Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2013., 21:22   #21
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Naravno da ne pokriva, tko pokriva liječničke za vozački?
Nabrijan sam jer ljude prave budalama. Što se može otkriti za 40 kn? Pregled na kojem bi se nešto konkretno moglo napraviti košta bar 10 puta više, a je'l ima smisla te troškove tovariti roditeljima uz sve ostale? Laptop kupi jednom, i to bez liječničke potvrde.
pregled specijalista medicine rada i sportske medicine te ekg sigurno koštaju više od ovih 40kn koje roditelj plaća
ekonomska cijena pregleda specijaliste u bolnici kad se dođe bez uputnice je 120kn, za ekg ne znam.
tako da netko mora pokriti razliku od 40kn do pune ekonomske cijene, pretpostavljam da je to HZZO.
a stetoskopom i ekg-om može se dosta toga otkriti.
ne znam što bi ti još drugo radio u okviru sistematskog pregleda, i uz koje obrazloženje?
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
A možda su u šumi.
Nego tko je odgovoran, da nisam možda ja, ili mali zeleni?
Ti ljudi su rekli da su oni zdravi i da se mogu profesionalno baviti nogometom, njihov pregled sigurno nije bio 40 kn.
liječnik procjenjuje trenutno stanje pacijenta u sadašnjem vremenu, vremenu kada ga pregledava.
liječnik nikako ne može predvidjeti buduće stanje pacijenta, hoće li on ili neće pokupiti virozu i možda razviti i miokarditis i hoće li ili neće umrijeti od iznenadne srčane smrti uz anatomski i fiziološki zdravo srce.
liječnik može jedino biti odgovoran ako nešto previdi u tijeku pregleda, ako recimo ne vidi nešto na ekgu ili ne čuje jači šum na srcu i retrogradno se utvrdi da je baš to stanje uzrokovalo smrt sportaša.
dakle, ne možeš tvrditi da je liječnik odgovoran za svaki takav nemili događaj.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:30   #22
Quote:
yebra1 kaže: Pogledaj post
Da ,radila sam ja sa svojom kćerkom,isto je osnovnoškolac, 7.razred ALI KOD LIJEČNIKA SPORTSKE MEDICINE a ne obiteljskog! pregled je trajao cca sat vremena i uključivao tako reći sve :ekg, spirometrija, utz srca, mjerenja tlaka, test opterećenja ,itd. jednom godišnje nas pošalje klub a drugi put napravimo samoinicijativno pregled i platim. Zašto onda služe liječnici sportske medicine, svojoj liječnici dijete ne bi odvela jer je ovaj prvi liječnik puno kompetentniji da procijeni njezino zdravlje i stanje organizma
koliko košta sve skupa pregled i sve te pretrage?
Quote:
trnoruzica2005 kaže: Pogledaj post

Eto, to je razlog postavljanja ove teme, upravo to i ja mislim, zato sam i pitala može li se kod obiteljskog liječnika.

Hvala svima na odgovorima, dakle ne gine nam Vukovarska i još malo dodatnih troškova...
I da, ne radi se o nogometu
tebi je problem u tih 40kn godišnje?
mislim da nije u redu opterećivati s tim liječnike obiteljske medicine, jer su im inspekcije HZZOa ionako stalno za vratom.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:30   #23
Mislim da se pregled mozda moze napraviti na Srebrnjaku, provjerite...
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 09:08   #24
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
pregled specijalista medicine rada i sportske medicine te ekg sigurno koštaju više od ovih 40kn koje roditelj plaća
ekonomska cijena pregleda specijaliste u bolnici kad se dođe bez uputnice je 120kn, za ekg ne znam.
tako da netko mora pokriti razliku od 40kn do pune ekonomske cijene, pretpostavljam da je to HZZO.
a stetoskopom i ekg-om može se dosta toga otkriti.
ne znam što bi ti još drugo radio u okviru sistematskog pregleda, i uz koje obrazloženje?

