Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2011., 19:30   #81
citajuci ovo sve rekao bi iz iskustva posto pise da radijatori nisu grijali a pec je radila/lozena,da nije bilo omogucemo cirkuliranje vruce vode,nije doslo do izmjene vode u sistemu zbog zatvaranja ili ventila prije ili poslije pumpe,pretpostavljam bypass ventil koji se otvara kod nestanka struje je isto zatvoren,mis ventil zatvoren i vruca voda u samoj peci nemoze cirkulirat sistemom.dali je sigurnosni ventil uopce montiran i dali je ispravan,ostaje upitno,neminovno je da je ovo rezultiralo zagrijavanjem vode u peci i pucanjem gusanog clanka.
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 22:21   #82
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ovo baš ne ide jedno sa drugim.
Znači da miš ventil nije zatvorio cirkulaciju radijatorskog kruga (Čulo se krkljanje u cijevima)
I miš ventili koje znam (rotacijski, ne linijski) to nikako ne mogu napraviti - da potpuno odvoje krug peći i radijatorski krug

Lee Campa, uvažavam tvoje znanje , ali bolje pročitaj što je Nike napisao, te ćeš uvidjeti da je on napisao da je večina vode kružila kroz peć a ne da je sva voda kružila kroz kotao tj. ON nije naveo da je kotao bio fizički odvojen od radijatora.
majstorčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 03:47   #83
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
I miš ventili koje znam (rotacijski, ne linijski) to nikako ne mogu napraviti - da potpuno odvoje krug peći i radijatorski krug
Kao što kaže Majstorčina, nisam nigdje ni rekao da je potpuno odvojila jedan krug od drugog.
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 08:31   #84
Quote:
bud2011 kaže: Pogledaj post
Moja ideja kao doprinos svemu je da investitor poslika instalaciju i da je na forumsku ocjenu,smanjili bi troškove izlaska na teren haha...,
Pa evo, pridružujem se molbi prema korisniku marrky112 ako je u mogućnosti da postavi nekoliko fotografija tog sistema na forum i da konačno uklonimo uzrok a ne posljedice havarije! To bi nam odgonetnulo mnoge misterije o tom sustavu a isto bi pomoglo ako ima koju fotku ( to je jako malo vjerojatno) od starog sistema na kojem se dogodila havarija, jer mđžda je ipak "meštar" shvatio gdje je bila greškica od cca 10-tak kila !!!
Bode Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 19:29   #85
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Kao što kaže Majstorčina, nisam nigdje ni rekao da je potpuno odvojila jedan krug od drugog.
Pa ja sam to i rekao da se to ne može napraviti
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 22:09   #86
zastarjela gusnata tehnologija koja je jeftinija i jednostavnija u proizvodnji peci
i ima manju iskoristivost od limene peci,..pa je zato i cijena gusenih peci jeftinija.
zasto peci tipa stadler rade po 30 godina i nikad ne puknu lim ima bolje sposobnosta specificnu gustocu, cvrstocu, zilavost, bolju toplinsku vodljivost(ujedno i bolju iskoristivost) obicna metalna pec (kamin ) gusnati pukne skoro svaki nakon par godina upotrebe a nemres ga na naglo ohladit jer kad drva izgore ostaje zar i hladi se polako i postepeno svaki termicki izlozeni gus puca samo je pitanje koliko brzo
