Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 20:52   #1
Osuda okoline zbog naušnice

Sorry ako sam post postavio u pogresnu kategoriju..Pozdrav svima

Iz BiH sam tacnije iz gradica/sela sa 4000 stanovnika...

Naime ovih dana desilo se nesto sto nemrem nikako da svarim .Psihicki terorizam okoline zbog male nausnice koje sam stavio u lijevo uho.


Imam 25 godina ,radim posao koliko toliko normalan.Nisam probisvjet ,narkoman ,uhljeb,klošar,krimos...

Bavim se biciklizmom ,drustvena sam osoba izlazim imam djevojku,i nisam uopste na lošem glasu (daleko od tog da sam savrsen)

Prije par dana odlucim da stavim midjuhu u uho (dugogodisnja zelja) koju nisam ispunio upravo zbog osude roditelja prije jedno 8 godina..
Kada sam napokon to uradio naletio sam na paljbe sa svih strana.Roditelji koji nikako nisu za to.otac koji me se skoro odreko hehe smjesno zvuci al istina.Komsije koje su se raspitivale jesam li normalan,jesam li se poceo drogirat.Čak me jedan komsija koji mi je i rodjak istjero iz svoje zanatske radnje zbog tog (nevjerovatno i strasno).Čak i moja uza i dalja rodbina isto,kao da sam s Marsa pao.Osude i mahalanje sa svih strana.Ja glavna tema.Svi pricaju o meni.Omalozavanje iz svih pravaca.Psihicka tortura isto ko da sam ubio nekog . Sta ce ti to narkomanu .sta glumis majmuna ,mangupa,sta si umisljas kretenu? Koji te djavo nagovori na to.Jesil normalan? samo su neka od pitanja s kojim se susrecem svakodnevno.

Sta sebi tii ljudi umisljaju da toliko pricaju iza ledja,tracaju,ogovaraju omalozavaju? Da li u Vašim sredinama ovako nesto dešava?
Hvala svima unaprijed i sorry ako je tema bila vec ...
__________________
[Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
Makar završio u lancima.
Jedini način da se osećaš kao čovek.
jack daniells is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:56   #2
ja bih na tvome mjestu i drugo uho probusio
jesi probusio zbog sebe ili njih? ko ih j.be
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:59   #3
ne bih te napala da te znam, ali ne bi mi baš bilo jasno zašto si stavio naušnicu.
ali da sam s tobom u vezi, ne bih više bila.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:18   #4
Reci im i da ces pustiti dugu kosu da vidimo kako ce reagirati
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:21   #5
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
ne bih te napala da te znam, ali ne bi mi baš bilo jasno zašto si stavio naušnicu.
ali da sam s tobom u vezi, ne bih više bila.
a ono tako sam htio ,to mi je zelja ,nikome loše nisam uradio stim potezom,niko mi nije platio to .Ne ugrozavam nikog s tim.

Jednostavno moja zelja.Ali nije to tema.Vise me iz takta izbacilo osuda i zgrozavanje haha ko da sam izdo naciju ,vjeru i porodicu.
Izgleda da seoski primitivizam nikada nece umrijeti
__________________
[Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
Makar završio u lancima.
Jedini način da se osećaš kao čovek.
jack daniells is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:01   #6
a jel smijes piti?
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:05   #7
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
a jel smijes piti?
a ono pijem kad hocu nemam aps s tim problema nit kakvih zabrana hh
sto pitas
__________________
[Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
Makar završio u lancima.
Jedini način da se osećaš kao čovek.
jack daniells is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:09   #8
Ne možeš ti promijeniti tako zaostalu okolinu.
Možeš ih jedino ignorirati ili se odseliti (što bi ja napravila na tvom mjestu) jer očito sve moraš raditi 'kako drugi kažu'.
Ako ti je želja nositi naušnicu, nosi ju. Nisi nikakav čudak zbog toga.
Budi to što jesi, a ne ono što drugi očekuju da budeš.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:23   #9
meni je potpuno nepojmljivo da okolina moze ovako reagirati na jednu jedinu nausnicu
strasno mi je takvo osudjivanje i sikaniranje...
znam da postoje razlicite sredine, ali evo bas za ovo jos nisam cula. recimo ja sam jednom bila u jednom selu u Hercegovini gdje je bilo (mozda jos je, ne znam, ne raspitujem se ) nezamislivo da zena ima kratku kosu. a ja sam bas eto u toj fazi zivota imaka full kratku i kad sam prosla tim mjestom svi su me cudno gledali, posebno djeca...igraju se, ugledaju mene i svi zamuknu i prate me pogledom da, kasnije sam izasla navecer u birc i opet sam bila cudo jer navodno zene ne izlaze bez partnera navecer vani uglavnom, bilo mi je to jedno neponovljivo iskustvo, ali nitko nije bio neugodan prema meni....samo su me cudno gledali
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:48   #10
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ne možeš ti promijeniti tako zaostalu okolinu.
Možeš ih jedino ignorirati ili se odseliti (što bi ja napravila na tvom mjestu) jer očito sve moraš raditi 'kako drugi kažu'.
Ako ti je želja nositi naušnicu, nosi ju. Nisi nikakav čudak zbog toga.
Budi to što jesi, a ne ono što drugi očekuju da budeš.
Hvala na savjetima

