Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2003., 14:16   #21
Ojoj, stare price, samo sto se ovaj put radi eto o Cedeviti. A tko ce znati sto mi sve u sebe dnevno strpamo, u vjeri da je to zdravo za nas. Jabuke su zdrave, ok. A sto ako su poprskane kojekakvim zajebancijama kojima ih inace prskaju, a koje se ne daju sasvim oprati nicim? Jesu li i tada zdrave?

Prije nekoliko dana jedna prijateljica, koja ima sina od 6 mjeseci, gledala me je kao nepodobnog roditelja kad sam joj rekla da sam svojim curicama dok su bile bebe davala Frutek sokove i kasice.

Sta covjek da radi, nego da se trudi zastititi sebe i svoje koliko zna i umije. Pitanje je samo jesu li npr. Cedevita i Frutek na vrhu ljestvice stvari opasnih po zivot, ili je na tim mjestima ipak nesto drugo.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 16:42   #22
Quote:
Corpus kaže:
Inace, dovoljno je saznanje da u Cedeviti ima podosta limunske kiseline, sto je jedan od najnezdravijih tvari i jedna od najkancerogenih...
Jos jedan koji "pusi" glupost - vec smo o tome raspravljali na forumu (mislim da je to bilo na temi Dangerous Life - procitaj si malo) - limunska kiselina uopce nije kancerogena - njezina
"kancerogena" svojstva pojavila su se iskljucivo kao greska u prijevodu. AFAIK, jedini eventualni problem s limunskom kiselinom je to da u vecim kolicinama nagriza zube ili tako nesto (zaboravio sam, nemojte me drzati za rijec) - u biti, u ustima snizuje pH. Radije se ti zabrini za E621 (MSG, odnosno monosodium glutamat, odnosno mononatrij glutamat ili natrijev glutamat) kojeg imas u Vegeti, juhama, cipsevima, pastetama i vecini druge hrane vezane uz meso.

Quote:
SuNsHiiNe kaže:
meni se cini da je limunska kis. najobicniji vitamin C. neznam kako vit C moze bit kancerogen...
Limunska kiselina i vitamin C (askorbinska kiselina) nisu jedno te isto. A niti jedno od ta dva nije kancerogeno.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 17:09   #23
Quote:
MaxB kaže:
[B
Limunska kiselina i vitamin C (askorbinska kiselina) nisu jedno te isto. A niti jedno od ta dva nije kancerogeno. [/B]
imas pravo.
SunGöttin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 22:34   #24
Rajna!!

kaj ne štima s Frutekima voljela bih znati
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 22:40   #25
Quote:
MaxB kaže:
Jos jedan koji "pusi" glupost - vec smo o tome raspravljali na forumu (mislim da je to bilo na temi Dangerous Life - procitaj si malo) - limunska kiselina uopce nije kancerogena - njezina
"kancerogena" svojstva pojavila su se iskljucivo kao greska u prijevodu. AFAIK, jedini eventualni problem s limunskom kiselinom je to da u vecim kolicinama nagriza zube ili tako nesto (zaboravio sam, nemojte me drzati za rijec) - u biti, u ustima snizuje pH.
Oh, preuzviseni, ispricavam se na mojoj gluposti

Quote:
Radije se ti zabrini za E621 (MSG, odnosno monosodium glutamat, odnosno mononatrij glutamat ili natrijev glutamat) kojeg imas u Vegeti, juhama, cipsevima, pastetama i vecini druge hrane vezane uz meso.[/B]
Znam i opce se ne brinem za to, jer takve stvari jedem eeeextremno malo...

A i vec je bilo spomenuto na forumu, nema brige ako se takve stvari koriste u razumnim kolicinama. Ako se svaki dan jede juha iz vrecice i 2 pastete, naravno da ce stetiti...
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 00:43   #26
Quote:
Corpus kaže:
Oh, preuzviseni, ispricavam se na mojoj gluposti
E, sori - trebao sam iza staviti neki smajli - ovako je moj post ispao malo preostar.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 10:20   #27
Quote:
mimi2003 kaže:
Rajna!!

kaj ne štima s Frutekima voljela bih znati
Kaze - ona bi svom djetetu dala samo kasice od voca koje je sama uzgajala, i za koje zna da nije prskano i statijaznam. U tom smislu, daje mu samo naribanu jabuku iz vrta svoje mame. Jedino za nju zna da nije prskana.

