Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2016., 09:00   #161
Pozdrav, svidja mi se tema i nacin na koji si to opisala i mogu ti rec da prepoznam i dosta slicnosti u svojim snovima. Inace se ne koncentriram na snove kao sto sam se nesto detaljnije koncentrirao prije, no neki snovi mi znaju biti dosta dinamicni pa i poucni.

Zanimljivo je to da oko 30 pa do oko 40 zivota provedemo spavajuci, dakle definitivno snovi imaju veliku ulogu kroz zivot.

Ja dosta sanjam neke mjesavine omiljenih mjesta, npr. da mi je dvoriste nesto vece, da je blizu dvorista omiljeno jezero, pa onda i mixovi dvoraca, soping centara, podzemnih garaza. Jos vecu nostalgiju doprinosi i to sto cesto sanjam proljetne i ljetne dane {moja omiljena godisnja doba}.

Veliku ulogu kroz snove ima i glazba, cesto zaspim uz radio kojeg namjestim da se sam ugasi, i onda tu vjerojatno i neke pjesme koje cujem u meksoj fazi sna se poslije reproduciraju kroz neke dijelove sna.

Nocas sam bas sanjao ljeto, zalaz sunca oko pola devet, setnja pored stare skole gdje klinci igraju nogomet, a poslje se najednom nadjem na autocesti, i bijase prijepodne, a ja se setam po zutom dijelu, i susretnem bivseg frenda, ono stvarno cudno li cudno.

Vecinom mi i jesu sretni snovi , vecinom i jesu mix iz proslosti povezan s nekim dugoocekivanim zeljama. Inace, nekad sam i zadovoljniji kad manje upamtim san jer nekad i previse detalja u jutarnjem budjemju donese mix nostalgije i nekih pitanja u stilu Zasto nisam bolje napravio to i to?

Uglavnom, snovi su prilicno dinamicni i ponekad covjeka ucine sretnijim i motivirajucijim.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 16:13   #162
Quote:
Mala Magla kaže: Pogledaj post
Osobe oko mene su bile čačkalice, sve do jedne. Svi u nekoj svojoj boji. Ono kao, imaš tipove ljudi, prepoznaješ ih po koječemu. Na ovom partyju su svi ljudi bili čačkalice podjeljene po bojama (kao osobnostima).
I densam ja, razmišljam da si odem po cugu i dok se okrećem i tražim šank, čujem dvije plave čačkalice kak' si komentiraju crvenu:
"Vidi ove crvene, obukla se kao drolja"
Čačkalice su čačkalice, samo u boji. Nema odjeće. Ali crvena znači kurva i to ti je to.
Opet sam samu sebe probudila od smijeha.
Čačkalice - plošni, jednodimenzionalni ljudi. A baš su takvi najskloniji osuditi nekoga tko je "druge boje". Prilično mudar san.

Mala Magla, koliko imaš godina? Činiš mi se prilično mladom, a mladost je vrijeme kad su snovi najživopisniji.

Mjesto za istraživanje? Analiza snova nekako je izašla iz mode u RL-u pa bi ovo moglo biti najbolje mjesto.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:44   #163
tumačenje snova

