzeti dan godišnjeg da dijete ostane kući s roditeljem kako ne bi ispalo da ne podržava učitelje??
Zašto bi ikojeg profesora zanimalo da li ga učenici podržavaju ili ne?

Zadnje uređivanje tisi : 29.11.2012. at 22:18. Reason: uređivanje citata
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 14:51   #102
zato nam i je tako jer svako gleda samo svoju guzicu. prosvjetari vicu da ovi po kancelarijama nis ne rade, svi vicu da prosvjetari luftaju guzicu dva mejseca, realni sektor govori da oni daju placu prvima
odurno.
i zato smo i zasluzili d anam bude ovako kako je.

a za skole, moralo bi biti organizirano "cuvanje djece", nikakva nastava i program nego ono, sjedi i crtaj i uci pod nadzorom.

i naravno da podrzavam prosvjetare jer su im place sramotno male, ali bi vjerojatno poslala malu u skolu ako ju ne bi mogla voditi sa sobom na posao.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 22:39   #103
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nama je javljeno da danas nema nastave. Tocka. Tko se snadje za cuvanje, snadje se. Tko se ne moze snaci, tko ga sljivi.

Ja osobno ne podrzavam prosvjetare i najradije ne bih pustila dijete u skolu kad bude nadoknada. Ali mene (niti ostale roditelje koji placu zaradjuju u realnom sektoru) se ne pita.
I putem medija sindikati su pozvali da će djeca u školama biti zbrinuta. Ovaj put mediji su bili korektni i prenijeli su informaciju na svim televizijama, na radiju i u novinama. Nitko nije rekao "tko ih šljivi".

Tako je i bilo. Djeca su zbinuta. I nije bilo šest sati gledanja u plafon, nego igre i pisanje zadaća, uz učiteljicu.
Ne vidim zašto takav bijes prema učiteljima kad su štrajkali i za realni sektor koji se ne usudi reći da vlast nema nikakve strategije koja bi nas počela izvlačiti iz krize.
Ako je u realnom sektoru dobro, tada bi bilo i u prosvjeti, no realni sektor je u klincu... no realni sektor šuti, a prosvjeta bi ga rado podržala kad bi zucnuo.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 23:01   #104
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Zašto bi ikojeg profesora zanimalo da li ga učenici podržavaju ili ne?
Valjda to znaš kad si navodno profesor hrvatskoga jezika, psiholog i psihoterapeut.
Povezano s tim:
Nabroj jedina tri zvanja za koja nemaš diplomu.
Nabroj jedina tri tečaja koje nisi završio.

Profesore ne bi trebalo zanimati podržavaju li ih učenici. Profesori o tome NE razgovaraju s učenicima. To valjda znaš. Kao što s učenicima ni inače ne razgovaraju o svojem socijalnom statusu. To ti je kao da kažeš da pedijatar razgovara s petogodišnjim pacijentom o učinkovitosti klavocina i svom radnom vremenu. Ukratko, bedastoće.

Rodtelji - druga priča. Ali tebi kao profesoru raznih predmeta nije palo na um da progovoriš.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 23:09   #105
Dajte vi meni recite jel ulazite s klincima u skolu?
Ujutro prolazim pored jedne skole bas oko 15 do 8 i starci masovno ulaze unutra s djecom. Sad je vec 12 mjesec, a i cini mi se da je tak cijele godine, samo nisam obracala paznju na to,nije prvih 5 dana u pitanju
Kaj to skole toleriraju? To jesad normalno?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 10:24   #106
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Dajte vi meni recite jel ulazite s klincima u skolu?
Ujutro prolazim pored jedne skole bas oko 15 do 8 i starci masovno ulaze unutra s djecom. Sad je vec 12 mjesec, a i cini mi se da je tak cijele godine, samo nisam obracala paznju na to,nije prvih 5 dana u pitanju
Kaj to skole toleriraju? To jesad normalno?
Ulazim, jer dolazimo prve

