Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2015., 15:18   #1
Produženi boravak - iskustva

Zanimaju me iskustva roditelja s prvašićima, odnosno iskustva prvašića u produženom dnevnom boravku.

-Stignu li sami napisati domaće radove, ili isto ostavljaju za doma.
-Da li uče štogod ili se samo igraju?

-Kako boravak utječe na učenje?
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 19:01   #2
To je dobra stvar za decu, naročito ako roditelji rade,
stignu da urade domaće zadatke, a i da se izigraju.
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 13:45   #3
Naše je iskustvo da se zadaća napravi u boravku, možda se jednom dogodilo da nisu stigli i to zato što su imali neku aktivnost izvan škole.

Vjerujem da puno ovisi o učiteljici na boravku, ali naši i uče, ali koliko sam vidjela, u sklopu tog pisanja zadaće. Ostalo ode na neke kreativne aktivnosti, igre, odlazak van ako vrijeme dopušta, ponekad crtić. Uglavnom, jako korisno, barem mojem djetetu.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:21   #4
Do kada traje produzeni dnevni boravak, do 17?
Sto s roditeljima koji rade od 9-17, djeca mogu ostati malo dulje s nekim u skoli ili moramo naci osobu koja ce ih pokupiti, barem u prvom razredu?

Kako to u praksi rijesavate?
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:25   #5
ja i tako planiram da mala ide sama doma umjesto da cami do 5 u skoli i ceka nas. prvih mjesec dva ajde, ali kasnije nek ide sama.
i u skolu i iz skole, meni je glavno da nije sama doma satima.

kako sad u vrticu radite?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 11:01   #6
Kombiniramo svašta da ne bio dulje od 16:30, sva djeca do tada odlaze i žao mi je da bude sam. Kupila ga je jedna cura, pa sam ja neko vrijeme radila od 8 do 16, ili bi ga muž pokupio, čekao mene, pa se vraća na svoj posao.

Sad sam na porodiljnom, a onda će ga kupiti dadilja od male.

Ma znaš što, to je još jedan plus za najbližu školu, vezano za ovu susjednu temu. On će imati punih 7 godina kao prvašić, pa valjda će moći doći sam doma poslije škole, koliko god mi sad to apstraktno zvučalo?
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 11:04   #7
pa da, pocnite polako s putom do skole.
mi bi malu morali ostavljati u 7 ujutro u skoli, to mi je katasrtrofa da cami tamo sat vremena bez veze. i popodne, umejsto da dodje doma, odmori se malo, predahne
plan je definitivno sto prije da krene sama, boravak mi je da ne sjedi doma sama od podneva do 5 kad mi dodjemo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 12:23   #8
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Do kada traje produzeni dnevni boravak, do 17?
Sto s roditeljima koji rade od 9-17, djeca mogu ostati malo dulje s nekim u skoli ili moramo naci osobu koja ce ih pokupiti, barem u prvom razredu?

Kako to u praksi rijesavate?
U našoj školi je produženi boravak do kraja druge smene.
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:06   #9
Naša je sad treći razred i tek je sad počela ići sama doma, pred tjedan-dva je išla prvi put i jučer drugi put. Jutros je prvi put otišla sama i u školu
Još mi nije baš svejedno, preznojim se od straha ali nazove svaki put prije nego krene pa znam koliko joj otprilike treba da dođe i pratim s prozora
Sad sam ja doma jer sam u 35.tjednu pa od ovog ponedjeljka ne idem na posao, no trebala bi mirovati a živimo na trećem katu pa mi je teško silaziti nekoliko puta dnevno, a i računamo da je nekako i vrijeme da počne samostalno. Sad joj je prava prilika da se navikne dok sam ja doma i neće biti sama kad dođe doma.

Inače smo je mi vodili u školu i iz škole, jedan ujutro a drugi popodne. Oboje radimo od 9-5 ali obično je jedan od nas dolazio ranije na posao radi toga i odlazio oko 4 i 15 da je stignemo pokupiti oko 20 do 5, cca.

E sad ne znam, nekima je treći razred rano, nekima je kasno (da dijete ide samo doma, jel), mi smo tako odlučili iz dva razloga:
Cesta. Živimo u centru Zagreba i škola joj je fakat blizu, na 3 minute hoda (doslovno pređe preko dva raskrižja i u ulici škole je) ali ljudi voze ko nenormalni ovdje. Znaju da je u blizini škola, vide djecu, piše im ŠKOLA na cesti, ima pješački i semafori i sve ali fakat su ljudi stoka. Voze ko divljaci, idu preko crvenog, ne gledaju tko je na pješačkom, parkiraju se posvud po nogostupu pa moraš prelaziti na cestu da prođeš, stane si nasred pješačkog i gleducka okolo i tako... Takva necivilizacija usred metropole da to nije normalno, užasno me ljute. Ona je jako oprezna ali svejedno smo se dosad previše bojali pustiti je samu.

Drugi razlog je ovo što je Summer spomenula- da ne bude sama doma. Ne bi ona zapalila stan, odgovorna je i pametna, ali ne voli biti sama i nije imala nikakve želje ići ranije iz boravka kad je znala da nikog neće biti doma do 5. Sad kad sam ja tu, veselo se spakuje poslije ručka u školi i ide

Prvi put kad je išla sam premrla od straha, trebalo joj je 20 minuta za put od 3 minute. Dok je nisam vidjela, jelte. Kad je ušla u ulicu... Gledam je s prozora i crkavam od smijeha, svaki auto putem pipne, svaki zid, gleda šta ima na podu, pipka grmlje... vuče se ko prebijena... Ukebala sam je čim je došla i objasnila da ne može to tako Drugi put je došla fakat brzo.