Ja sam svojima davala Fruteke, narocito su voljele onaj sa visnjom.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 10:24   #28
Ma pizdarije!!!!


Kaj to znaci da mi iz gradova nebismo trebali uopce jesti voce jer je spricano, jer nije iz "vrta njene mame"???

A taj vrt je najvjerojatnije negdje 20 metara od nekakvog autoputa ili tvornice ili kurcapalca, pa je to kao zdravo?!?!?!
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 17:21   #29
Cedevita - je umjetno.vitaminski proizvod. I svakako nije zdrav. A da li Vam je poznato da su se djeca ušmrkavala upravo cedevitom.
Manex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 17:53   #30
Quote:
SuNsHiiNe kaže:
cedevita u sebi ima Broma..

jel vam dosta znat da vojnicima daju Br u hrani i picu da im smanje libido
Odakle ti to da ima Broma, pa već odavno bi bila zabranjena roba.
Manex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 20:12   #31
Quote:
Manex kaže:
A da li Vam je poznato da su se djeca ušmrkavala upravo cedevitom.
Ma da?! I kakav je efekt?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 09:52   #32
Quote:
MaxB kaže:
E, sori - trebao sam iza staviti neki smajli - ovako je moj post ispao malo preostar.
No hard filings
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 17:11   #33
Quote:
ZorcJ kaže:
Ma da?! I kakav je efekt?
Kupi i šmrakaj, kaj mene pitaš...
Manex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 19:53   #34
Cedevita je najbolja od svih slicnih prozivoda
__________________
Dobar i budala su braca rodjeni... najgore je kada se i licno uveris u to !!!
Eric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 20:38   #35
..ja sam ko mala bila ovisna o fruteku a moram priznat da ga i dan danas volim popit il popapat one fine kasice

U fruteku nema glutena ni konzervansa tak da m ise cini da je to ok..al u granicama normale
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 02:16   #36
pijem cedevitu ko lud svaki dan po 2~ case.
preslo mi u naviku ko kafa.


I NISAM JOS PRIMJETIO NIKAKVE NUSPOJAVE

CEDEVITA
otprilike is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 00:10   #37
Nakon što je Atlantic Trade preuzeo Cedevitu, definitovno je prestala biti ono što je bila.

Okus je dugačiji, a boja sa čaše se mora strugati lopaticom
__________________
Bolje ispasti blesav, nego iz vlaka!
100lica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 22:28   #38
Cedevita - korisna informacija

pretjerano konzumiranje cedevite moze nerijetko rezultirat pojavom bakterija u mokraci. preporuca se jedna, najvise dvije case na dan.
dovraga a fino je

btw ako neko zna zasto nek javi? meni doktorica (kod koje vadis krv jel...) rekla da se nezna tocno zasto ali da je dokazano. hm.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 22:35   #39
Re: zanimljivo-korisna info o cedeviti

Quote:
hana kaže:


btw ako neko zna zasto nek javi? meni doktorica (kod koje vadis krv jel...) rekla da se nezna tocno zasto ali da je dokazano. hm.
pitaj doktoricu da ti kaze sto je tocno dokazano, tj. sto znaci "pretjerano", o kojoj se tocno kolicini radi
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 22:41   #40
Re: zanimljivo-korisna info o cedeviti

Quote:
hana kaže:
preporuca se jedna, najvise dvije case na dan.
to je bilo ovak. buraz doso izvadio krv. nasli mu nesto sitno bakterija u mokraci. i onda doktorica pitala jel pije slucajno puno cedevite. on reko da da (litru popije samo tak) i onda je rekla "e to ti je to". max dve case.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.