Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 15:07   #161
Quote:
14: 35 Hrvatska Vlada će sutra zatražiti međunarodnu materijalnu pomoć za organizaciju prihvata izbjeglica. Zahtjev za međunarodnu pomoć odnosi se na materijalna sredstva i to putem Mehanizma EU za civilnu zaštitu.

http://www.telegram.hr/politika-krim...drucja-srbije/

Konačno da ćemo nešto konkretno zatražiti kao pomoć.
Ako će pomoći Sloveniji, moraju i nama.
Novac ne spominju, vjerojatno ga nebi ni dobili.
iskra01 is offline  
Old 21.10.2015., 15:19   #162
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Moji roditelji su trenutno gore u NJemačkoj i kažu da nitko od tih radno sposobnih muškaraca koje je Merkelica primila zadnjih mjeseci ne traži posao već bauljaju okolo.
Znaci da nesto traze, mozda bas posao?
Kukrika is offline  
Old 21.10.2015., 15:20   #163
Al ovi sastanci su mi najbolji:
http://www.vecernji.hr/hrvatska/sast...tursku-1032110

Quote:
Na sastanku je donesen zaključak kako se u okviru rada FRONTEX-a (Europska agencija za upravljanje operativnom suradnjom na vanjskim granicama) treba žurno operacionalizirati i na teritoriju Grčke u funkciju staviti tzv. hot-spotovi. U njihov bi rad bile uključene sve zemlje EU sa zadaćom registriranja i profiliranja/razlikovanja izbjeglica od ekonomskih migranata na ulasku iz Turske.
Nemojte reć dečki... kaj fakat? Još samo da vam to Grčka prihvati
Kako im se da istu priču vrtjet cijelo vrijeme, a Grci ih ne šljive 5%... Kao da mi svi ne znamo da to treba zaustaviti u Grčkoj.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 21.10.2015., 15:24   #164
Quote:
zlatagol kaže: Pogledaj post
Ma dugoročno brzo postane kratkoročno obzirom na ove ogromne brojeve. Ako ih dolazi oko 7000 dnevno, i mi se ogradimo, za 20 dana imamo 140000 ljudi pred našim granicama. Tko će to spriječit bez sile? A i uz silu, pogine ih prvih tisuću a ovih 139000 ide naprijed.
Ista stvar sa Slovencima, ako se oni ograde prema nama.
Ovo što se sad radi je najpametnije. I čitam sad na Jutarnjem što je rekao Ostojić:

To je potpuno u skladu s ovim što ja mislim. Čep daleko od nas.
Slovenci neće samo nama napravit štetu ako zatraže pomoć, već i sebi.
Naši su najmudriji u cijelom lancu.
Nece nitko poginut, dovoljne su policijske mjere koje se koriste protiv navijaca, palice, suzavac, gumeni meci, vodeni topovi. Vrlo brzo ce imigranti odustati kad vide da tu nema prolaza. Mislis da su oni dosli u Europu da bi ginuli na nekoj granici.
Tako su malo divljali na mađarskoj granici,pola dana, i vrlo brzo se okrenuli na drugu rutu, nazalost u Hrvatsku. Tko je poginuo na mađarskoj granici? Bas nitko.
Nisu to supermeni koji gaze sve pred sobom i ograde i zice, i policiju.
Uostalom pogledaj bugarsku zicu.
https://www.google.hr/search?q=bulga...w=1680&bih=955
Financirana sredstvima EU.
Uz cvrstu ruku bugarske policije nitko se ne usudi ici preko Bugarske,a to je najblizi kopneni put.
http://www.bghelsinki.org/media/uplo...demolition.jpg
Umjesto toga Bugarsku zaobilaze u sirokom luku. Pa idu iz Turske preko mora u Grcku, pa Makedoniju.
Pogledaj na karti koliko je blize kroz Bugarsku,a sve je kopneni put, nema preko mora.
Pogledaj koliko ljudi je ulazilo u Mađarsku prije ograde, a koliko ih je uslo jucer.
Uz napomenu da ni bugarska ni mađarska policija nisu ubile ni jednog jedinog imigranta.