Naravno da koštaju više, osim ako nećeš samo lupiti pečat i potpis. Jedan pregled radnika na medicini rada ti je u prosjeku 400 kn, i od toga je korist upitna. I to plaća HZZO ili tvrtka, nema pola-pola. Možda dio financira klub, ali sumnjam.

Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
liječnik procjenjuje trenutno stanje pacijenta u sadašnjem vremenu, vremenu kada ga pregledava.
liječnik nikako ne može predvidjeti buduće stanje pacijenta, hoće li on ili neće pokupiti virozu i možda razviti i miokarditis i hoće li ili neće umrijeti od iznenadne srčane smrti uz anatomski i fiziološki zdravo srce.
dakle, ne možeš tvrditi da je liječnik odgovoran za svaki takav nemili događaj.
Nije umro uz zdravo srce, jer se odbukcijom utvrdilo da su imali urođenu srčanu manu, dakle, doktori su spavali na poslu.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 10:32   #25
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Naravno da koštaju više, osim ako nećeš samo lupiti pečat i potpis. Jedan pregled radnika na medicini rada ti je u prosjeku 400 kn, i od toga je korist upitna. I to plaća HZZO ili tvrtka, nema pola-pola. Možda dio financira klub, ali sumnjam.
zašto onda govoriš da se za 40kn ne može ništa pametno napraviti kad znaš da to košta više, bez obzira tko sufinancira ostatak?

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nije umro uz zdravo srce, jer se odbukcijom utvrdilo da su imali urođenu srčanu manu, dakle, doktori su spavali na poslu.
nisam shvatila da govoriš o konkretnom slučaju/slučajevima.
i nadam se da na temelju toga ne misliš da je uvijek odgovoran liječnik (iako i tu je pitanje o kojem se poremećaju radi i može li se detektirati na ekgu).
i da razumiješ da bi stopa smrtnosti bila veća da nema redovitih sistematskih pregleda.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:29   #26
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
zašto onda govoriš da se za 40kn ne može ništa pametno napraviti kad znaš da to košta više, bez obzira tko sufinancira ostatak?

Zato što znam s kim imam posla(odnosno, ne ja, nego roditelji iz priče), a ako financira klub, opet to financiraju roditelji(lova kluba ne pada s neba). Jedino što se može dogoditi je da roditelji dodatno ostanu bez novaca, uz malu ili nikakvu korist.

Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
nisam shvatila da govoriš o konkretnom slučaju/slučajevima.
i nadam se da na temelju toga ne misliš da je uvijek odgovoran liječnik (iako i tu je pitanje o kojem se poremećaju radi i može li se detektirati na ekgu).
i da razumiješ da bi stopa smrtnosti bila veća da nema redovitih sistematskih pregleda.
Govorim o slučajevima koji su se zbili prije par godina, kad se par nogometaša u ranim dvadestima jednostavno srušilo i na mjestu umrlo jer su imali urođenu srčanu manu, a prije toga su prošli sve moguće preglede.

U tim slučajevima nije odgovoran nitko osim liječnika, a ako su imali poremećaj koji se ne može otkriti običnim pregledom koja je onda svrha liječnika, njihovih pregleda i sl.?
Iskreno sumnjam da bi bila veća, a ako bi i bila, pitanje je bi li bila toliko. Sport djece je za zdravlje, ne za oboljevanje(osim u Hrvatskoj, gdje je još jedan način za uzimanje para roditeljima iz džepa).
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:05   #27
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Zato što znam s kim imam posla(odnosno, ne ja, nego roditelji iz priče), a ako financira klub, opet to financiraju roditelji(lova kluba ne pada s neba). Jedino što se može dogoditi je da roditelji dodatno ostanu bez novaca, uz malu ili nikakvu korist.

Govorim o slučajevima koji su se zbili prije par godina, kad se par nogometaša u ranim dvadestima jednostavno srušilo i na mjestu umrlo jer su imali urođenu srčanu manu, a prije toga su prošli sve moguće preglede.


