Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2008., 13:48   #1
Udruga Zagrebački bokci

Prije 3 godine kad smo se selili iz stana moj tata ih je nazvao da im pokloni kutnu garnituru od umjetne kože u solidnom stanju, nije bila poderana nego skroz ok. Kad su došli po nju rekli su "da to i nije baš tako novo i da oni to neće uzeti". Kad im je dao 150 kn uzeli su je sa sobom.

Ja ih neki dan zovem da im darujem televizor sa daljinskim upravljačem marke Quadro od 56 cm star 5 godina, potpuno ispravan jer sam kupio novi. Kad sam rekao da sam u Sesvetama žena mi je nećkavim glasom rekla "aaaaa... A čujte, ako će netko u blizini trebati javit ćemo vam se". To je ta udruga koja skuplja za siromahe? Umjesto da budu sretni što im se daje potpuno ispravan i dobar televizor njima je DALEKO u rubni dio grada doći po njega! Mislim da je to velika sramota i čak razmišljam o tome da ih dam u novine.
@Purger@3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:00   #2
Uzmi i ovo u obzir: odvoz namještaja košta. Puno ljudi ih naziva da bi se riješili smeća, a da ne plate odvoz i odlaganje na gradskom otpadu. Zovu Bokce, Reto centar, uglavnom daju neupotrebljivi šrot koji se eventualno za potpalu može koristit, a ne plate odvoz.
Možda su te tvoje stvari itekak atraktivne nekom siromahu, ali slutim da njih dnevno 9/10 ljudi nazove samo zato da bi se riješili smeća. I ne znam detalje oko njihovog financiranja, ali potegnut do Sesveta zbog jedne stvari im je, jebiga, neisplativo. Kad su takve akcije u pitanju, čeka se da se bar kombi napuni.
To da su neljubazni - stoji. Ali stoji i da su pretpani stvarima koje nitko neće.
Za telku je možda i bolje da zoveš Reto (oni čak i jesu u Sesvetama, bar su bili, što opet ne znači da će ti doći isti dan), čini mi se da oni više dilaju s tehnikom (skupe i pokvareno, pa poprave, pa šalju dalje).
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 18:29   #3
Mislila sam da se to nama dogodilo slučajno sa njima,ali očito to spada pod normalno.Mi smo ih također zvali prije par mjeseci da poklonimo štednjak koji je u odličnom stanju a nama više nije trebao i gospođa je rekla da smo malo daleko(zapadni dio grada)i da,ako će ga trebati da će se javiti.Nitko nikada..a pomažu sirotinji...hm.. I od tada ih više nismo ni zvali.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 19:02   #4
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Mislila sam da se to nama dogodilo slučajno sa njima,ali očito to spada pod normalno.Mi smo ih također zvali prije par mjeseci da poklonimo štednjak koji je u odličnom stanju a nama više nije trebao i gospođa je rekla da smo malo daleko(zapadni dio grada)i da,ako će ga trebati da će se javiti.Nitko nikada..a pomažu sirotinji...hm.. I od tada ih više nismo ni zvali.
Ma nevjerojatno, jad i bijeda je ta njihova udruga, a ne njihovi štićenici.
@Purger@3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 19:06   #5
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Uzmi i ovo u obzir: odvoz namještaja košta. Puno ljudi ih naziva da bi se riješili smeća, a da ne plate odvoz i odlaganje na gradskom otpadu. Zovu Bokce, Reto centar, uglavnom daju neupotrebljivi šrot koji se eventualno za potpalu može koristit, a ne plate odvoz.
Možda su te tvoje stvari itekak atraktivne nekom siromahu, ali slutim da njih dnevno 9/10 ljudi nazove samo zato da bi se riješili smeća.
Ovaj moj televizor je atraktivan svakom normalnom čovjeku jer je potpuno ispravan.
@Purger@3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:32   #6
Quote:
@Purger@3 kaže: Pogledaj post
Ma nevjerojatno, jad i bijeda je ta njihova udruga, a ne njihovi štićenici.
Da,obmanjivanje javnosti nažalost.Mi smo ostali stvarno iznenađeni na takav odgovor jer bi puno ljudi bilo sretno da im se pokloni nešto...Baš tužno.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 21:21   #7
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Da,obmanjivanje javnosti nažalost.Mi smo ostali stvarno iznenađeni na takav odgovor jer bi puno ljudi bilo sretno da im se pokloni nešto...Baš tužno.
Ja sam ih isto zvao prije cca.5 godina da poklonim neki stari namještaj. Uglavnom, zahvalili su se i rekli da nemaju kombi s kojim bi to otfurali. Dao sam oglas u plavi oglasnik i za cca. 2 dana došli su ljudi iz nekog malog mijesta i sve pokupili. Bili su jako jako zahvalni, tolko da mi je došlo da zaplačem kakve sirotinje kod nas ima. Dakle, dajte oglas u plavi i začas ste riješili problem
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 11:28   #8
To smo i napravili,preko plavog oglasnika smo rekli da poklanjamo i čovjek je došao sav sretan i nije rekao da mu je daleko..Jako tužno je vidjeti koliko zapravo ima ljudi kojima je potrebna pomoć.Tužno.A na bokce više i ne razmišljamo.Kada god nešto poklanjamo uvijek ili damo oglas u oglasnik ili pitam nekoga da li netko zna kome to treba..
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 13:48   #9
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Jako tužno je vidjeti koliko zapravo ima ljudi kojima je potrebna pomoć.
A još je tužnije vidjeti kako oni koji bi po definiciji trebali pomagati ljudima ulupavaju ogromne svote u svakakve bedastoće i/ili sebi u džep.
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:46   #10
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
A još je tužnije vidjeti kako oni koji bi po definiciji trebali pomagati ljudima ulupavaju ogromne svote u svakakve bedastoće i/ili sebi u džep.
Da,to je istina nažalost.Pa se čovjek počne pitati u kakvoj to zemlji živi??Ali to je za neku drugu temu...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 13:53   #11
slazem se sa silajn!! prijevoz kosta
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 15:06   #12
Quote:
trance_energy kaže: Pogledaj post
slazem se sa silajn!! prijevoz kosta
Da, al košta i moj televizor.
@Purger@forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 17:06   #13
Quote:
@Purger@forever kaže: Pogledaj post
Da, al košta i moj televizor.
Zašto ga ne prodaš? Nekom siromahu za 50 Kn? Ili 100, ili 500, koliko već misliš da je okej tražit? Zašto ga ne pokloniš nekome iz tvoje blizine tko nema televizor?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:29   #14
Pa ne bi zvala bokce da se riješim smeća već da im poklonim nešto što je u jako dobrom stanju..A da su neljubazni,jesu.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:39   #15
Quote:
trance_energy kaže: Pogledaj post
slazem se sa silajn!! prijevoz kosta
Živjela sam 500m od njihovog sjedišta u Prisavlju (barem su tamo bili prije cca 4 godine), nekoliko puta sam dolazila na vrata sa vrećom odjeće (očuvane, ne nekakvo smeće) i nikad nikoga nije bilo
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 16:06   #16
ja sam stari namještaj utovario u iznajmljen kombi i otpeljal ga do njihovog skladišta...pa kaj vi mislite da oni kao udruga koja se samofinancira imaju mogučnosti vozikati se po gradu i kupiti kramu koja nekom ne treba i koje se netko hoće đabalesku rješiti...
bayker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 23:56   #17
Wink zainteresiran za tv

