Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2012., 08:43   #201
Quote:
lucija76 kaže: Pogledaj post
Samo da i tebi prođe tako. Obavezno se javi. Kad ti je termin?
bez brige, nažalost vidjela sam na ovoj temi da trudnice pišu dok su jako zabrinute, na kraju ne jave kako je prošlo...iako ja vjerujem da na kraju sve bude dobro i ovdje su stvarno priče sa sretnim završetkom.

termin je 19.08. ali ako se doktori odluče radi mioma ipak za carski onda će biti nešto ranije. drugi tjedan smo na velikom pregledu cirkulacije i rasta, pa onda još jednom negdje cca u 32-om tjednu isto tako...važno je da se cijelo vrijeme prati da li malac raste kako treba, da slučajno opet koji miom ne poraste /iako mislim da su nakon 15-16 tjedna šanse za to uistinu minimalne/.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:13   #202
Ja sam imala jedan miom veličine 6 cm na maternici kada sam zatrudnjela, ali nisam ni znala za njega.
Na prvom ultrazvučnom pregledu ginić mi je rekao "ček, ček, ček... jel vi to imate miom?" Samo sam slegla ramenima i nisam imala pojma o tome. Poslije poroda sam išla na preglede, ali su mi savjetovali da ga ne diram i da tako ostane kako jest... a ako mi pravio ikakve probleme onda će se poduzeti neki koraci (koji? ne znam).

Inače zatrudnjela iz prvog pokušaja. Miom se malo proširao tokom trudnoće, pa je kći bila malo manja pri porodu.
Rodila na carski, ali ne zbog toga, nego zbog bubrega.

Baš me zanima kako će biti kada htjela ići na drugo dijete.
Ima li netko da je imao problema?
__________________
1. Vagica 10/2010 ; 2. Vodenjak 1/2014
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 23:17   #203
Cao svima, evo i mene opet posle nekog vremena. Moja dr me je poslala u specijalizovanu kliniku (gde se bave vestackom oplodnjom i sl.), kako bi smo imali i misljenje strucnjaka. Dr koji me je pregledao mi je rekao da je miom na dobrom mestu (subserozni na zadnjem zidu materice) i da teoretski ne bi trebalo da smeta bebi. Rekao mi je da je operacija u mom slucaju veci rizik od dobitka, i da u najgorem slucaju mogu ostati i bez materice. Bila sam presrecna jer mi je dao nadu koju su mi prvi ginekolozi kod kojih sam bila uzeli... Savetovao mi je da pokusam da zatrudnim, a ako ne bude islo onda cemo videti sta dalje (sa 37 godina mogu biti i drugi uzroci za neplodnost).
Tako da sam se dogovorila sa svojom dr da pokusam zatrudneti, pa ako se za cca pola godine nista ne desi, da se javim (pokusavamo drugi mesec, za sad nista). Javim vam opet za neko vreme sta se desava, jer nemate pojma koliko su mi pomogla vasa iskustva, pa se nadam da ce i moje biti nekome od koristi... Veliki pozdrav!!!
fermina daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 15:33   #204
Quote:
confudito kaže: Pogledaj post
Imam miom na maternici promjera 4.9cm. Nalazi se na zidu maternice (mislim da je intramural-jel se tako zove?) Miom mi je u protekle tri godine narastao sa 1.9cm na 4.9cm. Doktor mi je preporucio da ga nediram i da sto prije radim na trudnoci. Trudimo se evo vec dva-tri mjeseca, ali nista od trudnoce. Menge su mi skolski 28 dana i traju tocno sedam dana. Od ovog ciklusa sam pocela piti caj Macina Trava. Imam 26 godina i zarko zelim bebicu sa svojim voljenim. Bilo kakav savjet kako da se nosim sa ovim problemom bi mi dobro dosao.
Ja imam miom veličine cca 3 cm isto intramuralni. U periodu od godinu i pol dana narastao je sa 7mm na 3 cm. Dr u Petrovoj me šalje na histeroskopiju jer je dao dijagnozu da se radi o submukoznom miomu. Miom nije izvađen jer je na kraju bio intramuralni i nisu znali di da zarežu a da ne probiju u trbušnu šupljinu.
Dva mjeseca nakon zahvata sam zatrudnila i imala tešku trudnoću uz strogo mirovanje. Iznjela trudnoću do kraja i rodila predivnu curicu. Na početku trudnoće mio rastao do nekih 6 cm, kasnije nisu niti mogli izmjeriti. Sada sam opet trudna skoro 25 tjedana i nemam nikakvih komplikacija. Beba se normalno razvija i raste, našla si je mjesta, a miom je i dalje tu. Nakon prvog poroda se vratio na veličinu od 3,5 cm i uz redovne kontrole svakih 6 mjeseci, nisam ništa drugo radila.

