Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 14:16   #1
Osjećaj - želim se ubit...

bok,

osjećaj je jednostavno neopisiv. prati me već mjesecima. možda i godinu dana. to je takvo nezadovoljstvo ovim svijetom. prve riječi ujutro su mi cca "jebem ti mater u pičku". križam dane na kalendaru. rugam se bolesnicima svakakve vrste, takodjer rugam se nastradalim idijotima u crnoj kronici samo da mene zadesi neka slična nesreća, da se maknem s ovog svijeta. za mene nema veselja. veselje bi mi prestavljalo bilo što čime bi sebi nanio neku štetu, sigurnu smrt. želim taj mir već jednom. 2 metra ispod zemlje. dogodit će se kad tad. hvala bogu da ima kraja. hvala bogu. jedva čekam taj zadnji izdah. nema šanse da će ovo stranje trajati vječno. želim ubrzati taj proces. ionako ću jednog dana umrijeti. nema smisla truditi se uopće. nema stvari koje su mi ostale za napraviti. sve stvari sam vratio ljudima čije su. nikome nisam dužan. sam po sebi sam izrazito odbojan. tako da je oko mene vatreni zid. iz tog razloga nemam frendova. nikome neću faliti. sa starcima sam razgovarao u više navrata. trude se omogućiti mi svašta, kupili bi mi stvarno sve. meni ništa ne treba. ne želim. starci su mi postali "frendovi". s njima razgovaram, diskutiram o nacinima samoubojstava, drogama i konzumaciji, vožnji u pijanom stanju, izazivanju nesreća. prvom prilikom ću si nekaj stvarno špricnut u žilu. ili progutat neki otrov. u svjesnom stanju se ne osjećam dobro. jednostavno osjećam ko da imam ogroman kamen na srcu, teret na duši. kao neku veliku tajnu koju cuvam. stvar je u tome što tajna ne postoji tj. ne mogu si olakašati tako da to kažem nekome, kad ne postoji.

ne postoji ta prokleta stvar koja bi meni pobudila osjećaj radosti i veselja.
nema.

dakle, poanta je raditi stvari koje će mi skratiti život. koje su to stvari?
imam relativno visok krvni tlak (naslijedio od starog). kad se uznemirim skoči i do 220 / 150. u tom stanju osjećam da mi samo malo fali da odem na onu stranu. što je to malo?

imam fobije od zatvorenih ili zaključanih prostora. imam fobije od autoriteta.

mrzim sebe. uništit ću se.
Weedeemer is offline  
Old 09.07.2007., 14:38   #2
I ja sam imala taj osjecaj nekoliko godina...kada sam molila da mi bar nesto padne na glavu sa zgrade, ili da me udari auto, kad vec nemam petlje da okoncam stvar sama. Ali me to proslo nakon nekog vremena. Ipak, neko unutarnje nezadovoljstvo i razocaranje je ostalo i mislim da ce ostati citav zivot.
Ada27 is offline  
Old 09.07.2007., 14:45   #3
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
bok,

osjećaj je jednostavno neopisiv. prati me već mjesecima. možda i godinu dana. to je takvo nezadovoljstvo ovim svijetom. prve riječi ujutro su mi cca "jebem ti mater u pičku". križam dane na kalendaru. rugam se bolesnicima svakakve vrste, takodjer rugam se nastradalim idijotima u crnoj kronici samo da mene zadesi neka slična nesreća, da se maknem s ovog svijeta. za mene nema veselja. veselje bi mi prestavljalo bilo što čime bi sebi nanio neku štetu, sigurnu smrt. želim taj mir već jednom. 2 metra ispod zemlje. dogodit će se kad tad. hvala bogu da ima kraja. hvala bogu. jedva čekam taj zadnji izdah. nema šanse da će ovo stranje trajati vječno. želim ubrzati taj proces. ionako ću jednog dana umrijeti. nema smisla truditi se uopće. nema stvari koje su mi ostale za napraviti. sve stvari sam vratio ljudima čije su. nikome nisam dužan. sam po sebi sam izrazito odbojan. tako da je oko mene vatreni zid. iz tog razloga nemam frendova. nikome neću faliti. sa starcima sam razgovarao u više navrata. trude se omogućiti mi svašta, kupili bi mi stvarno sve. meni ništa ne treba. ne želim. starci su mi postali "frendovi". s njima razgovaram, diskutiram o nacinima samoubojstava, drogama i konzumaciji, vožnji u pijanom stanju, izazivanju nesreća. prvom prilikom ću si nekaj stvarno špricnut u žilu. ili progutat neki otrov. u svjesnom stanju se ne osjećam dobro. jednostavno osjećam ko da imam ogroman kamen na srcu, teret na duši. kao neku veliku tajnu koju cuvam. stvar je u tome što tajna ne postoji tj. ne mogu si olakašati tako da to kažem nekome, kad ne postoji.