u tom rangu cijena od limenih peci je jedino centrometal s pecima od 3-4mm debljine stijenke koje procure za 3-5godina a i same imaju garanciju godinu dana 35kw za 7500kn
ja imam pec stadler i imao sam zastava metal varene konstrukcije obje su nekoliko puta zakipjele, ostale bez napajanja pumpe pa voda u peci zakipila hladna iz radijatora dosla u pec i nikad nikakvih problema, u cijelom sistemu jedina sigurnost mi je samson na regulatoru propuha i sigurnosni ventil na 2,5bara
netreba nikakvih sto cuda da pec nebi pukla ili procurila kupi kvalitetnu pec ili daj napravit bravaru koj ce ti za istu cijenu napraviti dobru pec za centralno po stadler nacrtu od zeljeznog lima 5 ili 6mm i uz drva rusena barem 6mj prije lozenja garantiram da si miran 15-20g bez ikakvih problema imam prijatelja koji radi peci i ja mu pomazem kad nemam pametnijih obaveza i znam za hrpu peci u okolici koje rade i preko 25g,..
mravmoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 10:42   #87
Quote:
mravmoto kaže: Pogledaj post
zastarjela gusnata tehnologija koja je jeftinija i jednostavnija u proizvodnji peci i ima manju iskoristivost od limene peci,..pa je zato i cijena gusenih peci jeftinija.,..
To baš nebu išlo!
I jedna i druga imaju svoje prednosti i mane (npr. gusnata ima veču površinu za prenos topline, itd), pa jeftinija proizvodnja je sigurno limenih peći...)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 11:56   #88
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
To baš nebu išlo!
I jedna i druga imaju svoje prednosti i mane (npr. gusnata ima veču površinu za prenos topline, itd), pa jeftinija proizvodnja je sigurno limenih peći...)
kod gusnatih nema varenja
a ak npr pogledas kotlove s tri prolaza zraka kao bosch solid limeni ili megal ili kotlovi tog tipa imaju daleko vecu povrsinu stijenka te bolju iskoristivost. ja osobno stojim iza zeljeza i moje misljenje je da je bolji od gusa, zeljezni kotlovi iimaju i vecu kolicinu vode u kotlu te je lakse postizanje radne temp.
a i koji proizvodac deklarira iskoristivost vecu od 75 posto kod gusnatih kotlova?
svi nemaju podatka ili pise vise od 75 posto a niko ne deklarira tocni podatak dok vecina limenih je preko 85%
dalo bi se o tome, nemam nis protiv nicijeg misljenja al ja osobno mislim da je limeni kotal bolji a i ak procuri a to se ne desi kod dobrih limenih kotlova(ne mislim na centrometal) po 20g jednostavno ga se promjeniu dio ili zakrpa.
za mene su uvjek stadler i we term zakon a i old timeri su u kotlovima po proizvodnji i ne guraju se u rad s gusom.
mravmoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 12:00   #89
http://www.poljoprivredni-forum.com/...=18183&page=27
pogledaj ovdje post od leteci mrav to sam ja ,..
kad slozim ovakvog stadlera od 6mm lima i besavnih kotlovskih cijevi minimum 20g nemas potrebe razmisljat o promjeni peci a za 20-30g kad oslabe cijevi cijevni registar se promjeni za oko 2500kn i onda jos minimum 10 g bez brige ja ih ispitam na 4 bare i uz dobar sigurnosni ventil koj radi na 2.5 bara more kuhat kolko oces )

