Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2008., 00:47   #1001
Smile

bili su texured dupla ovojnica kohezivni siliconski gel,(nije bilo u pitanju nikakvo tekuce stanje)u upotrebi su u evropi od 1993. takozvani gummy bear o kojem ti govoris ,takodjer nije siguran. cak i solidni silikon pukne tokom vremena ,nista nije vjecno. Silikon, u bilo kojoj formi je silikon .Kemikalije koje prave supu silikonskih implantata ostaju iste cak i ako su formulirane da ostanu u kohezivnom implantatu za koji tvrde da ne migrira.All implants will eventually deteriorate in the body. Eto to je moje misljenje
eksplantacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 08:47   #1002
Quote:
eksplantacija kaže: Pogledaj post
bili su texured dupla ovojnica kohezivni siliconski gel,(nije bilo u pitanju nikakvo tekuce stanje)u upotrebi su u evropi od 1993. takozvani gummy bear o kojem ti govoris ,takodjer nije siguran. cak i solidni silikon pukne tokom vremena ,nista nije vjecno. Silikon, u bilo kojoj formi je silikon .Kemikalije koje prave supu silikonskih implantata ostaju iste cak i ako su formulirane da ostanu u kohezivnom implantatu za koji tvrde da ne migrira.All implants will eventually deteriorate in the body. Eto to je moje misljenje
Proizvođač?
Smatram da je to sve skupa individualna stvar...puno sam se raspitivala i odlučila vjerovat doktoru..a što će biti za 10 godina, tko zna..možda ne bude nikakvih problema, a možda bude svakakvih
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 08:52   #1003
Zaboravih još nešto napisati..kod gummy bear silikona jednostavno ne vidim kako bi išta moglo škoditi..jer da i pukne, to je čvrsta masa i nema kud otić niti udarit na organizam..možda sam u zabludi, al vidjela sam da je čvrsta masa i da zapravo nema neke prijetnje...neke žene kojima je taj silikon pukao nisu niti znale da se to dogodilo dok igrom slučaja nisu otišle na mamografiju, a masa doktora je rekla da ukoliko i dođe do nekog puknuća (nije sad da će se on prepoloviti), da nema niti potrebe vadit i stavljat novi ako se izgled dojke ne promijeni kao posljedica..
A obzirom da ima žena koje hodaju okolo sa napuknutim implantatom, očito je da se dojka ne deformira kod puknuća.
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 10:10   #1004
Quote:
eksplantacija kaže: Pogledaj post
bili su texured dupla ovojnica kohezivni siliconski gel,(nije bilo u pitanju nikakvo tekuce stanje)u upotrebi su u evropi od 1993. takozvani gummy bear o kojem ti govoris ,takodjer nije siguran. cak i solidni silikon pukne tokom vremena ,nista nije vjecno. Silikon, u bilo kojoj formi je silikon .Kemikalije koje prave supu silikonskih implantata ostaju iste cak i ako su formulirane da ostanu u kohezivnom implantatu za koji tvrde da ne migrira.All implants will eventually deteriorate in the body. Eto to je moje misljenje
Jesi li dobila nakon operacije papire/kartone od implantata sa njihovim serijskim brojem i markom proizvodaca?
Jer ne bi se cudila da su ti rekli jedno, a ugradili drugo...
Cula sam da su prije svasta ugradivali jer ljudi nisu bili dovoljno informirani, pa nisu pazili na to da vide originalno zapakirane implantate sa svim dokumentima... Meni ih je Ostojic tocno pokazao i dao sve papire. Tu je na forumu bila jedna cura koja je isto kod Glumicica radila grudi, rekli su joj da su joj stavili ispod misica, a ona je kasnije saznala da su iznad misica.
lala23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 00:36   #1005
Implanti su bili od nekog evropskog prozvodjaca ,neznam ime zaboravila sam ,ali ne ne mislim da je nesto drugo bilo ugradjeno od onoga sto mi je bilo receno jer kada su izvadjeni to su bili ti kako sam ih ja opisala doktorici i jos su bili poslati na patolosku obradu.. Moji implantatiti su bili iznad Misica i tako mi je glumicic i rekao.
Kao sto sam vec rekla nista nije vjecno razumijete sve je podlozno deterioration Ja mislim da Svaki silikonski proizvod ima silikonsko ulje koje migrira kroz tijelo .O silikonskom ulju i kako se krece kroz tijelo je pisala Dr.Feng koja je uradila moju eksplantaciju. I kao sto sam spomenula kemikalije i dalje postoje u silikonskom gelu. Da znam da doktori govore o sigurnosti gummy bear ali ja naprosto ne vjerujem. Da li nesto odlazilo u tijelo ili ne ,tijelo ima reakciju na samu prisutnost silikona. Grudi se ne moraju deformirati od puknuca, ja nisam imala nikada nikakve deformacije naprotiv grudi su izgledale potpuno prirodne (Imam dobru kozu ,bla,bla). Medjutim ako nema zdravlja nema nicega i naprosto mi je bilo zao da sam to sebi ikada uradila. Znam zene su sklone vjerovati doktorima koji tvrde da je sve safe tako su tvrdili i u 80 da je silikon inertna materija koja se ne krece kroz tijelo, a toliko puno zena se razbolilo tisuce i tisuce ne mozete vjerovati. Plasticna kirurgija i i industrija koja pravi implante je velika i naravno da im je stalo do para ...No nadam se da vi necete imati takve reakcije ,ali evo sada imate informaciju (ne mislim da je u Hrvatskoj iko o tome jos govorio mislim od zena koje imaju implante a mozda vec imaju simptome koje niti ne povezuju sa implantacijom).
Evo drago mi je da se neko javio sa pitanjima by the way postoji prirodan nacin da se grudi povecaju traje duze ali je moguce (ja jos nisam probala jer me vise ne muce moje manje grudi hahaha). Puno pozdrava!
eksplantacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 01:15   #1006
Evo Vam Clanak


