Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 12:57   #1
Ruke mi poplave na hladnoći

Ove zime sam primjetio da mi ruke izuzetno lako pocrvene/ponekad i poplave

npr. danas i nije bilo toliko hladno i došao sam kući, ruke su mi bile poprilično plave na zglobovima te crvene po dlanovima/prstima..
nisam imao rukavice al ne kužim zašto je tako.. jel to može biti nešto ozbiljnije ili ?

da napomenem nakon 15 minuta ruke su se povratile u normalnu boju.
Whoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:41   #2
Utipkaj si Raynauldov sindrom na Google pa pročitaj malo o tome da vidiš jesu li ti slični simptomi tom sindromu.

Ja ga imam, meni ti prsti na rukama i nogama prvo poplave a zatim nakon nekog vremena pobijele. I to mi se dogodi nakon nekih 10-tak, 15-tak minuta što sam na hladnoći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:47   #3
Quote:
Whoo kaže: Pogledaj post
Ove zime sam primjetio da mi ruke izuzetno lako pocrvene/ponekad i poplave

npr. danas i nije bilo toliko hladno i došao sam kući, ruke su mi bile poprilično plave na zglobovima te crvene po dlanovima/prstima..
nisam imao rukavice al ne kužim zašto je tako.. jel to može biti nešto ozbiljnije ili ?

da napomenem nakon 15 minuta ruke su se povratile u normalnu boju.
Moguće je da ti štitnjača slabo radi i da ti fali Selena, Kroma, Željeza i Cinka. Ali odi prvo provjeri štitnjaču.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:43   #4
Tako ti i mom dečku, ruke plavo ljubičaste, mrzle mrzle mrzle...to ti je normalno, dok god ti se vrate u normalu kad se vratis na toplo nema mjesta panici...
Tena1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:32   #5
Ovisno nakon koliko poplave ruke. Ako ruke poplave za 5, 10, 15 minuta nakon što si na hladnoći, unatoč rukavicama i sličnim stvarima, to nije normalno.


I moje ruke nakon što ih ugrijem ne budu više plave, a ja sam daleko od normalnog.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 08:30   #6
heh hvala vam svima na odgovorima
pa nije baš da mi poplave svaki put, ako je baš hladno poplave..

samo problem je ne volim da nosim rukavice. imam osjećaj da mi još bude hladnije
Whoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 10:43   #7
Ma normalno je da poplave nakon određenog vremena jer se od hladnoće skupe krvne žilice pa nedostaje kisika.

Al nije normalno ovo kao što je kod mene, da nakon 10-15 minuta na hladnoći ruke budu mrtvački plave.

Eto ti rješenje tvog problema, nosi rukavice. Da barem meni to može pomoći, ja da na sebe navučem troje rukavica svejedno bi mi poplavile ruke.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 10:52   #8
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma normalno je da poplave nakon određenog vremena jer se od hladnoće skupe krvne žilice pa nedostaje kisika.

Al nije normalno ovo kao što je kod mene, da nakon 10-15 minuta na hladnoći ruke budu mrtvački plave.

Eto ti rješenje tvog problema, nosi rukavice. Da barem meni to može pomoći, ja da na sebe navučem troje rukavica svejedno bi mi poplavile ruke.
Vidim ti imas ovaj Raynauldov sindrom..

samo meni kasnije ne pobijele ruke..


ne znam.. najbolje da uslikam sljedeći put kad budem napolju pa ti pošaljem sliku na private pa ti sam procjeni

Nije da me nešto muči ovaj problem, al volio bi znati uzrok ako ništa..
Whoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:27   #9
Ma vjerovatno imaš slabiju cirkulaciju, ništa više. Ne znam jel pušiš, al ako da definitivno bi se trebao ostaviti cigareta.

I nosi rukavice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 18:46   #10
Ne pušim a i nešto baš ne volim(čitaj:ne podnosim) dim od cigara
Whoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 18:55   #11
Meni su rekli da ni u ludilu ne smijem pušiti (a ionako nisam nikad ni pušila).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.