Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 21:40   #1021
Pa sasvim moguce da to je najbolje.

Doduse za odrzavanje spreme jeftinije je mozda (a mozda nije, opet ne znam sa sigurnoscu) kupovati skolske zrakoplove ako nema dovoljno realnih predvidjanja da ce doci do oruzanih sukoba sa susjedima (sa nekim vecim silama se ni ne mozemo nositi) u iducih nekoliko desetljeca posto ce na duze rokove i novi avioni vec postati krame.

ALi moramo vrsiti i neki air policing pa onda treba i tu vidjeti sto je financijski isplativije uzevsi u obzir i sve ostale elemente o kojima se prica (nekakve gospodarske razmjene u paketu prema kojima sam malo sumnjicav s obzirom na poslovicnu nesposobnost nase administracije da realizira i iskoristi mogucnosti i dogovore).

Mislim da je o takvim temama jako tesko nesto suvisl reci bez dobrog poznavanja teme i posjedovanja prilicno informacija i brojkica.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:54   #1022
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mislim da je o takvim temama jako tesko nesto suvisl reci bez dobrog poznavanja teme i posjedovanja prilicno informacija i brojkica.
Zato smo imali stručnjake koji znaju i koji su analizirali godinu dana sve ponude. Ono šta bude preporučeno je najbolje za nas i točka. Kad bude konačno izabrana ponuda izići će se u javnost i sve transparentno razložiti. Ostaje nam da se još malo strpimo.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:02   #1023
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Zato smo imali stručnjake koji znaju i koji su analizirali godinu dana sve ponude. Ono šta bude preporučeno je najbolje za nas i točka. Kad bude konačno izabrana ponuda izići će se u javnost i sve transparentno razložiti. Ostaje nam da se još malo strpimo.
Moguce, a mozda i ne. Na kraju je odluka politicka, sve ostale sluzbe samo daju misljenje (a racionalno dugorocno stratesko nadstranacko i naddnevnopoliticko planiranje bas i nije karakteristika hrvatske politicke scene).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 19:09   #1024
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Moguce, a mozda i ne. Na kraju je odluka politicka, sve ostale sluzbe samo daju misljenje (a racionalno dugorocno stratesko nadstranacko i naddnevnopoliticko planiranje bas i nije karakteristika hrvatske politicke scene).

gura židovski lobby, koji je nadređen hrvatskoj vladi od 91'.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a/1021985.aspx
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 00:58   #1025
To generale:

Krstičević najavio vraćanje imena Hrvatska vojska, govorio i o nabavci zrakoplova

Govorio je o mogućem vraćanju naziva Hrvatska vojska.

"Inicijativa je već u pripremi, vidjeli ste sada, mislim da je to vrlo značajno. Hrvatski vojnik je prepoznat u svom narodu i vani kao brend. Zvali smo se Hrvatska vojska i mislim da danas je taj naziv blizak našem narodu. To je naša povijest i naš Domovinski rat", rekao je Damir Krstičević.


https://direktno.hr/direkt/foto-i-vi...oplova-111288/

Pa nek oni ciče od muke i bijesa svi oni koji bi svemu u Hrvatskoj prekrojili nazive u one iz satrapijskih vremena.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 01:20   #1026
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
To generale:

Krstičević najavio vraćanje imena Hrvatska vojska, govorio i o nabavci zrakoplova

Govorio je o mogućem vraćanju naziva Hrvatska vojska.

"Inicijativa je već u pripremi, vidjeli ste sada, mislim da je to vrlo značajno. Hrvatski vojnik je prepoznat u svom narodu i vani kao brend. Zvali smo se Hrvatska vojska i mislim da danas je taj naziv blizak našem narodu. To je naša povijest i naš Domovinski rat", rekao je Damir Krstičević.


https://direktno.hr/direkt/foto-i-vi...oplova-111288/

Pa nek oni ciče od muke i bijesa svi oni koji bi svemu u Hrvatskoj prekrojili nazive u one iz satrapijskih vremena.
a kako se sad zove??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 06:20   #1027
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
To generale:

Krstičević najavio vraćanje imena Hrvatska vojska, govorio i o nabavci zrakoplova

Govorio je o mogućem vraćanju naziva Hrvatska vojska.