ne postoji ta prokleta stvar koja bi meni pobudila osjećaj radosti i veselja.
nema.

dakle, poanta je raditi stvari koje će mi skratiti život. koje su to stvari?
imam relativno visok krvni tlak (naslijedio od starog). kad se uznemirim skoči i do 220 / 150. u tom stanju osjećam da mi samo malo fali da odem na onu stranu. što je to malo?

imam fobije od zatvorenih ili zaključanih prostora. imam fobije od autoriteta.

mrzim sebe. uništit ću se.
Zelis i trebas-istomisljenike.Sve ce tada biti lakse jer ces samocu odalamiti,a izgubljenost udebljati novim smislom bio on i dalje autodestruktivan ili preporodjen nekim novim idejama.

Trebas nekog tko te razumije,tko uzgaja tvoje zivotne zelje.Trebas nekog odvratnog i ruznog pored sebe poput mene.Trebas nekoga tko se mrzi i tko se zeli ubiti.Trebas nekoga tko te jako dobro razumije,puno bolje od tvojih roditelja i samoce sa kojom prijateljujes.

Da ne trebas nikoga,ne bi trebao ni ove tipke,ni ovaj kompjuterski ekran koji te sada bezosjecajno-poslovno gleda.Trebas nas kao sto ja trebam tebe jer me razumijes.Nisi sam,jedan si od mnogih izgubljenih u raznim svjetskim zabitima.Skupimo se i pjevajmo zajedno o darksajderskom zivotu,planirajmo smrt,drkajmo na kraj kojeg smo mi gospodari....

Iznjedrimo smrt zajedno,nemoj misliti da mozes to sam odraditi,shvati da nas trebas i da je smrt bespotrebna dok nas ne pronadjes odnosno dok mi tebe ne pronadjemo....

a ovo je tek prvi korak....
jos je puno zivota potrebno do naseg zajednickog cilja....
ne posustaj....
__________________
Najcisci heroin nudim:
http://www.youtube.com/watch?v=axnyoFo1cA0
diabolo is offline  
Old 09.07.2007., 14:46   #4
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
mrzim sebe. uništit ću se.
hej!!
nemoj se uništit! život je prakratak i predragocijen i sama činjenica da nam je dan znači da nešto vrijedimo.

trenutno si u down fazi što je potpuno normalno jer život nije uvijek cvijeće.

i zašto misliš da će ti biti bolje aako te nema?
u krajnjoj liniji najlakše je odustati....

trgni se, probudi se, potraži eventualno stručnu pomoć..
prihvati da ti je sada tako....

ne znam što bih ti rekla, i ja sam bila u toj fazi (možda ne tako radikalno kao ti) i očajnički se trudila da izađem iz nje.

i, polazi mi za rukom.

i imaj vjere u sebe!!
-lavica- is offline  
Old 09.07.2007., 14:46   #5
eto i mene gotovo svaki drugi dan puca taj osjecaj

i trudim se biti prilagodjena i normalna i sretna i optimisticna,ali znutra duboko vjerujem da je ionako sve uzalud

deklarativno sam optimista

ali sam u sebi teski pesimista

kod mene ta " faza" traje vec jako,jako dugo i nikao da prodje u biti samo mi je gore

i nestala bih da ne znam da bi mojoj mami jako,jako falila

iskreno ja bih najradije da me nesto strefi i da okoncam ovu mizeriju od zivota

mislim da se necu ubiti,ali zelim NESTATI
__________________
Tko hoce pronadje nacin
tko nece pronadje izgovor:)
Ruzna i debela:) is offline  
Old 09.07.2007., 15:00   #6
Who will clean your blood off the carpet or scrape your brains from the ceiling? Commercial cleaning companies may refuse that job --- but SOMEONE has to do it. Who will have to cut you down from where you hanged yourself or identify your bloated body after you've drowned? Your mother? Your wife? Your son?