Šalu na stranu, kod nas iza 7.40 više ni djeca ne mogu ući nego čekaju do 7.50 ispred škole i onda svi zajedno ulaze. Roditelji koji žele ući moraju imati razlog i upisati se na ulazu. Isto tako i kada dolaze po djecu.
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:49   #107
Kod nas su to zabranili. Bila je prevelika gužva.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 14:44   #108
Zašto bi ulazili s djecom u školu?
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 15:24   #109
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Zašto bi ulazili s djecom u školu?
pa to se i ja pitam ok, jasno mi je da danas svi vode klince do skole, iako sam ja u tu istu skolu pored koje danas prolazim isla i skoro nikoga starci nisu vodili u skolu a situacija prometna je identicna , ali da ulaze unutra ne kuzim.
prvo sam u 9 vidjela to, pa reko pocetak je. sad je 12 mjesec, jos ulaze unutra.
i zvoni mi da sam to vidjela cijelu proslu godinu isto, samo nisam paznju obratila pa nisam sigurna.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 22:24   #110
Ja sam polaku na rubu živaca u trenutnoj situaciji. Naime, prije malo više od godinu dana tata, moja mlađa sestra (sada 5. razred) i ja smo ostali bez mame. Nismo to očekivali jer su nam šutili o tome da je mama imala rak, ali najednom joj se sve pogoršalo i eto...
I sada ostaje jedan veliki problem: moja sestra je bila i ostala jako razmažena jer je mama dosta bila doma, a i ona je ""teže" dijete nego što sam ja bila. I sada je to ostavilo teške posljedice jer je tata inače dosta nervozna osoba i nema jako puno strpljenja s mojom sestrom pa ju pusti da ode na rođendan ili kupi slatkiše ili joj otkaže kaznu, dok ja pokušavam biti čvršće ruke jer se bojim na što će ona ličiti kad postane razmeženo derište od 18 godina. Jel ima itko savjet koji je najpametniji pristup s "ponovnim odgojem" tako velikog djeteta, a da ga možemo tata i provoditi bez da ostajemo na zadnjim snagama? Ja sam na faksu, tako da sam većinu dana ja doma s njom jer tata radi, pa imajte to na umu.
Hvala vam svima na ikakvoj pomoći.
Aira is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 23:34   #111
Quote:
Aira kaže: Pogledaj post
Ja sam polaku na rubu živaca u trenutnoj situaciji. Naime, prije malo više od godinu dana tata, moja mlađa sestra (sada 5. razred) i ja smo ostali bez mame. Nismo to očekivali jer su nam šutili o tome da je mama imala rak, ali najednom joj se sve pogoršalo i eto...
I sada ostaje jedan veliki problem: moja sestra je bila i ostala jako razmažena jer je mama dosta bila doma, a i ona je ""teže" dijete nego što sam ja bila. I sada je to ostavilo teške posljedice jer je tata inače dosta nervozna osoba i nema jako puno strpljenja s mojom sestrom pa ju pusti da ode na rođendan ili kupi slatkiše ili joj otkaže kaznu, dok ja pokušavam biti čvršće ruke jer se bojim na što će ona ličiti kad postane razmeženo derište od 18 godina. Jel ima itko savjet koji je najpametniji pristup s "ponovnim odgojem" tako velikog djeteta, a da ga možemo tata i provoditi bez da ostajemo na zadnjim snagama? Ja sam na faksu, tako da sam većinu dana ja doma s njom jer tata radi, pa imajte to na umu.
Hvala vam svima na ikakvoj pomoći.
Prvo, svi ste pretrpjeli velik gubitak, doista mi je žao i iskreno suosjećam. Ti iskazuješ veliku i preveliku odgovornost, mislim da si već sad cjelovita osoba, svaka čast. Nadam se da u iskrenoj brizi za dobrobit sestre nećeš zanemariti svoje prioritete i svoje potrebe, bilo bi šteta. Seka se s gubitkom majke suočava u najkompliciranijem razdoblju svake mlade osobe, a i inače je "teža" kako kažeš, i neće vam biti lako. Zato, prvo razgovori i dogovori s ocem. Slobodno mu ukaži na sve što smatraš da radi pogrešno, jer popustljivost kakvu on iskazuje, u dobroj namjeri, dovest će do većih problema. Ne znam kako će se on nositi s tim da mu "pametuje" vlastito dijete, nadam se da će brzo shvatiti poantu. A k tome još treba paziti da seka u svemu tome ne vidi nekakvu urotu protiv sebe. Njoj oboje trebate strpljivo i dosljedno ukazivati na neka dogovorena pravila, granice, pozitivna očekivanja i mogućnosti, pazeći da nije naglasak na isticanju krivnje (to svakako izbjeći) ili onog negativnog i pogrešnog što vidite u njezinom ponašanju ili stavovima, jer će je to zasigurno jako "iritirati". Eto, toliko za početak.
