Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2016., 09:05   #1001
Na razmjerni dio.
Na puni GO ima pravo radnik koji odradi cijelu kalendarsku godinu kod poslodavca.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:54   #1002
Quote:
Teškar kaže: Pogledaj post
Imam problem: Zaposlen sam kod poslodavca od 15. 01. o. g. Nalazim se na višemjesečnom bolovanju koje će mi završiti 31. 08. Poslije toga očekujem da ću dobiti otkaz. Ako ga ne dobijem, onda ću ga ja dati jer sam na bolovanju zbog mobinga i više ne mogu raditi za tog poslodavca. Moje je pitanje: imam li pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora ili na cijeli, budući da sam radio dulje od 6 mjeseci. Kod prijelaza na rad kod ovog poslodavca nisam imao prekid.
Molim brzi odgovor.



na ovom zadnjem poslu (na kojem si od 15.1.) imas pravo po 2 dana za svaki mjesec koji si kod njih radio.
ili ces godisnji ispucati dok si jos u toj firmi, ili ce ti ga isplatiti -ako ga ne iskoristis.

sta se prethodnih firmi u kojima si radio prije odog posla od 15.1.- nema prenasanja godisnjih
isto si ga ili trebao iskoristiti ili su ti ga trebali isplatiti
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 22:25   #1003
Thumbs up

Hvala na odgovorima.
Teškar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 12:21   #1004
Onda jel zna netko točno reci dal razmjeni dio godišnjeg ide po dva dana po mjesecu ili se racuna 1/12xmjeseci?
Evo nikako ne znam na kraju što je točno, ako radnik radi 5 dana u tjednu, cijeli je 20 dana i ako je radio pet mjeseci kako računati, po dva dana dakle deset dana ili 8 matematički????
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 21:06   #1005
1/12 ti je 1,67, odnosno 2 dana - po mojem.
Neki poslodavci će ti tih 1,67 pomnožiti sa 5 mjeseci i dobit će 8 dana, a neki će zaokružiti na 2 dana i pomnožiti sa 5 i dobiti 10 dana.
Moj stav je da ovi prvi griješe i zakidaju radnika, iako su kalkulatori po netu tako postavljeni, ali to su kalkulatori privatnih knjigovodstvnih servisa.
Već izvjesno vrijeme pokušavam naći u sudskoj praksi kako je to riješeno, ali problem je što nitko nije digao tužbu samo zbog toga, pa bi to trebalo kopat i iščitavat.