Molila bih one, koji nešto o tome znaju, pojašnjenje sna. Dakle, u zadnje vrijeme često sanjam osobu iz svog života sa kojom sam u odnosu bližeg poznanstva, Kave tu i tamo i ništa više, a van tih druženja o osobi gotovo ni ne razmišljam. Proveseli me druženje i odem kući mirna, kako to biva sa površnijim odnosima. Osoba sebe prezentira i opisuje kao dobru, moralnu, poštenu. Ono što me, uvjetno rečeno, brine je da na svjesnoj razini osoba mi je draga, poštujem ju, a u snovima je sanjam kao razmaženu i prijeteču. Dakle, od faze da moja svijet ni na koji način nije okupirana dotičnom, dolazim do faze pojave snova i njihove učestalosti i sada do faze zbunjenosti. Što mi san pokušava reči? hm, hm, hm...
zoija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 00:49   #164
Quote:
zoija kaže: Pogledaj post
Molila bih one, koji nešto o tome znaju, pojašnjenje sna. Dakle, u zadnje vrijeme često sanjam osobu iz svog života sa kojom sam u odnosu bližeg poznanstva, Kave tu i tamo i ništa više, a van tih druženja o osobi gotovo ni ne razmišljam. Proveseli me druženje i odem kući mirna, kako to biva sa površnijim odnosima. Osoba sebe prezentira i opisuje kao dobru, moralnu, poštenu. Ono što me, uvjetno rečeno, brine je da na svjesnoj razini osoba mi je draga, poštujem ju, a u snovima je sanjam kao razmaženu i prijeteču. Dakle, od faze da moja svijet ni na koji način nije okupirana dotičnom, dolazim do faze pojave snova i njihove učestalosti i sada do faze zbunjenosti. Što mi san pokušava reči? hm, hm, hm...
U snovima se javlja ono što na svjesnoj razini ne percipiramo, ne obraćamo pažnju na to, ne znamo se ili ne želimo suočiti, itd. Često su to različiti simbolički prikazi. Kad se radi o osobama, konkretnim, uloga te osobe u snu ne mora biti vezana uz stvarno postojanje nečega vezanoga u našem odnosu sa tom osobom u stvarnom životu. Osoba se može pojaviti kao simbol isto. Analiza snova je preintimno i osobno područje za ovako javno i tome treba pristupiti stručno.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 01:07   #165
Da, sanjanje neke osobe ne mora imati nikakve veze s tom osobom. Takva doslovna povezivanja su uglavnom na nivou sanjarica. S tim da mnogi smatraju da ništa drugačija nisu ni ona uz pomoć stručnih osoba. No ako izuzmeš takva razmišljanja, kad se snovi analiziraju odn. interpretiraju uz pomoć psihoterapeuta, san se ne promatra izdvojeno, bez konteksta trenutne životne situacije sanjača, njegovih problema, strahova, želja i slično. Ovisno o pristupu, osoba koja se pojavljuje u snovima može simbolički predstavljati i neki dio ličnosti sanjača. Postoji puno mogućnosti. Također, u interpretaciji snova sudjeluju i sanjač i psihoterapeut koji sanjača vodi kroz interpretaciju. On mu ju uglavnom ne servira i ne odrađuje umjesto njega. Forumsko interpretiranje može biti jedino dobra razonoda.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 25.02.2017. at 01:23.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 03:13   #166
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Da, sanjanje neke osobe ne mora imati nikakve veze s tom osobom. Takva doslovna povezivanja su uglavnom na nivou sanjarica. S tim da mnogi smatraju da ništa drugačija nisu ni ona uz pomoć stručnih osoba. No ako izuzmeš takva razmišljanja, kad se snovi analiziraju odn. interpretiraju uz pomoć psihoterapeuta, san se ne promatra izdvojeno, bez konteksta trenutne životne situacije sanjača, njegovih problema, strahova, želja i slično. Ovisno o pristupu, osoba koja se pojavljuje u snovima može simbolički predstavljati i neki dio ličnosti sanjača. Postoji puno mogućnosti. Također, u interpretaciji snova sudjeluju i sanjač i psihoterapeut koji sanjača vodi kroz interpretaciju. On mu ju uglavnom ne servira i ne odrađuje umjesto njega. Forumsko interpretiranje može biti jedino dobra razonoda.
Joj vrijeme je da i ja idem spavat, neš sanjat, sutra idem na sajam nautike 2017 na Z. velesajam, i zato bi noćas volio da mi dođeš i uljpšaš snove....
http://www.rentflot.ua/uploads/item/...-ekstra_21.jpg
http://charlessledge.com/wp-content/...lying-down.jpg
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 04:02   #167
tak nekako, u snovima se ne odvija ništa čega inače nismo svjesni u budnom stanju tako da tu gubimo svaku potencijalnu psihoterapijsku svrhu

snovi i sve oko spavanja sad idu pod biologiju općenito
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:01   #168
čudan san prošle noći, primio sam poziv od jednog čovjeka, znanac inače, ali rijetko se zapravo vidimo i pozdravljamo, nažalost ne mogu se sjetiti o čemu smo razgovarali

i onda danas ujutro krenem pješke na posao i slučajno se okrenem, a kad ono taj čovjek vozi kombi i klimne, možda je i mahnuo, creepy
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2018., 13:11   #169
Potpuna mi nerazumljivost. Onaj specijalni, iz najmaštovitijeg kutka mene, na koji ku... upitnost, samo me gleda i šutke sliježe ramenima, kao nekakav, maksimalan odgovor. Ako netko od 'brijača na snove' ima neku 'definiciju značenja ili tumačenja', slobodno se referira ili sugerira.

