Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2024., 00:34   #12281
Ne znam kako je na grupnim treninzima gdje si hodala do sad ali pogledam tu i tamo neki video grupnih iz teretane kamo ja hodam i vidim da redovno rade sve osnovne vježbe (mrtvo, čučanj, bench, veslanje,...) + još još par vježbi koje pogađaju različite grupe mišića... Rekao bih da vrte po krugovima desetak različitih vježbi. Po meni je to odlična stvar za nekoga tko nije siguran da dobro izvodi vježbe ili tko ne zna što i kako raditi u teretani pa na ovom grupnom ima full body...
mika1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 06:34   #12282
Quote:
Panasonic2014 kaže: Pogledaj post

Ako bakice mogu smršaviti i dizati taj mrtvi lift možda mogu i ja.

.
vježba ko svaka druga - kilažu dodaješ prema mogućnosti
ne znam kako si u glavi odmah posložila da je ,,teška,,
niste to radili na grupnima?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:42   #12283
Odlucio sam nakon treninga snage u gymu , odraditi 10-15 min kardio na traci , nekih 2km brzinom 10. Cilj mi je dodatno sagorit mast . Negdje citam da je dobro nakon streninga snage kad se glikogen potrosi odradit lagani kardio 10-20 min jer potakne sagorjevanje BF .. a negdje pak citam da misic ulazi u katabolozam i da nije pametno kardio nakon snage jer da bi mogao izgubit misic . Sta kazu vasi znanstveni radovi koje ste citali ? Mozda netko tko je to sve isprobao ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 00:14   #12284
Ako prioritiziras snagu/velicinu misica u toj prici je doslovno samo jedna stvar bitna, a to je da te cardio ne ostavi umornim za jak trening u gymu. Iz tog razloga nije preporucljivo raditi cardio prije treninga snage, ali nakon treninga radi kolko oces.
Na sagorijevanje masti ce utjecati samo onoliko koliko kalorija potrosis, a rast misica ce nastaviti u skladu s treninzima snage koje budes radio.

Svi ostali elementi imaju minimalan, zanemariv utjecaj.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 09:11   #12285
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Odlucio sam nakon treninga snage u gymu , odraditi 10-15 min kardio na traci , nekih 2km brzinom 10. Cilj mi je dodatno sagorit mast . Negdje citam da je dobro nakon streninga snage kad se glikogen potrosi odradit lagani kardio 10-20 min jer potakne sagorjevanje BF .. a negdje pak citam da misic ulazi u katabolozam i da nije pametno kardio nakon snage jer da bi mogao izgubit misic . Sta kazu vasi znanstveni radovi koje ste citali ? Mozda netko tko je to sve isprobao ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Maksimalni nagib na traku i hodaj 30 min...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 10:06   #12286
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Odlucio sam nakon treninga snage u gymu , odraditi 10-15 min kardio na traci , nekih 2km brzinom 10. Cilj mi je dodatno sagorit mast . Negdje citam da je dobro nakon streninga snage kad se glikogen potrosi odradit lagani kardio 10-20 min jer potakne sagorjevanje BF .. a negdje pak citam da misic ulazi u katabolozam i da nije pametno kardio nakon snage jer da bi mogao izgubit misic . Sta kazu vasi znanstveni radovi koje ste citali ? Mozda netko tko je to sve isprobao ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hodaj slobodno, ali nemoj trčati nakon utega. Kako god, hrana je najvažnija.
Čitam kako žene traže savjete, trenere, itd. Kao prvo treba znati da su vježbe iste za žene i muškarce. Ako si novi u svemu onda treba ići jednostavnije, osnovne vježbe, naravno sa prilagođenim kilažama. Bar ja tako radim i puno je jednostavnije, a maksimalno je efikasno. Ja treniram 5 x 5 i to je više nego dovoljno za bilo koga pa i previše (5 = benč, mrtvo dizanje, potisak iznad glave, čučanj, veslanje). Zato se modificira kako ti hoćeš i možeš. Nije u kamenu zapisano da mora biti 5 serija. Treneri - kao i u svemu, treba naći pravog. Čujem- treniram uz trenera i upalio se da nisam mogao hodati 3 dana? Promijeni trenera, taj nema pojma. I ove priče o mrtvom dizanju i nekim stotinama kg koje ćeš dizati za kratko vrijeme? Ne boj se, nećeš baš tako lako. Može se o ovome pisati satima. Na kraju krajeva sve imate na netu. Lakše je malo prosurfati (a i zanimljivo je) i nakon kratkog vremena znati i sam. Naglasio bih ovo - pojednostavite stvari! Radite 5 osnovnih vježbi (kad savladate osnove nešto možete ubaciti po potrebi), pravilno se hranite (jako važno) i dovoljno odmarajte. Teško je reći koji od ova 3 faktora je važniji? Znao sam se lijepo opeći na svaki od njih. Nemojte nasjesti na fore "brata iz teretane" jer je to najbrži put ka odustajanju. Polako, nigdje ne žurite.
lastman is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 10:17   #12287
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Negdje citam da je dobro nakon streninga snage kad se glikogen potrosi odradit lagani kardio 10-20 min jer potakne sagorjevanje BF
Nisi ni blizu potrošio glikogen nakon treninga snage, i čisto sumnjam da će 10-20 minuta potaknuti neko primjetno sagorijevanje masti.
Ako već želiš smršaviti, moj savjet bi ti bio da trčiš bar 30 minuta (ako možeš, naravno) u dane kad imaš rest day od gyma.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 10:27   #12288
<30min cardia nije uopce cardio, to je nista, to je prakticki minimum dodatnog kretanja koji bi ljudi trebali odraditi za zdrav zivot al se u gym krugovima demonizira jer se ljudima neda znojit. I ironicno vecina ljudi bi se opcenito osjecala i 'jace' da pojacaju svoj cardio kapacitet jer im nebi bio tolika limitacija.
i trcanje/hodanje/bicikl/ je u ovom kontekstu manje bitno
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.