An Open Letter from Dr. Susan Kolb
Founding Diplomat of the American Board of Holistic Medicine
spcr



October 2008

After watching "Storm in a D Cup" on The Learning Channel, I would like to propose some suggestions to scientists that may help to resolve the still ongoing breast implant controversy, which in my opinion has not ever been satisfactorily resolved.

I am a board certified plastic surgeon who is also board certified in holistic medicine. I have not only had the opportunity to experience the symptoms of silicone immune and neurological disease in my own body when my silicone gel implants leaked, but also have had the opportunity to treat over five hundred women with similar illnesses. Subsequently I believe I have some insights into this problem that may have been missed by doctors who do not treat these women.

First of all, any study on silicone should only include women who have had implants in at least eight to ten years as it is well documented that in most cases leakage or rupture usually does not occur before this time, unless the implant is subject to some form of trauma. There are studies describing the lipolysis reaction that occurs on the Silastic shell and this lipolysis reaction takes time. Second, a less strict definition of connective tissue or autoimmune disease needs to be studied, as the majority of patients do not have a known connective tissue disease. The first element of this disease has to do with the development of symptoms of systemic candidiasis due to an immune dysfunction, which I have found to be associated with depressed natural killer T cell levels. We also find at surgery that approximately half of the patients' breast capsules culture out pathogenic organisms such as Staph aureus and Enterococcus. I would propose that once the silicone gel leaks out of the implant, a chronic immune response occurs that is often associated with local capsular bacterial infection and with systemic and possibly local fungal infections. The patients next experience neurological symptoms that can be explained by the silicone gel migrating directly or via the macrophages into the lymphatic and nervous systems. Women with longstanding silicone gel exposure have typical neurological problems, usually beginning in the extremity on the side of the implant that leaks or ruptures first. Some women also have toxicity from platinum and other chemicals that are used in the manufacturing process of the implants. In my experience, the end stage of this disease is an autoimmune condition similar to scleroderma. It may be modulated by intracellular bacterial infections that change the characteristics of the cell wall and lead to autoimmune symptoms that are atypical, in that they do not fall into any known connective tissue disease but are actually very typical for women with silicone immune dysfunction. This does not occur right away and may take ten or more years of silicone exposure.

The clinical picture we see in these women is that of increased level of cytokines which explains why Plaquenil is effective. I believe this is also one of the factors, along with the presence of increased silica in the body, which may protect women with implants against breast cancer. Chemical toxicity of chemicals that are known carcinogens may be the cause of the increased incidence of other cancers in women with defective silicone breast implants.

It is important to study this problem for four reasons. One is that silicone gel implants are being reintroduced into the market without understanding what has caused so many women to become ill; the second is that some patients with saline implants are experiencing similar problems, especially after trauma, which may disrupt some of the textured silicone from the capsule into the systemic circulation and/or lymphatics; the third problem is from biotoxins from the capsule or the implant being contaminated with bacteria and/or mold; and the forth is the advent of the exciting research on the potential protection from breast implants against the development of breast cancer. This potential advent indicates the necessity of fully understanding the effects of silicone and its breakdown products in the body as this may contain the information for an important cancer preventative measure.