Mozemo se uzdati u druge kao Grcku ili Tursku, sto je varljivo,jer oni imaju neke svoje interese,a mi svoje. Mozemo sami sebi osigurati mir kao Mađarska i Bugarska. Mozemo umjesto ograde na granicu stavit plan D,ali ne znam koliko ce to sprijecit ulazak imigranata.
Naravno uvijek postoji i opcija da ne branimo granicu nego primimo trajno 70 000 ili 140 000 imigranata, damo im posao, stanove, placamo sve troskove boravka...Jer jednog dana ce sigurno se poceti zatvarat granice, i onda nema vise salji u Mađarsku pa u Sloveniju. Mađarska je vec zatvorila granicu. Imigranti mogu zapeti u Srbiji,a mogu zapeti i u Hrvatskoj.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 21.10.2015., 15:24   #165
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Jedini prekresaj sa zakonom je imao 1965 kada je dobio iz domovine vijest da mu se sin rodio i tada je pijan vozio bickl ( jer auta jos nije imao) i bas udario u prometu u policijska kola.


Jel to neka urbana legenda ili ti je on pricao?
Slicnu pricu ima i moj otac, kaze kad sam se ja rodio da je zapio sve sto je zaradio unazad 5 godina i vratio se kuci bez pfeninga.
Kad je izlazio iz birtije zapeo za policijska *kola* tako da su ga oni morali dovesti kuci
Kukrika is offline  
Old 21.10.2015., 15:28   #166
sad kad uhvate nekog šipca koji se htio prošvercati i spiče ga u Tursku gdje ne može izaći iz kampa
GOONIS is offline  
Old 21.10.2015., 15:30   #167
Quote:
GOONIS kaže: Pogledaj post
sad kad uhvate nekog šipca koji se htio prošvercati i spiče ga u Tursku gdje ne može izaći iz kampa
Bosanci već čekaju s kuferima spremni za Minhen ako ruta okrene prema njima.
Perka is offline  
Old 21.10.2015., 15:34   #168
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Nije bilo ove brzine i ciljeva niti za prave a niti za lazne Azilante.

Tko bi za cas nasao Alternativnu rutu preko hrvatske ima 100 godina? Jos bi se mislili gdje ce dalje od kada madari zatvorili granice?

Vidis prodas sta ima imas, ili uzmes kredit i za koliko si mogao ono Eura kroz srbiju Autobusom ? 35 ili? A prija bi koliko dana tu putova.

Cisto su bolje informirani.
Eputovnica, Eosobna, Erodni list, Ediploma, sve digitalizirano.
Zato i nose mobitele da mogu pokazati dokumente.
Kukrika is offline  
Old 21.10.2015., 15:37   #169
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
http://www.telegram.hr/politika-krim...drucja-srbije/

Konačno da ćemo nešto konkretno zatražiti kao pomoć.
Ako će pomoći Sloveniji, moraju i nama.
Novac ne spominju, vjerojatno ga nebi ni dobili.
Nije beg cicija,ima se moze se.
http://narod.hr/hrvatska/samo-na-pri...a-milijun-eura
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 21.10.2015., 15:38   #170
Quote:
GOONIS kaže: Pogledaj post
sad kad uhvate nekog šipca koji se htio prošvercati i spiče ga u Tursku gdje ne može izaći iz kampa
Da će samo jedan tako proći...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Old 21.10.2015., 15:44   #171
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
http://www.telegram.hr/politika-krim...drucja-srbije/

Konačno da ćemo nešto konkretno zatražiti kao pomoć.
Ako će pomoći Sloveniji, moraju i nama.
Novac ne spominju, vjerojatno ga nebi ni dobili.
Već smo tražili i dobili , i dobit ćemo još samo su nam novinari neinformirani

Ostojić je novinarima pred Banskim dvorima rekao da su novci iz žurnih fondova zatraženi odmah, drugog dana od dolaska migranata, te da je europski povjerenik za migracije potvrdio da je na raspolaganju 70 milijuna eura iz sredstava višegodišnjeg programa Fonda za azil, migracije i sigurnnost, a u situaciji smo, kaže, da možemo koristiti i sredstava iz Schengen Facility Fonda