trocadero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 23:43   #112
Quote:
Aira kaže: Pogledaj post
Ja sam polaku na rubu živaca u trenutnoj situaciji. Naime, prije malo više od godinu dana tata, moja mlađa sestra (sada 5. razred) i ja smo ostali bez mame. Nismo to očekivali jer su nam šutili o tome da je mama imala rak, ali najednom joj se sve pogoršalo i eto...
I sada ostaje jedan veliki problem: moja sestra je bila i ostala jako razmažena jer je mama dosta bila doma, a i ona je ""teže" dijete nego što sam ja bila. I sada je to ostavilo teške posljedice jer je tata inače dosta nervozna osoba i nema jako puno strpljenja s mojom sestrom pa ju pusti da ode na rođendan ili kupi slatkiše ili joj otkaže kaznu, dok ja pokušavam biti čvršće ruke jer se bojim na što će ona ličiti kad postane razmeženo derište od 18 godina. Jel ima itko savjet koji je najpametniji pristup s "ponovnim odgojem" tako velikog djeteta, a da ga možemo tata i provoditi bez da ostajemo na zadnjim snagama? Ja sam na faksu, tako da sam većinu dana ja doma s njom jer tata radi, pa imajte to na umu.
Hvala vam svima na ikakvoj pomoći.
Prvo, svi ste pretrpjeli velik gubitak, doista mi je žao i iskreno suosjećam. Ti iskazuješ veliku i preveliku odgovornost, mislim da si već sad cjelovita osoba, svaka čast. Nadam se da u iskrenoj brizi za dobrobit sestre nećeš zanemariti svoje prioritete i svoje potrebe, bilo bi šteta. Seka se s gubitkom majke suočava u najkompliciranijem razdoblju svake mlade osobe, a i inače je "teža" kako kažeš, i neće vam biti lako. Zato, prvo razgovori i dogovori s ocem. Slobodno mu ukaži na sve što smatraš da radi pogrešno, jer popustljivost kakvu on iskazuje, u dobroj namjeri, dovest će do većih problema. Ne znam kako će se on nositi s tim da mu "pametuje" vlastito dijete, nadam se da će brzo shvatiti poantu. A k tome još treba paziti da seka u svemu tome ne vidi nekakvu urotu protiv sebe. Njoj oboje trebate strpljivo i dosljedno ukazivati na neka dogovorena pravila, granice, pozitivna očekivanja i mogućnosti, pazeći da nije naglasak na isticanju krivnje (to svakako izbjeći) ili onog negativnog i pogrešnog što vidite u njezinom ponašanju ili stavovima, jer će je to zasigurno jako "iritirati". Eto, toliko za početak.
trocadero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 12:39   #113
Quote:
trocadero kaže: Pogledaj post
Prvo, svi ste pretrpjeli velik gubitak, doista mi je žao i iskreno suosjećam. Ti iskazuješ veliku i preveliku odgovornost, mislim da si već sad cjelovita osoba, svaka čast. Nadam se da u iskrenoj brizi za dobrobit sestre nećeš zanemariti svoje prioritete i svoje potrebe, bilo bi šteta. Seka se s gubitkom majke suočava u najkompliciranijem razdoblju svake mlade osobe, a i inače je "teža" kako kažeš, i neće vam biti lako. Zato, prvo razgovori i dogovori s ocem. Slobodno mu ukaži na sve što smatraš da radi pogrešno, jer popustljivost kakvu on iskazuje, u dobroj namjeri, dovest će do većih problema. Ne znam kako će se on nositi s tim da mu "pametuje" vlastito dijete, nadam se da će brzo shvatiti poantu. A k tome još treba paziti da seka u svemu tome ne vidi nekakvu urotu protiv sebe. Njoj oboje trebate strpljivo i dosljedno ukazivati na neka dogovorena pravila, granice, pozitivna očekivanja i mogućnosti, pazeći da nije naglasak na isticanju krivnje (to svakako izbjeći) ili onog negativnog i pogrešnog što vidite u njezinom ponašanju ili stavovima, jer će je to zasigurno jako "iritirati". Eto, toliko za početak.