U periodu kada je naglo počeo rasti, išla sam svaka 3 mjeseca na kontrolu. U svoj toj panici da neću moć zatrudnit i uz svakakve moguće dijagnoze koje su mi doktori govorili, uzimala sam svaki dan biljni čaj i med koji u sebi ima hrpu ljekovitih biljaka, a kupila sam ga u biljnoj ljekarni Matija u Zagrebu. Svakodnevno sam pila zeleni čaj. Uz sve to, čak se i malo smanjio.

Obje trudnoće sam bila prvih 16 tjedana na terapiji progesteronom.

Miom ne mora biti nikakva prepreka za trudnoću, dok stres itekako može. Puno cura znam koje kada su baš radile na trudnoći intenzivno nikako nisu ostale trudne. Kada su se prestale trudit i brojat dane, ostel su trudne odmah.

Obje trudnoće sam ostala trudna iz prve, s time da mi je miom smješten na izlazu jednog jajovoda i uopće se nije histeroskopski vidio ulaz u njega.

Pokušaj "ne misliti" na trudnoću, pokušati se opustiti i vidjeti kako će to ići.
Maja083 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 21:14   #205
Quote:
fermina daz kaže: Pogledaj post
Cao svima, evo i mene opet posle nekog vremena. Moja dr me je poslala u specijalizovanu kliniku (gde se bave vestackom oplodnjom i sl.), kako bi smo imali i misljenje strucnjaka. Dr koji me je pregledao mi je rekao da je miom na dobrom mestu (subserozni na zadnjem zidu materice) i da teoretski ne bi trebalo da smeta bebi. Rekao mi je da je operacija u mom slucaju veci rizik od dobitka, i da u najgorem slucaju mogu ostati i bez materice. Bila sam presrecna jer mi je dao nadu koju su mi prvi ginekolozi kod kojih sam bila uzeli... Savetovao mi je da pokusam da zatrudnim, a ako ne bude islo onda cemo videti sta dalje (sa 37 godina mogu biti i drugi uzroci za neplodnost).
Tako da sam se dogovorila sa svojom dr da pokusam zatrudneti, pa ako se za cca pola godine nista ne desi, da se javim (pokusavamo drugi mesec, za sad nista). Javim vam opet za neko vreme sta se desava, jer nemate pojma koliko su mi pomogla vasa iskustva, pa se nadam da ce i moje biti nekome od koristi... Veliki pozdrav!!!
Ovo je malo offtopic, ali zaista nemoj cekati duze od 6 mjeseci s 37 godina, zapravo mogla bi i odmah napraviti ove osnovne hormone (FSH, LH, estrogen, stitnjacu, AMH ako ga rade kod tebe) i tvoj muz/partner nalaz, da ne gubite puno vremena ako postoji neki problem. I preporucila bih ti pratiti bazalnu temperaturu i dobro se upoznati sa svojim ciklusom.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 18:46   #206
Meni je prije mjesec dana ultrazvukom otkriven miom velicine: poprecni presjek 83,3 x 80,9 mm i u uzduznom presjeku 119,2 x 77,2 mm. Pokrio je lijevi jajnik, matericu pomjerio udesno. Nisam imala nikakve simptome, krvarenja. Osjecam sad pritisak na besiku. Operacija je obavezna. Nisam radjala, imam 31 godinu. Materica je u pitanju, ne zna se nista dok me ne otvore. U iscekivanju operacije....voljela bih neki savjet, predlog....
MANJA80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 22:20   #207
drage moje hvala vam na savjetima...7 mjeseci nakon operacije mioma na maternici ostala sam trudna naravno, presretna otisla sam svom gin da potvrdi trudnocu. trudnoca postoji, ali su se miomi vratili...kako kaze 6-7 ih je...moram biti na promatranju duze vrijeme, nije siguran hocu li do kraja iznijeti bebu...je li moguce da se u tako kratkom roku vrate? jesu li opasni za bebu? miomi su bili submukozni...da li nastaviti trudnocu ili ne?
lollipopsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 10:27   #208
Quote:
lollipopsss kaže: Pogledaj post
drage moje hvala vam na savjetima...7 mjeseci nakon operacije mioma na maternici ostala sam trudna naravno, presretna otisla sam svom gin da potvrdi trudnocu. trudnoca postoji, ali su se miomi vratili...kako kaze 6-7 ih je...moram biti na promatranju duze vrijeme, nije siguran hocu li do kraja iznijeti bebu...je li moguce da se u tako kratkom roku vrate? jesu li opasni za bebu? miomi su bili submukozni...da li nastaviti trudnocu ili ne?
iz ovog razloga se ja nikako nisam mogla odlučiti za operaciju. i nadam se da sam ipak dobro odlučila.
mojih 6-7 komada velikih mioma je dobro naraslo u trudnoći. trenutno su dva na 5-6 cm, ostali su oko 3-4 cm. one manje nitko niti ne broji. prognozirali su mi katastrofu od trudnoće, a danas smo 34+3....zadnjih mjesec i pol su izgleda i počeli pravi problemi prouzročeni miomima. beba je manja, očito dobiva manje hrane.