"Inicijativa je već u pripremi, vidjeli ste sada, mislim da je to vrlo značajno. Hrvatski vojnik je prepoznat u svom narodu i vani kao brend. Zvali smo se Hrvatska vojska i mislim da danas je taj naziv blizak našem narodu. To je naša povijest i naš Domovinski rat", rekao je Damir Krstičević.


https://direktno.hr/direkt/foto-i-vi...oplova-111288/

Pa nek oni ciče od muke i bijesa svi oni koji bi svemu u Hrvatskoj prekrojili nazive u one iz satrapijskih vremena.
Bravo "Malo bi se ali da ne uđe" ministre!!!

Nije bitno što nam djeca umiru po derutnim bolnicama od rijetkih i manje rijetkih bolesti, što nam se škole raspadaju, što nam mladi odlaze u kojekakve Irske razočarani besperspektivnošću i korupcijom....
Bitno je ulupati silne milijarde u beskorisnu i nesposobnu organizaciju nazvanu HV, bitno je kupiti stare kante od aviona (samo da bi neki pokupili provizije)... Bitno je seljakati vojsku iz grada do grada, prvo isprazniti kasarnu, opljačkati je, pa je sad opet obnavljati (Varaždin), bitno je...

A najbitnije je da se sve zove Hrvatski Vojnik U Hrvatskoj Vojsci Na Hrvatskom Krevetu U Hrvatskoj Vojarni Pod Hrvatskim Nebom s Hrvatskoj Puškom Na Hrvatskom Ramenu I U Hrvatskim Čizmama.

Patetike li.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:02   #1028
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
a kako se sad zove??
Sad se zove Oružane snage republike Hrvatske
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:33   #1029
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Sad se zove Oružane snage republike Hrvatske
Ne nego je OSRH sustav koji je podijeljen na:
Glavni stožer,
Hrvatsku kopnenu vojsku,
Hrvatsku ratnu mornaricu,
Hrvatsko ratno zrakoplovstvo i protuzračnu obranu,
Hrvatsko vojno učilište,
Zapovjedništvo specijalnih snaga,
Zapovjedništvo za potporu.

Ako mi ne vjeruješ imaš tu http://www.osrh.hr/

I šta će to pametnjaković promijenit?? Izbacit iz naziva kopnenu jer drugo nema šta mijenjat.

Stoga me zanima a zanima i sad gdje u ovom ustrojbenom sustavu OSRH ima ovog??
Quote:
Pa nek oni ciče od muke i bijesa svi oni koji bi svemu u Hrvatskoj prekrojili nazive u one iz satrapijskih vremena.
Lupetat bez reda i smisla je jedno ali nekog vraga za komentirat i raspravljat ipak treba znati i nije baš atomska fizika malo guglat ako ti netko nije šapnuo kako se šta naziva.

Ministar bubne bedastoću i odmah se na to hvata neka ekipa bez da promisli i shvati da je majstor bubnuo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 01.02.2018. at 09:45.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:11   #1030
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
a kako se sad zove??
Zove se Kopnena vojska (kratica KoV), isto kao sto si imao u JNA.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:14   #1031
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ne nego je OSRH sustav koji je podijeljen na:
Glavni stožer,
Hrvatsku kopnenu vojsku,
Hrvatsku ratnu mornaricu,
Hrvatsko ratno zrakoplovstvo i protuzračnu obranu,
Hrvatsko vojno učilište,
Zapovjedništvo specijalnih snaga,
Zapovjedništvo za potporu.

Ako mi ne vjeruješ imaš tu http://www.osrh.hr/

I šta će to pametnjaković promijenit?? Izbacit iz naziva kopnenu jer drugo nema šta mijenjat.
Ti bi se umjesto ovoga trebao zaupitati daleko VAZNIJE pitanje - kome je smetao naziv "Hrvatska vojska", i zasto je maknut, odnosno zasto je dodan pridjev "kopnena" pa da bude isto kao sto je bilo u JNA. Kome je to smetalo?

Naravno da je kopnena, nije morska, to je jasno samo po sebi, bilo je jasno i prije dok tog pridjeva nije bilo.

Isto kao stoje promijenjen i naziv Ministarstvo zdravstva, u Ministarstvo "zdravlja", bez ikakvog normalnog i razumnog razloga, kasnije je vraceno jedino normalno ime, koje oznacava SUSTAV, a ne stanje organizma covjeka.

Vi umjesto da se pitate zasto HDZ vraca stare nazive, trebate se upitati zasto ih je SDP uopce mijenjao.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:15   #1032
ja sam to shvatio drugačije - da će se naziv OS RH zamijeniti sa HV.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:18   #1033
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
ja sam to shvatio drugačije - da će se naziv OS RH zamijeniti sa HV.
Mozda i to, pa i to je preuzeto od JNA.