Znači ovako. Pronalazim se u sasvim normalnom, regularnom, po ničemu posebno primjetljivom ili specijalnom bivanju, s jednim sitnim odstupanjem od 'uobičajenosti'. Naime, sve je 'naopačke'. Nebo je dolje, asfalt gore. Krov je dolje, pod je gore, glava je dolje (gornja inače), noge su gore. I nema nikakve fizičke naznake ili taktilnosti koja bi govorila u prilog, da je to/tako, obrnuto, nepravilno. Nema 'krvi u glavu', od pokušaja npr, stoja na glavi ili (inverzijska klupa, recimo) obješenosti se za noge'. Osim 'što je apsolutno, sve naopačke', nemoguće je za odrediti po čemu je ili bi bilo 'naopačke'. Svima ostalim uokolo, očito je stanje, kao meni tako pojavno, sasvim nepoznato ili možda bolje, nepostojeće.

Kao (niti slične senzacije 'upitnosti') recimo, crvena boja (u snu), koja je i dalje deklarativno crvena, ima svoju, moju, definiciju crvene, znači crveno, može biti napisana kao 'crveno' - sasvim je crvena. Osim što uopće nije - već je neka sasvim druga ili nepostojeća boja, koja je sada, osim što se 'zove' crvena, u potpunosti je zamijenila, nigdje postojeću 'crvenu'? Mislim kako moguće, nisam baš nešto 'najjasniji'?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 01:14   #170
Ajme što mi je drago da sam naišla na ovu temu. Kod mene je situacija sa snovima toliko čudna, da ponekad pomislim kako nešto kod mene ne valja. Ja sanjam svaku noć. Po 3 sna. Ponekad, desi se san za kojeg znam da mi nešto poručuje. Sanjam ljude s kojima nikada nisam imala veze, samo ih znam. Situacije su prebolesne. Neki dan sam u dnevnom imala 4-5 pečenih odojaka na ražnju. Muž je jednog poklonio frendovima.
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 01:39   #171
Descender, postavka tvog sna me podsjeća na The Hanged Man kartu u tarotu.


Sanjala sam 4 kamene statue kako sa pučine plivaju prema obali. Apokaliptična atmosfera i nadrealizam nisu novost u mojim snovima, ali dotične statue jesu.




ps.
Quote:
The Hanged man is often feared or misunderstood since hanging is viewed as punishment of a crime and a painful way to die. A closer examination reveals that the suspended man is in a state of bliss. He has willingly surrendered to Divine Will and is supported by the true and certain foundation of the universe. We are reminded of the Biblical phrase "My yoke is easy, and my burden is light."
Astrologically, the Hanged man corresponds with Neptune. The colour is blue and the numbers are twelve and three. Symbols include a cross, light, tree and a triangle.

Dream spread
Search for a suspended mind and the spiritual state of Samandhi. Atonement. Attitude determines altitude. Reversal of ordinary mind-set. Does your world feel upside down? What are you willing to give up to be happy?

(Tarot and dream interpretation By Julie Gillentine)

(prepisano, ne znam previše o pomenutom , samo me zaintrigiralo)
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 14:56   #172
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Descender, postavka tvog sna me podsjeća na The Hanged Man kartu u tarotu. Sanjala sam 4 kamene statue kako sa pučine plivaju prema obali. Apokaliptična atmosfera i nadrealizam nisu novost u mojim snovima, ali dotične statue jesu. )
The hanged man? Dvanaest. 'Dobro je, dok nije 13st.'

"....The Hanged Man has put himself in this position and there is no way he can win. And yet, that halo lets us know that he may be about to claim a sizable victory. He was not attacked, nor forced to be where he is, nothing is disheveled besides his hair hanging down due to simple gravity. With his hidden hands, he is not letting us see his manipulation of the situation. His bent leg indicates that he is getting quite comfortable being helpless. As a member of the deck's Major Arcana, The Hanged Man dominates most of the cards around him. Suited cards are often sublimated in the presence of a member of the Major Arcana. When there are lots of Sword cards around The Hanged Man, an argument or litigation is building to a climax and the need to be passive is quite pronounced...."

