Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 13:59   #1
Isti sam sa 30 godina kao što sam bio sa 18... jel to normalno?

Zanimaju me iste stvari, imam iste hobije, poznajem isti krug ljudi, imam iste stavove, politički svjetonazor i uvjerenja, slušam, gledam, čitam i igram iste žanrove glazbe, filmova, knjiga i igara, čitam iste novine i portale, volim isti tip humora, posjećujem iste web stranice, jedem i pijem iste vrste jela i pića...

Čak sam i fizički isti kao sa 18 osim što imam nekih 7-8 kila više i možda sam narastao 2-3 cm, još uvijek mi ne rastu brada i brkovi kao ni onda, znam imati akne kao i onda, neki ljudi me traže osobnu iskaznicu iako ne bi trebali jer misle da sam mlađi nego što jesam itd.

Završio sam faks u međuvremenu iako ne smatram da sam nešto pametniji i inteligentniji zbog toga.

Trenutno sam zadovoljan sa situacijom jer sam si dosta rano posložio u glavi kakav život želim, pa me zanima jel to normalno biti stalno tako isti i jel bih trebao mijenjati nešto čisto radi svoje dobrobiti.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:10   #2
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iste stvari, imam iste hobije, poznajem isti krug ljudi, imam iste stavove, politički svjetonazor i uvjerenja, slušam, gledam, čitam i igram iste žanrove glazbe, filmova, knjiga i igara, čitam iste novine i portale, volim isti tip humora, posjećujem iste web stranice, jedem i pijem iste vrste jela i pića...

Čak sam i fizički isti kao sa 18 osim što imam nekih 7-8 kila više i možda sam narastao 2-3 cm, još uvijek mi ne rastu brada i brkovi kao ni onda, znam imati akne kao i onda, neki ljudi me traže osobnu iskaznicu iako ne bi trebali jer misle da sam mlađi nego što jesam itd.

Završio sam faks u međuvremenu iako ne smatram da sam nešto pametniji i inteligentniji zbog toga.

Trenutno sam zadovoljan sa situacijom jer sam si dosta rano posložio u glavi kakav život želim, pa me zanima jel to normalno biti stalno tako isti i jel bih trebao mijenjati nešto čisto radi svoje dobrobiti.
Ja imam osjecaj da sam isto isti s 26 kao i s 18, nemam pojma kakav zivot zelim, jos uvijek se bojim vecine stvari, izrazito sam nesiguran, nekada i neodlucan, nedostaje mi djetinjstvo makar sam i u djetinjstvu imao nekakve mini traume, slusam istu glazbu, hobije sam imao , ali vise bas i nemam, osim tjelovjezbe, od faksa sam odustao jer mi je isao na zivce, trenutno trazim posao, ali ni za rad se ne osjecam spremno
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:12   #3
Ostao si uvijek isti.

Pa što onda? Zašto misliš da trebaš pratiti ono što ti društvo diktira? Samo zato što današnje društvo nalaže da bi se s vremenom svi trebali mijenjati ne znači da je to tako ni da je to norma. Sve je subjektivno. Onakav si kakav si. Ako ti to paše, čemu bi se mijenjao? Samo radi promjene? Našao si sve što ti se dopada i sve u čemu uživaš i dobro je. Skultiviraj se i odmahni rukom na društvene norme.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:15   #4
Ako si trenutno zadovoljan i miran sam sa sobom, ne vidim zašto bi se mijenjao, odnosno koliko bi takoreci mijenjanje na silu bilo uopce produktivno.

Čini mi se, barem po sebi i ljudima oko mene, da se ljudi mijenjaju uglavnom kada su necim nezadovoljni ili kada ih zivot i zivotne situacije natjeraju na to.

Ne bih rekla da je normalno mijenjati se, više da je uobičajeno i da se većina ljudi mijenja. Neki više, neki manje drasticno.

Ja sam se dosta mijenjala kroz godine u raznim aspektima, zbog razno raznih okolnosti. Tako mi grah pao. Da nije i da me nisu neke stvari smetale, sumnjam da bih našla i volje i razloga za to.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:20   #5
Ako ne osjećaš potrebu za nekom promjenom i osjećaš se dobro u svojoj koži, ne vidim nikakav problem.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:49   #6
Pitam čisto zato jer se smatra da je upadanje u neku životnu kolotečinu i rutinu dugoročno (ne znam koliki bi bio taj rok točno) pogubno za psihičko, pa onda time i fizičko zdravlje (čak i ako je ta kolotečina "dobra" kao u mojem slučaju)
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:09   #7
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Pitam čisto zato jer se smatra da je upadanje u neku životnu kolotečinu i rutinu dugoročno (ne znam koliki bi bio taj rok točno) pogubno za psihičko, pa onda time i fizičko zdravlje (čak i ako je ta kolotečina "dobra" kao u mojem slučaju)
Pa jel osjecas tu pogubnost i kolotecinu?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:10   #8
Za sada još ne...
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:12   #9
Ako tebi tako paše tvoje je pravo da ništa ne mijenjaš i da nastaviš tako fukcionirati, bitno da je tebi dobro. Mislim da se ljudi ne mijenjaju kroz život pod tim mislim na njihove karakterne osobine, psiho profil. Mane i vrline... Takav si stvoren i takav ostaješ ali životno iskustvo, životne okolnosti mijenjaju naš pogled na ljude, svijet, bitne i nebitne stvari u životu, na posao. Sama bit osobe ostaje nepromijenjena ali "pogled" na svoje postaje jasniji, bistriji....
Život nas osnaži il poprilično slomi zavisi tko kakva iskustva ima...
Svatko vodi svoju borbu i svatko ima svoje male i velike pobjede, male i velike promašaje. Ne možeš uvik falit a ne možeš uvik ni pogodit!! Inače ne bi ni bili ljudi nego savršenija bića.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 10:14   #10
kroz odnose se mijenjaš i sazrijevaš. ako ih nisi imao previše logično je da ćeš stagnirati i biti uvijek isti.

