Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 12:33   #161
Zanima me slična iskustva stoga ovo ovdje i pišem.

Prije jedno desetak godina, vratila sam se s jednog putovanja tiejom tjedna. U petak popodne zaspem i sanjam čudan san, povezan s mjestom putovanja.
U subotu ujutro probudim se ne prerano, i ošine me takakv osjećaj bezgranične Ljubavi na način da ne mogu doći sebi skoro cijeli vikend.
Sve je to trajalo do nedelje popodne kad je počelo lagano jenjavati (no, isto je bilo dobro).

Slična iskustva?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:47   #162
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Da li možeš na primjeru navest neprirodnu impresiju ili duplu iluziju? Kako bi ja tj. moj um shvatio jednu takvu?
Neprirodne impresije se ispoljavaju kao: mržnja, zavist, ljubomora, najrazličitiji strahovi, nezadovoljstva, različite požude i sve one neharmonisane pojave koje preko podsvesti teže da se uravnoteže, to stvara ogroman broj negativnih misli i stresovova koji kontaminiraju podsvest i postavljaju stubove nečijeg pogrešnog načina mišljenja i mana u ponašanju (temelj se stvara do 2-3 i sve do 7 godine usled različitih trauma odnosno uticaja na razvoj deteta), njegovog ispoljavanja uopšte, razaraju njegov nervni sistem i stvaraju bolesti, zatim predstavljaju uopšte mesta i okolnosti pod kojima će se neko inkarnirati (emotivno i intelektualno nasleđe roditelja, stepen razvoja sredine i prošle dominatne impresije zbog kojih se neko rađa usled određenih specifičnih okolnosti).
One imaju svakako svoj početak u životinjskom delu impresija od kojih se um takođe sastoji - i kaleme se, produbljuju, proširuju, postaju proste navike uma - čovek ako se ne bavi njihovim obuzdavanjem ili neutralisanjem kroz duhovnu praksu (ili ako je blagosloven da postane učenik prosvetljenog Učitelja što mu od svega najviše pomaže u razvoju), one bujaju.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:12   #163
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zanima me slična iskustva stoga ovo ovdje i pišem.

Prije jedno desetak godina, vratila sam se s jednog putovanja tiejom tjedna. U petak popodne zaspem i sanjam čudan san, povezan s mjestom putovanja.
U subotu ujutro probudim se ne prerano, i ošine me takakv osjećaj bezgranične Ljubavi na način da ne mogu doći sebi skoro cijeli vikend.
Sve je to trajalo do nedelje popodne kad je počelo lagano jenjavati (no, isto je bilo dobro).

Slična iskustva?
A vratila si se sa nekog jakog energetskog mesta?

Ja sam ih imao u epizodama, a pre desetak godina me je to uhvatilo skoro svako jutro u vreme izlaska sunca gde sam se budio u tom intenzivnom osećaju. Danas mi se to dešava u dubokoj meditaciji ili u nekom meditativnom stanju dok šetam gradom.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:13   #164
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Neprirodne impresije se ispoljavaju kao: mržnja, zavist, ljubomora, najrazličitiji strahovi, nezadovoljstva, različite požude
Ništa od navedenog nije neprirodno. Naprotiv, stah je npr. genetski programirana reakcija na prijeteći ili bolan stimulus i služi u zaštiti organizma, a spada u primarne emocije. Ovo što nazivaš požudama, zapravo su nagoni.

Pitam se otkud tebi ovakve tvrdnje, očito je da nisi upoznat s osnovnim psihološkim mehanizmima...
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:19   #165
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ništa od navedenog nije neprirodno. Naprotiv, stah je npr. genetski programirana reakcija na prijeteći ili bolan stimulus i služi u zaštiti organizma, a spada u primarne emocije. Ovo što nazivaš požudama, zapravo su nagoni.

Pitam se otkud tebi ovakve tvrdnje, očito je da nisi upoznat s osnovnim psihološkim mehanizmima...
A ja ipak mislim da me nisi samo razumela.

To su svakako samo reakcije na neprirodne impresije, tu spadaju ako ne i 95% psiholoških stvari koje nemaju veze sa normalnim reakcijama organizma i psihe - o tome govorim.