oko tvoje zadnje rečenice ja se ne bih dvoumila nikako. zašto? jer će se mali junak/junakinja sam izboriti za svoje mjesto pod suncem. ne treba odustajati prije vremena, a prekid trudnoće bi u ovom slučaju bio bijeg od mogućih problema. da će ti biti jednostavno i lako - neće.....da ćeš se svega naslušati od doktora - hoćeš.....da su oni svemogući i da znaju sve - nisu i ne znaju.

ja ti želim sreću i hrabrost. nadam se da ću se uskoro javiti na ovoj temi sa našom malom pobjedom nad miomima /uostalom ovdje ima tako dobrih i pozitivinih priča pa me to hrani/.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 16:57   #209
Quote:
MishekPi kaže: Pogledaj post
ajreen, što se na kraju dogodilo?

Meni je dr. prošle godine u lipnju otkrila miom od 15 mm na maternici. Sad sam trudna 19 tjedana, a na zadnjem pregledu prije 4 tjedna je bio na prednjoj stjenci veličine 35x28 ona je samo rekla kako se nada da neće smetati
Draga Mishek! Oprosti na kasnom odgovoru, nisam dugo bila na forumu, neda mali sef
Meni se kasnije stanje smirilo, miom nije smetao bebi i bolovi se nisu ponovili. Nisam jos bila na pregledu, debelo kasnim s tim.. Pa ne znam sta je s tim. Ali mojoj se kumi kompletno povukao nakon trudnoce.
Kako si ti? Jesi sad negdje blizu termina?
ajreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:47   #210
imam još pet tjedana
na zadnjem uzv sam pitala kaj je s miomom, ali mi je dr. objasnio da je maternica ko guma, a miom nešto kao izbočina na gumi, pa kad se maternica rastegne u trudnoći, tako se i izbočina smanji, te nije vidljiva. Tak da ne znam još kaj će biti s miomom, ali mi ne radi nikakve smetnje.
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 23:51   #211
Da, to je tako, nema garancije da se nece vratiti i nema garancije kako ce se u trudnoci ponasati.
I nema garancije da sad prekines ovu trudnocu, odes na operaciju, da se ista stvar nece ponoviti.
Slazem se s think pink, nastavila bih trudnocu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 23:52   #212
Quote:
MANJA80 kaže: Pogledaj post
Meni je prije mjesec dana ultrazvukom otkriven miom velicine: poprecni presjek 83,3 x 80,9 mm i u uzduznom presjeku 119,2 x 77,2 mm. Pokrio je lijevi jajnik, matericu pomjerio udesno. Nisam imala nikakve simptome, krvarenja. Osjecam sad pritisak na besiku. Operacija je obavezna. Nisam radjala, imam 31 godinu. Materica je u pitanju, ne zna se nista dok me ne otvore. U iscekivanju operacije....voljela bih neki savjet, predlog....
Ako je tako, onda tesko mozes izbjeci operaciju
No ja ne bih zurila i potrazila bi doktora koji ima maksimalno postedan stav i maksimalno iskustva u tome.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 11:16   #213
Ma super, onda ti sigurno nece smetati. a mozda i ode nakon poroda kad skuzi da je nepozeljan
A lijepo, znaci za mjesec dana stize beba, nek bude brzo i bezbolno!
ajreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 21:56   #214
Bila sam prije neki dan na razgovor sa jos dva ginekologa. Predlazu da mi daju neku injekciju u stomak i da zaustave menzis do oktobra. Nadaju se da ce se miom tako smanjiti, jer ne moze da se hrani. Jer lakse im je da operisu manji, veca je posteda za matericu. Ostalo je da razmislim injekcija ili operacija odmah i manja posteda za matericu. Hvala puffko
MANJA80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 23:03   #215
Quote:
MANJA80 kaže: Pogledaj post
Bila sam prije neki dan na razgovor sa jos dva ginekologa. Predlazu da mi daju neku injekciju u stomak i da zaustave menzis do oktobra. Nadaju se da ce se miom tako smanjiti, jer ne moze da se hrani. Jer lakse im je da operisu manji, veca je posteda za matericu. Ostalo je da razmislim injekcija ili operacija odmah i manja posteda za matericu. Hvala puffko
Veca posteda za maternicu, jasno, s 31 godinom i bez djece.
Ja bih se malo vise informirala o toj 'injekciji', sto ti misle davati, kakav tocno ucinak ima. Mislim, radi se o zbilja prevaznoj stvari da se olako donose ikakve odluke.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 14:05   #216
Moja situacija ..