Iskreno sumnjam da bi bila veća, a ako bi i bila, pitanje je bi li bila toliko.
preventivni programi u medicine se ne rade onako, zato jer netko nešto misli ili sumnja.
rade se na temelju znanstveno dokazanih činjenica.
a jedna od tih činjenica je da su redovni sistematski pregledi najbolja prevencija od iznenadne srčane smrti u sportaša.
evo, nađoh jedan domaći i jedan strani članak.
s tim da ih na pubmedu ima jako puno.
ima i pro i kontra studija, i to samo pokazuje da znanost ozbiljno razmatra taj problem prevencije i kako je i koliko često i u kojem opsegu primijeniti, a da to bude u najboljem interesu mladih sportaša.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
U tim slučajevima nije odgovoran nitko osim liječnika, a ako su imali poremećaj koji se ne može otkriti običnim pregledom koja je onda svrha liječnika, njihovih pregleda i sl.?
liječnici nisu svemogući, a ponekad i griješe.
ne postoji preventivni program koji ima 100% učinkovitost.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Sport djece je za zdravlje, ne za oboljevanje(osim u Hrvatskoj, gdje je još jedan način za uzimanje para roditeljima iz džepa).
rekreativni sport je za zdravlje, natjecateljski ne.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:14   #28
tihonsee, pitao/la si kolko dođe pregled? 300 ,00 kn s tim da klub plati pola, no bez obzira bi i sami platili.... živim u Rijeci, mala trenira plivanje i taj sistematski obavljamo kod dr.Martinovića, zadovoljni smo jer se djetetu posveti maximalno,temeljito je pregleda i iako sam laik mislim da je čovjek sa iskustvom. Kod njega dolaze i ronioci na liječ.preglede tako da ću sigurno dijete rađe odvesti njemu nego liječnici opće prakse, uz dužno poštovanje istoj
__________________
http://http://Angels with silver wings,shouldnt know suffering...
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:19   #29
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post


Ljudi se zezaju s tim stvarima jer je zajebancija (a i trošak) otići u ambulantu sportske medicine, a na djetetu se "vidi da je zdravo" pa ne treba komplicirati s pregledima . Onda žigove lupa svatko živ tko ima barem nekakvo formalno pravo na to.

Hrabro, čak i ako ne spominjemo praznovjerje.
prekrasno, no comment!
__________________
http://http://Angels with silver wings,shouldnt know suffering...
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 23:14   #30
Neznam kako vi drugi koji pljujete po tom pregledu koji se obavlja u Vukovarskoj, ali ja sam taj pregled zapravo prošao.I da morao sam vaditi krv i davati urin.I da, slučajno sam taj dan do pregleda sažvakao paket žvaka.Isto popodne je doma došao poziv kako imam povišenu razinu šećera u krvi pa sam morao drugi dan natašte doći vaditi krv...A prijatelju su mi otkrili šum na srcu...Tako da nije baš uzalud...
ano96nimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 17:22   #31
Ova tema je malo zaboravljena pa da ju obnovim.

Poliklinika Sportski savez Grada Zagreba koja se nalazi u Domu zdravlja Borovje nije jedina koja smije obavljati liječničke preglede zagrebačkih sportaša.
Preglede mogu obavljati svi oni koji su specijalizirali sportsku medicinu, a trenutno ih je u Zagrebu više od 30.

Problem je što SSGZ želi da svi idu tamo, a ljudima odgovara da plate samo 40 kuna participacije.

Ako u manje od 300 radnih dana godišnje se tamo obavi više od 41.000 pregleda i to u radnom vremenu od 7,30 do 20 sati može se izračunati koliko prosječno traje pregled.
Osim toga, čini se da u Borovju ne rade samo liječnici koji su specijalizirali sportsku medicinu.
__________________
Lijevo mi je desno, desno mi je lijevo
golfHRinfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 17:01   #32
Nama u Ri su preporučili da idemo u točno određenu ambulantu za sportsku medicinu. Pregled košta 150 kn, a s klupskom iskaznicom imamo popust za cijelih 30 kn (dakle, plaćamo 120 kn).