I ja ne mislim na "strah" kao prirodnu reakciju na realnu situaciju (koja je i retka), već na nerealne brige, strahove, nezadovoljstva, izvitoperenost ljudske percepcije koje stvara netrpeljivost svake vrste (verske, rasne, nacionalne itd), a to sve to do krajnjih granice gde se stvaraju ratna žarišta sve do svetskih ratova (to su samo koreniti, duboki mentalni problemi društva) - a posebno psihički granične pojave, dublje neuroze ili psihoze koje danas nisu toliko retke koje su već produkt pogrešnog načina mišljenja osobe usled nemogućnosti normalne funkcije nervnog sistema i dodatno akumuliraju disharmonisanost.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:22   #166
Možeš li definirati šta je "neprirodna impresija"?
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:54   #167
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Razlika je u tome što ja mislim da čovjek ne može dosegnuti ideal ljubavi. Na kraju krajeva, u čemu je tačno razlika između "ljudske" i "božanske" ljubavi? Svi možemo voljeti samo ljudski, jer smo ljudi, a obje vrste ljubavi (ako se uopće mogu razlikovati na ovakav način), koncepti su u našem umu.

Kad je riječ o ostalom što si ovdje napisao, ne bih da se uvlačim u diskusiju, jer se javljaju mnoga pitanja, kao npr. šta su to stvarnost i istina, a upitno je i poistovjećivanje uma i ega (pogrešnog korištenja terminologije). Sve ovo što si napisao za mene je suštinski ponavljanje nekih fraza bez dubljeg promišljanja.
etalon romantične ljubavi je nedobar za procjenu (onome koji ne zna razabrati što je sve uključeno) , jer ljubav dvia partnera poprilično zamagljuje perspektivu kroz splet prisutnih emocija i mentalnih konstrukata vezanih uz koncept veze

što je ona može se daleko lakše shvatiti prema ljubavi koje osjetiš za neznanca (i pritom ne mislim na ništa spolno), za životinjicu koju sretneš putem. uopće je nebitna usporedba s nekm vlastitim apstraktnim mentalnim slikama poput slike 'božanske' ljubavi

Zadnje uređivanje friendship : 19.12.2014. at 14:07.
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:59   #168
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Možeš li definirati šta je "neprirodna impresija"?
Probaću maksimalno simplifikovati, gde se radi ne samo o "definiciji" jer to je jednostavno već i procesu u konkretnom prostornom-energetskom smislu:

Neprirodna impresija predstavlja sadržaj onoga što nazivamo "negativna misao", ona je svakako produkt mišljenja odnosno određene brige za egzistenciju (stvarne ili ne).

Negativna misao se (kao i pozitivna ili neutralna misao) izbacuje kao sferni talas iz centra mozga, ali s obzirom na svoje energetske karakteristike (učestalost, intenzitet i frekvenciju) ona po prirodi stvari reaguje sa jednom od dve bioenergijom unutar strukture aure (sferni talas negativnih misli po prirodi ne reaguje sa drugom vrstom bioenergije od koje je struktura aure čoveka složena).

Reakcija negativne misli i jedne od bioenergija (kao i hemijska reakcija) je prirodni proces pri čemu se stvara treća vrsta energije koja nije štetna po samu strukturu aure, ali je "višak", predstavlja remećujući sadržaj u suptilnoj strukturi aure u kojoj postoje različite funkcije aure, odnosno te funkcije predstavljaju energetske sistema (sistem meridijana, sistem informacionih kanala itd).

Rezultat neprirodnih impresija ili negativnih misli i stresova (gde se mozak energetski na jedan drugačiji način ponaša, jako razoran ali takođe stvarajući treću vrstu energije unutar strukture aure), zatim i štetnih emotivnih stanja koje su takođe energetski sadržaji koji produžavaju proces mišljenja odnosno multipliciraju izbacivanje talasa negativnih misli (tzv produženi stres) - da skratim, jesu preko 80% uzroka svih hroničnih bolesti, organiskih i psihičkih, a sa time i smanjenje ljudskih potencijala (inteligencije, nervne stabilnosti ili tolerancije, umanjenje kreativnosti i drugih funkcija aure).

Dakle, nije problem u suštini sama reakcija, ona je produkt nakupljenih neprirodnih impresija ili energetskih sadržaja koje se "utkaju" u podsvest i iz podsvesti deluju kao "okidači", ali je problem što se podsvest kontaminira još od prenatalnog perioda kroz stresove i negativne misli same majke, zatim u periodu porođaja koji je stresno izuzetno težak za samo dete, i neretko se posle svega nekoliko meseci kod deteta pojave simptomi određene hronične bolesti - na to sve doktori bez znanja i da bi zaštititili svoje neznanje konstatuju "genetski problem".
Iako se ne mora tako činiti, no kada se dete nistinktivno bori za život po nekoliko sati usled "srednje teškog" ili teškog porođaja", tu počinje drastična promena usled emitovanja straha za život koji jeste instinktivan, ali je neprirodan u odnosu na činjenicu da struktura čovekovog nervnog sistema nije predviđena za to da se beba muči po više sati - nekada su se žene porađale praktično stojeći, obrgljene uz drvo.