Ah, s tatom sam već probala razgovarati, ali ne mogu ga forsirati ako me neće slušati. Probat ću to izvesti preko bake ili nekog koga bi on poslušao, ja sam ipak još dijete za njega. Istina je da ju puno kritiziramo umjesto da okrenemo na savjete, shvaćam zašto je onda tako neprijateljski nastrojena kad nastane neki problem.
Aira is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 12:56   #114
Quote:
Aira kaže: Pogledaj post
Probat ću to izvesti preko bake ili nekog koga bi on poslušao, ja sam ipak još dijete za njega. Istina je da ju puno kritiziramo umjesto da okrenemo na savjete, shvaćam zašto je onda tako neprijateljski nastrojena kad nastane neki problem.
Tocno. Ti si njegovo dijete i to ces i ostati.
A njoj si sestra. To je ono sto ne smijes zaboraviti. Izgubila je mamu, nemoj dozvoliti da izgubi i sestru.
Bez obzira na tvoje dobre namjere, pokusaj joj biti sestra na koju se moze osloniti, nemoj se pretjerano ufurati u ulogu njene mame.
Ne kazem da trebas dici ruke i ne pokusati na nju i odgojno utjecati, ali ...nemoj pretjerivati.
Odluka da to pokusas preko bake i/ili tate je imo dobra.
I tebi je situacija vjerojatno vrlo teska...i ti si izgubila mamu (bez obzira na godine, tesko se s tim nositi), no ipak si punoljetna, a ona je dijete (u kriznim godinama) pa je za pretpostaviti da ce naredni mjeseci/godine za nju biti prilicno tezak perid. (sto ne znaci da je tebi i tati lako)
Ti joj mozes pomoci da to lakse prebrodi. Ali ne mozes joj biti mama.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 10:18   #115
Molim Vas ako imate primjere testa za 2 osnovne iz engleskog, happy street, pomagajte
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 00:50   #116
Evo ne bih htio otvarat novu temu posebno,no tu sam vidio ovu rubriku sličnu mojem pitanju.
Dugo sam roditelj,a da baš nisam niti sam bio toliko svjestan odgovornosti koju sam morao dati i snositi event.posljedice,bile poz. ili negativne.
Kćer mi je neki dan došla na vrata i rekla: "tata,želim biti kod tebe!".
Sa suprugom se nisam vidio godinama,niti smo komunicirali,ali niti sam htio bilo kako održavati vezu,osim glede kćeri(s menom na more,putovanja itd.)
Ona je definitivno "svršena stvar",ali iznenada kako da se postavim prema kćeri,
ne želim materijalno udovoljavat,nisam je vidio 13 god.i odjednom je tinejdžerica,
sad ima 14.
Glede novaca,sve je štimalo,hoću reć prema ženi,njoj kad ima love sve je OK,
vidim da mi je kćer raspuštena.
Nisam neki fater kako veli kćer,ali izgleda da se ne znam nositi s mojom tinejdžericom,a volim je više nego sebe...a kako da postupim?
minael is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 19:44   #117
Quote:
minael kaže: Pogledaj post
Evo ne bih htio otvarat novu temu posebno,no tu sam vidio ovu rubriku sličnu mojem pitanju.
Dugo sam roditelj,a da baš nisam niti sam bio toliko svjestan odgovornosti koju sam morao dati i snositi event.posljedice,bile poz. ili negativne.
Kćer mi je neki dan došla na vrata i rekla: "tata,želim biti kod tebe!".
Sa suprugom se nisam vidio godinama,niti smo komunicirali,ali niti sam htio bilo kako održavati vezu,osim glede kćeri(s menom na more,putovanja itd.)
Ona je definitivno "svršena stvar",ali iznenada kako da se postavim prema kćeri,
ne želim materijalno udovoljavat,nisam je vidio 13 god.i odjednom je tinejdžerica,
sad ima 14.
Glede novaca,sve je štimalo,hoću reć prema ženi,njoj kad ima love sve je OK,
vidim da mi je kćer raspuštena.
Nisam neki fater kako veli kćer,ali izgleda da se ne znam nositi s mojom tinejdžericom,a volim je više nego sebe...a kako da postupim?
ne kužim kako kći nisi vidio 13g ako ste skupa išli na more i putovanja?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 23:34   #118
Quote:
minael kaže: Pogledaj post
Nisam neki fater kako veli kćer,ali izgleda da se ne znam nositi s mojom tinejdžericom,a volim je više nego sebe...a kako da postupim?
Koji konkretan problem imaš s njom ili u čemu se ne snalaziš..?