I would propose much more detailed immunological studies of the patients with problems as well as a study of the HLA type of the same patients. Our best avenue to serve our patients is to prevent complications even if they occur in a minority of our patients, rather than to insist that these problems do not exist. Many of my patients have been told by their plastic surgeons and/or rheumatologists that their implants could not have anything to do with their illness, only to discover abnormal bacterial and fungal growth around an implant that when removed and properly treated, leads to the patients' recovery and greatly improved health. I would encourage all of the doctors and scientists in this politically charged issue to focus on the patient to determine what is making them ill, and on the science of silicone, so hopefully we may someday safely use this material in the body.

Sincerely Yours,

Susan E. Kolb, M.D., F.A.C.S.
eksplantacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 10:54   #1007
Zanimljivo... Hvala sto si to podijelila s nama. Tko zna, mozda se za 10 god vratim i potrazim ovaj tvoj post, no nadam se da necu...
Drago mi je da ti je sad bolje i da se to moze izlijeciti vadenjem implantata.
lala23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 22:35   #1008
Talking

Quote:
eksplantacija kaže: Pogledaj post
...No nadam se da vi necete imati takve reakcije ,ali evo sada imate informaciju (ne mislim da je u Hrvatskoj iko o tome jos govorio mislim od zena koje imaju implante a mozda vec imaju simptome koje niti ne povezuju sa implantacijom).
Puno pozdrava!
hvala ti što si to podijelila s nama. informacija zaista može pomoći nekima koji imaju simptome a ne mogu im utvrditi uzrok.
i dobro je da se to i kod nas pročuje. možda neke djevojke i odustanu od operacije, barem one koje nemaju baš preveliku potrebu za korekcijom...

jesu li tvoji simptomi sada u potpunosti nestali???
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 00:20   #1009
kolko dugo se mora nakon operacije nositi onaj specijalan grudnjak?? nakon koliko vremena poslije operacije se smije početi spavati na boku? nisam operirala grudi al tko zna možda se jednom odlučim
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 10:29   #1010
Quote:
_Maya_ kaže: Pogledaj post
kolko dugo se mora nakon operacije nositi onaj specijalan grudnjak?? nakon koliko vremena poslije operacije se smije početi spavati na boku? nisam operirala grudi al tko zna možda se jednom odlučim
Meni je doktor rekao da mjesec dana moram nositi grudnjak i spavati na ledima, no mislim da je to tako dugo jer imam anatomske (da dobro zarastu jer bi se inace mogli okrenuti).
Koliko sam citala, cini mi se da cure koje imaju okrugle puno ranije smiju spavati na boku i trbuhu...
lala23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 10:12   #1011
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
hvala ti što si to podijelila s nama. informacija zaista može pomoći nekima koji imaju simptome a ne mogu im utvrditi uzrok.
i dobro je da se to i kod nas pročuje. možda neke djevojke i odustanu od operacije, barem one koje nemaju baš preveliku potrebu za korekcijom...

jesu li tvoji simptomi sada u potpunosti nestali???
skoro sve je nestalo-ali jos uvijek radim detoksifikacije tijela i uzimam supplemente.
eksplantacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:09   #1012
Ovako. Ja imam silikone vec dvije godine. Nemam apsolutno nikakvih problema, dapace. Od kad sam ih stavila zadovoljnija sam i samouvjerenija osoba jer sam imala problem sto su mi grudi visile, odnosno, bile su ok velicine ali nisam bila zadovoljna oblikom. Sad su malo vece, ali puno puno ljepse. I uopce se ne kuzi da su silikoni, odnosno da sam imala ikakav zahvat!!!
Stavila sam ih kod Dr. Borica u Zg.
Rez je vrlo mali, oko bradavice i uopce se ne vidi vise. Problema nemam iskljucivo zato STA NISAM PRETJERIVALA, kao sto i sa nicim ne treba pretjerivat.
Informirala sam se malo, odnosno tek toliko da saznam da su do prije par god postojali implantanti koji su se nakon max 8 god morali PROMIJENITI! OBAVEZNO.
Sada se implantanti NE MIJENJAJU. Ja imam takve, imam certifikat odobren od EU za njih, i malu knjizicu sa serijskim brojem i ostalim podacima, kao ID grudi ;-)