Grazie za input/asocijaciju. Možda sam za vrijeme dotična sna, samo spavao s nogama 'u četvorku'. Hoću to tako ponekad. S ispod sebe, skrivenim rukama. Možda. Kažu. Ne kažu ništa, za 'aureolu'. Kakve su bile statue? Što su simbolizirale ili definirale? Ili je plutanje/plivanje bilo sasvim dovoljno? Obično, te nadrealistične ili apstraktne snove, svjesnost mi za vrijeme prvog jutarnjeg uriniranja, apsorbira ili isfiltrira u risajkl bin, kao šum. Ovaj 'naopačke', baš je imao neko 'dublje značenje', i zadržao se možda čak i nekoliko dana u 'random access memoriji'. Koliko ono statistički, vremena provedemo u 'suspenziji'?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 18:16   #173
Sanjam kako imam seks sa majkom, sanjam avionski napad na svoj grad u stilu Pearl Harbour-a, sanjam kako me neko goni...
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 19:04   #174
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Kakve su bile statue? Što su simbolizirale ili definirale? Ili je plutanje/plivanje bilo sasvim dovoljno?

Bile su prijeteći visoke, prva asocijacija su mi Titani (titanos = bijela zemlja/glina/gips). Možda i Guliver i Liliputanci s nešto naopakom postavkom. Nisu doduše bile personalizirane, iz nekog razloga mislim da njihova 'moć' i ključ interpretacije leži u njihovom broju. Plaža je bila puna kupača koji su panično bježali u zaklon, ja sam promatrala prizor sa mola. Emocija koju su proizvele u snu je negativna - strah, strepnja. U biti bi se san mogao svrstati u dugogodišnji serijal apokaliptičnih snova sa raznoraznim (obično gigantskim) prijetnjama koje iz epizode u epizodu mijenjaju oblik. Ono što je specifično za ovaj san je to što uopće nisu izgledale neprijateljski nastrojene, strah je bio potpuno iracionalan - od nepoznatog.
'Plivajući' kamen u vodi i brojka 4 me navode na elemente (zemlja, voda) i njihovo (funkcionalno?) kombiniranje, povezivanje naizgled neodrživog. Don Q & Sancho P, ne mora ili-ili, može i oboje? Ne znam.


Quote:
Obično, te nadrealistične ili apstraktne snove, svjesnost mi za vrijeme prvog jutarnjeg uriniranja, apsorbira ili isfiltrira u risajkl bin, kao šum. Ovaj 'naopačke', baš je imao neko 'dublje značenje', i zadržao se možda čak i nekoliko dana u 'random access memoriji'
Ja ih imam par koji su se zadržali u memoriji još od ranog djetinjstva, uvjerena sam da svi koji ostanu 'plutati' kriju u sebi ključ za nešto. Da li je to zaista tako ili im naknadno prirodajem značenje kojeg nema, ne mogu znati sa sigurnošću. Niti je toliko bitno, dok god me potiču na 'unlocking'. U svakom slučaju si jedini na svijetu koji može odgonetnuti značenje vlastitog ti sna, koja je tvoja interpretacija?
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 11:32   #175
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
The hanged man?
Konkretni motiv puno je stariji od te karte. Mogao bi ukazivati na pokušaj usvajanja kompleksnih informacija ili promjenu perspektive kako bi se olakšalo rješavanje određenog problema. Što se tiče crvene koja nije crvena, to mi pak baca na ničeansko "prevrednovanje svih vrijednosti". S obzirom na vremenski kontekst, moglo bi se raditi o nekakvom "čišćenju" osobne ili kolektivne prošlosti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 11:39   #176
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Sanjala sam 4 kamene statue kako sa pučine plivaju prema obali. Apokaliptična atmosfera i nadrealizam nisu novost u mojim snovima, ali dotične statue jesu. )
Broj četiri često simbolizira stabilnost i nepromjenjivost, a kamen pojačava to značenje. Voda se pak najčešće povezuje s emocijama, nesvjesnim. Ako ćemo se igrati Tarota, sve skupa bi mogla biti četvorka pehara.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 16:28   #177
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Broj četiri često simbolizira stabilnost i nepromjenjivost, a kamen pojačava to značenje. Voda se pak najčešće povezuje s emocijama, nesvjesnim. Ako ćemo se igrati Tarota, sve skupa bi mogla biti četvorka pehara.