The carefully worded "loving" suicide note is no help. Those who loved you will NEVER completely recover. They'll feel regret and an unending pain.

--------------------------------------------------------------------------------------------


popušio bi trajni ban zbog riječi koje bi izrekao na ovaj boldani dio.
dakle , ja bi trebao biti živ dok je netko tko mene voli - živ? ako takav i postoji?
....kad više te osobe nema, dakle mogu li se onda bez grižnje savjesti koknut? HA ???? HA????
Weedeemer is offline  
Old 09.07.2007., 15:02   #7
osim toga želim biti mlad i lijep leš
Weedeemer is offline  
Old 09.07.2007., 15:02   #8
aj ne laprdaj....
ne bi se trebao ubit prvenstveno zbog sebe.
živis zbog sebe a ne zbog drugih!
-lavica- is offline  
Old 09.07.2007., 15:03   #9
O maj gad @Ružna i debela:-) šta to ja čitam??? a tako prekrasni i pozitivni postovi na temi 'Nikad zadovoljna', mislim stvarno, ne mičem se više s tog topica... Nemojte me mrzit, skroz sam dobre volje , ajde, ajde za sat dva ako ne i za dan sve će bit i meni po starom...

@Reedemer, pa i tvoji savjeti, ono, opiči na more, ležaljka i sunce i sad...
Jel ti mogu ispeći palačinke?
Ajde, maco, drž mi se!!!
maskirana_osvetnica is offline  
Old 09.07.2007., 15:04   #10
Quote:
lavica55 kaže: Pogledaj post
aj ne laprdaj....
ne bi se trebao ubit prvenstveno zbog sebe.
živis zbog sebe a ne zbog drugih!
očito je da živim radi drugih.
Weedeemer is offline  
Old 09.07.2007., 15:05   #11
Ma mozes slobodno i sad (iako ti to ne bih preporucila i nadam se da neces). Ali da znas, nisi jedini s tim osjecajima.
Ada27 is offline  
Old 09.07.2007., 15:05   #12
Quote:
maskirana_osvetnica kaže: Pogledaj post
@Reedemer, pa i tvoji savjeti, ono, opiči na more, ležaljka i sunce i sad...
da, uz jednu sličicu lsd-a.
Weedeemer is offline  
Old 09.07.2007., 15:06   #13
Quote:
Ada27 kaže: Pogledaj post
Ma mozes slobodno i sad (iako ti to ne bih preporucila i nadam se da neces). Ali da znas, nisi jedini s tim osjecajima.
ima neki web servis gdje bi mogao broadcastat samoubojstvo?
Weedeemer is offline  
Old 09.07.2007., 15:06   #14
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
očito je da živim radi drugih.
zlato, pa ti probaj živjeti za sebe!
vjeruj, otvorit će ti se novi horizonti.
ovo nije glupa floskula nego zaključak donesen temeljem iskustva.
-lavica- is offline  
Old 09.07.2007., 15:09   #15
Quote:
lavica55 kaže: Pogledaj post
zlato, pa ti probaj živjeti za sebe!
vjeruj, otvorit će ti se novi horizonti.
ovo nije glupa floskula nego zaključak donesen temeljem iskustva.
živim iz razloga da umrem jednog dana .... KAD-TAD ... možda da i sam utječem na to...
čemu se truditi uopće. čak i da zavolim život - svejedno okončam...
Weedeemer is offline  
Old 09.07.2007., 15:10   #16
smijem li pitati koliko godina imaš?
-lavica- is offline  
Old 09.07.2007., 15:13   #17
smiješ
Weedeemer is offline  
Old 09.07.2007., 15:14   #18
pitam
-lavica- is offline  
Old 09.07.2007., 15:17   #19
Zašto mrziš sebe?
Ja sam se sebi gadila, bila jadna, bilo me sram, ali nikad se nisam mrzila...
Nemoj se mrzit, obasipat ću te forumskom ljubavlju
maskirana_osvetnica is offline  
Old 09.07.2007., 15:18   #20
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
bok,