Bez potvrde liječnika sportske medicine, dijete ne može sudjelovati na natjecanjima.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 20:25   #33
Quote:
golfHRinfo kaže: Pogledaj post
Ova tema je malo zaboravljena pa da ju obnovim.

Poliklinika Sportski savez Grada Zagreba koja se nalazi u Domu zdravlja Borovje nije jedina koja smije obavljati liječničke preglede zagrebačkih sportaša.
Preglede mogu obavljati svi oni koji su specijalizirali sportsku medicinu, a trenutno ih je u Zagrebu više od 30.

Problem je što SSGZ želi da svi idu tamo, a ljudima odgovara da plate samo 40 kuna participacije.

Ako u manje od 300 radnih dana godišnje se tamo obavi više od 41.000 pregleda i to u radnom vremenu od 7,30 do 20 sati može se izračunati koliko prosječno traje pregled.
Osim toga, čini se da u Borovju ne rade samo liječnici koji su specijalizirali sportsku medicinu.
Tko još obavlja takve preglede? Mi smo zadnji puta išli na Borovje, prije toga su bili u Almeria centru...klub je ugovarao termine..i ne sjećam se da smo nešto predugo čekali.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 14:40   #34
Imaš određenih domova zdravlja (recimo Kruge, Martićeva...) koji to obavljaju. DZ Borovje je zatvoreno, odnosno zatvorila ga je inspekcija.

Usputno rečeno, na pregled u drugi DZ moraš donijeti potvrdu djetetovog liječnika da nema kroničnih bolesti. I da, moraš se naručiti. Na Borovju je išlo kao po traci, i puno je liječnika bilo, ali sada...uglavnom, čista debilana. I sad, naravno, više nije dovoljna jedna potvrda godišnje, a ne ne. Sada to vrijedi samo šest mjeseci. Dođe mi da malog ispišem.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 17:38   #35
Mi smo dobili u DZ Vrapče na godinu dana, bez ikakve dodatne potvrde od njenog pedijatra, 40kn
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 21:56   #36
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Mi smo dobili u DZ Vrapče na godinu dana, bez ikakve dodatne potvrde od njenog pedijatra, 40kn
Mi ceno izgleda tamo isto. Iskustva?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 08:49   #37
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Mi ceno izgleda tamo isto. Iskustva?
Vodio ju je mm pa sam pretezno cula pricu gdje je parkirao i kako je uspio da budu prvi na redu i ne cekaju

O pregledu ne znam puno, mislim da je radila neke cucnjeve i poslusala joj srce - moja je bila sretna jer voli ici doktoru i biti u centru paznje Uglavnom nista pametnog osim da probate biti medju prvima jer bude guzva i da je brzo gotovo. Oni su oboje bili zadovoljni.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 14:11   #38
dobro je znati..... mene na jesen čeka sa malom isto naš prvi lječnički za nogač
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:02   #39
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Nama u Ri su preporučili da idemo u točno određenu ambulantu za sportsku medicinu. Pregled košta 150 kn, a s klupskom iskaznicom imamo popust za cijelih 30 kn (dakle, plaćamo 120 kn).

Bez potvrde liječnika sportske medicine, dijete ne može sudjelovati na natjecanjima.
tako je i kod nas - bez liječničke potvrde nema najtjecaja.

isto idemo jednom godišnje na preporuku kluba (rugby) na Gripe u Split, a pregled nam je 100 kn. uključuje sve ono standardno što spada pod te preglede (kako je netko prije već nabrajao: ekg, spirometrija, utz srca, mjerenja tlaka, test opterećenja ,itd)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 11:51   #40
ja sad iznazivala pol domova zdravlja, vise nitko ne radi doli poliklinike u borovju
a tamo se ceka satima ako klub ne organizira
sad ja imam pitanje, tko od privatnika to radi a da radi kak spada, ukoliko maloj klub ne organizira pregled?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.