Znas kako ovdje ide: Moras bit dio krda bizona i da pratis krdo jer ako ne pratis krdo ,budes izbacen i osudjen.Krdo ne prasta ..Majku im zatucanu..
__________________
[Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
Makar završio u lancima.
Jedini način da se osećaš kao čovek.
jack daniells is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:48   #11
ajme ovo zvuci ko horor

jako nezdrava sredina, strasno. ak se mozes ikako maknuti od tamo, napravi to

mene isto baka tak maltretirala za pirsinge
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 00:12   #12
Oprosti, ali

Reci ne samo da ćeš dugu kosu pustiti, nego i sotonjare počet na sav glas puštat. Dam ti savjete koje bendove i nazive pjesama da spomene, ak oćeš možeš krenut spominjat i regeneratore za muškarce

Ajd malo ozbiljnije, jel postoji ikakva šansa da prvo razumno, koliko god je moguće, razgovaraš sa svojima? Što smirenije i sa što više pitanja s tvoje strane koja bi išla u smjeru tipa: što vi mislite da ovo znači? Jel sam počeo raditi nešto što ne valja? Jesam drukčiji prema vama, itd.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 01:07   #13
To rade ljudi kada si drugačiji od njih. Trebaš im se prilagoditi ili promjeniti okolinu. Tako su meni govorili zbog kose kad sam imao dužu,brade,na psihičkom teroru se nađe svatko tko je drugačiji.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 06:43   #14
Quote:
jack daniells kaže: Pogledaj post
..ako ne pratis krdo ,budes izbacen i osudjen.Krdo ne prasta ..Majku im zatucanu..
Upravo činiš isto? Usvojenost modela. Da li ti je lakše tako?
Ako je; onda u potpunosti znaš, razumiješ.. poriv.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 06:47   #15
Nezdrava ,bolesna,primitivna ,zatucana sredina.
Vecini im je samo bitno sta ce reci drugi,sta ce reci ljudi.Da se slucajno ne osramotis.
U cijelom tom ugadjanju drugim ljudima izgubim sebe.Nekada se uhvatim kako zivim pod tudjim pravilima.Isto ko da je 16 stoljece.

Ne mogu da Vam opisem koji je to užas .Isto ko da sam ubio 3 ljudi pa pred porotom i sudijom sjedim u sudnici.Ubiše ljudi sa svih strana.Babe pricaju ,djeca se podsmijavaju.Komsija me istjero iz svoje radnje xd
__________________
[Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
Makar završio u lancima.
Jedini način da se osećaš kao čovek.
jack daniells is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 07:59   #16
Svi živimo po usvojenim modelima, po nekim tuđim pravilima, u nekom tuđem stoljeću.... No to ne znači da u selu do (vodoinstalater zdravko kaže da je ok, "našao se"), koje je također oformljeno nekim, nečijim, možda.. a možda i ne.. sasvim drugačijim pravilima, oblicima, uvjetima, normama, načinima.... nije bolje ili osobno komfornije, prihvatljivije, sebi istovjetnije... Primijetiti "zadrtost" (sebi neprimjerenost), ostati/ostajati u istoj, čuditi joj se, pisati o njoj, razglabati o njoj.. diviti joj se, moguće, čini se.. kao nekakav, svoj, osobni, iz "divljenja, štovanja.." usvojeni, model zadrtosti. Sve dok se samo ponekad uhvatiš.. dobro je. Samo ponekad je odstupajuće.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:11   #17
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali

Reci ne samo da ćeš dugu kosu pustiti, nego i sotonjare počet na sav glas puštat. Dam ti savjete koje bendove i nazive pjesama da spomene, ak oćeš možeš krenut spominjat i regeneratore za muškarce