Evo je baš me zvala da dolazi, idem virkat na prozor
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:38   #10
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
...
Treći razred je sasvim ok da ide sama kući, ne brini
Al kome ja pričam kad moj sin,peti razred, a ja istio gvirim na prozor kad treba da dođe.
O mlađem, (isti treći razred), da ne pričam.

Inače, u našoj školi, samo prvi i drugi razred idu u boravak, iamju i ručak tamo.
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:50   #11
os Krsnjavi boravak od 1-4 razreda, s tim da u 4r boravak organizira udruga i placa se duplo odnosno 400kn+ naravno hrana(250-280kn)
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:48   #12
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa da, pocnite polako s putom do skole.
mi bi malu morali ostavljati u 7 ujutro u skoli, to mi je katasrtrofa da cami tamo sat vremena bez veze. i popodne, umejsto da dodje doma, odmori se malo, predahne
plan je definitivno sto prije da krene sama, boravak mi je da ne sjedi doma sama od podneva do 5 kad mi dodjemo
meni je osobno boja općija da bude u boravku nego da ide sama doma jer oni u boravku se igraju, druže i nije jedina koja ostane do 17.00 sati ...

mi smo 2 ulice od škole i opet mi je bilo bolje da bude u školi uz nadzor nego da ide sama kući u bude sama kod kuće još sat ili dva
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:51   #13
moje iskustvo sa boravkom u prvom razredu (nažalost samo prvi razred) je jako pozitivno, imamo prekrasnu učiteljicu koja je do prošle godine radila kao nastavna učiteljica i koja zna šta je potrebno, jako nam je pomagala i kad su bile neke poteškoće ili kad mi je dijete preko mjesec dana izostajala iz škole zbog bolesti, stvarno se trudi, radi puno sa djecom, izrađuje puno toga u slobodno vrijeme, svaki dan idu vani itd. učenici je obožavaju

jako će nam taj boravak faliti u drugom razredu

sa boravkom je uvijek stvar kakvu učiteljicu imate i to je sve, ima divnih a ima i učiteljica kojima se baš i neda previše radit ali to je tako uvijek sa svim
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:59   #14
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
meni je osobno boja općija da bude u boravku nego da ide sama doma jer oni u boravku se igraju, druže i nije jedina koja ostane do 17.00 sati ...

mi smo 2 ulice od škole i opet mi je bilo bolje da bude u školi uz nadzor nego da ide sama kući u bude sama kod kuće još sat ili dva
kuzim, ali ja bi voljela da se mala postupno navikava na to da je sama doma.

btw, biljezim se sa stovanjem za tlacenje sa ispitivanjem o skoli
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 10:04   #15
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kuzim, ali ja bi voljela da se mala postupno navikava na to da je sama doma.

btw, biljezim se sa stovanjem za tlacenje sa ispitivanjem o skoli
a moja nije htjela, njoj je bilo strah sama ostati kod kuće, nije problem bio put kući nego boravak kod kuće a tek sada na kraju školske godine hoće biti sama po malo...


samo pitaj sve o školi, kad kreće tvoja, traži za boravak učiteljicu Miru Čolak, žena je mrak

a općenito smo sa školom zadovoljni i sa učiteljicom u nastavi, stvarno se trude i individualno pristupiti djetetu, ukazivati šta je dobro a na čemu treba poradit itd.

jedino što je škola stara i ne baš nešto uređena i što nema boravka od drugog razreda je minus a i nema nekih baš vannastavnih aktivnosti previše
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:12   #16
je, gadno je to s prometom. ja sma svoju vec pocela pustati da ide sama do frendice i zbilja planiram ju osamostaliti za to odlazenje u skolu sto prije ali mi nemamo takvog prometa

i tako je boravak samo prvi razred pa ce htjela nehtjela ici sama
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:19   #17
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
je, gadno je to s prometom. ja sma svoju vec pocela pustati da ide sama do frendice i zbilja planiram ju osamostaliti za to odlazenje u skolu sto prije ali mi nemamo takvog prometa

i tako je boravak samo prvi razred pa ce htjela nehtjela ici sama
Uf, to mi je grozno kad imaju boravak samo u prvom razredu. Fakat grozno, pa mali su oni još... Kod nas ima do trećeg, a i to mi malo izgleda. Zabrinuta baba sam ti ja Da nije sad moje trudnoće i porodiljnog mislim da bi se živa pojela što bi sljedeće godine bila sama od 1 do 5.

U biti znam da je to malo nerealno, imat će u četvrtom razredu 10 godina, ali mislim da će meni biti mala do srednje škole, ako ne i tad
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:23   #18
ti si ko mm, on je prste pojeo kad je mala sama isla frendici
ja sam cudna malo po tom pitanju, ako je suditi po okolini malo i preopustena
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:44   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ti si ko mm, on je prste pojeo kad je mala sama isla frendici
ja sam cudna malo po tom pitanju, ako je suditi po okolini malo i preopustena
Najbolje je da ste tako podijeljeni.

Tako je i kod nas- ja sam sumanuta i ne bi je pustila nikud i nikad, pogotovo ne samu Ali zato je muž opušten i svašta joj dopušta, pa se onda raspravljamo i radimo kompromise, pa jedan malo smiri drugog ili pošpota i na kraju dođemo na neku zdravu sredinu u kojoj dijete nije udavljeno brigom, a nije ni pušteno da radi šta god hoće.

Ono što bi bilo grozno je da smo oboje ovakvi kao ja
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:50   #20
kod nas je produzeni boravak do 16.30, od 1-3 razreda a cini mi se da je kod nas u gradu u svim skolama tako, da nijedna skola nema do 17h

a ujutro imamo prihvat od 6.30
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.