*Objavljeno 07.10.2015.
signum is offline  
Old 21.10.2015., 15:45   #172
Quote:
zlatagol kaže: Pogledaj post
Malo vjerojatno, jer smo u EU. Uostalom, nije ni pametno. Austrijancima i Nijemcima je u interesu čep imati što dalje. Da ne govorim o Slovencima.
Neka sve te države (plus mi) pošalju pomoć na drugu šengensku granicu (Grčka). Ako ne ide, onda otkačit Grke (iako ne znam kako) i poslat na grčko-makedonsku granicu.
na makedonskoj granici ima 25 km (kod bitole) + 17 km (kod gevgelije) granice za zatvorit. ali još su u prolječe makedonci zazivali a bili svi malo gluhi...
organiceko258 is offline  
Old 21.10.2015., 15:48   #173
tportal je uzeo izjavu nacelnika slovenske opcine kroz koju su prosli imigranti:
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...go-horda.html?
'To nisu izbjeglice. To su nekontrolirane divlje horde koje djecu i žene guraju prema naprijed. Izbjeglice su bili oni koji su došli iz Bosne, koji su bili zahvalni za svaku stvar. To su divlje horde koji uzimaju pravo uništiti, zaprljati', rekao je za Štajerski tjednik načelnik općine Zavrč u koju su u ponedjeljak navečer ilegalno ušli migranti iz Varaždinske županije.
'Sve je uništeno. Gdje su stajali, tu su pišali. Gdje su ležali, tu su obavljali nuždu', rekao je načelnik Zavrča, bijesan zbog uništenog stadiona.
Migranti su ostavili hrpe smeća, tvrdi on i dodaje da nitko ne želi to očistiti.
'Nitko ne želi dotaknuti ovo smeće. Deke, obuću, hranu. Sve su pobacali. Skuhali smo 1200 obroka. Hranu su dobili, ali su je bacali.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 21.10.2015., 15:56   #174
Dobro je ako je istina, ali imamo još troškova. Vlakovi i autobusi se troše, gorivo se troši, a tu nam ne daju ništa.

Pitanje je koliko je njiva i voćnjaka, vrtova pregaženo.

Trebamo "drečati" kao Slovenci, oni su prvi dan tražili novčanu pomoć, a ušlo im je 2400 ljudi.
iskra01 is offline  
Old 21.10.2015., 16:02   #175
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
tportal je uzeo izjavu nacelnika slovenske opcine kroz koju su prosli imigranti:

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...go-horda.html?

'To nisu izbjeglice. To su nekontrolirane divlje horde koje djecu i žene guraju prema naprijed. Izbjeglice su bili oni koji su došli iz Bosne, koji su bili zahvalni za svaku stvar. To su divlje horde koji uzimaju pravo uništiti, zaprljati', rekao je za Štajerski tjednik načelnik općine Zavrč u koju su u ponedjeljak navečer ilegalno ušli migranti iz Varaždinske županije.

'Sve je uništeno. Gdje su stajali, tu su pišali. Gdje su ležali, tu su obavljali nuždu', rekao je načelnik Zavrča, bijesan zbog uništenog stadiona.

Migranti su ostavili hrpe smeća, tvrdi on i dodaje da nitko ne želi to očistiti.

'Nitko ne želi dotaknuti ovo smeće. Deke, obuću, hranu. Sve su pobacali. Skuhali smo 1200 obroka. Hranu su dobili, ali su je bacali.

Hehe.. Ali Slo.. Cerar... To je nase drustvo. Zapadna Europa...
agentRico is offline  
Old 21.10.2015., 16:05   #176
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
http://www.telegram.hr/politika-krim...drucja-srbije/



Konačno da ćemo nešto konkretno zatražiti kao pomoć.

Ako će pomoći Sloveniji, moraju i nama.

Novac ne spominju, vjerojatno ga nebi ni dobili.

S tim da su Slovenci trazili materijalna sredstva i policajce za nadzor granice.