Pogrešan način mišljenja nije nikakva psihološka pojava, već strukturalna, energetska i funkcionalna. Toliko je duboka da njeno oslobađanje dovodi do ruba duhovne Staze koja počinje usled rasterećenja svesti od najvećeg broja neprirodnih impresija - odnosno tada kada osoba značajno poboljša svoj način mišljenja, gde njen način mišljenja postaje usklađen sa voljom Stvaraoca odnosno osoba ima u principu samo pozitvne i neutralne misli, dok su negativne misli vrlo blage i tiču se određenih vidova nezadovoljstva koje su na granci između pozitivnih i negativnih jer su podsticajne.

Osoba koja ima pravilan način mišljenja tek započinje svoj pravi duhovni razvoj, sve pre toga ona skoro mučno prolazi kroz faze, pokušavajući da pronađe način kako da razreši taj "čvor" u sebi i postigne jedno harmoničnije stanje - bez obzira na svet i okolinu koja se ne pomera puno u pravcu razvoja i sa kojom ona neumitno ima veze.

Ako ima još nekih pitanja, rado ću se nadovezati.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 15:28   #169
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
etalon romantične ljubavi je nedobar za procjenu (onome koji ne zna razabrati što je sve uključeno) , jer ljubav dvia partnera poprilično zamagljuje perspektivu kroz splet prisutnih emocija i mentalnih konstrukata vezanih uz koncept veze
Koliko se sjećam, nigdje nisam spomenula romantičnu ljubav. Govorila sam o ljubavi općenito. Ni ljubav prema vlastitom djetetu nije bezuvjetna, a kamoli prema nekom drugom.
Quote:
što je ona može se daleko lakše shvatiti prema ljubavi koje osjetiš za neznanca (i pritom ne mislim na ništa spolno), za životinjicu koju sretneš putem. uopće je nebitna usporedba s nekm vlastitim apstraktnim mentalnim slikama poput slike 'božanske' ljubavi
Ni prema neznancu ni prema životinjici ne osjećam ljubav već simpatiju. Ljubav je za mene mnogo kompleksniji fenomen od te početne simpatije.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 15:39   #170
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
A vratila si se sa nekog jakog energetskog mesta?
Da. Može se tako reći.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 15:59   #171
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Poserem vam se na ovakve pizdarije.
slažem se, o kakvim se sve glupostima raspravlja na ovom forumu...
Ciao is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 16:02   #172
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da. Može se tako reći.
Istok ili Južna Amerika? (sad ja puno pitam, ali )
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 16:04   #173
Quote:
Ciao kaže: Pogledaj post
slažem se, o kakvim se sve glupostima raspravlja na ovom forumu...
To vam je isto kao među youtube komentarima.
Brate, ako ti se nešto ne gleda (ne čita), niko te ne bije po ušima da gubiš vreme. Širok je svemir.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 17:29   #174
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Pogrešan način mišljenja nije nikakva psihološka pojava, već strukturalna, energetska i funkcionalna. Toliko je duboka da njeno oslobađanje dovodi do ruba duhovne Staze koja počinje usled rasterećenja svesti od najvećeg broja neprirodnih impresija - odnosno tada kada osoba značajno poboljša svoj način mišljenja, gde njen način mišljenja postaje usklađen sa voljom Stvaraoca odnosno osoba ima u principu samo pozitvne i neutralne misli, dok su negativne misli vrlo blage i tiču se određenih vidova nezadovoljstva koje su na granci između pozitivnih i negativnih jer su podsticajne.

Osoba koja ima pravilan način mišljenja tek započinje svoj pravi duhovni razvoj, sve pre toga ona skoro mučno prolazi kroz faze, pokušavajući da pronađe način kako da razreši taj "čvor" u sebi i postigne jedno harmoničnije stanje - bez obzira na svet i okolinu koja se ne pomera puno u pravcu razvoja i sa kojom ona neumitno ima veze.

Ako ima još nekih pitanja, rado ću se nadovezati.
Svašta si ti ovdje napisao, ali meni i dalje djeluje kao da "prepisuješ" iz neke kvaziduhovnjačke literature koja promovira "pozitivno" razmišljanje. Ko uopće može reći šta je pravilan ili nepravilan način razmišljanja? Ovo da "način mišljenja postaje usklađen s voljom stvaraoca" neću komentirati, jer je upitno na mnogo razina.