Zadnje uređivanje mravmoto : 22.03.2011. at 12:09.
mravmoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 12:58   #90
Quote:
mravmoto kaže: Pogledaj post
http://www.poljoprivredni-forum.com/...=18183&page=27
pogledaj ovdje post od leteci mrav to sam ja ,..
kad slozim ovakvog stadlera od 6mm lima i besavnih kotlovskih cijevi minimum 20g nemas potrebe razmisljat o promjeni peci a za 20-30g kad oslabe cijevi cijevni registar se promjeni za oko 2500kn i onda jos minimum 10 g bez brige ja ih ispitam na 4 bare i uz dobar sigurnosni ventil koj radi na 2.5 bara more kuhat kolko oces )

imam prijatelja koji radi peci i ja mu pomazem kad nemam pametnijih obaveza...


kad slozim ovakvog stadlera od 6mm lima i besavnih kotlovskih cijevi ...


Jel ti te kotlove radiš ili imaš prijatelja koji radi ili se pokušavaš reklamirati ovdje.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 13:28   #91
[QUOTE=cd_covers;32509698]
imam prijatelja koji radi peci i ja mu pomazem kad nemam pametnijih obaveza...


kad slozim ovakvog stadlera od 6mm lima i besavnih kotlovskih cijevi ...


Jel ti te kotlove radiš ili imaš prijatelja koji radi ili se pokušavaš reklamirati ovdje.

frend ih radi vec 35g u zadnje vrijeme mu dosta pomazem kad stignem radil sam sebi pec i jos nekim prijateljima, inace se bavim aute elektrikom i automehanikom a ono kad imam kakvu pec za napraviti napravim je u kombinaciji s njim, reklama mi netreba neg sam malo citam po forumima pa dobim volju rec svoje misljenje.
ova pec sa slike mi je za bratica pred 10 dana sam ju zavrsil.
al imam dosta posla oko auta i motora tak da su mi peci u 3 planu
kad uhvatim vremena po zimi napravum koju za frendove i kome treba i kad nemam posla oko svog zanimanja.
mravmoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 21:42   #92
Pomoč oko peći na drva

Dobar dan, trebam pomoć nekog iskusnog majstora za peći an drva, prije 2 tjedna počela nam je curit peć, i onda smo uspjeli posudit od susjeda neku staru, majstor je sve spojio, uglvanom ima jako malo ložište, znam da je gusnata, no najveći je problem nikako neće da gori, dimnjjk je protočan, nitko ne zna u čemu je stvar, tata se non stop muči s njom i nikako neće, ima neku ručicu sa strane na koj piše zagon i obratoovanje i to smo istraživali ma neće niti an jednoj pozici, drva niakd ne izgore do kraj, jako dimi...molim vas hitno trebam majstora koji bi to došao pogledat?iz zagreba smo inače točnije hrv.leskovac, dajte mi neki broj kome bi se mogla javit
Majuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 07:08   #93
Tu ručicu zakrenite na početku na zagon, zapalite triješće u peći, i na početku stavljajte sitnija drva, dok se vatra dobro ne razgori. Kad plamen dobro krene, prebacite ručicu na obratovanje.

Klapna (leptir za regulaciju količine zraka) na početku mora biti sasvim otvorena, a dobro je kod paljenja i otvoriti vrata na pepeljari, ispod ložišta. I peć treba biti dobro očišćena od pepela i čađe,
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 19:26   #94
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Tu ručicu zakrenite na početku na zagon, zapalite triješće u peći, i na početku stavljajte sitnija drva, dok se vatra dobro ne razgori. Kad plamen dobro krene, prebacite ručicu na obratovanje.

Klapna (leptir za regulaciju količine zraka) na početku mora biti sasvim otvorena, a dobro je kod paljenja i otvoriti vrata na pepeljari, ispod ložišta. I peć treba biti dobro očišćena od pepela i čađe,
e hvala ti puno, to sam ja i rekla starom jer sam išla pogledat ur ječnik šta to znači, i tako smo radili ali slabo je funkcioniralo, ugl.to je neka prastar stadlerica valjda, bio je jedan majstor pa nam je nariktao da to bude na pola, zaglavio je unutra, da nebude ni zagon ni obratovanje, bolje radi sada, i rekao je d probušimo neku rupu pored dimnjaka tak nešto..
Majuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 17:26   #95
Bok.

Planiram na postojeći sistem centralnog (kombi bojler) spojiti kamin koji bi bio u dnevnom boravku. S njim bi grijo boravak direkt iz kamina i još 2 radijatora dalje u kući. Jel netko ima iskustva kakva sa takvim kaminima tipa Marina - Plamen, ili Color - delphin, ili koji drugi proizvođač. Dali kamin može grijati tako kupaonu (20 kvadrata) i još jednu sobu (dječiju 25 kvadrata) a da u boravku glava ne eksplodira.
avatar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 22:10   #96
Quote:
avatar01 kaže: Pogledaj post
Bok.

Planiram na postojeći sistem centralnog (kombi bojler) spojiti kamin koji bi bio u dnevnom boravku. S njim bi grijo boravak direkt iz kamina i još 2 radijatora dalje u kući. Jel netko ima iskustva kakva sa takvim kaminima tipa Marina - Plamen, ili Color - delphin, ili koji drugi proizvođač. Dali kamin može grijati tako kupaonu (20 kvadrata) i još jednu sobu (dječiju 25 kvadrata) a da u boravku glava ne eksplodira.
osim eksplozije glave,kakve veze tvoj upis ima s temom
imaš temu o kaminima :https://www.forum.hr/showthread.php?t...n+za+centralno
d2267 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 09:59   #97
Hvala.
avatar01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.