Veliki pozdrav za sve Vec neko vrijeme tražim podatke i informacije koji bi mi koristili u vezi sa situacijom koju imam ( ciljano to ne želim imenovati kao problem .. Pregledala sam , u toj traznji , i forume pa se odlučila i aktivno uključiti kako bih ,eventualno , dobila još malkice potpore i pomoći od zena koje su ( bile ) u sličnoj/istoj situaciji .. Ali da krenem od početka : imam 29 godina , u braku sam nekoliko mjeseci i ...Odmah smo zeljeli pokusati raditi na bebi No prije tačno 25 dana mi je ( prilikom UV ) otkriveno postojanje 4 miomatozna cvora .. Velicine su od 1,2 cm - 3,7 cm .. Prilikom tog pregleda doktorica mi je odmah saopstila da planiram operaciju i to što prije jer postoji mogucnost trudnoće koja može biti ugrožena spontanim pobačajem ;(( Ostala sam u šoku i samo odreagirala u stilu : Ok , idem sad na odmor .. kada bih to trebala uraditi ?? Pojasnila mi je da kompletan oporavak traje 6-12 mjeseci ali da nakon toga ne bih trebala imati problema sa zacecem .. Nakon oporavka od prvobitnog soka odlucila sam potraziti i drugo misljenje te se malo detaljnije informisati o svemu .. Do tada sam samo znala da je moja mama imala miome ( no nekako pri kraju reproduktivne dobi ) te da su prilicno cesto prisutni po genetskoj liniji .. Na drugom pregledu sam dobila sasvim oprecno misljenje : da pozicija mioma nije strasna ( samo jedan , koji je i najveci , je smjesten u misicu ) jedan je tzv.vanjski a dva ( koja su najmanja ) su blizu grlica te bi se porod vjerojatno radio sekcijom ( carski rez ) .. Predlozila je da ozbiljno poradimo na bebici i da joj se javim za tri mjeseca kako bismo provjerili kako miomi rastu i sl. Također je rekla da se kontrakcije koje bi miom , eventualno , izazvao mogu odmah na početku regulirati adekvatnom terapijom .. Uglavnom sve je to izazvalo i donijelo dosta stresa i straha tako da od trudnoće nema još uvijek ništa .. MM i ja se trudimo biti pozitivni i mislimo na najbolje , cesto gledamo Secret .. Pozitivna iskustva su dobro došla da podgriju naš optimizam )Hvala .. P.S Izvinjavam se na duugom postu , pokušala sam reci detaljno sto mi je na srcu ..
Mrvica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 16:13   #217
evo da se javim kao što obećah na kraju ovog puta kojeg smo više manje hrabro i uspješno odradili.

moje zlato danas ima 6 tjedana i 4 dana, rođen je točno 5 tjedana prije termina sekcijom. naime, najvjerojatnije radi mioma došlo je do zastoja u rastu i propadanja posteljice, uz to desio se i veliki manjak plodne vode, plus ivf.