osjećaj je jednostavno neopisiv. prati me već mjesecima. možda i godinu dana. to je takvo nezadovoljstvo ovim svijetom. prve riječi ujutro su mi cca "jebem ti mater u pičku". križam dane na kalendaru. rugam se bolesnicima svakakve vrste, takodjer rugam se nastradalim idijotima u crnoj kronici samo da mene zadesi neka slična nesreća, da se maknem s ovog svijeta. za mene nema veselja. veselje bi mi prestavljalo bilo što čime bi sebi nanio neku štetu, sigurnu smrt. želim taj mir već jednom. 2 metra ispod zemlje. dogodit će se kad tad. hvala bogu da ima kraja. hvala bogu. jedva čekam taj zadnji izdah. nema šanse da će ovo stranje trajati vječno. želim ubrzati taj proces. ionako ću jednog dana umrijeti. nema smisla truditi se uopće. nema stvari koje su mi ostale za napraviti. sve stvari sam vratio ljudima čije su. nikome nisam dužan. sam po sebi sam izrazito odbojan. tako da je oko mene vatreni zid. iz tog razloga nemam frendova. nikome neću faliti. sa starcima sam razgovarao u više navrata. trude se omogućiti mi svašta, kupili bi mi stvarno sve. meni ništa ne treba. ne želim. starci su mi postali "frendovi". s njima razgovaram, diskutiram o nacinima samoubojstava, drogama i konzumaciji, vožnji u pijanom stanju, izazivanju nesreća. prvom prilikom ću si nekaj stvarno špricnut u žilu. ili progutat neki otrov. u svjesnom stanju se ne osjećam dobro. jednostavno osjećam ko da imam ogroman kamen na srcu, teret na duši. kao neku veliku tajnu koju cuvam. stvar je u tome što tajna ne postoji tj. ne mogu si olakašati tako da to kažem nekome, kad ne postoji.

ne postoji ta prokleta stvar koja bi meni pobudila osjećaj radosti i veselja.
nema.

dakle, poanta je raditi stvari koje će mi skratiti život. koje su to stvari?
imam relativno visok krvni tlak (naslijedio od starog). kad se uznemirim skoči i do 220 / 150. u tom stanju osjećam da mi samo malo fali da odem na onu stranu. što je to malo?

imam fobije od zatvorenih ili zaključanih prostora. imam fobije od autoriteta.

mrzim sebe. uništit ću se.
Pozdrav!
Nikada se nisam osjećao tako, pa i neću glumiti i napisati znam kako ti je. U najgorem/najboljem slučaju sa znao biti deprimiran i nezadovoljan. Uglavnom se takvo što događalo zbog mene samog. Svijet je takav kakav je, svaki dan, svaki mjesec...uvijek je takav. Nije bolji niti lošiji. Mijenja se samo naše raspoloženje. Toga treba biti svjestan. Na primjer, netko je nezadovoljan jer nema djevojku. Sve mu/joj se čini usrano, cijeli je svijet pokvaren i ništa nema smisla. Drugi dan se sretno zaljubi i sve je najednom drugačije? Nije!
Jednostavno mi mijenjamo svoje viđenje stvari. To što sam zaljubljen ne mijenja ništa nikome osim mene i ljudima oko mene kojima sam tada podnošljiviji jer sam bolje volje...sretniji pa i u njih izazivam pozitivne osjećaje.

Ono što bih ti ja savjetovao jest fizička aktivnost. Nađi nešto što te ispunjava. Treniraj neku borilačku vještinu, odi u klub penjanja po umjetnim stjenama za početak, kasnije probaj i u prirodi. Druži se sa ljudima. Pa ne mogu svi biti tako loši. Kada savladaš odrđenu cjelinu, kada ispenješ neki teški pravac na stjeni, osjećati ćeš se dobro, korisno. Uzmi biciklu i odi do nekog malog mjesta u okolici udaljenog 20-ak kilometara. Osjećati ćeš se izvrsno, jer ćeš znati da si to sam postigao, bez ičije pomoći. Ti i tvoje noge će biti zaslužne za to...

Želim ti puno sreće!
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.