Ako sam dobro razumjela ti nisi siguran da li da je primiš k sebi.
Mislim da to moraš dogovoriti s njenom mamom, da ne bi imao većih problema..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 00:12   #119
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ne kužim kako kći nisi vidio 13g ako ste skupa išli na more i putovanja?

Rekla bih da zenu nije bas vidjao tih 13 godina, osim kad su se morali dogovarati oko tih mora/putovanja.
A vikendi i sl.?

@minael
U teskoj si situaciji. Iako sa zenom tj. mamom ocito nisi bas komunicirao, sad ces ocito morati. Teske su te tinejdzerske godine. I za njih i za nas.
Moje je misljenje ...onako opcenito da se klincima od 14 godina (kad malo podivljaju) ne moze samo ako dozvoliti da "pobjegnu" od doma. Oni koji imaju rastavljene roditelje imaju tu opciju koju pokusavaju iskoristiti. Nisam sigurna da je dobra.
Doma im ne pase (sto je normalno za 14-ogodisnjake) pa zele promijeniti okolinu. Misle da ce biti bolje kod tate, bake...negdje. A nece. Jer imaju 14 godina.
Naravno, ne znam ni tebe, zenu, ni dijete, pa je svaka preporuka ustvari besmislena. Trebate akciju prilagoditi djetetu i sebi.
Ipak, ovo je forum, pa cu si dati oduska....mislim da ne bi trebao dijete koje 14 godina zivi s mamom primiti i podrzati taj bijeg od kuce.
Ali - morao bi joj ponuditi neke kompromisne opcije - vise vremena kod tebe, vise prespavljivanja, vise svega, vise sebe, vise prostora...ali ne i preseljenje.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 12:50   #120
dobili smo lektiru pinokio - 250 strana - 2. razred osnovne.
ima 25 dana za to pročitat, to znači 10 strana dnevno, bez da ijedan dan preskoči. meni se to čini nemoguća misiija, pogotovo zato šta se lektira čita uvećer prije spavanja (preko dana ne stigne-škola,domaći,sport,igra) i tada se može skocentrirati na maximalno par stranica al 10 je previše

i koja je svrha tako opširnih lektira, na kraju će ili ne pročitati sve ili ću joj ja morati dio pročitati
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.