Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 19:38   #1
psorijaza

Pozdrav,

imam 17 godina i imam psorijazu 2 godine.
Prije me nije zabrinjavala, no sada vise neznam , pojavila mi se na noktima, tjemenu, laktovima, cijele noge, iza uha. Ne mogu je vise kontrolirati.
Prije sam se motala plasticnom folijom, no nisam bila redovita, ali mi je malo pomogla. Dali mi tko moze preporuciti kako da se toga rijesim na malo duze razdoblje.
Znam za ribice, mozda jednom otidem kada cu imati priliku.

Hvala
vedrana17 is offline  
Old 25.09.2007., 07:07   #2
Quote:
vedrana17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam 17 godina i imam psorijazu 2 godine.
Prije me nije zabrinjavala, no sada vise neznam , pojavila mi se na noktima, tjemenu, laktovima, cijele noge, iza uha. Ne mogu je vise kontrolirati.
Prije sam se motala plasticnom folijom, no nisam bila redovita, ali mi je malo pomogla. Dali mi tko moze preporuciti kako da se toga rijesim na malo duze razdoblje.
Znam za ribice, mozda jednom otidem kada cu imati priliku.

Hvala
Pa imaš već topic o psorijazi sa mnogo dobrih savjeta.Potraži malo!
phyto is offline  
Old 26.09.2007., 19:33   #3
Quote:
vedrana17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam 17 godina i imam psorijazu 2 godine.
Prije me nije zabrinjavala, no sada vise neznam , pojavila mi se na noktima, tjemenu, laktovima, cijele noge, iza uha. Ne mogu je vise kontrolirati.
Prije sam se motala plasticnom folijom, no nisam bila redovita, ali mi je malo pomogla. Dali mi tko moze preporuciti kako da se toga rijesim na malo duze razdoblje.
Znam za ribice, mozda jednom otidem kada cu imati priliku.

Hvala
imam sve simptome osim iza uha i na nozi, ali mi nije dijagnosticirana psorijaza iako svi na to prvo pomisle. medicinske sam struke i posao mi je jako odgovoran a samim tim i stres je na vrlo visokom nivou, neka par dana budem izvan posla, dolazi do regresije simptoma...samo hocu reci da i stres ima veliki utjecaj...
madoxy is offline  
Old 29.04.2010., 19:46   #4
Psorijaza

Nasljedio sam ju od nekog dalekog. I neznam bas o tom... jel izljeciva? cuo sam da ju mozes samo ublazit jel ima netko problema s istim?


EDIT:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=89527

nisam vidio ovu temu, sorry, moze lock na ovo

Zadnje uređivanje konho : 29.04.2010. at 20:46.
konho is offline  
Old 05.05.2010., 18:36   #5
ja sam za sada riješio s LABOLAN kremom s kombinacijom BELOBAZE.Trenutačno idem na terapiju u Naftalan
ALBEA is offline  
Old 02.09.2010., 08:45   #6
Zdravo,

imam psorijazu,ceo zivot.Dobila sam je kad sam imala 18meseci(sad imam 28 god).Probala sam sve za sta sam cula,od alternative do kortikosteroida.PUVA i SUP terapije,dieta itd.
Sve je bilo kratkog daha.
Trenutno sam pod novom terapijom,u pitanju je STELARA.inekcije koje se daju potkozno.ima efekta.
Terapija se prima oko godinu dana.prve dve su u razmaku od mesec dana,pa onda na tri meseca,,,uz redovnu kontrolu i analize krvi i mokrace.

Nadam se da ce ova terapija imati malo duzi efekat
monja82 is offline  
Old 20.01.2011., 12:50   #7
Napkin psorijaza

Imam bebu od 7 mjeseci i upravo smo se jučer vratili iz bolnice gdje mu je dijagnosticirana Napkin psorijaza.
Bili smo tamo tjedan dana na lječenju i dosta se povuklo, ali na nekim mjestima i već počelo vračati.
Mi smo čuli od dvije doktorice potpuno različite stvari. Zanima me ima li tko kakvih iskustava sa tim tipom psorijaze - da li se vrača, koliko često i kako ju liječite?
*petrunjela* is offline  
Old 27.01.2011., 09:11   #8
Psorijaza

u obitelji mi imaju dijagnosticiranu psorijazu vulgaris, osim kortiko steroida, samo ljeto i sunce pomažu. nedavno je uzela neku novu mast u splitu koja se zove rips mast. nakon dva tjedna očistila se od ljusaka a crvenilo na koži je ostalo. pokazala je dermatologinji u bolnici i ova joj je rekla da par dana stva kortiko steroide i da nastavi sa tom masti (rips). laktovi i iznad guze je skroz ok pa će nastaviti..
buckoman is offline  
Old 28.01.2011., 00:15   #9
Na ovoj temi si već postao (a i to je pravi topic), pa ovu stavljam pod ključ.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.