Ovo je neugodno nalik onome što me zaista muči ovih dana. Hvala ti. I kad se već igramo, znak/podznak su mi također zemlja/voda.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2018., 14:13   #178
Prvo skica područja koje sam sanjala. Sve se odvijalo na tom prostoru.

područje

28.11.2010.

Sanjala sam dvije noćne more na taj datum, prepisat ću drugu, prvu mi se ne prepisuje niti je išta zanimljivo.

-drugi san je daleko kompliciraniji s milion detalja.

Sve se svodilo na to da se na nekom udaljenom otoku u Južnoj Americi održavaju nagradni turistički izleti. Dragi i ja smo dobili nagradu i uputili se brodićem s grupicom i vodičem na taj otok. Put je trajao nekoliko sati, svi na brodu su bili dobrog raspoloženja. Bili smo nas dvoje, vodička i nekoliko djevojaka.

Stigli smo na odredište, otok crvenkastih stijena, uspeli se drvenim putem do sela slušajući objašnjenja vodičke o tom drevnom selu... kad se počelo događati nešto čudno. Odnekud je doklizila zelenkasta magla koja je prekrila čitavo područje, pojavila su se neka bića i počela nas loviti. Neke od djevojaka su odmah bile uhvaćene, rastrgane na komade ili odnesene u zrak, nas dvoje i preostale djevojke smo pobjegli preko mosta niz liticu do nekog tunela.

I tu počinje zbunjenost. Ušli smo u prirodni tunel i naišli na našeg mačka, to jest, njegovog brata dvojnika i još dva crna mačića. Mačji brat je izgledao kao da ga je lupilo auto ili tako nešto, cijeli krvav i zalijepljenog krzna. Ubrzali smo kroz mračni tunel, krv je kapala sa stijenki tunela pa sam shvatila da je krv na mačku u biti ta krv.

Jedna od cura je naglo nestala, pa druga i na kraju i moj dragi. Nešto ih je zgrabilo i odvuklo kroz rupe u zidovima tunela. Sakrila sam se u jednu udubinu držeći mace u krilu, osjećala sam se potpuno sama na opasnom i došlo mi je da se stisnem i nestanem u toj udubini. Mace su počele presti i odlučila sam nastaviti, ostavila sam ih u udubini i krenula prema izlazu tunela.

Kad sam izašla shvatila sam da tunel vodi nazad u selo s druge strane. Siromašno selo na ogromnoj čistini s drvenim kućicama na kat.
Tada sam vidjela dragog kako ga neka stvorenja vuku po podu i zatvaraju u kukuljicu obješenu na kućici. (posvuda su visile)

Magla se povukla, bića nestala zajedno s kukuljicama. Na čistinu se došetala druga grupa s istom vodičkom, prostor je zalelujao, znala sam što će se dogoditi. Stigla je magla i leteća bića napadajući grupu. Iskoristila sam metež i zaletila se do kukuljice dragog, izvukla ga pa smo zajedno pobjegli prema moru s liticama kamo smo stigli spuštajući se kroz gustiš.

Bila sam tako sretna što je ipak živ i zdrav. Malo smo pronjuškali, provjerili mace u tunelu i nekako shvatili da jedan čovjek upravlja zvijerima i letećim bićima, kopa grobove i baca ostatke ljudi unutra dok mu vodička pomaže.
Namamili smo je do litica i zatvorili u neku pećinu. Tada smo vidjeli da prema otoku dolazi puno brodica policije, obradovali se. Sve čudno se povuklo, tijela i krv je isparila, sve je opet bilo normalno.