Mi trazimo satore i grijane kontenjereza smjestaj migranata. :roll:

Plan H... kao HotSpot.
agentRico is offline  
Old 21.10.2015., 16:05   #177
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
tportal je uzeo izjavu nacelnika slovenske opcine kroz koju su prosli imigranti:
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...go-horda.html?
'To nisu izbjeglice. To su nekontrolirane divlje horde koje djecu i žene guraju prema naprijed. Izbjeglice su bili oni koji su došli iz Bosne, koji su bili zahvalni za svaku stvar. To su divlje horde koji uzimaju pravo uništiti, zaprljati', rekao je za Štajerski tjednik načelnik općine Zavrč u koju su u ponedjeljak navečer ilegalno ušli migranti iz Varaždinske županije.
'Sve je uništeno. Gdje su stajali, tu su pišali. Gdje su ležali, tu su obavljali nuždu', rekao je načelnik Zavrča, bijesan zbog uništenog stadiona.
Migranti su ostavili hrpe smeća, tvrdi on i dodaje da nitko ne želi to očistiti.
'Nitko ne želi dotaknuti ovo smeće. Deke, obuću, hranu. Sve su pobacali. Skuhali smo 1200 obroka. Hranu su dobili, ali su je bacali.
zaboravio si staviti i najzgodniji dio:

"Načelnik je pozvao u pomoć sudjede iz Hrvatske, nudi 100 eura po danu za čišćenje."

http://www.jutarnji.hr/nacelnik-male...i----/1442663/

dakle, zgroženi načelnik panično poziva hrvate da dođu čistiti drek koji "nitko u sloveniji ne želi čistiti"... do jučer je slovenija bila "organizirana država" (za razliku od ostalih koje su na ruti, jel... pjuc, pljuc na "balkan"), danas je tako organizirana da nije u stanju sama čak niti počistiti smeće koje ostaje za izbjeglicama, a kamo li nešto više.

na granici policija, specijalci, oklopna vozila, vojska, psi, ali zalud: izbjeglice zapalili sve šatore i u tisućama bez jebemti prešli preko slovensko-austrijske granice.

naslovi: "kaos na slovensko-austrijskoj granici", "kaos na šentilju"....
a do jučer je bilo "mi smo organizirana i ozbiljna država"...

nije mi drago i žao mi ih je... jer očito su nespremni, a žive u filmu da im je državica nekakav "alpski san"... da se život sastoji od jodlanja, smučanja... i po ljeti malo u hrvaško na morje....
aryna is offline  
Old 21.10.2015., 16:08   #178
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
S tim da su Slovenci trazili materijalna sredstva i policajce za nadzor granice.


Mi trazimo satore i grijane kontenjereza smjestaj migranata. :roll:

Plan H... kao HotSpot.
Ne tražimo više nego smo potrošili. To nije za smještaj 200.000 ljudi, mislim da je samo za dopunu Opatovca i ono što je potrošeno iz robnih zaliha.
iskra01 is offline  
Old 21.10.2015., 16:16   #179
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
zaboravio si staviti i najzgodniji dio:

"Načelnik je pozvao u pomoć sudjede iz Hrvatske, nudi 100 eura po danu za čišćenje."

http://www.jutarnji.hr/nacelnik-male...i----/1442663/
Što je najžalosnije Hrvati će se potući za taj posao...
__________________
When nothing goes right... go left...
sitnaMalaPlava is offline  
Old 21.10.2015., 16:21   #180
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
zaboravio si staviti i najzgodniji dio:

"Načelnik je pozvao u pomoć sudjede iz Hrvatske, nudi 100 eura po danu za čišćenje."

http://www.jutarnji.hr/nacelnik-male...i----/1442663/

dakle, zgroženi načelnik panično poziva hrvate da dođu čistiti drek koji "nitko u sloveniji ne želi čistiti"... do jučer je slovenija bila "organizirana država" (za razliku od ostalih koje su na ruti, jel... pjuc, pljuc na "balkan"), danas je tako organizirana da nije u stanju sama čak niti počistiti smeće koje ostaje za izbjeglicama, a kamo li nešto više.

na granici policija, specijalci, oklopna vozila, vojska, psi, ali zalud: izbjeglice zapalili sve šatore i u tisućama bez jebemti prešli preko slovensko-austrijske granice.

naslovi: "kaos na slovensko-austrijskoj granici", "kaos na šentilju"....
a do jučer je bilo "mi smo organizirana i ozbiljna država"...

nije mi drago i žao mi ih je... jer očito su nespremni, a žive u filmu da im je državica nekakav "alpski san"... da se život sastoji od jodlanja, smučanja... i po ljeti malo u hrvaško na morje....
slazem se, na tu hrvatsku podlost nenajavljenog dostavljanja tisuce izbjeglica par km od granice i onda sugeriranja neka preko livada ulaze u sloveniju, nasi nisu bili spremni....
lutnik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.