Jedino u čemu se slažem s tobom je to da određenim tehnikama možemo pokušati dostići bolju harmoniju unutar sebe, ali mislim da to bolje polazi za rukom ljudima koji su "ravnodušniji" u odnosu na svijet oko sebe. Senzibilnijim ljudima teško je živjeti na takav način, naročito onima koji su svjesni besmislenosti života.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 17:47   #175
Sta nismo vec rijesili pitanje ove teme?
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 18:12   #176
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Svašta si ti ovdje napisao, ali meni i dalje djeluje kao da "prepisuješ" iz neke kvaziduhovnjačke literature koja promovira "pozitivno" razmišljanje. Ko uopće može reći šta je pravilan ili nepravilan način razmišljanja? Ovo da "način mišljenja postaje usklađen s voljom stvaraoca" neću komentirati, jer je upitno na mnogo razina.
Ja ipak mislim da shvataš poentu.
Ne promovišem nikakvo pozitivno mišljenje, samo određene "organske" činjenice u vezi toga kako sferni talasi negativnih misli deluju na čovekovo postojanje, kako se odigravaju energetski procesi u samoj auri, kako nastaje bolest i kako se ono manifestuje na funkcije koje čine čoveka čovekom. Naravno, tek sam načeo temu o tome, ali to svakako ovde nije tema.

Jasno mi je da ti i ne možeš posebno puno shvatiti na osnovu jednog mog komentara s obzitrom da ti ove stvari nisu poznate na ovakav način - te ih u startu nazivaš kvaziduhovnjačkim. Svejedno, postoji znanje o tome i nema veze sa "zakonom privlačenja", "budite pozitivni" i tome slično.

Volja Staraoca drugačije predstavlja prirodnost ili ti usklađenost, nema tu ni teologije niti neke prevelike filozofije ali ima duhovnosti.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Jedino u čemu se slažem s tobom je to da određenim tehnikama možemo pokušati dostići bolju harmoniju unutar sebe, ali mislim da to bolje polazi za rukom ljudima koji su "ravnodušniji" u odnosu na svijet oko sebe. Senzibilnijim ljudima teško je živjeti na takav način, naročito onima koji su svjesni besmislenosti života.
Po sredi je i duhovno Znanje, sa njim dolazi dublje razumevanje ljudskog iskustva i mogućnosti uopšte dostizanja uravnoteženosti, no ima tu više faktora u tome, senzibilnost čak može predstavljati prednost. Svakako, ako se pod "senzibilnijim" osobama smatraju one koje imaju većih neurotičnih problema onda da, njima je potrebno više.

Biti svestan "besmislenosti života" jednako je - biti u dubokom snu iz kojeg čovek više nema ni želje ni snage za izranjanje, dakle, to je u startu jedna degradirajuća osnova - ali, kako sve može da se iskoristi, za mnoge je to šansa za početak duhovne potrage, jer je to prirodan put s obzirom na život koji ljudi vode. Oni koji još nisu udarili glavom o zid, njima tek predstoji demant koji ima sam život priprema u tome da njihove želje, ma kakve one bile, u sferi materijalnog ih nikada neće suštinski učiniti srećnima.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 18:17   #177
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post

Biti svestan "besmislenosti života" jednako je - biti u dubokom snu iz kojeg čovek više nema ni želje ni snage za izranjanje, dakle, to je u startu jedna degradirajuća osnova - ali, kako sve može da se iskoristi, za mnoge je to šansa za početak duhovne potrage.
Ne. To je svjesnost o objektivnoj stvarnosti. Prihvacanje iste je osnova za kvalitetan razvoj opcenito, pa tako i "duhovni".

Vec sam ti rekao da si obican samozavaravatelj cijem egu godi zavravanje jos veceg broja ljudi.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 18:21   #178
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Biti svestan "besmislenosti života" jednako je - biti u dubokom snu iz kojeg čovek više nema ni želje ni snage za izranjanje, dakle, to je u startu jedna degradirajuća osnova...
Ja mislim potpuno suprotno od toga i zato nema smisla da diskutiramo dalje o ovome, a nije ni tema.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 18:25   #179
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ja mislim potpuno suprotno od toga i zato nema smisla da diskutiramo dalje o ovome, a nije ni tema.
Svakom je dat život sa svrhom. Smatrati život besmislenim je jedna izgubljenost koja može izaći na najbolje moguće, ako se uspe iskoristiti. Život je san, ne kao nekakav pozitivan ili negativan san, već je nestvaran upravo srazmerno onome koliko ga čovek doživljava stvarnim.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 18:27   #180
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Svakom je dat život sa svrhom. Smatrati život besmislenim je jedna izgubljenost koja može izaći na najbolje moguće, ako se uspe iskoristiti. Život je san, ne kao nekakav pozitivan ili negativan san, već je nestvaran upravo srazmerno onome koliko ga čovek doživljava stvarnim.
Koja je tvoja svrha?

Bit dezurni duhovni ucitelj?
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.