Došetala je neka inspektorica do mene i počela me ispitivati. Bila je strašno sumnjičava, pomislila sam kako će otkriti zatvorenu vodičku i kako će im ona lagati pa ćemo nadrapati. Shvatila sam da od njih, policije, pomoći nema, dodatno sam shvatila da su čovjek i vodička pozvali policiju, pa sam muljala dok nisu odlučili otići. Odahnula sam i išla reći dragom da idemo i mi s njima napokon, ali, kad sam se okrenula, njega nije bilo.
Ostavila sam policiju, gledala kako se udaljavaju od otoka i krenula u potragu.
Jedno od letećih bića me u jednom trenu ulovilo i odnijelo do čovjeka koji je upravljao otokom.

Bio je mršav i boležljiv, blijed i bez kose, u kafenastoj nošnji. U ruci je za kosu držao odrubljenu dječju glavu a to dijete sam bila ja. Mirnim glasom mi je rekao kako me već jednom ubio i kako moram ostati mrtva. Otrčala sam, dugo sam trčala dok nisam naišla na otvoreni grob na kojem je pisalo moje ime. Ušla sam unutra, kad sam ušla po meni je pala zemlja i cijelu me prekrila. To je bila dobra stvar jer sam čula bića kako me traže uokolo a i mogla sam disati.

Pričekala sam da se sve smiri, izašla iz zemlje i potražila čovjeka. Kad sam ga našla čučao je u lotos pozi i cerekao se. Ubila sam ga jer mi nije htio reći gdje mi je dragi. Dok je umirao rekao je da će me kazniti u drugom obliku, da je jedva čekao da ga ubijem i počeo isparavati.
Mislila sam da prijeti uzalud, opet malo odahnula ali niti par trenutaka kasnije, iza mene, preko litice se uspeo ogromni mamut oštrih kljova i velikih zubiju. Pobjegla sam ka drvenom putu, plan je bio otplivati na drugu stranu jer, mamuti ne plivaju...zar ne?

Skoro pa me mamut dohvatio, ali, odnekud se pojavio bijesni crni vuk veličine mamuta i napao ga. Trčala sam koliko me noge nose do mora a iza mene vuk je gubio bitku. Zaplivala sam do druge strane, jedva se uspela na liticu i kad sam stigla do vrha shvatila da mamut pliva za mnom dok vuk ugiba probijenog torza. Bez ikakvog problema se uspeo za mnom koja nisam imala gdje. Mislila sam da sam gotova, zgrabila nešto u ruku i pripremala se na napad kad je odnekud doskočio moj dragi i s ogromnim kopljem ubio mamuta koji je pao u more.

Nismo doznali tajnu otoka ni zašto je onaj čovjek sve to radio. Pokušali smo nešto izvući iz zatočene vodičke, ali, ona nas je napala kad smo otvorili pećinu (koja se sama zatvorila kad smo je ubacili unutra) pa smo je ubili s istim kopljem.
Kako je pala na pod tako se pećina ispunila mrtvim tijelima i otkinutim ljudskim udovima.
Do nas su došetale mace, dragi ih je uzeo u naručje a one su prele. Onda smo se pogledali jer se počeo spuštati mrak a mi pojma nismo imali kako da odemo od tu. Niti što se događa noću, postajalo je sve mračnije i hladnije.

I...tu sam se probudila.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2018., 00:31   #179
U zadnje vrijeme sanjam snove u kojima sam sebi čupam/vadim zub. Al' to nije ono vađenje klještima već vađenje tako što zapnem svojim drugim zubima za njega i onda ga čupam, guram i lomim .

Ono meni je taj osjećaj odvratan.

Šta bi to sve moglo da znači?
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2018., 17:03   #180
Verdadera - koliko je vremenski trajao taj san (i real-time i dream-time)? Inače, skica me podsjeća na Rivendell. Voljela bih ponuditi kvalitetniji input ali sam se dosad vježbala samo na vlastitim snovima crpeći poveznice iz vlastitog života, nemam pojma kako pristupiti tuđim snovima. Nadam se u svakom slučaju nailasku iskusnijeg poznavaoca. I btw, poznat mi je motiv crne mačke i puta koji vodi ka Dole, been there too.

Edit: pitam se griješim li što iz snova zapisujem/pamtim samo motive a ne sav scenarij, obično filtriram ono što mi se učini simboličnim a ostatak (kontekst, zaplet, detalje) pustim da potone.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.