Ovaj moj televizor je atraktivan svakom normalnom čovjeku jer je potpuno ispravan. Čini mi se da sam ja taj normalan čovjek koji iskazuje interes za tv koji nudite ukolioko ga se niste riješili.
4forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 00:08   #18
Quote:
Lii kaže: Pogledaj post
Ja sam ih isto zvao prije cca.5 godina da poklonim neki stari namještaj. Uglavnom, zahvalili su se i rekli da nemaju kombi s kojim bi to otfurali. Dao sam oglas u plavi oglasnik i za cca. 2 dana došli su ljudi iz nekog malog mijesta i sve pokupili. Bili su jako jako zahvalni, tolko da mi je došlo da zaplačem kakve sirotinje kod nas ima. Dakle, dajte oglas u plavi i začas ste riješili problem
Lii, fala na objašnjenju, dalje neću ni čitati. Rješavam se naime ne baš novog namještaja ali bih ga i zadržala, a vjerojatno dok se ne bi raspal, da ne renoviram (kćer i ja!) jednu sobu jer jednu moram, a nije uređvana godinama. Usput, do sad sam se pitala i di je ta sirotinja, ili kak velimo bokci, ne ovi, nego svi bokci, toliko garderobe operem, speglam, spakiram i napišem kaj je, odnesem u smećarnik, ili u Branimirovu, niko ne šljivi pol posto. Usput bih dodala, 01/200-9426 su liječeni narkići kojima se svi rugaju a ne znaju kroz kaj prolaze, meni je lepo da se trude izvući. Njih na ovaj broj nazoveš i našli budu način da dođu po to. Preprave pa prodaju. Bacila sam jako vrijedne stvari jer sam bila ljuta, mogla sam im pomoći. U svakom slučaju je tvoj savjet prekrasan. Želim ti odlično zdravlje u novoj 2009.
__________________
---------------------------------------------------
Razlikuj se od mase i bit ćeš kamenovan.
sekasmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:20   #19
Oni nis ne skupljaju za siromasne nego sve dobre stvari uzimaju sebi ili prodaju a smece koje ostane onda daju siromasnima..... vjerujte mi ja znam kaj oni tam rade... kak znam ??? nije vazno ali znam 100%...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 01:14   #20
Ima li itko iskustva s Reto centrom?
Oni također skupljaju stare stvari - namještaj, odjeću... - obnavljaju ih i prodaju, a novac koriste za djelatnost svojih centara (liječenje ovisnosti).
Možda funkcioniraju bolje nego Bokci?
http://www.retocentar.hr/onama.html
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.