Ja bi inzistirala na 10 dana.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 07:57   #1006
Može pitanje kiss me...dala sam danas otkaz jer sam dobila bolji posao, otkazni rok je 30 dana, s tim da sam se dogovorila da 15 dana odradim a 15 uzet godišnji, pristali su...e sad, kako bi htjela da dobijem šta prije papire, dala bi ima prijedlog da mi ta 2 tjedna platu a da odma završimo suradnju...prije nego to im izustim, kako mogu izračunati koliko mi trebaju platiti ta 2 tjedna godišnjeg?
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 11:37   #1007
Bok svima,
Evo imam jedno pitanje na vlastitom slucaju. Zaposlio sam se 22.02. Ove godine i poslodavac je i prije isteka omogućio koristenje cijelog god odmora u trajanju od 21 dan. Od toga sam iskoristio vec 10 dana i ostaje mi 11 dana god odmora. Posto je ugovor na 1 god do 21.02.2017 jasno mi je da moram iskoristit preostali dio do tad, tj ne moram ali ocu. E sad zanima me koliko cu dobiti i ocu li dobiti go u novoj godini. Ako sam dobro shvatio trebao bi dobiti 2 dana ili 4 po nekima?
Samo me zanima jesam li dobro to shvatio, naglašavam ugovor je na god dana. Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima pozdrav
itisicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 12:04   #1008
Do 21.02. moraš iskoristit ostatal.Da li ćeš ga iskoristit ove godine ili iduće jer tvoj dogovor sa poslodavcem.
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
dala bi ima prijedlog da mi ta 2 tjedna platu a da odma završimo suradnju...prije nego to im izustim, kako mogu izračunati koliko mi trebaju platiti ta 2 tjedna godišnjeg?
čl.80 http://www.zakon.hr/z/307/Zakon-o-radu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 12:27   #1009
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Do 21.02. moraš iskoristit ostatal.Da li ćeš ga iskoristit ove godine ili iduće jer tvoj dogovor sa poslodavcem.
čl.80 http://www.zakon.hr/z/307/Zakon-o-radu
Ali ja sam dala otkaz, i htjela bi da mi taj godišnji platu, samo ne znam kako se to računa....imam 15 dana godišnjeg
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 12:33   #1010
I zaposlena si kod njih još mjesec dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 12:35   #1011
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
I zaposlena si kod njih još mjesec dana.
dogovorili smo se da ću odraditi 15 dana a ostatak su mi dali na izbor...da uzmem godišnji ili će ga platit, s tim da bi poslovna suradnja završila s 15.09....imam izbor ali ne znam koliko bi me platili, pa pitam da znam šta odlučiti
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 13:03   #1012
Ovdje piše drugačije.Platit će ti 15 dana rada.
Quote:
s tim da sam se dogovorila da 15 dana odradim a 15 uzet godišnji, pristali su...e sad, kako bi htjela da dobijem šta prije papire, dala bi ima prijedlog da mi ta 2 tjedna platu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 13:26   #1013
Moje pitanje je glasilo: koliko ću dobiti novaca za 15 dana godišnjeg?
znaći pola plaće?
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 13:58   #1014
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Do 21.02. moraš iskoristit ostatal.Da li ćeš ga iskoristit ove godine ili iduće jer tvoj dogovor sa poslodavcem.
čl.80 http://www.zakon.hr/z/307/Zakon-o-radu
Hvala na odgovoru, znam to da moram iskoristit. Samo mi nije jasno ocu li u 2017 g imat pravo na godisnji i ako da koliko ce biti dana?
itisicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:20   #1015
U 2017 ćeš imat dana za iskoristit oniliko koliko ti ostane što nisi potrošio u 2016-toj
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je glasilo: koliko ću dobiti novaca za 15 dana godišnjeg?
znaći pola plaće?
Ako si 15 radnih dana na godišnjem onda 15 tvojih dnevnih dohodaka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 15:21   #1016
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U 2017 ćeš imat dana za iskoristit oniliko koliko ti ostane što nisi potrošio u 2016-tojAko si 15 radnih dana na godišnjem onda 15 tvojih dnevnih dohodaka.
Koliko znam, nema prijenosa godišnjeg iz stare u novu firmu ...al to je meni nevažno jer ja ću raskrstit sve sa ovima.
Aha, znaći skoro pola plaće....hvala sivkiću
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 15:47   #1017
Tko kaže da nema?
Više od pola plaće jer ima 24 radna dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 15:57   #1018
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tko kaže da nema?
Više od pola plaće jer ima 24 radna dana.
Niko, to sam ja mislila
opa, više...to mi se sviđa. Ovih dana ću ići do firme pitat koliko će mi platit, pa ako bude ispod 50% od plaće tada ću ga radije iskoristit...
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 14:50   #1019
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Može pitanje kiss me...dala sam danas otkaz jer sam dobila bolji posao, otkazni rok je 30 dana, s tim da sam se dogovorila da 15 dana odradim a 15 uzet godišnji, pristali su...e sad, kako bi htjela da dobijem šta prije papire, dala bi ima prijedlog da mi ta 2 tjedna platu a da odma završimo suradnju...prije nego to im izustim, kako mogu izračunati koliko mi trebaju platiti ta 2 tjedna godišnjeg?
Ne moraš ti ništa računati - na platnoj listi će ti pisati broj sati koji ti se isplaćuje u ime GO i prosječna cijena sata, ali da, negdje oko pola plaće.
Dobit ćeš jednako da li bila prijavljena još ta 2 tjedna ili ne.

Quote:
itisicro kaže: Pogledaj post
E sad zanima me koliko cu dobiti i ocu li dobiti go u novoj godini. Ako sam dobro shvatio trebao bi dobiti 2 dana ili 4 po nekima?
Samo me zanima jesam li dobro to shvatio, naglašavam ugovor je na god dana. Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima pozdrav
U 2017.-oj? Imaš pravo na razmjerni dio, e sad ti je samo do načina računanja - 3 ili 4 dana.
Ja kažem 4.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tko kaže da nema?
Zakon?

Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Koliko znam, nema prijenosa godišnjeg iz stare u novu firmu ..
Naravno da nema.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 15:01   #1020
narode, platne liste nisu papir kojim cete doma potkuriti u zimi pec.
vec to fakat procitajte svaki mjesec, sve zivo vam pise tamo.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.