ALI, kad smo kod Glumičića-prijateljica mi je prije tri mjeseca stavljala kod njega implantante i imala je problema samo takvih...od bolova do neobicnih iscjedaka....sad je ok, al.... hm....a prije par god od prijatelja zena je isto kod njega stavljala i imala problema koje lječi i dan danas....
Dok recimo Pišekica i dalje ide kod njega i sve operacije radi tamo...a po njene grudi trenutno mozete i vidjeti, pa odlucite dal vam se to svidja.
misssy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 16:42   #1013
evo ovako .... pročitala sam sve vaše postove....pa mi je sada malo lakeš, ali i teže... možete li mi reći gdje ste imale rez i stavljaju li se drenovi baš svim curama koje operiraju grudi ? naime, ja idem u prosincu na operaciju kod dr. kinčla koji je btw najbolji doktor ko kojega sam bila !
cvjetić:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 01:43   #1014
Quote:
cvjetić:) kaže: Pogledaj post
evo ovako .... pročitala sam sve vaše postove....pa mi je sada malo lakeš, ali i teže... možete li mi reći gdje ste imale rez i stavljaju li se drenovi baš svim curama koje operiraju grudi ? naime, ja idem u prosincu na operaciju kod dr. kinčla koji je btw najbolji doktor ko kojega sam bila !
Meni je Kinčl napravio lijepe grudi. Ja sam imala rez oko bradavice i ispod dojke, drenove također. Valjda sam zahtjevan pacijent. Nemaju svi oba reza, niti drenove, ovisi od pacijentice do pacijentice (ili pacijenta ).

Ono što mene muči je to što uskoro idem na drenažu ožiljaka ispod dojki (koji uopće nisu trebali biti tamo mamicu im, u početku se uopće nisu primjetili a onda naglo DOSLOVNO izrasli ), isto kod Kinčla. Pretpostavljam da to znači da mi ih neće skroz ukloniti, već samo smanjiti.
Da li je koja od vas išla na tu drenažu, kako izgleda? Plaća li se dodatno? Ništa nisam pitala. Zvat ću u pon, al me zanima vaše iskustvo.
__________________
There is a place you can touch a woman that will drive her crazy. Her heart.

Zadnje uređivanje VanillaS : 26.10.2008. at 01:49.
VanillaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 13:13   #1015
hm, zašto si ti imala 2 reza ? naime, meni je rekao da ći imati rez oko bradavice....
cvjetić:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 23:10   #1016
Quote:
cvjetić:) kaže: Pogledaj post
hm, zašto si ti imala 2 reza ? naime, meni je rekao da ći imati rez oko bradavice....

Negdje sam čitala da nekom treba raditi oba reza ak je implantat malo teže umetnuti. Pretpostavljam da se ta odluka donese tijekom operacije.
Ma ja pojma ni o čemu nemam, a još manje sam imala prije operacije. Ni sad ne propitkujem puno (pa se dogodi da mi fale neke informacije, al mogu i bez njih). Blaženo neznanje! Naime, vidim ovdje na forumu da su se neke ustrtarile, što više znaju - više ih strah. Neke i odustanu. Ja prije svoje nisam znala čak ni da je opća anestezija opasna, nit sam s doktorom razgovarala o mogućim posljedicama. Znala sam samo da ih želim no matter what. A ovdje se priča i o markama implantata. Nisam znala ni da postoje marke implantata, poput npr. marke traperica.
žene, opustite se. kažem opet - blaženo neznanje. idite po svoje grudi i vjerujte svom kirurgu.
__________________
There is a place you can touch a woman that will drive her crazy. Her heart.
VanillaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 14:01   #1017
Quote:
VanillaS kaže: Pogledaj post
Meni je Kinčl napravio lijepe grudi. Ja sam imala rez oko bradavice i ispod dojke, drenove također. Valjda sam zahtjevan pacijent. Nemaju svi oba reza, niti drenove, ovisi od pacijentice do pacijentice (ili pacijenta ).

Ono što mene muči je to što uskoro idem na drenažu ožiljaka ispod dojki (koji uopće nisu trebali biti tamo mamicu im, u početku se uopće nisu primjetili a onda naglo DOSLOVNO izrasli ), isto kod Kinčla. Pretpostavljam da to znači da mi ih neće skroz ukloniti, već samo smanjiti.
Da li je koja od vas išla na tu drenažu, kako izgleda? Plaća li se dodatno? Ništa nisam pitala. Zvat ću u pon, al me zanima vaše iskustvo.
kolko te koštala operacija? (...ako nije tajna...)
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 23:02   #1018
mene će ti operacija iza oko 2900 eura...
cvjetić:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 23:45   #1019
Quote:
_Maya_ kaže: Pogledaj post
kolko te koštala operacija? (...ako nije tajna...)
20 200 kn. Il 20 100. Jedno od tog dvoje.
__________________
There is a place you can touch a woman that will drive her crazy. Her heart.
VanillaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 12:30   #1020
Quote:
VanillaS kaže: Pogledaj post
20 200 kn. Il 20 100. Jedno od tog dvoje.

kad si bila na operaciji? da li si prije morala raditi pretrage? sigurna sam da si sad sretna i zadovoljna kaj si to napravila
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.