Ajd malo ozbiljnije, jel postoji ikakva šansa da prvo razumno, koliko god je moguće, razgovaraš sa svojima? Što smirenije i sa što više pitanja s tvoje strane koja bi išla u smjeru tipa: što vi mislite da ovo znači? Jel sam počeo raditi nešto što ne valja? Jesam drukčiji prema vama, itd.
jedan moj drug komsija kojeg znam 20 godina kad mi je vidio nasmijao se hinjski i smejuci se izaso iz moje avlije ..Kasnije svima u kaficu u kojem izlazim isprico za to i nagovorio da me podjebvaju .Ja uso u kafic kad ono za sankom svi gledaju u meme i smiju se ko hinje..i govore mi jesam li normalan...A sve su to ljudi koje znam ..Sta reci ? Kako reagirati na ovakav napad primitivizma ?
__________________
[Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
Makar završio u lancima.
Jedini način da se osećaš kao čovek.
jack daniells is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:56   #18
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Svi živimo po usvojenim modelima, po nekim tuđim pravilima, u nekom tuđem stoljeću.... No to ne znači da u selu do (vodoinstalater zdravko kaže da je ok, "našao se"), koje je također oformljeno nekim, nečijim, možda.. a možda i ne.. sasvim drugačijim pravilima, oblicima, uvjetima, normama, načinima.... nije bolje ili osobno komfornije, prihvatljivije, sebi istovjetnije... Primijetiti "zadrtost" (sebi neprimjerenost), ostati/ostajati u istoj, čuditi joj se, pisati o njoj, razglabati o njoj.. diviti joj se, moguće, čini se.. kao nekakav, svoj, osobni, iz "divljenja, štovanja.." usvojeni, model zadrtosti. Sve dok se samo ponekad uhvatiš.. dobro je. Samo ponekad je odstupajuće.
Da, teško se kretati strujom gomile ako samo i malo odudaraš.

Ali dok se malo bolje promotri svaki taj pojedinac u gomili opet svoje filmove vrti, ali ih drži u sebi zbog straha...zbog osude i izopćenja pa je lakše biti prikriveni konformist, "zadrtist".

Društvo gomile od pamtivjeka kažnjava na svakakve podmukle i suptilne načine pojedince koji odudaraju, koliko god dobrog donosili, mislili da donose ili jednostavno bili svoji kakvi jesu, to je sasvim razumljivo zbog gornjih razloga.

Biti autentičan je još možda i gore u gomili, a ironično je koliko svatko tome teži jer to u svojoj prirodi prirodi jest - autentik/zadrtist na svoj način i od strane gomile.

Kolektivni ego kao i pojedinačni ego u tom kolektivu je izuzetno nesiguran, osjetljiv i povrijedljiv jer sve gleda kroz taj kolektivni/pojedinačni filter koji automatski brani taj kolektiv. I učiniti će sve (čak i podmuklo zadiranje u osobnu privatnost i intimu) da se diskreditira, dekontaminira i odstrani sve što tom filteru odudara.

Isti slučaj je na www - World Wide Web kolektivu: društvenim mrežama, blogovima, forumima, info servisima...

Da, ja sam Zdravko kad si već to tako javno otkrio. Super je taj tvoj/moj avatar. "Psihološki terorizam", žalosno je da upravo to ti i ini činiš. Prijava je prosljeđena na pžk.

Svatko ima pravo na slobodu; pravo na svoje mišljenje, stil oblačenja... I svatko ima i pravo ne složiti se sa mišljenjem. Svatko svoje brije...a to što je netko osjetljive i fragilnije prirode zbog ovih ili onih razloga je opet ok sve dok se ne počne uplitati u privatnost drugog.

Civiliziranost, poštovanje i neki minimalni moral tu ne bi bio suvišan.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:06   #19
Quote:
jack daniells kaže: Pogledaj post
Sta sebi tii ljudi umisljaju da toliko pricaju iza ledja,tracaju,ogovaraju omalozavaju?
Pokušaj sagledati stvari iz njihove perspektive. Ljudi osuđuju, diskriminiraju i sl. ne zato jer su zli (što je zlo, jel to postoji uopće?) nego iz neznanja, a neznanje rađa strah. Ljudi uz to imaju svatko svoje iskustvo, odrasli su u različitim kulturama i sl.
Ono što bi tebi trebalo biti važno je to da te takve stvari ne izbace iz takta i da budeš ono što jesi. Naravno, ne pod cijenu toga da netko drugi pati i sl.
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
ja bih na tvome mjestu i drugo uho probusio
jesi probusio zbog sebe ili njih? ko ih j.be
Inatom do naglašavanja individualnosti? Kome? Zašto? Ako hoće bušiti, nek si buši cijelo tijelo, ali neka ne buši zato da drugima nešto dokaže.
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Da, teško se kretati strujom gomile ako samo i malo odudaraš.
U smislu? Individualnost je precijenjena i nameće se previše u društvu.
Nakon nekog vremena dođeš do faze da se, ne znam smisliti neku prikladniju riječ, pa ću onda reći, "gadiš" sam sebi i svojoj individualnosti.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:14   #20
Pa kad je naušnica jednostavno gadna
Osim toga totalni je demode i daje neki dojam klošarluka....ne znam,meni je to strašno odbojno.
I zatucano,kad smo vec kod toga.
Baš si pomislim "koji zatucani nacin za izigravanje frajera(ako je klošarski look nekome uopce frajerski)"
Ali to sam ja....ocito se nekima i sviđa jel.
PsychoSweety is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.