nikad nećeš moći upoznati neke dijelove vlastite osobnosti dok ne stupiš u interakciju s drugima. pri tom ne mislim na onu površnu.

znaš kako se kaže, jedno je teorija a drugo praksa. zato djeca misle da su najpametnija jer teoretski misle da mogu osvojiti svijet a kad probaju vide da to nije tako jednostavno
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 10:35   #11
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Trenutno sam zadovoljan sa situacijom jer sam si dosta rano posložio u glavi kakav život želim, pa me zanima jel to normalno biti stalno tako isti i jel bih trebao mijenjati nešto čisto radi svoje dobrobiti.
ako si ti sam zadovoljan sobom ne vidim zašto bi mijenjao nešto što obično i inače dolazi spontano kroz život.
a i taj pojam "normalnosti" je vrlo individualno interpretiran, te ne vidim zašto se ti ne bi vodio svojim "normalnostima".
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:08   #12
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
kroz odnose se mijenjaš i sazrijevaš. ako ih nisi imao previše logično je da ćeš stagnirati i biti uvijek isti.

nikad nećeš moći upoznati neke dijelove vlastite osobnosti dok ne stupiš u interakciju s drugima. pri tom ne mislim na onu površnu.

znaš kako se kaže, jedno je teorija a drugo praksa. zato djeca misle da su najpametnija jer teoretski misle da mogu osvojiti svijet a kad probaju vide da to nije tako jednostavno
O kakvim ti odnosima pričaš?
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 18:00   #13
Ako te takav način života ne frustrira, ne vidim zašto ne bi bilo normalno. Što je danas uopće normalno?

Jedino ne znam zašto preispituješ sebe i svoj način života ako si zadovoljan? Bit će da ipak nešto fali... Možda neka nova razina odgovornosti?

Vjerujem da se mnogi od nas rado sjete bezbrižnih dana, ali "odrasli" život je puno kompleksniji i ne znam kako bi jedan takav pubertetski život bez nekih većih uspona i padova i zrelijih odnosa nekome dugoročno mogao ponovno biti zanimljiv.

Primjer: nekad mi je Bukowski bio faca, Tarantino pozitivno lud. Danas su mi njihove storije infantilne i neintrigantne Ne zato što sam ja sad ozbiljna i odrasla, nego sam taj neki dio svog života u kojem me to interesiralo valjda iživjela.
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 04:32   #14
Ja sam isti otkad znam za sebe pa do sada s 30. Nisam se makao s mrtve točke niti sam išta postigao... To je ona relacija: kreten bia-kreten osta.
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 12:01   #15
Vjerojatno nisi isti... sami na sebi teško opažamo promjenu (ako nisu radikalne). Ja definitivno nisam isti kao u 18-toj, iako neke poglede i ukuse imam iste/ili bar slične.
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 06:33   #16
koliko ti je majka imala godina kad te rodila? jel znaš možda koliko si težio po rođenju, koliko te nosila, 9 mjeseci, 8 mjeseci?
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 19:21   #17
Ukoliko imaš odgovornosti i obaveze sa 30 a ostalo ti isto onda je ok.

Ako se bebaš i vuvaraš okolo sa tim istim interesovanjima bez odgovornosti i obaveza onda je problem.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 10:57   #18
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
koliko ti je majka imala godina kad te rodila? jel znaš možda koliko si težio po rođenju, koliko te nosila, 9 mjeseci, 8 mjeseci?
Kakve to ima veze s temom?
Ja ti ne vjerujem u te kvazi astropsihološke gluposti.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 10:58   #19
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ukoliko imaš odgovornosti i obaveze sa 30 a ostalo ti isto onda je ok.

Ako se bebaš i vuvaraš okolo sa tim istim interesovanjima bez odgovornosti i obaveza onda je problem.
Pojasni što smatraš pod odgovornostima i obavezama.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 13:01   #20
Pretpostavljam da se misli na stvari tipa imam posao, brinem se sam za sebe kuham si čistim plaćam režije itd. U tom smislu odgovornosti i obaveza, odnosno da nije situacija da s 30 živiš jednako na grbaci roditelja il nekog drugog bez brige i pameti kao s 18. U tom smislu je barem meni skroz ok ak nekog zanimaju iste stvari glazba hobiji kao s 18, ako je u drugim aspektima 'sazrio'.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.