prilikom carskog reza odstranjena su 3 velika mioma, a ostala su još najmanje 4 velika . operacija i oporavak su bili teški, a doktori su vrlo skeptični na temu moguće još jedne trudnoće. shvatila sam između redaka da moram biti sretna s jednim dobivenim čudom.

moja trudnoća je prošla u ležanju, većinom strogom mirovanju, miomi su jako rasli i stalno radili kontrakcije /još od 20-tog tjedna/. to smo rješavali spasmexom po potrebi i duplom dozom magnezija.

u ovim slučajevima bitan je pojačan nadzor. mene su vodila točno 4 vrhunska ginekologa od početka do kraja priče. vjerovali su mi kada sam govorila da nisam dobro i stvarno je tako i bilo. hvala im na svemu.

cure samo hrabro. na vašem mjestu ja bih pokušala prije ostvariti trudoću, pa tek onda operirati miome. ako niste životno ugrožene,a želite svakako postati majke nemojte da vam diraju maternicu prije poroda.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 18:55   #218
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
evo da se javim kao što obećah na kraju ovog puta kojeg smo više manje hrabro i uspješno odradili.

moje zlato danas ima 6 tjedana i 4 dana, rođen je točno 5 tjedana prije termina sekcijom. naime, najvjerojatnije radi mioma došlo je do zastoja u rastu i propadanja posteljice, uz to desio se i veliki manjak plodne vode, plus ivf.

prilikom carskog reza odstranjena su 3 velika mioma, a ostala su još najmanje 4 velika . operacija i oporavak su bili teški, a doktori su vrlo skeptični na temu moguće još jedne trudnoće. shvatila sam između redaka da moram biti sretna s jednim dobivenim čudom.

moja trudnoća je prošla u ležanju, većinom strogom mirovanju, miomi su jako rasli i stalno radili kontrakcije /još od 20-tog tjedna/. to smo rješavali spasmexom po potrebi i duplom dozom magnezija.

u ovim slučajevima bitan je pojačan nadzor. mene su vodila točno 4 vrhunska ginekologa od početka do kraja priče. vjerovali su mi kada sam govorila da nisam dobro i stvarno je tako i bilo. hvala im na svemu.

cure samo hrabro. na vašem mjestu ja bih pokušala prije ostvariti trudoću, pa tek onda operirati miome. ako niste životno ugrožene,a želite svakako postati majke nemojte da vam diraju maternicu prije poroda.
Thin.Pink34 .. Iznimno me raduju pozitivne price .. Tvoja borba je urodila plodom Najbolje zelje za bebicu .. i ja sam iz svega stekla to misljenje - da se pokusa trudnoca bez operacije .. Mislim da ce sve biti u redu ..
Mrvica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 18:06   #219
Pozz svima! Ja sam sad u 24 nedelji trudnoce, sa njom je sve ok, prije 2 meseca napipala sam nesto iznad stomaka kao potkozno jaje.01.11. ultrazvukom mi je vidjen miom 38 mm.Kazu nema veze sa trudnocom,izgleda da sam ga kao imala i prije,a da je sad narastao.Mogu ga napipati rukom, i kako raste stomak , tako me ponekad bolucka.Interesuje me dali je moguce da je on tu, da nisam znala za njega i na tom mjestu. U 2.mesecu ove godine sam imala spontani i bila na ultrazvucima vise puta, nista nije pronadjeno ni vidjeno.
svjetlana13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 19:17   #220
Pozdrav! Meni su u 17. tjednu trudnoće otkrili da imam miom na maternici promjera oko 5cm i oko njega hematom koji je krvario prilikom pregleda i još dan poslije. Krvarenje je prestalo, hematom je nakon 2 tjedna još bio oko mioma, sad ne znam kakva je situacija, 22.11. idem opet na UZV pa će mo vidjeti. Inače, doktori su mi rekli da taj miom ne predstavlja prijetnju ni opasnost za bebu. Za sada barem, ovisi koliko brzo i hoće li rasti i dalje. Pretpostavljam da će ga vaditi prilikom carskog reza na koji idem u 38. tjednu. Inače imam i preko 20 žućnih kamenaca koje isto idem ostraniti ali tek par mjeseci nakon poroda. Sad strepim od ovog UZV-a i nadam se da je sve ok. Ne znam postoji li mogućnost da se miom povuče, ali bar se nadam da se nije povećao. Sad sam 22+4 tjedna.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.