Oružane snage SFRJ
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:19   #1034
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Zove se Kopnena vojska (kratica KoV), isto kao sto si imao u JNA.
Nije točno.

Quote:
Hrvatska kopnena vojska (HKoV) je brojčano najveća od tri grane Oružanih snaga Republike Hrvatske. HKoV je glavna snaga za obranu zemlje od vanjske ugroze, a pored zadaće obrane RH, HKoV ima i zadaće sudjelovanja u operacijama potpore miru i humanitarnim operacijama u sklopu međunarodnih snaga, te zadaće na sprečavanju i otklanjanju posljedica izvanrednih situacija u zemlji uzrokovanih prirodnim i tehničkim nesrećama i katastrofama.

U HKoV-u su ustrojene postrojbe borbenih rodova (lako, motorizirano i mehanizirano pješaštvo, oklopništvo), rodova borbene potpore (topništvo, protuzračna obrana, inženjerija, veza, nuklearno-biološke-kemijske obrane, Vojna policija i vojno-obavještajne postrojbe) i službi potpore (opskrba, transport, održavanje i sanitet).

Zapovjednik HKoV-a je general-pukovnik Mate Ostović................................POVJESNICA HKoV-a

Hrvatska kopnena vojska slavi svoj dan 28. svibnja u spomen na dan kada je na stadionu NK Zagreb u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu izvršeno postrojavanje i polaganje prisege pripadnika 1., 2., 3. i 4. brigade Zbora narodne garde...............
http://www.osrh.hr/#rubData/HTML/HR/..._vojska_HR.htm

Kakva te JNA spopala??

Je vi svugdi vidite jugu to je čudo jedno.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:19   #1035
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ti bi se umjesto ovoga trebao zaupitati daleko VAZNIJE pitanje - kome je smetao naziv "Hrvatska vojska", i zasto je maknut, odnosno zasto je dodan pridjev "kopnena" pa da bude isto kao sto je bilo u JNA. Kome je to smetalo?

Naravno da je kopnena, nije morska, to je jasno samo po sebi, bilo je jasno i prije dok tog pridjeva nije bilo.

Isto kao stoje promijenjen i naziv Ministarstvo zdravstva, u Ministarstvo "zdravlja", bez ikakvog normalnog i razumnog razloga, kasnije je vraceno jedino normalno ime, koje oznacava SUSTAV, a ne stanje organizma covjeka.

Vi umjesto da se pitate zasto HDZ vraca stare nazive, trebate se upitati zasto ih je SDP uopce mijenjao.
E to, želi se vratiti jugoslavija, razotkrio si ih :klap:

Možda da promijenimo naziv "hrvatska" da ne bude isto kao u jugoslaviji.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:21   #1036
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
ja sam to shvatio drugačije - da će se naziv OS RH zamijeniti sa HV.
Pa naravno.
Ali to treba Cuki objasniti.
On izgleda misli da se vojska zovu samo ovi na kopnu.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:22   #1037
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Možda da promijenimo naziv "hrvatska" da ne bude isto kao u jugoslaviji.
Podržavam, a hebe me i grb, ipak je bila šahovnica i pod čizmom komunizma. Bijelo polje/crveno polje, sve je to isti boljševički mrak.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:24   #1038
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
ja sam to shvatio drugačije - da će se naziv OS RH zamijeniti sa HV.
A šta ćemo s mornaricom i zrakoplovstvom??

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Mozda i to, pa i to je preuzeto od JNA.

Oružane snage SFRJ
Imaš neki hrvatskiji izraz za oružene snage??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:25   #1039
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A šta ćemo s mornaricom i zrakoplovstvom??
Sastavni dio HV-a, po mom shvaćanju.

HV (umjesto OS RH) je sustav koji je podijeljen na:

Glavni stožer,
Hrvatsku kopnenu vojsku,
Hrvatsku ratnu mornaricu,
Hrvatsko ratno zrakoplovstvo i protuzračnu obranu,
Hrvatsko vojno učilište,
Zapovjedništvo specijalnih snaga,
Zapovjedništvo za potporu.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:26   #1040
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Pa naravno.
Ali to treba Cuki objasniti.
On izgleda misli da se vojska zovu samo ovi na kopnu.
Ja točno znam šta je šta u sustavu Oružanih snaga RH ali vidim da vas brka to oružane jer je po nekima to relikt juge.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.