Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2008., 14:56   #221
Quote:
AMARILLO kaže: Pogledaj post
Ugriz pita je daleko najjaci i najopasniji jer je snaga zagriza veca od 1500kg.Svojim sam ocima vidio sta pit moze(kod kuce imam dva pa znam) i nikakvi rotovi i kornjace se ne mogu s time usporediti.
U prilog mu ide i sto kad nesto uhvati u pravilu to ne ispusta iz usta dok ne otkine.
gluposti. ovo je nedavno i znanstveno demantirano, ali ne da mi se sad tražiti link.

Quote:
Ne vjerujte svemu sto ste procitali na net-u jer nije istina.
a ovo što si ti napisao nismo pročitali na netu?
ili ti imaš doma svu stručnu opremu za mjerenje ugriza, pa si doveo poredao sve životinje ispred kuće i mjerio im ugrize?
da, sad shvaćam zašto si ti stručniji od svih ostalih.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 15:01   #222
Quote:
AMARILLO kaže: Pogledaj post
u principu snaga ugriza nije previse vazna,nego srce.dakle rasprava o tome ko ima jaci ugriz je bespredmetna.
i ovdje ne mislim na nikakve borbe nego sta je pit u stanju napraviti( i ne samo pit)kad se necega uhvati.malo je pasa koji bi jeza zgrabili u usta i ogulili mu sve one bodlje sa njega,a to pit radi bez problema i to sa minimalnim ozljedama.
da, ovaj to radi odlično. jako pohvalno.


uglavnom, ne volim kad se ljudi nabrijavaju na ugrize i agresivnost svojih pasa.
ako sami nemate muda, nemojte na psima liječiti komplekse.
psi nikome ne bi trebali služiti da grizu i budu ratoborni.
zbog takvih vlasnika ljudi imaju predrasude prema određenim pasminama, među kojima je i pit bull.
nažalost!
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:42   #223
Quote:
19_____86 kaže: Pogledaj post
ne nije znanstvenik ali zna vise od psima od ijednog "znanstvenika" jer za razliku od njih ne bulji u knjige i dijeli pametne nego zaista radi sa psima i pomaze ljudima....
Znanstvenici ne bulje u knjige, oni ih pisu.
Aj bok.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 23:46   #224
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Znanstvenici ne bulje u knjige, oni ih pisu.
svejedno.
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 23:51   #225
evo za onog pametnjakovica sta kaze da pitbull ima ugriz od 1500 Kg...
http://www.youtube.com/watch?v=R7jhrxy0HKs

a ovdje je najaci ugriz u svijetu pasa....(domacih)
http://www.youtube.com/watch?v=MZm037jPNgc
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 01:05   #226
Volim pse kao i sve zivotinje,ali ih se bojim.Pretrnem u sebi kad vidim kako klinci prilaze psima bez bada,ali ne zelim svoj strah prenosit na njih.Ajde bar sam ih uspjela naucit da prvo pitaju vlasnika smiju li prici psu-
JEdino lose iskustvo imali smo sa pincom,uhvatio je curicu za nogu,ali srecom nije joj ni uspio probiti kozu tako da joj nije ostao nikakav strah.
Mene osobno napao je labrador,od straha zakopala sam se u mjestu i zmirila.Rezao je iznad mene sve dok mu se POLAKO nije priblizio gazda i odveo ga bez i jedne rijeci.
U okolini imam i staforda i pita i rota,niti jedan nikada nije pokazao interes da ugrize bilo koga.Staford zimi vuce djecu na saonicama.To su tako dobri i umilni psi da im se cak i ja imam hrabrosti priblizit.
Zbog toga sto te pse ne mogu povezat sa svim ovim pricama mislim da je ipak najvise kriv odgoj,a ne pasmina sama po sebi.
ZeZu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 01:32   #227
Ma mozete se svi vi lijepo pokupit doma......
sad kad vam ja pokazem svoju zvijer... svi susjedi ga se boje...




susjedi su ga znali zamjenit za macku
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 15:00   #228
hahaha kako je simpatičan
koja je to pasmina?
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 16:49   #229
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
hahaha kako je simpatičan
koja je to pasmina?

to je pekinezer star 2 mjeseca....
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 18:00   #230
Quote:
Num_Lock kaže: Pogledaj post
2-3 vuka zakolju vola od 900-1200kg,a di neće onog malog jadnog tornjaka od 20kila.

recimo,nema veze s vukovima,gledao sam filmić jedan iz indije u kojem je tigar sa 2 metka u sebi raskasapio 6 pitova i to je svaki od njih dobio udarac-dva i to u svega pola minute. Istina tigar je tigar,a vuk je vuk ali opet niti sa jednim se nebih htio naći oči u oči na njegovom terenu,ako nemam ak47 ili m16
Dođi ti kad si faca tornjaku do ko što si ti reka 20 kila pa da vidimo kliko će od tebe ostat. kao prvo i prvo Sukob tornjaka i vuk(ov)a vrlo rijetko dolazi jer je tornjakova primarna zadaća obilježavanje teritorija oko tora ili na jednomm mjestu na ispaši di su ovce.
Kako moš uspoređivati tornjaka sa npr. šarcom ili kavkascem????
Tornjak se od njih razlikuje po tome što se neda odvući u šumu za obično vučicom, a šarac i kavkazac odmah napadaju bez okljievanja, a tada se zna šta je sljedeće
P.S.
Tornjak nijedan nema ispod 50 kila
tornjak2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 18:49   #231
Quote:
tornjak2301 kaže: Pogledaj post
Kako moš uspoređivati tornjaka sa npr. šarcom ili kavkascem????
Tornjak se od njih razlikuje po tome što se neda odvući u šumu za obično vučicom, a šarac i kavkazac odmah napadaju bez okljievanja, a tada se zna šta je sljedeće
P.S.
Tornjak nijedan nema ispod 50 kila
Jao daj ne kaki, sreco! I ne pricaj nesto o cemu pojma nemas. Pastirski psi svi manje-vise imaju slicne taktike, razlikuju se po tome sto svako podneblje ima svoje pastirce. Tako mi i Bosanci imamo tornjaka, Srbi i Makedonci Sarplaninca, Turci karabashe, Rusi i tamo oni Kavkaze... itd. blablabla
S obzirom da poznam sarce jako dobro, mogu ti garantirati da se ni njih ne "odvuce" u sumu. Mislim da sam vec pisala negdje o njihovim taktikama cuvanja stada pa mi se neda opet drobit jedno te isto. U svakom slucaju, imam razloge zasto preferiram sarce, ali to definitivno nisu nacini cuvanja stada i borbi s vukovima, o svima ostalima, sve najbolje, inace, obozavam pastirske pasmine.

Btw. ima tornjaka itekako ispod 50 kg. Npr. prosjecna zenka je oko 40-ak.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.